Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kruzd

X-Men: Days of Future Past (2014), Bryan Singer

Polecane posty

7559298.6.jpg?l=1374625098000

X-Men: Days of Future Past

Akcja rozgrywa się w dwóch planach czasowych. W odległej przyszłości większość mutantów przetrzymywana jest w obozach koncentracyjnych, a gigantyczne roboty zwane Sentinels kontrolują sytuacje w Ameryce. To czasy, w których część X-Menów jest ścigana lub została zabita.

http://www.trask-industries.com/#/home

Jak dla mnie chyba obecnie najbardziej oczekiwany marvelowski film. Po świetnej Pierwszej Klasie i znanych już nam informacjach nie sądzę by film był gorszy od poprzednika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko sprawa ciągłości i spójności z resztą serii, bo skoro zatrudniamy Patricka Stewarta i Iana McKellena, to chyba nie chcemy uznawać tego, co miało miejsce w poprzednich filmach za niebyłe? Tylko co wtedy z Ostatnim Bastionem, gdzie wyraźnie widać, jak starsi już Profesor X i Magneto współpracują ze sobą, a profesor nie jest na wózku (pomijam detal, że już wtedy był łysy)? Wiem, że ta seria miała problemy ze spójnością (X-Men i X-Men 2 a Wolverine: Origins - good griefs!), więc po świetnej Pierwszej Klasie nie chciałbym dostać kiszki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie linie czasowe, jedna dzieje się 11 lat po wydarzeniach z First Class, a druga niedługo po nowym Wolverine, gdy do głosu dochodzi Trask wraz ze swoim wynalazkiem. Scena po napisach w Wolverine trochę wyjaśnia, na temat zakończenia Last Stand i to jakbyć może to wszystko zostanie "oby" ładnie posklejane.

Geneza to w ogóle problem, bo zamieszano za dużo i imo nie powinno jej się brać pod uwagę łącząc fabuły reszty filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nowy Wolverine nie jest kontynuacją Genezy i sami twórcy przyznawali, że najlepiej o tamtym filmie zapomnieć. Sam pomysł na najnowszy film bardzo mi się podoba, tylko ciekawy jestem jak bardzo zmiany fabularne wprowadzone w filmie względem komiksu wpłyną na odbiór całości. Przy okazji trzeba powiedzieć, że obsada tego filmu wygląda FENOMENALNIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego będzie, bo IMO ostatnie dzieła związane z filmowymi mutantami jakością nie grzeszyły a niesmak jaki mi pozostał po ostatnich X-Menach (bodajże trójce) mam do teraz :/ Z drugiej strony czytałem już nie jedną pozytywną opinię o First Class, więc może w końcu nadrobię zaległości. A co do tej części to zacząłem się nią bardziej interesować w jednym momencie - gdy wyczytałem newsa, iż w Traska wcieli się nikt inny jak Peter Dinklage, znany doskonale fanom serialowej Gry o Tron ;] Fajnie, że go wzięli, IMO sprawdzi się w roli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W Days of Future Past już tylko Charlie Chaplin nie gra."

Seria o X-Menach jest IMO najlepszą sygnowaną logiem Marvela. Zarówno jedynka, jak i dwójka pozostają świetnymi filmami i są obecne wśród moich ulubionych. Ostatni bastion był kiepskawy, a na tle poprzednich części wręcz okropny. O Genezie proponuję zapomnieć i wymazać z pamięci z dwóch powodów. Po pierwsze, ogromnie miesza ona w filmowym uniwersum mutantów (Logan ratuje młodego Cyclopsa i Emmę Frost, a następnie spotykają oni starszego i wyłysiałego już Xaviera. Niebyłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w Pierwszej Klasie White Queen jest dorosłą kobietą, a Havok, brat Scotta, to nastolatek), a po drugie, jest po prostu strasznym filmem. ;_; First Class było rewelacyjne i zostawiało w tyle nawet pierwsze dwie części. Natomiast najnowszej produkcji opowiadającej o przygodach rosomaka nie miałem jeszcze okazji ujrzeć. :P Dzięki temu Days of Future Past jest najbardziej wyczekiwanym przeze mnie w 2014 roku filmem, na równi z GoTG. Fenomenalnie prezentuje się obsada, reżyseruje twórca pierwszych dwóch części, a scenarzystów również całkiem ciepło kojarzę. ^^ Z materiałem źródłowym nie miałem okazji się zapoznać, a moja wiedza na jego temat ogranicza się do posiadania świadomości, iż istnieje. Sadzę jednak, że może to i lepiej, patrząc na to co uczynili z bardzo dobrym Extremis w IM3. (T_T)

