Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Czy słyszałeś takie zespoły jak.

1.Mötley Crüe

Tak, ale nie slucham ich.

2.Vinnie Vincent Invasion

Skoro nie slucham Motley Crue, nie interesuja mnie tez jakies solowe odpryski.

3.Co sądzisz o Joe Satriani, Steve Vai,Paul Gilbert, pytam się czy podoba ci się ich gra.

Nie slucham taki rzeczy, bo mnie nudza.

Wjazd do klubu był 18+?

Nie. Specjalnie wybralismy klub (placac za wynajem wiecej, niz zaplacilibysmy gdzie indziej - smierc frajerom. Ostatni raz organizowalem cos za swoja kase w tym miescie), ktory wpuszcza ludzi ponizej 18 roku zycia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapatruje sie Pan (xD) na ekscesy Kuby Wojewodzkiego?

Nie powiem, zebym bardzo sledzil jego poczynania, ale generalnie goscia lubie.

A w Alibi od ilu lat było?

Szczerze mowiac nie wiem. Nie ja organizowalem tamten koncert, wiec mnie to nie interesowalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią się już nudne pytania w stylu: jaką gitarę kupić? Jaki zespołu jest pana ulubionym? itp. może by tu jakiś FAQ stworzyć bo niektóre pytania chyba aż nazbyt często się powtarzają. Ale z innej beczki, chciałem spytać zupełnie o coś innego. Otóż mam pytanie: kto teraz będzie recenzował gry typu Footbal Manager? Ostatniego FM recenzował pan, ale większości tego typu gry oceniał Eld. Jestem fanem Football Managera i chciałbym żeby oceniał go ktoś tak obiektywny jak ja :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią się już nudne pytania w stylu: jaką gitarę kupić? Jaki zespołu jest pana ulubionym? itp. może by tu jakiś FAQ stworzyć bo niektóre pytania chyba aż nazbyt często się powtarzają.

Zajrzyj do pierwszego postu w tym temacie.

Ale z innej beczki, chciałem spytać zupełnie o coś innego. Otóż mam pytanie: kto teraz będzie recenzował gry typu Footbal Manager? Ostatniego FM recenzował pan, ale większości tego typu gry oceniał Eld.

Mozliwe, ze ja bede recenzowal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zainspirowany grą Guitar Hero III: Legends of Rock, od której ostatnio nie mogę się oderwać mam do Ciebie takie małe pytanko. Który gitarzysta wg. Ciebie jest najlepszy? Z tych co mnie zainteresowali to Slash, Tom Morello oraz Angus Young.

Specjalnie nie napisałem Dave'a Murray'a, bo wybrałbyś pewnie go ;) Chyba że oprócz tych, których wymieniłem masz jakieś inne propozycje...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałeś że wybierasz się na koncert Cage w Poznaniu (o ile dobrze pamiętam). Na ich oficjalnej stronie na myspace nie ma tego koncertu a na stronie klubu (u Bazyla jak dobrze pamiętam) też cisza. Mógłbyś dać jakieś linki odnośnie tego koncertu bo posłuchałem paru utworów na myspace i nawet dają radę. A kapelę zawsze lubię oceniać dopiero po koncertach.

Drugie pytanko: wolisz duże, masowe koncerty czy granie w powiedzmy undergroundowych klubach? (oczywiście jako widz oraz jako artysta). Ja po juwenaliach w Poznaniu doceniłem urok małych klubowych koncertów. Na Acid Drinkers było tylu przypadkowych ludzi że mocno popsuło niezłe wrażenie z koncertu kwasożłopów.

PS. dzięki za polecenie Alestorm. Koncert miazga (choć i Heidevolk pozytywnie zaskoczył a Tyr to solidne granie). Właśnie jestem w tracie sprowadzania dyskografii Alestorm z wysp :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś odczucia po obejrzeniu gameplaya z CoD-a MW 2? I czy myślisz że masz szanse osiągnąć taki sukces jak czwórka?

Oczywiscie, ze ma szanse.

Zainspirowany grą Guitar Hero III: Legends of Rock, od której ostatnio nie mogę się oderwać mam do Ciebie takie małe pytanko. Który gitarzysta wg. Ciebie jest najlepszy? Z tych co mnie zainteresowali to Slash, Tom Morello oraz Angus Young.

Wypisales akurat trzech takich, ktorzy w ogole mnie nie interesuja. Przyczyna sukcesu AC/DC jest dla mnie tajemnica (nagrali miliard identycznych albumow), Morello wedlug mnie nie gra, tylko wydaje gitara odglosy, a Slash mnie jakos specjalnie nie ruszal nigdy. Ale jezeli juz mialbym wybrac ktoregos z tej trojki, to wskazalbym Slasha - jego granie w sumie mi pasuje. Szkoda tylko, ze zamiast zrobic cos porzadnego, babrze sie w jakichs slabych, malych projektach.

