Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Ile gier na PlayStation 4 masz w sumie?

Kilka (bo i niespecjalnie jeszcze jest co mieć na PS4...). Na płytach mam Assassin's Creeda IV i Fifę, natomiast z PS Plusa ściągnąłem sobie za darmo Resoguna, Don't Starve i Outlasta (tego ostatniego nawet jeszcze nie odpaliłem, bo jeśli mam czas grać dla przyjemności, wybieram Asasyna, w którym jestem totalnie zakochany). Poza tym zaliczyłem na PS4 służbowo nowego Infamousa, Killzone'a i Child of Light.

Słyszałeś może single z nadchodzącej nowej płyty Martiego Friedmana?

Jak odczucia po przesłuchaniu? Rozczarowanie czy też już od dawna jesteś zdania że nie ma co liczyć na drugie Dragon's Kiss? A może jest jakaś trzecia opcja? wink_prosty.gif

Ja już od dawna nie oczekuję od Friedmana nowego "Dragon's Kiss" (albo "Scenes" czy "Introduction", bo te płyty też bardzo lubię). Z ciekawości zawsze sprawdzam jego single, ale całych płyt już od długiego czasu nie. Oczywiście żałuję, że nie nagrywa muzyki, jaką chciałbym usłyszeć, ale nie jestem z tych, którzy obrażają się na artystów za obrany przez nich kierunek artystyczny. Friedman jest wielki, grał w jednej z najważniejszych kapel metalowych u szczytu jej potęgi i nagrał płytę, którą uważam za absolutną perłę, za biblię metalowej gitary ("Rust in Peace"). Nie musi już niczego udowadniać, niech sobie nagrywa cokolwiek, co sprawia mu przyjemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie lubisz death metalu, ale przesłuchaj tego

i powiedz co sądzisz smile_prosty.gif

Nie lubię tradycyjnego deathu, takiego jak np. Vader. Ostatnio słucham natomiast wybiórczo melodeathu - In Flames, Dark Tranquillity, Arch Enemy. Zresztą mam teraz w zespole wokalistę, który growluje i screamuje, więc nasza muzyka mocno ociera się właśnie o melodeath. I jestem z tego bardzo zadowolony. A to, co podlinkowałeś, niezbyt mi się podoba.

Ulubiony utwór z "Something Wicked..."?

To jest bardzo równa płyta, nie potrafię wskazać najlepszego numeru, naprawdę.

Czy poza metalem, rockiem i wszelkimi ich podgatunkami trafiłeś kiedyś na jakiś "hit" disco-polo?

Wątpię, żeby dało się żyć w Polsce i nigdy nie trafić w radiu/telewizji/na imprezie na jakieś disco polo, mając sprawny słuch. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie na okres wakacyjny jakiekolwiek plany koncertowe lub czy planujecie takowe plany mieć? Dla mnie ten okres w roku to chyba jedyna okazja, aby móc wyjechać od domu na tak znaczną odległość, by mieć możliwość zobaczenia was w akcji, stąd pytanie : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie na okres wakacyjny jakiekolwiek plany koncertowe lub czy planujecie takowe plany mieć?

W tej chwili żadnych planów koncertowych na wakacje nie mamy i myślę, że możemy nie mieć. Teraz priorytetem jest dla nas wejść do studia z nowym wokalistą i chcemy to zrobić w lipcu.

Słyszałeś o Luxtorpedzie? Co o nich sądzisz?

Jasne, że znam Luxtorpedę. Nie podobają mi się. Może przemawialiby do mnie bardziej, gdyby jedynym wokalistą był Litza, bo ten gość, który mamrocze i recytuje, jest według mnie kiepski i całkowicie zbędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny numer. Płytę z pewnością przesłucham, ale nie wiem, czy nie jestem już zmęczony Overkillowym graniem na jedno kopyto. Albumem "Ironbound" byłem zachwycony, "The Electric Age" mi się podobał, ale nie katowałem go już tak jak wcześniejszej płyty. Ale kto wie, może "White Devil Armory" będzie po prostu lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w planach wymienić kiedyś gitarę, albo marzysz o jakieś takiej trudno dostępnej czy tą co masz uważasz za siódmy cud świata i za nic w świecie jej nie wymienisz?

Ps. zawsze lubię czytać twoje recenzje o fpsach bo mimo tego, że nie lubisz trybu mutli w nich to skupiasz się wtedy na singlu, a nie na siłę szukasz dziury w multi które cię nie interesuję.

Edytowano przez Kindziol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w planach wymienić kiedyś gitarę, albo marzysz o jakieś takiej trudno dostępnej czy tą co masz uważasz za siódmy cud świata i za nic w świecie jej nie wymienisz?

Nie uważam swojego Warlocka za cud, ale to bardzo przyzwoite, efektowne wiosło, które całkowicie mi wystarczy. Nie czuję żadnej potrzeby wymienienia go na inne. Poza tym wywalanie masy pieniędzy na gitarę, której używałbym w amatorskim zespole, byłoby bezcelowe (zwłaszcza że do tej pory i tak wpakowałem już w swój sprzęt kilkanaście tysięcy złotych, które nigdy mi się nie zwrócą). Poza tym nie mam w zwyczaju często zmieniać sprzętu - na poprzedniej gitarze (też BC Rich, tyle że Mockingbird NJ) grałem 10 lat (i wciąż ją mam). Może się oczywiście okazać, że ten Warlock zupełnie nie sprawdzi się w studiu, do którego wybieram się z kapelą niedługo, ale nie widzę powodu, dla którego miałby się nie sprawdzić.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawia mnie jedna rzecz: pisałeś wcześniej, że byłeś współpracownikiem CDA od 2001 a od 2007 etat. Jak więc to wyglądało od strony technicznej - praca całkowicie zdalna, czy pojawiałeś się od czasu do czasu w CDA HQ?

