Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Nie. Póki co wiadomo tyle, że sesję bębnów mamy za sobą, a w pierwszej połowie lutego jedziemy nagrywać gitary. Kiedy skończymy gitary, będziemy umawiać się na kolejną sesję. Osobiście obstawiam, że gotowy materiał będziemy mieli jakoś w kwietniu albo maju, ale oczywiście płyta nie musi zostać od razu wydana. Na pewno wrzucimy za 2-3 kawałki na MySpace i będziemy się zastanawiać, co zrobić z całym albumem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam teraz "To" Kinga.

Ooo, to tak samo jak ja. :wink: Jak wrażenia, bo ja dopiero zaczynam.

Jestem na rodziale "Derry: Trzecie interludium". Książka bardzo mi się podoba, aczkolwiek King od czasu do czasu razi mnie kiczowatością i w "To" do tej pory zdarzyło się to już kilka razy.

Dlaczego wydaliście CDA później, w tym miesiącu?

Ponieważ z pewnych względów tak musieliśmy zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Masz jakieś rady dla początkującego wokalisty ?

Idź na kilka lekcji emisji głosu i naucz się śpiewać z przepony. Jeśli zajedziesz sobie gardło, będziesz miał pozamiatane. Tę ostatnią informację podaję z własnego doświadczenia.

Niezupełnie... To w sumie zależy do jakiego rodzaju śpiewu się dąży. Bo jak śpiewać takim głębokim głosem, to gardłem raczej w ogóle się nie da... Jeśli zaś takie ostrzejsze czy mocniejsze jak nawet growl to nie wiem czemu ludzie piszą, że trzeba z przepony, bo się gardło zajeździ. Jak ja zacząłem ćwiczyć go w listopadzie bodajże to z gardła i nic mi nie jest.

ALE:

- na początku nie za dużo, nie za głośno

- jak boli to pić coś

- i będzie OK, mi się nic z gardłem nie stało jak tak robiłem. Tylko po jakichś dwóch tygodniach ćwiczeń ból gardła przechodzi na kaszel, który też z czasem mija.

A mam jeszcze do (nie wiem czy zwracać się per TY czy per PAN) pytanie: czy gitara elektryczna do nauki (nie umiem grać nawet na akustyku) dobra może być za około 400 złotych? Bo chciałbym się nauczyć, ale z drugiej strony zbieram na nowy komputer...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie... To w sumie zależy do jakiego rodzaju śpiewu się dąży. Bo jak śpiewać takim głębokim głosem, to gardłem raczej w ogóle się nie da... Jeśli zaś takie ostrzejsze czy mocniejsze jak nawet growl to nie wiem czemu ludzie piszą, że trzeba z przepony, bo się gardło zajeździ. Jak ja zacząłem ćwiczyć go w listopadzie bodajże to z gardła i nic mi nie jest.

Widocznie od razu trafiłeś na właściwy sposób śpiewania. Uwierz mi - rycząc niewłaściwie można sobie zajechać gardło.

Tylko po jakichś dwóch tygodniach ćwiczeń ból gardła przechodzi na kaszel, który też z czasem mija.

Kilka takich akcji i można się załatwić przewlekle (np. tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Guzki_%C5%9Bpiewacze).

nie wiem czy zwracać się per TY czy per PAN

Jasne, że per "ty".

pytanie: czy gitara elektryczna do nauki (nie umiem grać nawet na akustyku) dobra może być za około 400 złotych?

Tak, o ile poszukasz czegoś markowego (Washburn, Epiphone), najlepiej używanego (bo oczywiście używka za 400 zeta będzie o klasę lepsza niż nówka) i ze stałym mostkiem (bo wajcha na początek jest zbędna, a dobry ruchomy mostek kosztuje więcej niż tanie wiosło).

Bo chciałbym się nauczyć, ale z drugiej strony zbieram na nowy komputer...

Kup tanią, ale dobrą jakościowo gitarę znanej firmy i wepnij ją do kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś stycznośc z zespołem Kiuas ? Nie jest to szczególnie znany zespół więc to normalne że możesz go nie znac :wink:

Znam. Jest niezły (może poza tandetnymi melodyjkami tu i ówdzie oraz wstawkami na klawikordzie), ale jakoś nigdy się nim bardziej nie zainteresowałem. Może dlatego, że przestałem słuchać power metalu, a od nich czuć dość mocno tym gatunkiem.

Co według ciebie jest lepsze PSP czy DS ?

Wybór platformy należy zacząć od określenia, w jakie gry chce się grać. Wiadomo, że PSP jest mocniejsze technologicznie, ale jedni lubią Mario i zakręcone japońskie gry, a inni God of War i Burnouta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po jakichś dwóch tygodniach ćwiczeń ból gardła przechodzi na kaszel, który też z czasem mija.

Kilka takich akcji i można się załatwić przewlekle (np. tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Guzki_%C5%9Bpiewacze).

Nie strasz... Znam gościa, który zaczął to w moim wieku i często sobie growluje (teraz ma 31 lat). Twierdzi, że nic mu nie jest, a robi to już sporo lat... Z gardła oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszę, tylko ostrzegam i doradzam ostrożność, bo głos to nie gitara, w której można struny szarpać i zrywać, a potem założyć nowe, nastroić i będzie OK. A piszę o tym, bo sam mam przykre doświadczenia związane z wydzieraniem się niewłaściwą techniką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszę, tylko ostrzegam i doradzam ostrożność, bo głos to nie gitara, w której można struny szarpać i zrywać, a potem założyć nowe, nastroić i będzie OK. A piszę o tym, bo sam mam przykre doświadczenia związane z wydzieraniem się niewłaściwą techniką.

I coś ci się stało? Wyskoczyły ci te guzki, czy coś innego się stało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jakieś 10 lat temu zajechałem sobie struny głosowe, przez co głos mi się szybko męczy (np. kiedy trzeba mówić głośniej w knajpie), po chwili śpiewania boli mnie gardło i notorycznie odruchowo odchrząkuję, bo mam wrażenie, że "oczyszcza" mi to trochę głos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...