Tam tara dam! Nie ma co mówić, klip jest genialny. Podoba mi się głównie dlatego, że jest świetnie wykonany i bardzo realistyczny. Nikt nie mówi ani słowa o mutantach i supermocach. Mamy jedynie "od 50 lat chronimy was, chcemy dać wam więcej bezpieczeństwa i kolejne spokojne 50 wiosen itp., itd." (;P), dzięki czemu gdyby klip umieszczono w telewizji, osoby nie mające pojęcia o nadchodzącym filmie (możliwe, że nawet nie tylko one :D) mogłyby wziąć go za zwykłą, prawdziwą (i świetnie wykonaną) reklamę. ^^

Autorowi już wspominałem, że mam ochotę zrobić mu jakąś niesympatyczną rzecz, gdyż niesamowicie pragnąłem napisać temat o filmie. ;P

01_400.jpg

No i to zdjęcie!

:D 11/10! <3333333333 :3333333333

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy działo się wiele rzeczy powiązanych z naszym mutancim filmem, a tu nic się nie dzieje. Muszę chyba sam rozruszać temat, a więc...

W internetach pojawiła się cała masa zdjęć z nadchodzącej superprodukcji Marvela... Jak widać, przy okazji ujawniono również oficjalny, polski tytuł. Powiem jedynie, że jestem nim... zdziwiony. blink_prosty.gif

Za ok. cztery dni zadebiutuje trailer filmu, a dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać, proponuję obejrzeć jego

.

Nieco rozczarowuje mnie z lekka odmieniony wizerunek Mistique, ale zobaczymy, jak będzie wyglądało to w ruchu. Cała reszta prezentuje się wyśmienicie! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dopytać się jednej rzeczy, bo w sumie filmy z serii dawno już oglądałem i chcę jakiegoś rozeznania - Days of Future Past to sequel First Class, tak? I ogółem te dwie części są rebootem/osobną serią w stosunku do pierwszych trzech filmowych X-Menów czy jak? smile_prosty.gif

Nigdy nie byłem specjalnym fanatykiem mutantów (i nie dlatego, że mam ogromny żal do korporacji/ludzi z hajsem i tego całego szajsu, który nie pozwoli pojawić np. X-Menom jako grupie w Avengersach choćby o ile nic się nie zmieni confused_prosty.gif), więc cięzko mi wypatrywać zmiany w wyglądzie postaci po opublikowanych zdjęciach. Chyba lepiej poczekać mi na właściwy trailer co by ujrzeć, że film faktycznie może być fajny i wart czasu albo nie. A do sprawy tłumaczenia się nie odniosę, bo na pierwszy rzut oka widać, że jest to ciężki tytuł do przełożenia na nasz rodzimy język ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Days of Future Past będzie tak robił siano z mózgu, że będę musiał obejrzeć znowu wszystkie filmy z serii X-Men. Będzie chyba to jeden z najlepszych filmów Marvela pod względem i obsady i fabuły (nie ukrywajmy, że na razie najlepszym filmem jest właśnie X-Men: First Class)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego rebootu. Wszystkie filmy o mutantach wchodzą w skład ich filmowego uniwersum. Mamy naszą starą trylogię (śmierdzi Star Wars biggrin_prosty.gif), Genezę dziejącą się przed nią, Pierwszą Klasę mającą miejsce jeszcze wcześniej oraz kolejny, solowy film rosomaka The Wolverine, którego chronologiczne miejsce jest po trzech, oryginalnych częściach filmu X-Men. The Days of Future Past rozgrywać się będzie zarówno w linii czasowej Pierwszej Klasy, gdy Xavier ma jeszcze włosy na głowie i w tej, w której jest on łysy, a szeregi X-Menów zasila już Wolverine. Przy okazji będzie również alternatywna przyszłość itp, ale zostawmy to na kiedy indziej. ;P

