Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Skąd wziął Pan pomysł na ksywkę?

Ze zbioru opowiadan "Tygrysy morza" Roberta E. Howarda.

PS Nie musisz zwracac sie tu do nikogo per "pan".

ok to fajnie widać że luzaki w redakcji.

PS Książkę muszę zamówić.Jeszcze się na niczym nie zawiodłem co poleciłeś w minifelkietonach ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczęła się Twoja przygoda z cięższą muzyką? :) Czy była to stopniowa ewolucja, element życia który towarzyszył Ci od zawsze- a może kiedyś poczułeś pewien impuls, który skierował Twe zainteresowanie ku temu typowi? :)

Możliwe, że troszkę zagmatwałem to pytanie... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół w którym jesteś ma plany grania w okolicach Krakowa?

W tej chwili nie.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z cięższą muzyką? :) Czy była to stopniowa ewolucja, element życia który towarzyszył Ci od zawsze- a może kiedyś poczułeś pewien impuls, który skierował Twe zainteresowanie ku temu typowi? :)

Uslyszalem jakis kawalek Maidenow z plyty "Fear of the DarK', potem pozyczylem od kumpla ten album i stwierdzilem, ze to jest to. Z gitarowego grania obilem sie wczesniej o "Loada" i "Reloada" Metalliki, ale na szczescie niespecjalnie mnie wciagnelo. Zreszta kiedy sluchalem pierwszy raz "Fear of the Dark", przypomnialem sobie, ze wczesniej juz slyszalem cos z tej plyty - kiedy bylem na kolonii w 1992 roku (rok premiery tego albumu), byli tam fani Maidenow i FotD lecialo z ich okna na okraglo. Mialem juz wiec swoisty "podklad" pod pozniejsze ksztaltowanie gustu. ;) Nie pamietam tylko, ktory konkretnie kawalek wpadl mi na tej kolonii w ucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o gitary elektryczne to wolisz te z klasyczny wygladem czy raczej 'strzalki' i inne dziwnoty?

Sam gram na gitarze BC Rich Mockingbird, wiec to chyba wystarczajaca odpowiedz. Klasyczne ksztalty sa dla mnie nudne i bezjajeczne.

I czy klasyczna a strzalka roznia sie czyms od siebie oprocz wygladem? Przymierzam sie do zakupu i mnie to interesuje

Rozna nie wygoda grania, ale to tylko kwestia przyzwyczajenie. Na strzalce nie bedziesz mogl wygodnie cwiczyc na siedzaco (wiec odradzam ja poczatkujacym - strzalka bardziej nadaje sie na "reprezentacyjne" wioslo na koncerty), poza tym gitary o nietypowych ksztaltach najczesciej sa gorzej wywazone, wiec moga sie przekrzywiac, kiedy powiesisz je sobie na pasku. Ale to nie przeszkadza, bo i tak trzymasz przeciez gryf w lapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie Behemoth. Graja muzyke, jakiej nie trawie, a kiedy grali na Mystic Festival w bodajze 2005 roku, Nergal walil na scenie zenujace gadki.

Niech zgadnę-o zbrodniczej sekcie KRK, jakim to Jezus był draniem oraz walce z cenzurą aka szatan jest super?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sluchasz polskiego punku?

2. Wolisz Tekken czy Mortal Kombat?

Przeczytalem pare postow wstecz i musze powiedziec, ze ktos chyba jest idiota i sie tego nie wstydzi mowiac 'sciagne to sobie, bo i tak bym nie kupil czyli nikt na tym nie straci'. Przeciez sciagajac np z rapidshare wspomagamy ta strone(licznik odwiedzin rosnie to i kasa z reklam wieksza) czyli rozpowszechniamy piractwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sluchasz polskiego punku?

Zadnego punka nie slucham, moze z wyjatkiem Misfitsow, ktorych sobie czasem wlacze.

2. Wolisz Tekken czy Mortal Kombat?

Trudno mi sie ustasunkowac, bo ostatni MK, w jakiego gralem to byla "czworka" sprzed wielu lat. Tekkena mam na PSP i jest to zdecydowanie jedna z najlepszych gier na te konsole. Ale klimatem bardziej pasuje mi raczej MK.

