Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Zdarzył Ci się jakiś dzień w CDA w którym bardzo bluzgałeś? Np. końcówka deadline-u, a tu nagle okazuje się, że ktoś odpowiedzialny za dany dział się rozchorował, a MacAbra wybrał Ciebie do przygotowania materiału do tego działu.....

No byla kiedys taka sytuacja, ze Gem trafil do szpitala i ja zostalem oddelegowany do przygotowania newsow w 2-3 godziny. Tyle ze wtedy juz zajmowalem sie newsami na naszej stronie WWW, wiec nie bylem tak calkiem w lesie. Tym niemniej wolalbym uniknac takich niespodzianek w przyszlosci.

1) Pamiętasz pierwszy kawałek jaki się nauczyłeś na gitarę ?

Pierwsze przymiarki do grania na gitarze robilem przy utworze Fear of the Dark. Wydaje mi sie, ze pierwszy kawalek, ktorego nauczylem sie w calosci (lacznie z solowka) to bylo 'Wasting Love' z tego samego albumu. Ale moge sie mylic.

2) Czy grałeś kiedyś na czymś innym niż elektryk?

Zaczynalem na gitarze akustycznej.

3) Czy chciałbyś się nauczyć grać na czymś jeszcze? :tongue:

Nie, chyba nie. Aczkolwiek nauka gry na instrumentach klawiszowych moglaby miec pozytywny wplyw na ogolny rozwoj muzyczny.

Czy nagrał Pan płytę ze swoim zespołem? Macie zaplanowane koncerty na najbliższy czas?

Wejdz na www.indespair.pl, to sie dowiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie chciałbym powiedzieć, że ta nowa strona zespołu jest świetna. Standardowo zaprojektowana i nawet na moim łączu szybko się ładuje więc jest ok. Co mnie totalnie zaskoczyło i czego jeszcze nigdzie nie widziałem to "interaktywne" logo. Fantastyczna sprawa! Pytań raczej nie mam, bo graniem się nie interesuje, ale chciałem wyrazić swoją opinię.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CromaC mam pytanie odnośnie Saints Row 2. Ty ją recenzowałeś więc kieruje je do Ciebie. W wymaganiach gry w waszym magazynie podanie jest karta: 128mb z kolei ty narzekałeś na słabą optymalizację. I tu moje pytanie czy uda mi się uruchomić tą grę na GF Go 7300 512 mb ram? Reszta kompa spełnia zalecane wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CromaC mam pytanie odnośnie Saints Row 2. Ty ją recenzowałeś więc kieruje je do Ciebie. W wymaganiach gry w waszym magazynie podanie jest karta: 128mb z kolei ty narzekałeś na słabą optymalizację. I tu moje pytanie czy uda mi się uruchomić tą grę na GF Go 7300 512 mb ram? Reszta kompa spełnia zalecane wymagania.

Uruchomic pewnie sie uda, inna sprawa, jak to bedzie dzialalo, a dzialalo bedzie pewnie kiepsko.

To możesz chociaż napisać jakie tryby występują? :D;)

Nie, bo gre juz odinstalowalem i moge co najwyzej sprawdzic te informacje w necie, co rownie dobrze mozesz zrobic sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Ciebie kilka pytań:

1. co sądzisz o polskich muzykach jak np. Daray (który grał w Vaderze) co odnoszą sukcesy zagranicą. Jak wiadomo Daray gra w IMO najlepszym zespole Black Metalowym Dimmu Borgir, a w nim tempa na perkusji są naprawdę zabójcze, tu link:

2. Co sądzisz o Vitku i Decapitated, jak zadziałała na Ciebie jego śmierć. Na mnie zadziałała tragicznie, w końcu to mój rodak, jestem z okolic krosna.

3. Czy Ty jesteś nastawiony na sławę, czy grasz dla przyjemności?? Ja osobiście chciałbym być sławny jak np. Maideni. Choć znam ludzi którzy mimo ogromnych umiejętności grają tylko dla siebie.

4. Co byś zrobił gdyby zespół, np. Behemoth zaoferował Ci żebyś grał u nich. Pisałeś wcześniej że nie trawisz takiej muzyki, co byś wybrał, sława, jeżdżenie po świecie, czy swoje doznania muzyczne (nie wiem czy dobrze to napisałem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co sądzisz o polskich muzykach jak np. Daray (który grał w Vaderze) co odnoszą sukcesy zagranicą. Jak wiadomo Daray gra w IMO najlepszym zespole Black Metalowym Dimmu Borgir, a w nim tempa na perkusji są naprawdę zabójcze, tu link:

Nie slucham takiej muzyki (Daraya slyszalem tylko na plycie Black River), wiec jedyne, co moge powiedziec to to, ze jesli mu sie wiedzie, to fajnie i oby tak dalej.