Chyba że oprócz tych, których wymieniłem masz jakieś inne propozycje...

O stary... Wedlug mnie sa tysiace gitarzystow, ktorzy zjadaja tych, ktorych wymieniles (lacznie z Murrayem). Nawet nie chce mi sie robic listy. W wiekszosci kapel metalowych znajdziesz gitarzyste, ktory zjada pod wzgledem umiejetnosci Younga i Morello razem wzietych.

Wcześniej pisałeś że wybierasz się na koncert Cage w Poznaniu (o ile dobrze pamiętam). Na ich oficjalnej stronie na myspace nie ma tego koncertu a na stronie klubu (u Bazyla jak dobrze pamiętam) też cisza. Mógłbyś dać jakieś linki odnośnie tego koncertu bo posłuchałem paru utworów na myspace i nawet dają radę. A kapelę zawsze lubię oceniać dopiero po koncertach.

Koncertu w Poznaniu nie bylo. Organizator przeniosl go w ostatniej chwili do Wawy, po czym oszukal zespol, w zwiazku z czym chlopaki nie pojechali z Czech do Polski. A na ich konceracie bylem wlasnie w Czechach - bedzie o tym moj minifelieton w najblizszym CDA.

Drugie pytanko: wolisz duże, masowe koncerty czy granie w powiedzmy undergroundowych klubach?

I jedne, i drugie maja swoje zalety. Zobaczyc (i uslyszec!) 30 tys. ludzi na koncercie Maidenow to wielkie przezycie. Ale w Ostrawie Cage zagral dla 12 osob i tez bylo fantastycznie, bo czulem sie, jakbym byl na koncercie dobrych kumpli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem cię na filmiku...

Długie Włosy - Bródka ... Czarne Ubrania z tyłu koszulki nalepka jak - tutaj twój avatar... Czy nie sądzisz że to wizerunek Death Metalowca?

Nie.

Wracam do pytania - Podoba ci się jak cię postrzegają inni??? (ja postrzegam cię za DEATH METALOWCA)

1) malo mnie interesuje, jak kto mnie postrzega, 2) jeszcze mniej interesuje mnie, jak postrzegaja mnie ludzie, ktorzy (bez obrazy, stwierdzam fakt) o muzyce i subkulturze metalowej maja male pojecie.

PS Ta "nalepka" (i zarazem avatar) to emblemat zespolu Iron Maiden - baaaardzo deathmetalowego.

PPS Z ciekawosci - jak powinienem wygladac, zebys postrzegal mnie jako heavymetalowca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisales akurat trzech takich, ktorzy w ogole mnie nie interesuja. Przyczyna sukcesu AC/DC jest dla mnie tajemnica (nagrali miliard identycznych albumow), Morello wedlug mnie nie gra, tylko wydaje gitara odglosy, a Slash mnie jakos specjalnie nie ruszal nigdy. Ale jezeli juz mialbym wybrac ktoregos z tej trojki, to wskazalbym Slasha - jego granie w sumie mi pasuje. Szkoda tylko, ze zamiast zrobic cos porzadnego, babrze sie w jakichs slabych, malych projektach.

O stary... Wedlug mnie sa tysiace gitarzystow, ktorzy zjadaja tych, ktorych wymieniles (lacznie z Murrayem). Nawet nie chce mi sie robic listy. W wiekszosci kapel metalowych znajdziesz gitarzyste, ktory zjada pod wzgledem umiejetnosci Younga i Morello razem wzietych.

Jesteś muzycznym ignorantem.

Powiedz misiaczku, słuchasz muzyki dlatego, że Ci się podoba czy dlatego, że metalowi gitarzyści "wymiatają"? Young jest jednym z największych gitarzystów w historii. Musisz to przyznać, miał wielki wpływ na to czego dzisiaj słuchamy. To, że nie gra szybko nie znaczy, że jest do bani. Jego vibrato czy podciąganie strun urywa jaja, ma swój rozpoznawalny styl, który pokochały miliony na całym świecie. Nie gra szybko, ale czy musi? Taki Malmsteen jak szreduje gra milion dźwięków na sekundę. Kto jest lepszy? Ja myślę, że Young. Muzyka to nie sport, gdzie liczy się szybciej, więcej, mocniej. Technika nie ma znaczenia, Knopfler rozwala mnie jednym trafnym dźwiękiem. Wydaję mi się, że jesteś trochę zazdrosny.

Kiedyś tak jak ty patrzyłem na to kto jest lepszy technicznie, potrafi zagrać szybciej. Przeszło mi. Z tego się wyrasta czego i Tobie życzę.

PZDR

T.

Edytowano przez Dzoniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś muzycznym ignorantem.

Malo mnie obchodzi twoje zdanie, chlopcze.

Powiedz misiaczku, słuchasz muzyki dlatego, że Ci się podoba czy dlatego, że metalowi gitarzyści "wymiatają"?