Będzie chyba to jeden z najlepszych filmów Marvela pod względem i obsady i fabuły

Niekoniecznie. Obsada rzeczywiście jest doborowa, a IMO najbardziej cieszy Ellen Page w roli Shadowcat. Gdy widziałem ją po raz pierwszy w świetnej Incepcji, wiedziałem, że nie ma nikogo lepszego na tę rolę, zarówno pod względem sposobu gry, jak i wyglądu, więc kiedy okazało się, że ją zagra, piszczałem z radości. ;P Tak znaczna ilość postaci może jednak sprawić, że będzie dlań za mało czasu i od strony bohaterów film okaże się kiepską produkcją.

nie ukrywajmy, że na razie najlepszym filmem jest właśnie X-Men: First Class

Polemizowałbym. Od strony "artystycznej" Pierwsza Klasa rzeczywiście była najlepszym filmem Marvela, ale pod względami rozrywkowym i sprawdzania się w swojej roli przegrywa mimo wszystko z Avengers.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nieco się zawiodłem. Bardzo wyczekiwałem na zwiastun i liczyłem na choć odrobinę epickości i wywołanie dreszczy... No i tego mi zabrakło. Choć szczęka mi nie opadła, trailer jest naprawdę bardzo dobry i świetnie zrobiony. Zdradza pewien zarys fabuły, tj. wyślą Wolviego w przeszłość, aby pokierował "starych" X - Men. Nie wiem, czy tak wyglądało to w oryginale, ale mnie się podoba. ^^

To mimo wszystko jeden z lepszych zwiastunów, jakie w życiu widziałem, a do tego skutecznie wzmógł mój apetyt na Days of Future Past. Czekam, czekam, czekam... :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się wyśmienite widowisko. Choć jednak kuje w oczy to, że po raz kolejny to Rosomak jest głównym bohaterem

jak wiemy tylko On jest stworzony do wykonania rzeczy niemożliwych

, ale tak było w komiksie i zmienić tego nie mogą. Tradycyjnie tekścik Wolverine'a rozwala budowane przez pół zwiastuna napięcie biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer niesamowity. Mogę go podsumować tylko jednym wielkim WOW!. Tyle klimatu ile wręcz wycieka z tego filmiku nie widziałem od dawien dawna. We wczuciu pomaga również niesamowita muzyka, która przez cały czas buduje napięcie. Ja chcę tego więcej... Jestem również już pewien tego, że wybiorę się na ten film do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu dużo mówić o zwiastunie - jest to, czego oczekiwałem. Ukazali przynajmniej połowę mutantów występujących w filmie, zarysowali lekko fabułę i wiemy mniej więcej jak to będzie wyglądać.

Tak znaczna ilość postaci może jednak sprawić, że będzie dlań za mało czasu i od strony bohaterów film okaże się kiepską produkcją.

Też się trochę tego obawiam, bo nie spodziewam się produkcji typu Władca Pierścieni, gdzie jedna część trwa niecałe cztery godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaskakującym First Class, nie da się ukryć że czekam na tą produkcję. Jeśli będzie na poziomie swojej poprzedniczki to mi to wystarczy. Cieszy że w zwiastunie nie jest od razu rzucone i wciśnięte wszystkie efekty w ciągu 2,5 minuty, a odkrycie postaci i oś fabuły. W szczegóły się nie wgłębiam, bo nie jestem fanem światów Marvela/DC mylę je często itp. Niech tylko będzie porządna fabuła, ktoś aktorsko zaskoczy in plus, no a o efekty to już i tak nie trzeba się martwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zajawka całkiem w porządku - nie ma zbyt wielkich spoilerów a jedynie naszkicowano główny wątek i czego mamy się spodziewać, pokazano kilka głównych postaci... i ogólnie imo pozytywnie nastrojono czekających fanów, mnie w sumie też ;) To, że Wolverine ma być main hero tej części to się nie dziwię, bo już trójka pokazała, że twórcy są jego niemalże fanbojami chociażby przez to co zrobili z Cyklopem. Z drugiej strony to faktycznie Logan jest jednym z bardziej badassowaych postaci tego uniwersum, który do zadania powierzonego mu w filmie się nadaje ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DoFP jeszcze się nie ukazało, a Bryan Singer już zapowiada sequel X-Menów, mający podtytuł Apocalypse. Jeśli plotki okażą się prawdą oba filmy mają opowiadać spójną historię, pojawi się w nich tytułowa postaci, czyli Apocalypse. Podobnie jak w DoFP mają się pojawić stare i nowe wersje X-Menów. Film miałby ukazać się w 2016 roku.