2. Co sądzisz o Vitku i Decapitated

Nie moje klimaty.

jak zadziałała na Ciebie jego śmierć.

Sprawa mnie zupelnie nie interesowala (patrz wyzej).

3. Czy Ty jesteś nastawiony na sławę, czy grasz dla przyjemności??

Gdybym chcial slawy, to poszedlbym w klimaty feelowo-dodowe, a nie metalowe.

4. Co byś zrobił gdyby zespół, np. Behemoth zaoferował Ci żebyś grał u nich. Pisałeś wcześniej że nie trawisz takiej muzyki, co byś wybrał, sława, jeżdżenie po świecie, czy swoje doznania muzyczne (nie wiem czy dobrze to napisałem)

Nie chcialbym z nimi grac, bo raz, ze nie mialbym z tego frajdy, a dwa, ze Behemoth i inne kapele blackowe mnie smiesza. Jasne, perspektywa koncertowania na calym swiecie jest pociagajaca, ale nie wtedy, kiedy mialbym sie na kazdym koncercie meczyc (bo naprawde mam alergie na taki łomot) i wstydzic, ze biore udzial w czyms, z czego wczesniej kpilem. Wole grac male koncerty w malych knajpach (choc nie tylko - InDespair supportuje w tym roku Sabaton i Blaze'a Bayleya) i dobrze sie przy tym bawic, wkladajac w to cale serce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli całkowicie nie obchodzą Cię klimaty death/blackowe. Ale nie lubisz tylko tej muzyki, czy też ludzi z tej branży?? Np. że przyjdzie do Ciebie black-metalowiec, i to 100%, to pogadasz z nim jak człowiek czy będziesz nim gardził. Bo znam naprawdę wielu takich ludzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli całkowicie nie obchodzą Cię klimaty death/blackowe.

Tak. Powtarzalem to juz na tym forum wiele razy.

Ale nie lubisz tylko tej muzyki

Przede wszystkim muzyki, ale tez niektorych ludzi z ich dosyc dziecinnymi moim zdaniem wypowiedziami i pozami.

Np. że przyjdzie do Ciebie black-metalowiec, i to 100%, to pogadasz z nim jak człowiek czy będziesz nim gardził. Bo znam naprawdę wielu takich ludzi...

Pogadam, jesli nie bedzie jakims oszolomem belkoczacym o tym, ze "Behemoth to piesc wymierzona w twarz boga" itp. Gardze tymi, ktorych uwazam za idiotow, a nie oceniam ludzi po tym, jakiej muzyki sluchaja, tylko po tym, co soba reprezentuja. Dlatego z checia zagralem na PGA z Tymonem, natomiast nie wystapilbym z pomalowana na mordach i ponabijana gwozdziami banda strojaca grozne miny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w stylu: "On słucha metalu czyli to idiota", "Jak słuchasz punka to Cie nie znam", "Rap to g**** tylko debile tego słuchają" :)

P.S. - Ja nic do wymienionych rodzaju muzyki nie mam. Sam tego słucham :)

Edytowano przez James
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w stylu: "On słucha metalu czyli to idiota", "Jak słuchasz punka to Cie nie znam", "Rap to g**** tylko debile tego słuchają" :)

Przed chwila pisalem, ze nie oceniam ludzi przez pryzmat muzyki, jakiej sluchaja, tylko tego, co soba reprezentuja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CromaC mam pytanie odnośnie Saints Row 2. Ty ją recenzowałeś więc kieruje je do Ciebie. W wymaganiach gry w waszym magazynie podanie jest karta: 128mb z kolei ty narzekałeś na słabą optymalizację. I tu moje pytanie czy uda mi się uruchomić tą grę na GF Go 7300 512 mb ram? Reszta kompa spełnia zalecane wymagania.

Uruchomic pewnie sie uda, inna sprawa, jak to bedzie dzialalo, a dzialalo bedzie pewnie kiepsko.

To możesz chociaż napisać jakie tryby występują? :D;)

Nie, bo gre juz odinstalowalem i moge co najwyzej sprawdzic te informacje w necie, co rownie dobrze mozesz zrobic sam.

Na very low będzie chociaż 15-20 fps?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka muzyczna gra jest dla Ciebie najlepsza? Chodzi mi raczej o symulatory prowadzenia wlasnego zespolu(Rising Star np)

Nie za bardzo chyba jest z czego wybierac.

Jaką miałeś najgorszą chorobę w życiu?