Niech zgadnę-o zbrodniczej sekcie KRK, jakim to Jezus był draniem oraz walce z cenzurą aka szatan jest super?

Jakies dyrdymaly o "piesci wymierzonej w twarz w boga". Zupelnie mnie nie ruszaja jakies antychrzescijanskie wyskoki, ale takie gadki sa dla mnie po prostu dziecinne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz na temat gatunku metalcore (słucham tego (As I Lay Dying, Demon Hunter, Killswitch Engage i wczesna twórczość Trivium) i szczerze mówiąc, "troo metale" mi mówią że metalcore to nie metal, jest to mieszanka hardcore punk'a i metalu death - według Wikipedii, rozumiem że to nie twoje klimaty, chodzi mi po prostu o zdanie na ten temat jako metalowca - pełnoprawny pod-gatunek jak death, power itd. czy też nie)?

Albumy Trivium kupujesz przez E-bay-a czy może da się kupić gdzieś w Polsce?

PS. Wiedziałeś że InDespair jest w MetalArchives? :)

Edytowano przez Artezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Nie musisz zwracac sie tu do nikogo per "pan".

Mam troche mniej lat niz ty, jak bym ci na ulicy tak powiedzial "Cze CormaC dobra muzyke robicie" to tez nie masz nic przeciwko?? Ja sie nie czepiam slow ani nic tak tylko pytam :)

Edytowano przez ^M@TRIX^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz na temat gatunku metalcore (słucham tego (As I Lay Dying, Demon Hunter, Killswitch Engage i wczesna twórczość Trivium) i szczerze mówiąc, "troo metale" mi mówią że metalcore to nie metal, jest to mieszanka hardcore punk'a i metalu death - według Wikipedii, rozumiem że to nie twoje klimaty, chodzi mi po prostu o zdanie na ten temat jako metalowca - pełnoprawny pod-gatunek jak death, power itd. czy też nie)?

Nie slucham kapel zaliczanych do metalcore'u z wyjatkiem wczesnego Trivium (jesli juz przyjac, ze grali wtedy metalcore). Poza tym coraz mniej mnie obchodzi jakies szufladkowanie i przypinanie latek. No i sporo kapel gra na pograniczu stylow - trudno tak naprawde to wszystko ogarnac i rozgraniczyc. Albo mi sie zespol podoba, albo nie, a tak sie sklada, ze generalnie kapele okreslane jako metalcore'owe mi nie podchodza, zazwyczaj ze wzgledu na wokal. Album "Ascendancy" Trivium tak mna wstrzasnal pod wzgledem kompozycji i partii gitarowych, ze do wokalu sie przyzwyczailem.

PS. Wiedziałeś że InDespair jest w MetalArchives? :)

Jasne.

Albumy Trivium kupujesz przez E-bay-a czy może da się kupić gdzieś w Polsce?

Jasne, ze sie da. Tylko pierwsza plyte musialem zamowic na Allegro. Pozostale trzy kupilem w Media Markcie bez wiekszych problemow (Shoguna mieli i w wersji zwyklej, i w limitowanej).

Mam troche mniej lat niz ty, jak bym ci na ulicy tak powiedzial "Cze CormaC dobra muzyke robicie" to tez nie masz nic przeciwko?? Ja sie nie czepiam slow ani nic tak tylko pytam :)

OK, jesli Cie krepuje zwracanie sie do starszych inaczej niz per "pan", to doskonale Cie rozumiem. Ale to forum jest na tyle luzne, ze nie ma tu "panów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zwierzaka już było i to całkiem niedawno :).

A ja mam takie pytanie:

Jak ci się powodziło w szkole? Byłeś raczej duszą towarzystwa czy trzymałeś się ze ''swoją'' grupką przyjaciół? Miałeś jakieś problemy w szkole?

Pozdrowienia

Kermit

Edytowano przez Kermit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w domu jakieś zwierzaki ??

