Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthKoza

Rozwiązany: Nowa plyta glowna + procesor, czy tylko sam procesor?

Polecane posty

Wiesz Omas, tyle ze moja płyta jednak ma 8+2 fazy zasilania oraz tdp 140w więc pewnie i bez radiatorow mógłbym próbować dokrecic Turbo na sztywno chociaz.

Ja mam zapas tdp teoretyczny a gigabajt pozwala zainstalować u mnie phenoma ii x6 1100t z większym tdp (125w) niż 1045t (95w) bo wyższymi clockami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, szczescie mi sprzyja - ktos wykupil jedna sztuke tego 1045T - ech, ze tez ludzie nie wiedza, ze sa potrzebujacy. biggrin_prosty.gif

Rozgladam sie za innymi - znalazlem Phenom II 840 - procesor jest chyba jakies 2 lata na rynku, warto sie w niego ladowac, patrzac na nowsze gry? Wytrzymalby te 3-4 lata?

EDIT: czytam, ze ten 840 to jakas okrojona wersja Athlon x4 - czyli chyba nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem Pheonma II 945 - za 150zl*. Podane jest jako nowe, ale szczerze w to watpie, dlatego wyslalem emaila z kilkoma pytaniami. Ten 945 podola w przyszlosci, czy 1045T radzilby sobie lepiej?

* - choc z drugiej strony, jest to osoba nie do konca zorientowana, tak sadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.arest.pl/produkt/20494/GIGABYTE-GA-MA770T-ES3-AMD770-DDR3-PCI-Ex-S-AM3/wlasciwosci <- czy ta plyta z obowiazujaca 3-miesieczna gwarancja jest oplacalna? Cena to 100zl, widze ze obsluguje wlasciwie wszystkie procesory, az do FX.

@UP - teraz musialbym rozrkecac obudowe, wiec jak bede mogl, to sprawdze. 12V1 - 390W i 12V2 - 300W - to pamietam, tak jest napisane na "ulotce" z zasilacza. Mam dodatkowe pytanie, czy zasilacz w srodku moze sie topic? Wdac przez kratke takie stopione... Cos? Wydaje mi sie, ze to jakies laczniki, ale troche to niepokojace. Zasilacz nigdy nie sprawial problemow, a uzytkuje go nieprzerwanie od ponad 2,5 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle przeczytałem, mój błąd.

Cóż, wg. mnie nie warto jest zmieniać płyty na taką z identycznym socketem i sekcją zasilania, a jedynie większym TDP, bo i tak tam nie podkręcisz 965 (przynajmniej nie jakoś znacznie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, ze bede rzucal przykladowe modele plyt, jakie mi sie napatoczal? Chcialbym sie dowiedziec o kazdej, bo jest ich troche w nieduzych cenach:

- GIGABYTE M52LT-D3;

- ASUS M4N68T-M LE V2;

- MSI 760GM-P33;

- GIGABYTE GA-MA78LMT;

- GIGABYTE GA-MA770T-UD3

Ktoras z tych plyt bylaby w miare zadowalajca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza w ogóle się nie opłaca, nie oferuje nic ponad to, co oferuje Twoja. Druga ma wyższe TDP, ale nic poza tym, trzecia się nie nadaje do OC (ale 1055T wejdzie), czwarta nie wiem jaka dokładnie, ale S2 i S2H bym unikał szerokim łukiem. Piąta to bardzo podobna płyta do tej, co podałeś wyżej, z niższym TDP maksymalnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, trzecia ma co prawda wyższe TDP, ale i tak maksymalnie wejdzie 1055T i powtarzam to, co pisałem wcześniej o ES3 - do podkręcania się nie nadaje, czyli kupowanie tego nie ma sensu, bo nie oferuje prawie nic ponad to, co masz Ty obecnie (1055T nie znajdziesz nowego, a 965 na stocku nie jest wydajniejszy od 945).

Musiałbyś znaleźć płytę z wyższym TDP i chłodzoną sekcją zasilania (lub bez tego wyższego TDP), bo wsadzanie Phenomów szóstek na słabą, niechłodzoną sekcję to nienajlepszy pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostane przy mojej plycie tymczasowo - szkoda tylko, ze znalezienie 945 i 1045T - graniczy z cudem. Nawet nie wiem, czy ten 945 co znalazlem bedzie pasowal, bo jest ryzyko, ze jest to ta wersja z wymaganym 125TDP - na stronie z obsluga procesorow jeden z takich modeli widnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...