Nie chorowalem na nic strasznego. Jak bylem maly przelezalem swoje w szpitalu z powodu migdalkow, a poza tym udalo mi sie unikac jakichs powaznych akcji zdrowotnych.

Złamałeś kiedyś którąś z kończyn?

Nie, poki co niczego sobie nie zlamalem. No, moze z malym wyjatkiem, bo geniusz, ktory odbieral porod, zlamal mi obojczyk. :)

Jak dobrze umiesz mówić po angielsku?

Mam certyfikat CPE (Certificate of Proficiency in English), ktory jest najwyzszym certyfikatem Cambridge (z pominieciem egzaminow z jezyka fachowego, np. biznesowego) i teoretycznie swiadczy o tym, ze posluguje sie angielskim w stopniu zblizonym do Anglika. A najbardziej cieszy mnie to, ze egzamin ten zdalem bez zadnego przygotowywania sie, kursow, tluczenia testow itp. Po prostu zapisalem sie, poszedlem i zdalem, wiec satysfakcje mam tym wieksza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam certyfikat CPE (Certificate of Proficiency in English), ktory jest najwyzszym certyfikatem Cambridge (z pominieciem egzaminow z jezyka fachowego, np. biznesowego) i teoretycznie swiadczy o tym, ze posluguje sie angielskim w stopniu zblizonym do Anglika. A najbardziej cieszy mnie to, ze egzamin ten zdalem bez zadnego przygotowywania sie, kursow, tluczenia testow itp. Po prostu zapisalem sie, poszedlem i zdalem, wiec satysfakcje mam tym wieksza.

1 Mam zapytanie w zwiazku z tym od kiedy sie uczysz J ang i czy tylko w szkole czy tez miales dodatkowe korepetycje/kursy albo moze sam sie uczyles w domu jezeli tak to jak.

Moze pytam troche nie powaznie ale postanowilem sie wziac za moj angielski i nie wiem do konca jak :)

2 A ten egzamin to gdzies w polsce  pisales czy trzeba do Cambridge jechac??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Mam zapytanie w zwiazku z tym od kiedy sie uczysz J ang

Rodzice mnie wyslali na pierwszy kurs, kiedy mialem 6 albo 7 lat. Chwala im za to.

i czy tylko w szkole czy tez miales dodatkowe korepetycje/kursy albo moze sam sie uczyles w domu jezeli tak to jak.

Szkola, kursy, prywatne lekcje, zajecia z Business English na studiach, caly czas spory udzial wlasny (kanaly satelitarne, internet, ksiazki). Po prostu caly czas mialem i mam kontakt z jezykiem. Jak bylem maly, to duzo ogladalem Cartoon Network (nie wiem jak jest teraz, ale wtedy kanal byl w calosci anglojezyczny), Sky One, Eurosport. Sporo daje taki ciagly kontakt z autentycznym jezykiem. "Unity" w podrecznikach oczywiscie tez sporo ucza, ale to wlasnie z kina i telewizji lapie sie chyba najwiecej, bo to jest prawdziwy, naturalny jezyk, a nie spreparowane lekcje czy studyjne nagrania na plycie dolaczonej do podrecznika. No a juz szczegolnie skuteczny jest pobyt w anglojezycznym kraju, ale akurat ja takiej okazji nie mialem.

Swoja droga jak bylem w Egipcie, na jednej z wycieczek mialem w grupie kobiete, ktora ewidentnie zakuwala jezyk z "unitów" i lekcji audio, bo jak poprosila o szklanke wody w restauracji, efekt byl bardzo zabawny. Wkladala maksimum wysilku w to, zeby zabrzmiec dokladnie tak brytyjsko i dystyngowanie jak lektorka z tasmy. A jak musiala powtorzyc prosbe (kelner nie doslyszal), to wyrecytowala formulke drugi raz indentycznie, z indentycznym akcentem, intonacja itp. Zupelnie jakby ktos puscil dwa razy nagranie z kasety. "Ken aj hew a glas of łoter... pliiiiz", "Ken aj hew a glas of łoter... pliiiiz". :)