Mialem psa. Ogolnie bardzo lubie zwierzeta.

Jaką część Pro Evo uznałbyś za najlepsza ?

Trudno powiedziec.

Słyszałeś kiedyś może zespół The Cranberries ? Jeśli tak to napisz co o nim sądzisz.

Slyszalem. Nie jest to typ muzyki, ktory by mnie ruszal.

Jak ci się powodziło w szkole?

Bardzo dobrze.

Byłeś raczej duszą towarzystwa czy trzymałeś się ze ''swoją'' grupką przyjaciół?

Cos pomiedzy jednym i drugim. Mialem oczywiscie zawsze jakas swoja grupe najlepszych przyjaciol (czy to w podstawowce, czy w liceum albo na studiach), ale w zadnym "getcie" sie nie zamykalem i moge chyba powiedziec, ze bylem ogolnie lubiany.

Miałeś jakieś problemy w szkole?

Nie, nie liczac drobnych rzeczy pokroju zawalonego sprawdzianu czy poprawki egzaminu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbyś jakąś niezłą gitarę elektryczną w cenie do 1000 zł? Nie należę do osób zarabiających, więc na droższą sobie pozwolić nie mogę.

Nie podam Ci konkretnych modeli, ale poradze, zebys szukal gitar uzywanych uznanych producentow. Nowek nie oplaca sie kupowac - uzywke dosc latwo przebadac przed kupieniem, a moze byc zauwazalnie wyzszej klasy, niz nowka za te sama cene.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, kupię sobie The Crusade kiedy będę w MediaMarkcie. Pytałem bo w Polsce wielu płyt zespołów które lubię nie ma, np. Demon Hunter czy Breaking Benjamin. No ale cóż. Kupuję ich albumy przez EBay'a.

Metalcore:

Growl growlem - piosenki mają dosyć - jak dla mnie - mocne przesłanie - ja takie wokale lubię, jakoś się do nich przyzwyczaiłem słuchając Demon Hunter'a.

W sumie nie da się zaszufladkować muzyki, bo kapele mogą zmieniać gatunek z albumu na album, np. jeden bardziej w stylu thrashowym a następny w stylu bardziej metacore-owym, po za tym muzyka nie jest po to żeby ją katalogować tylko po to żeby jej słuchać, albo się podoba albo nie.

Żeby nie było że spamuje.

Nie będę pytał o zespoły bo to w sumie głupie, ważne że ja je lubię a nie że Ty powiesz że tobie się nie podobają (żeby nie było, nie próbuję Cię obrazić, dla ciebie to wygląda tak samo: jeśli coś lubisz nie ważne że inni mówią że im się to nie podoba).

Z innej beczki (znaczy gitarowej):

W jakim grasz stroju i jakich używasz strun?

@Qstka:

Wiesz, jeśli już musisz nówkę to spróbuje Corta X-5, gitara za 6 stówek, do wszystkiego jeden single coil dwa humbuckery i możliwość rozpinania cewek (zmienia wszystkie pick-upy) na single. Całkiem niezła. Na takim wiośle teraz gram.

Edytowano przez Artezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pytał o zespoły bo to w sumie głupie, ważne że ja je lubię a nie że Ty powiesz że tobie się nie podobają (żeby nie było, nie próbuję Cię obrazić, dla ciebie to wygląda tak samo: jeśli coś lubisz nie ważne że inni mówią że im się to nie podoba).

Juz dawno temu tlumaczylem takie rzeczy w tym watku.

W jakim grasz stroju i jakich używasz strun?

Stroj D, struny DR 10-52.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sporty Cie interesuja? Lubisz skateboarding?

Nie lubie ani zimy, ani zadnych sportow zimowych. Lubie sobie obejrzec dobry mecz pilki noznej, staram sie nie przegapic zadnego wystepu reprezentacji.

Mowisz, ze lubisz zwierzeta, a podobaja Ci sie pajaki(pytam bo w domu mam ptasznika i mnie np takie zwierzeta interesuja)?

Nie. Zadne pajaki, mrowki, weze i inne takie mnie nie bawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...