Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

1)Mam zamiar kupic swoja pierwsza gitare i wybralem Epiphone SG Special EB(http://www.allegro.pl/item652422995_epiphone_sg_special_eb_gratisy.html). Jaki wzamcniasz moglbys mi polecic do tej gitary. Dodam, ze interesuje mnie uzyskanie metalowego brzmienia.

2)Na czym sluchasz muzyki w domu? Komputer czy moze jakas wieza? Kolumny czy sluchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oglądałeś koncert Scorpions w Gdańsku. Tak tylko się pytam.

Nie.

Czy od małego przejawiałeś już zainteresowanie rockiem i umiejętności grania na gitarze?

Nie.

Czy to Ty założyłeś zespół In Despair

InDespair - łącznie.

czy ktoś już go założył, a Ty się do niego tylko dołączyłeś?

http://www.indespair.pl/pl/zespol.php

1)Mam zamiar kupic swoja pierwsza gitare i wybralem Epiphone SG Special EB(http://www.allegro.pl/item652422995_epiphone_sg_special_eb_gratisy.html). Jaki wzamcniasz moglbys mi polecic do tej gitary. Dodam, ze interesuje mnie uzyskanie metalowego brzmienia.

Jak mam cos polecic, jesli nie podales limitu ceny?

2)Na czym sluchasz muzyki w domu? Komputer czy moze jakas wieza? Kolumny czy sluchawki?

Komputer + glosniki Creative T40.

pomocy o miszczu... CormaC jak nastroic gitare... wiem tylko tyle struna na 5 progu ma brzmiec tak samo jak poprzednia bez chwytu i to "powinno mi starczyc" mam klasayka 3/4 (jesli to ma jakies znaczenie... :sweat: )

Wystarczyly ze 3 sekundy z Google, zeby znalezc odpowiednie informacje: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ja...mp;aq=f&oq=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na caly zestaw chce wydac ok. 1000zl. Patrzac po cenach z allegro to Epiphone SG Special kosztuje 650zl a Peavey Rage 258 500zl. Czy jest sens w tym przypadku szukania jakies tanszej gitary, czy lepiej dorzucic 150zl i kupic taki zestaw?

Komputer + glosniki Creative T40.

Korzystasz z bezstratnych formatow kompresji i np. foobara czy mp3 i zwykly winamp sa wystarczajace?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na caly zestaw chce wydac ok. 1000zl. Patrzac po cenach z allegro to Epiphone SG Special kosztuje 650zl a Peavey Rage 258 500zl. Czy jest sens w tym przypadku szukania jakies tanszej gitary, czy lepiej dorzucic 150zl i kupic taki zestaw?

Na gitarze bym nie oszczedzal. 650 zeta to i tak nieduzo. Poza tym jest jeszcze tansza wersja wzmacniacza Peavey Rage o mniejszej mocy - Rage 158.

Korzystasz z bezstratnych formatow kompresji i np. foobara czy mp3 i zwykly winamp sa wystarczajace?

Wystarczaja mi zwykle mp3, tyle ze odpowiednio wysokiej jakosci (przy stalym strumieniu co najmniej 192 kbps, przy zmiennym - srednia co najmniej 192 kbps).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie granie muzyki innej niz ta, ktora gram. Zwlaszcza pod szyldym InDespair. Z Hutem bardzo fajnie mi sie gralo na PGA i na probach przed PGA, ale to byl tylko taki przyjemny "skok w bok".

A, nie uważasz, że marketingowo byście na tym zyskali? To co gracie obecnie nie jest złe, ale ciężko taką muzyką zaistnieć w mediach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ostatnio tak wciągnęło mnie Guitar Hero, że chcę mieć własną gitarę i na niej grać. I mam do Ciebie kilka pytań:

1. Gdy zaczynałeś grać, to od razu miałeś zespół i z nim trenowałeś, czy może zaczynałeś jak większość dzisiejszych mistrzów gitary - grywając sam, ucząc się, itd...

2. Co sądzisz o firmie Epiphone? Ostatnio zauważyłem model Epiphone Les Paul Special II, za około 600 złotych. Oczywiście mówiłeś, że na gitarze nie warto oszczędzać, ale i tak żeby ją kupić będę musiał sprzedać prawie całą moją kolekcję gier (jakieś 98%), więc nawet taka kwota jest dla mnie duża. Chyba że nigdy nie grałeś na gitarach tej firmy, to chociaż powiedz, jak wyglądają tak na "pierwszy rzut oka mistrza gitary ;)".