To ma byc pytanie retoryczne? Jesli tak, to obawiam sie, ze zalozyles bledna odpowiedz, synku.

Young jest jednym z największych gitarzystów w historii.

No i super, niech sobie bedzie. Mack00 pytal o moja opinie - mam gdzies historie. Nie bede sie zachwycal Youngiem, Hendriksem czy innym Pagem, jesli mi osobiscie nie odpowiada ich granie. A nie odpowiada, wiec za kazdym razem, kiedy ktos mnie pyta o opinie na ich temat, powtarzam, ze mnie nudza. I mam gdzies, ze takim historykom-muzykologom jak ty z wscieklosci peknie zylka w tylku.

Jego vibrato czy podciąganie strun urywa jaja

Moze twoje. Moje przysypiaja, kiedy sluchaja AC/DC.

Taki Malmsteen jak szreduje gra milion dźwięków na sekundę. Kto jest lepszy?

Slaby przyklad, bo akurat na Malmsteena mam uczulenie. Podobnie zreszta jak na wszystkich innych blaznow-szybkograjow, dla ktorych technika jest wartoscia sama w sobie, a nie narzedziem.

Wydaję mi się, że jesteś trochę zazdrosny.

O co? Z jakiego niby powodu?

Kiedyś tak jak ty patrzyłem na to kto jest lepszy technicznie, potrafi zagrać szybciej. Przeszło mi. Z tego się wyrasta czego i Tobie życzę.

Tak sie sklada, ze ja NIGDY nie patrzylem, kto jest lepszy technicznie w kwestii solowek. Bardziej mnie zachwycali mistrzowie gitary rytmicznej, tacy jak Mustaine i Schaffer niz wymiatacze. Wiec wrzuc na luz i nie peknij, jak sie nastepnym razem nadmiesz swoja "dorosloscia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy piec polecasz do rytmicznego gitarzysty kapeli Trash Metalowej, grającego na Les Paulu (Gibson), bez efektów?

Tu nie chodzi o producenta, tylko o model. I na litosc - nie "trash", tylko "thrash".

Ja osobiście myślę o Marshallu, ale mówią, że Korty też są dobre, jakie jest Twoje zdanie?

O jakim Marshallu? Marshall robi zarowno wzmacniacze do bluesa, jak i modele z gestym przesterem, do metalowych brzmien. A o Kortach szczerze mowiac w ogole nie slyszalem... Nie pomylilo Ci sie z producentem gitar Cort?

Kto w redakcji zjada najwięcej pizzy?

Ten, kto jest najbardziej glodny.

Kto w redakcji wypija najwięcej kawy?

Nie wiem, nie obchodzi mnie to.

Od kiedy zaczął się pan interesować muzyką metalową?

Po pierwsze - nie "pan". Po drugie - hmmm... z 10 lat temu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim Marshallu? Marshall robi zarowno wzmacniacze do bluesa, jak i modele z gestym przesterem, do metalowych brzmien. A o Kortach szczerze mowiac w ogole nie slyszalem... Nie pomylilo Ci sie z producentem gitar Cort?

O, to mnie akurat zaskoczyło, że zrobiłem dziwną literówkę.

Chodzi mi o firmy, jakie najlepiej wybierać do metalu. Ogólnie ,to potrzebuję czegoś mocnego, by można go było brać na próby.

PS. Cort produkuje też wzmacniacze, i jeśli mnie kuple nie okłamali, to są "może" dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o firmy, jakie najlepiej wybierać do metalu.

Ale co sie tak uparles na te firmy? Tu nie chodzi o to, ze firma Peavey jest bardziej "metalowa" od firmy Marshall albo na odwrot. Trzeba patrzyc pod katem konkretnych modeli - Marshall JCM900 do metalu sie nadaje, ale np. Marshall JCM600 juz niespecjalnie. Oczywiscie sa firmy kojarzone jednoznacznie ze wzmacniaczami o ciezkim brzmieniu (np. Krank czy Mesa/Boogie), ale nie firma jest wazna, tylko konkretny model.

Ogólnie ,to potrzebuję czegoś mocnego, by można go było brać na próby.

Wiesz co, w rozsadnej cenie nawet nie jestem w stanie Ci czegokolwiek polecic.

PS. Cort produkuje też wzmacniacze, i jeśli mnie kuple nie okłamali, to są "może" dobre.

No nie wiem, nie obstaje przy swoim, ale nigdy w zyciu nie mialem zadnej stycznosci ze wzmacniaczami marki Cort.

Ile czasu zajęła ci nauka grania na gitarze?

Gram na gitarze od jakichs 9 lat. I nigdy nie powiem, ze juz sie nauczylem.

Na jakiej gitarze grasz elektroklasyczna/akustyczna/elektroakustyczna/elektryczna/basowa/elektryczna

Na elektrycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...