2 A ten egzamin to gdzies w polsce pisales czy trzeba do Cambridge jechac??

Wszystkie egzaminy Cambridge (FCE, CAE, CPE) mozna zdawac w Polsce. Organizowane sa w scisle okreslonych terminach i niestety sporawo kosztuja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze mając CPE władasz angielskim w stopniu znacznie lepszym niż większośc anglików. Moge się mylic, ale z tego co słyszalem to Anglicy kiepsko znają swój język od strony gramatycznej itp (w sumie o Polakach mozna powiedziec dokładnie to samo). Jako ciekawostke podam pewna sytuację: jak jeszcze chodziłem do liceum to usłyszałem o pewnej dośc ciekawej historii. Moje dawne liceum organizowało wymiany między innymi zagranicznymi szkołami średnimi, i kiedys w ramach takiej wymiany przyjechała do nas "wycieczka" z Anglii. Z czystej ciekawosci podsunieto Anglikom przykładowy arkusz matury PODSTAWOWEJ z angielskiego. (CPE jest niepomiernie trudniejsze, sam rozumiesz. W sumie podstawowa matura z ang nijak ma się do gramatyki, ale oni mieli np problemy z wyłapaniem informacji które sa odpowiedziami na pytania podczas odsłuchu - takiego jakie się daje na maturę, czyli fragmentu audycji radiowej i tym podobne) Jaki był wynik? Negatywny. Żaden z nich nie zaliczył - a byli to uczniowie dobrych szkół średnich. Często równiez słucham od osób które dobrze znają angielski i które mieszkały jakis czas w anglii, jak ostro Anglicy kalecza swój język.

No, troche się rozpisałem, i pewnie niepotrzebnie ;) Tak jakos mnie naszło gdy napisałes że CPE daje Ci zdolność "mniej więcej" władania jezykiem na równi z Anglikami. Bo ja sądzę że oznacza to iż władasz tym językiem znacznie lepiej od nich.

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze mając CPE władasz angielskim w stopniu znacznie lepszym niż większośc anglików.

Watpie.

Z czystej ciekawosci podsunieto Anglikom przykładowy arkusz matury PODSTAWOWEJ z angielskiego. (CPE jest niepomiernie trudniejsze, sam rozumiesz. W sumie podstawowa matura z ang nijak ma się do gramatyki, ale oni mieli np problemy z wyłapaniem informacji które sa odpowiedziami na pytania podczas odsłuchu - takiego jakie się daje na maturę, czyli fragmentu audycji radiowej i tym podobne) Jaki był wynik? Negatywny. Żaden z nich nie zaliczył.

Ale to nie swiadczy o tym, ze Anglicy nie znaja angielskiego, tylko o tym, ze matura jest calkowicie niezyciowa.

Często równiez słucham od osób które dobrze znają angielski i które mieszkały jakis czas w anglii, jak ostro Anglicy kalecza swój język.

Tak samo jak i Polacy swoj. Ale powiem Ci, ze na zadnym anglojezycznym forum nie widzialem takiego nawalu tak zenujacych bledow w pisowni jak na dowolnym forum polskim.

No, troche się rozpisałem, i pewnie niepotrzebnie ;) Tak jakos mnie naszło gdy napisałes że CPE daje Ci zdolność "mniej więcej" władania jezykiem na równi z Anglikami. Bo ja sądzę że oznacza to iż władasz tym językiem znacznie lepiej od nich.

Moze orientuje sie w teorii gramatycznej lepiej niz przecietny Anglik, ale to nie znaczy, ze wiecej od niego rozumiem i potrafie plynniej sie wyslawiac.

Co się stało z Panem Geniuszem?

Z kim?

Czemu masz długie włosy? Lubisz je?

Nie, mam takie, bo takich nie lubie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, troche się rozpisałem, i pewnie niepotrzebnie ;) Tak jakos mnie naszło gdy napisałes że CPE daje Ci zdolność "mniej więcej" władania jezykiem na równi z Anglikami. Bo ja sądzę że oznacza to iż władasz tym językiem znacznie lepiej od nich.

Moze orientuje sie w teorii gramatycznej lepiej niz przecietny Anglik, ale to nie znaczy, ze wiecej od niego rozumiem i potrafie plynniej sie wyslawiac.

To ja jeszcze dorzucę swoje 'czy grosze'. Mi na studiach od początku mówili, że naszym celem jest osiągnięcie umiejętności jak najbliższych umiejętnościom native speakera. Nigdy bowiem nie będzie możliwe zrównanie się z kimś, kto od urodzenia włada danym językiem. Wiedzę gramatyczną możemy mieć lepszą, ale tak samo można mieć dużo większą wiedzę teoretyczną o boksie od Tomasza Adamka, ale nie zmieni to faktu, że dostaniemy po twarzy.

Czy Polak wie, czy jego język jest syntetyczny, polisyntetyczny czy może aglutynacyjny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że lubisz słuchać Iron Maiden.Nie wiem czy było już takie pytanie ale powiedz czy długo uczyłeś się grać na gitarze czy było łatwo,kto jest twoim ulubionym gitarzystom.Może te pytania już padły na tym forum ale jestem nowy.Jeśli już padły to po prostu nie odpowiadaj i nie gorączkuj się.

Edytowano przez LedZeppelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...