BTW: kupiłem pismo po kilkkuletniej przerwie, gdzie się podziały Twoje włosy, man?? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawia mnie jedna rzecz: pisałeś wcześniej, że byłeś współpracownikiem CDA od 2001 a od 2007 etat. Jak więc to wyglądało od strony technicznej - praca całkowicie zdalna, czy pojawiałeś się od czasu do czasu w CDA HQ?

Na początku praca zdalna i wpadanie do redakcji raz na jakiś czas (zwłaszcza że była wtedy na obrzeżach miasta). Z czasem angażowałem się w pracę redakcji coraz bardziej, więc musiałem pojawiać się coraz częściej i siedzieć coraz dłużej. W momencie, kiedy dostałem umowę o pracę, miałem już od jakiegoś czasu swoje biurko i pierwszy dzień na etacie nie różnił się niczym od poprzedniego.

BTW: kupiłem pismo po kilkkuletniej przerwie, gdzie się podziały Twoje włosy, man?? biggrin_prosty.gif

Miałem już serdecznie dosyć długich włosów. Nie są mi potrzebne, dużo lepiej czuję się z krótkimi. Od nieco ponad tygodnia mam jeszcze dodatkowo wysoko wygolone boki głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz film Kostka Przeznaczenia?

Co czułeś jak dowiedziałeś się, że wasz kawałek jest w fajnym trailerze Wiedźmina?

Myślisz, że zabawki typu Guitar Hero miały już swoje 5 minut, a teraz jedynie dodają kolejny numerek do serii aby zarobić? Rocksmith się nie liczy xD Ja na przykład bardzo lubiłem 3 części, bo oprócz grania była taka zwariowana fabuła i walczyła się z bossami, oficjalne dodatki do trójki szybko mnie nudziły, a 4 cześć sprawiła, że znowu zachciało mi się grać, ale znowu nie na długo i postanowiłem, że starczy, więcej już nie kupowałem gier tego typy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz film Kostka Przeznaczenia?

Oglądałem go, ale nie pamiętam z niego nic oprócz tego, że chyba był głupawy.

Co czułeś jak dowiedziałeś się, że wasz kawałek jest w fajnym trailerze Wiedźmina?

Twórcy filmiku odezwali się do mnie, zanim pojawił się w sieci (gdybym dowiedział się, że ktoś wykorzystał nasz utwór bez naszej wiedzy i zgody, byłbym dla tego kogoś bardzo niemiły). Filmik wyszedł fajny, ale to była praca fanowska. Sprawą dużo większego kalibru jest to, że nasz utwór (w wersji instrumentalnej) jest w najnowszym oficjalnym zwiastunie gry Hellraid:

Youtube Video -> Oryginalne wideo
Myślisz, że zabawki typu Guitar Hero miały już swoje 5 minut, a teraz jedynie dodają kolejny numerek do serii aby zarobić?

Przecież Activision w 2011 roku zdecydowało o zakończeniu serii. Od tego czasu kolejnych części nie było i zapewne już nie będzie. I tak udało się pociągnąć GH bardzo długo.

Rocksmith się nie liczy xD

Akurat Rocksmith jest bez porównania bardziej wartościowy niż GH z punktu widzenia gitarzysty albo kogoś, kto chciałby nauczyć się grać. Jest naprawdę bardzo udany. Ale rozumiem, że dużo mniej rozrywkowy, o wiele trudniejszy, no i droższy.

Ja na przykład bardzo lubiłem 3 części, bo oprócz grania była taka zwariowana fabuła i walczyła się z bossami, oficjalne dodatki do trójki szybko mnie nudziły, a 4 cześć sprawiła, że znowu zachciało mi się grać, ale znowu nie na długo i postanowiłem, że starczy, więcej już nie kupowałem gier tego typy.

I najwyraźniej takie same odczucia miała większość.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieram się, ale nie po drodze mam nie do Krakowa (do którego jeździłem już na W.A.S.P., Black Label Society, Helloween/Gamma Ray, Testament, Amon Amarth i może coś jeszcze), tylko z muzyką, którą In Flames nagrywa od dłuższego czasu (ich twórczość interesuje mnie do "Claymana" włącznie). Właściwie nawet rozważałem wypad na ten koncert, ale kiedy usłyszałem nowy singiel, ręce mi opadły i postawiłem na kapeli krzyżyk.

Nie mogę natomiast doczekać się koncertu Dark Tranquillity we Wrocławiu. Też bardziej interesują mnie ich starsze płyty ("Damage Done" to absolutne mistrzostwo świata), ale przynajmniej ich nowszych rzeczy da się słuchać, bo nie zmienili stylu i nie nagrywają teraz takiej tragicznej kaszanki jak In Flames. Zresztą właśnie mam na uszach słuchawki, z których leci "Construct".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Tranquillity we Wrocku ;x Sam bym chętnie pojechał bo uwielbiam ich twórczość a Mikael Stanne to dla mnie jeden z najlepszych wokalistów ever. Co do In Flames to fakt, ostatnie dwie płyty jak i singiel z najnowszej tu już jakaś parodia w porównaniu do takiego Lunar Strain, Colony czy Claymana właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...