Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SH151

Rozwiązany: Spadki fps w grach

Recommended Posts

Witam

Wszystkie gry chodziły płynnie np Saints Row IV,Lol na około 60-70 fps lecz od wczoraj prawie wszystkie gry tną albo mają mniej fps, nie zależnie od ustawień graficznych. W czym może być problem?

Link to comment
Share on other sites

W spoczynku, czy w stresie (muszę się dla porządku zapytać)? Poza tym najlepiej by było, jakbyś dał screena z temperaturami pod obciążeniem z programu HWMonitor (pograj z piętnaście minut, a HWM niech działa w tle).

Podaj konfigurację kompa.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba było od razu napisać, że to laptop.

Nie mam pewności co do tego, czy procesor przypadkiem za bardzo się nie grzeje, zatem wykonaj test CPU w programie OCCT (wystarczy dwadzieścia minut) i daj screeny. Tylko ustaw w opcjach, temperaturę graniczną (wtedy program przerwie test) na 90 stopni, bo inaczej już przy 85 test może zostać przerwany i niewiele się dowiemy.

Link to comment
Share on other sites

Tylko ustaw w opcjach, temperaturę graniczną (wtedy program przerwie test) na 90 stopni, bo inaczej już przy 85 test może zostać przerwany i niewiele się dowiemy.

I powinien być przerwany, bo to jest graniczna temperatura dla tego procesora w obudowie PGA (link).

Temperatury na styk, więc najpewniej procesor obniża wydajność, żeby się nie przegrzać. Należy dokładnie sprawdzić chłodzenie.

Link to comment
Share on other sites

@up

Po pierwsze to wiedziałem/wiem, że temperatura na styk, ale przy 90 stopniach i tak nie ma prawa nic się stać (jakby zrobiło się naprawdę groźnie lapek by się wyłączył i tyle). Tak jak pisałem, gdyby procesor osiągnął w kilka chwil 85 stopni (a tak się mogło bez wątpienia stać), zupełnie nic by nie było wiadomo. A po drugie - co całą polemikę czyni bezsensowną - autor tematu już sobie poradził. =P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...