IMO świetna sprawa, bo bardzo wierzę w najnowszy film, który zapowiada się na prawdziwą "mega produkcję" w swojej kategorii i z pewnością dostarczy mnóstwo emocji. Młodzi X-meni są świetni, starzy fantastyczni, a połączenie tych pokoleń z pewnością da spore pole do manewru scenarzystom. Jak już pokazała Pierwsza Klasa można stworzyć nową wersję filmu z innymi aktorami, niekoniecznie będącą rebootem serii, lecz częścią wspólnego uniwersum. Czuję w tym wszystkim wielką moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zarówno informacja o kolejnej części serii jak i związane z nią plotki oraz ten obecny news nastrajają całkiem optymistycznie i pozwalają nacieszyć oczy kreacjami "postaci"... zwłaszcza ten Sentinel z przyszłości wygląda wyjątkowo zacnie i badassowato ;) Taki design zwiastuje, że nie będzie to (o ile skończy się to na jednym egzemplarzu) zwykłe mięso armatnie, które mutanci zjedzą bez popity, ale faktyczne nemezis... tak jak w sumie komiksach ;] Ogólnie na razie zapowiada się bardzo porządny film z gatunku superhero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, DM, na przyszłość dawaj coś więcej niż jeden link i jedno krótkie zdanie komentarza od siebie, bo forum to nie newsowa ściana - następne takie posty jak ten powyżej będą wylatywać do kosza smile_prosty.gif

Dziwi mnie trochę rzucanie, czy potwierdzonymi czy nie to inna sprawa, informacjami na temat ciągu dalszego gdy nawet ta część serii jeszcze nie ujrzała światła dziennego. Fajnie, mówią, że mają pomysł na ciąg dalszy tongue_prosty.gif Z drugiej nie fajnie, bo dążenie włodarzy X-Menów - teraz nie chce mi się sprawdzać kto ma do nich prawa - do stworzenia własnego uniwersum sprawi, że mutanci przez długi czas, może nawet nigdy za naszego życia, nie staną się częścią MCU... cóż, jak to mówię - biznes is biznes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej nie fajnie, bo dążenie włodarzy X-Menów - teraz nie chce mi się sprawdzać kto ma do nich prawa - do stworzenia własnego uniwersum sprawi, że mutanci przez długi czas, może nawet nigdy za naszego życia, nie staną się częścią MCU...

Już nieco na to za późno, nie sądzisz? Pomijając kwestię tego, że oba filmowe uniwersa utrzymane są w zupełnie innym klimacie, jest to praktycznie niemożliwe ze względów fabularnych. Teoretycznie w świecie X-Menów mogliby pojawić się herosi, których moce są dziełem przypadku, ale w MCU nie ma słowa o mutantach i wiemy, że nie istnieją oni tam. Gdyby Homo Superior mieli swoje miejsce w MCU, uniwersum to wyglądałoby zupełnie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da. To, że w filmach nie było mowy o mutantach nie oznacza, że nie można ich wprowadzić. Mało kto się przejmuje zmienionym aktorem grającym Hulka, czy innymi drobnymi nieścisłościami. Również uniwersum mutantów ma swoje dziury (Sabretooth chociażby).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

Z jednej strony wiadomo, że zajawki niemalże zawsze pokazują najlepsze kawałki i momenty z filmu, ale z drugiej to jakoś w tym wypadku faktycznie zaczynam się hajpować i myśleć, że może to być jeden z lepszych jeśli nie najlepszy film z X-Menami w roli głównej :D Jak zawsze w przypadku produkcji superhero nie oczekuję jakieś mega wyczesanej fabuły, natomiast fenomenalnego widowiska, pojedynków między mutantami a Sentinelami, ogólną rozwałką i owszem... i sądząc po tej zajawce to powinno się pojawić. Może w końcu i za First Class się wezmę ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...