3. Procesory - czy potrzebny mi będzie, jako początkującemu gitarzyście? Jak zobaczyłem ceny, to się troszkę przestraszyłem, bo mnie na taki wydatek nie stać, a rodzice zapewne mi tyle nie wyłożą. Więc czy mogę dokupić później, jak już będę miał więcej pojęcia o graniu?

Na razie takie pytania ogólne, jak dowiem się więcej to z pewnością Cię dopytam. I proszę Cię, byś wytłumaczył mi te rzeczy tak w miarę zrozumiale, bo oczywiście na Internecie wiele tego przeczytałem, no ale zapytać kogoś "osobiście" to coś zupełnie innego. No i traktuj mnie jako amatora. Totalnego. Chyba że liczy się Guitar Hero ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie wiem, czy to ma dla Ciebie jakies znaczenie, ale ktoś zamieścił Wasz utwór z najnowszego CDA na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=XmZoSddM4qE

Nie wiem, może "zamieszczający" pytał Was o zgodę, i wszystko gra, ale jeśli nie... no to sam zdecydujesz co z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy zaczynałeś grać, to od razu miałeś zespół i z nim trenowałeś, czy może zaczynałeś jak większość dzisiejszych mistrzów gitary - grywając sam, ucząc się, itd...

Wiadomo, ze podstaw trzeba sie nauczyc samemu, siedzac z gitara w domu i cwiczac.

2. Co sądzisz o firmie Epiphone? Ostatnio zauważyłem model Epiphone Les Paul Special II, za około 600 złotych. Oczywiście mówiłeś, że na gitarze nie warto oszczędzać, ale i tak żeby ją kupić będę musiał sprzedać prawie całą moją kolekcję gier (jakieś 98%), więc nawet taka kwota jest dla mnie duża. Chyba że nigdy nie grałeś na gitarach tej firmy, to chociaż powiedz, jak wyglądają tak na "pierwszy rzut oka mistrza gitary ;)".

Nie mialem stycznosci z ta gitara.

3. Procesory - czy potrzebny mi będzie, jako początkującemu gitarzyście? Jak zobaczyłem ceny, to się troszkę przestraszyłem, bo mnie na taki wydatek nie stać, a rodzice zapewne mi tyle nie wyłożą. Więc czy mogę dokupić później, jak już będę miał więcej pojęcia o graniu?

No jezeli chcesz uzyskac przesterowane brzmienie (gitara elektryczna sama z siebie brzmi czysto, jak skustyk), to potrzebujesz albo wzmacniacza z kanalem przesterowanym, albo jakiegos efektu/procesora. Mozesz tez podlaczac gitare do komputera i uzyskiwac efekty za pomoca odpowiedniego programu. Zadnej nazwy Ci jednak nie podam, bo nigdy czegos takiego nie uzywalem.

Co to za obrazek ? (avatar, i masz go chyba na kurtce) ma on jakies powiazania z Iron Maiden ?

(czysta ciekawość) ;)

Obrazek przedstawia maskotke Iron Maiden.

Hmm... nie wiem, czy to ma dla Ciebie jakies znaczenie, ale ktoś zamieścił Wasz utwór z najnowszego CDA na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=XmZoSddM4qE

Nie wiem, może "zamieszczający" pytał Was o zgodę, i wszystko gra, ale jeśli nie... no to sam zdecydujesz co z tym zrobić.

Ten sam filmik jets na plycie z aktualnego wydania CDA. Jak nietrudno zauwazyc, wideo zostalo zmontowane pod nasza muzyke. grupa moderska Ifrit zapytala o zgode na wykorzystnie naszego utworu i oczywiscie dostaja ją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pierwszym gatunkiem muzyki jaki zacząłeś słuchać był metal czy jednak coś innego?

Wczesniej wlasciwie sie muzyka nie interesowalem i nie mialem wyksztalconego gustu. Ale pierwszym kawalkiem, o ktorym pamietam, ze mi sie podobal, byl "Final Countdown" Europe. Mialem kilka lat, kiedy w telewizji puszczano klip do tego utworu i mialem na jego punkcie swira.

Na profilu masz fotke z gitara i jestes w koszulce Gears of war (chyba) ubrales ja bo pasuje do ubioru metalowca czy lubisz ta gre???

Lubię tę grę i lubię tę koszulkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z zaciekawieniem wczytuję się w recenzje polskich lokalizacji. Sam jestem anglistą i od mniej więcej roku pracuje jako podwykonawca dla jednej z firm tłumaczeniowych, tłumacząc przydzielone mi partie oryginalnego, angielskiego tekstu danych tytułów (między innymi Empire: Total War i Drakensang). Czy mógłbym spytać się, czy oceniasz lokalizacje jako anglista/tłumacz, czy też jako laik, nie związany z anglistyką (w sensie studiów wyższych)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...