Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthKoza

Rozwiązany: Nowa plyta glowna + procesor, czy tylko sam procesor?

Polecane posty

Hej!

To znowu ja. Tym razem nie o obudowe chodzi, bo ta powinna dotrzec w najblizszym czasie - mam na mysli wymiane procesora. Jednakze natknalem sie na ciekawa oferte na Allegro, gdzie do sprzedazy jest plyta glowna ASRock 870 EXTREME3 z procesorem AMD Phenom II 955 - calosc na gwarancji do kwietnia 2014r. Cena wydaje mi sie smiesznie niska, gdyz wynosi zaledwie 280zl, a sam zamierzalem kupowac jakis uzywany procesor do mojej plyty - GIGABYTE GA-MA74GMT-S2 - stad moje pytanie, czy warto jednak wymienic i plyte glowna na tego ASRocka - do tego dochodzi oczywiscie procesor, ktory zamierzalem oddzielnie kupic (Lub pochodny, ale na pewno bylby to Phenom II)?

A no tak, reszta sprzetu:

AMD Radeon 6850

Delta 400w

AMD Athlon II 250

4GB RAM

GIGABYTE GA-MA74GMT-S2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować używkę starego procesora i płyty? zbierz więcej forsy i zrzuć się na Intela. Proc i5 + płyta to już za 1000zł da radę i podkręcisz do 4GHz.

Na twojej plycie balbym sie instalowac mocniejszych prockow typu Phenom II (jakis szesciordzeniowiec) lub podkrecac.

http://www.overclock...m-info-database

"Known for problems? Yes" - masz słabiutką sekcję zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wybor - albo brac Phenoma II do tej plyty, co mam, albo wybrac to, co na Allegro - skoro i tak cena w wysokosci samego procesora. Pytam sie czy warto, gdyz nie chce przeznaczac majatku na komputer, skoro i tak bede musial sie zaopatrzec w laptopa, kiedy skoncze szkole. Po prostu potrzebuje czegos "na teraz".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zasilaczem? Powinien chyba wytrzymac tego Phenoma II i Radeon 6850? Po za tym, jakis czas temu Joyo2 wspominal, ze na tym moim GIGABYTE nie dam rady wlozyc, ktoregos Pheonma II (Chyba 965 i wyzej), gdyz cos nie tak bylo z TDP? Nie pamietam dokladnie, ale dobrze byloby, gdyby cos o tym wspomnial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi to smierdzi jakims defektem, w ogole nie lubie uzywek. 300zl za proca + plyte ktore oddzielnie nowe kosztowalyby okolo 600-700zł.

ja wiem ze to nic nie znaczy, ale nie lubie sprzetu uzywanego szczegolnie jak chodzi o procka ktorego KAZDY podkreca na plycie do podkrecania. skad wiesz co on z nimi robil?

No tak, nie wlozysz bo twoja plyta ma słabiutka sekcje zasilania i tylko 95w TDP. Spalisz plyte nawet gdybys podlaczyl cos mocniejszego i by zadzialalo. O podkrecaniu 955 tez zapomnij.

Zbieraj na lepszy sprzet, nie kupuj calej platformy zacofanej, glupota.

Nawet FXa do tego 870 nie wsadzisz bo to AM3 płyta a nie AM3+. Czyli kupujesz platformę pod jeden (słownie jeden) procesor ktory i tak jest strasznie stary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale z drugiej strony - co ja wloze do mojej aktualnej plyty? Wlasciwie nic, a tutaj dalbym rade nawet X6 core - chyba. Swoja droga, dlaczego na oficjalnej stronie GIGABYTE lista obslugiwanych procesorow przez moja plyte jest dluzsza, niz powinna? Skoro TDP nie wyrabia, to jakim cudem moge wlozyc tam szesciordzeniowego Phenoma II, wg. listy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czyli kupisz 4 core + plyte za 300zl zeby kupic za 400zl 6 core? ze co? poza tym Phenomy ii x6 juz znikaja ogolnie z polek czyli znowu bys mial SUPER DUPER upgrade z uzywek.

Kto normalny zrobi upgrade z PII x4 do PII x6 jak juz w tym momencie koszt calkowity zbliza sie do 700zł a stąd do i5 juz tylko 300zł na mobo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie od tak, w porownaniu do mojej aktualnej plyty. Zreszta, calosc ma mi wystarczyc maksymalnie na te 3-4 lata, nie wiecej. Nie bede ladowal 1000zl (Ktore zbiore chyba wtedy, kiedy bede mial calkiem inny wydatek), tylko po to, aby poszczycic sie tym przez chwile, a potem sprzedac lub zostawic - bo nie bedzie potrzebne. Po za tym - nadchodza nowe konsole, to nawet nie bede mial mozliwosci pogrania w nowsze gry, z tym co mam teraz - bo bede zbieral pieniadze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili również procesory nie obsługiwane. Twój wybór co zrobisz, oferta jest bardzo ciekawa ale nie wiadomo jak to będzie z tą płytą i jesli chcesz sobie pograć i nie masz jakiś wyśrubowanych wymagań to phenom będzie ok moim zdaniem.

EDIT: Na stronie pisze na czerwono N/A = Not support i tak też zaznaczyli wymienili jedynie wszystkie procki pod AM3 i dlatego lista taka długa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, rozumiem. Liste sprawdzalem ostatni raz zaraz po kupnie i nie bylem obeznany z tym wszystkim. Nie mam wielkich wymagan, nowe konsole nie urywaja tylka, wiec z tym nie powinno byc problemu. Zawsze pozniej mozna cos drobnego wymienic, jak procesor na szesciordzeniowy, np. - o ile to oplacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przyszłości gier teraz nie potrafię Ci powiedzieć czy będzie się opłacało wkładać 6-ścio rdzeniowca póki co nie ma to sensu.

Nie ma co konsoli do pc porównywać (sprzętowo) i liczyć na niskie wymagania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kilka lat to Phenom nie da rady. On juz ma ze 4 lata na karku (model) a jesli ktos lub cos tyłka nie urywa, to są to procesory AMD wlasnie.

Watpie bys pohasal na Phenomie długo. Za wolny jest juz na dzisiejsze gry powoli i tylko Phenoma II x6 ratuje ilosc rdzeni (Crysis 3 na przyklad).

Ja kupilem ostatnio Phenoma II x6 bo pasowal do mojej plyty glownej ale przymierzam sie do zakupu procka z prawdziwego zdarzenia jak tylko wyjdzie cos wartego uwagi, moze to bedzie intelowski Skylake a moze to będzie jakis procek AMD za ten rok/dwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widze, ze strzaleczki pod komentarzami wrocily... tongue_prosty.gif

Odpowiedzial, ze gwarancja rozruchowa dotyczy plyty glownej i wszystko jest w 100% sprawne - ale ile w tym prawdy, to nie wiem. Zadalem dodatkowe pytania o tak niska cene.

EDIT: Ktos juz kupil, ech. Widac okazja przyciaga, a ja do swojej plyty co moge wsadzic. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...