Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Z tym fortepianem to ciutkę zły przykład

Dlaczego?

Niektórzy ludzie nie potrafią zaakceptować innych subkultur

To jest tylko i wylacznie ich problem.

zmiany tempa to jest coś co lubię-podasz utwór gdzie to często występuje?

Osobiscie nie jestem wielkim fanem zmian tempa i progresywnych utworow (z paroma wyjatkami). Tak na szybko przychodza mi na mysl dwa klasyki Iron Maiden: Rime of the Ancient Mariner (

- czesc 1,
- czesc 2) i - to chyba najlepszy przyklad, jaki moge podac - Phanton of the Opera (
).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcie mordy nijak ma się do nap** w fortepian,granie na fortepianie to inna liga,to nie to samo(wg. mnie oczywiście)

A propo Iron Maiden-słuchałem ich pierwszy raz.Muszę stwierdzić,że "Phanton of the Opera" to świetna piosenka.Mało śpiewu(choć głos ma wokalista naprawdę fajny) i praktycznie same solówki,świetna piosenka.

A ten fortepian mi jakoś nie pasuje,po prostu, :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcie mordy nijak ma się do nap** w fortepian,granie na fortepianie to inna liga,to nie to samo(wg. mnie oczywiście)

Zupelnie nie zrozumiales, o co mi chodzilo. :) Ale mniejsza z tym. Tak przy okazji to slabawe sa te sugestie, ze muzycy metalowi to inna (domyslam sie, ze nizsza) liga niz muzycy klasyczni. Podobno kiedy ktos spytal Luciano Pavarottiego, kogo widzialby w roli Zygfryda z "Pierścienia Nibelunga" Wagnera, wskazal wokaliste Judas Priest - Roba Halforda. Posluchaj wstepu do tego utworu: http://www.youtube.com/watch?v=uunrDe8KnjQ (naprawde warto uslyszec pierwsze 60 sekund).

Powaznie, umniejszanie muzykow metalowych tylko dlatego, ze nie graja na skrzypcach czy fortepianie, to powazne niedocenianie talentu wielu z nich. Wedlug mnie w zadnym innym gatunku muzyki popularnej nie ma tylu znakomitych instrumentalistow i wokalistow. Na marginesie: muzyka klasyczna miala spory wplyw na wielu metalowych gitarzystow. Tu masz np. Vivaldiego ("Lato", cz.3 - Presto) granego przez dwoch wymiataczy z zespolu Children of Bodom:

Muszę stwierdzić,że "Phanton of the Opera" to świetna piosenka.

Jeden z moich ulubionych numerow Iron Maiden, zarowno do sluchania, jak i do grania na gitarze. Masz tu nowsza wersje z innym wokalista (Dickinsonem) i trzema gitarzystami:

Mało śpiewu(choć głos ma wokalista naprawdę fajny)

Di'Anno wylecial z zespolu w 1981 roku. Z tego co pamietam, za zbyt rock'n'rollowy styl zycia. :) Nagral z nimi 2 plyty, a zastapil go Bruce Dickinson - jeden z najlepszych wokalistow rockowych i ogolnie cholernie charyzmatyczna i charakterystyczna postac. Masz tu przy okazji jeden z najwiekszych (zastanawialem sie, czy nie napisac "najwiekszy", ale jednak trudno wybrac najlepszy utwor z 14 plyt studyjnych) przebojow Iron Maiden - Fear of the Dark (

). Zelazny punkt kazdego koncertu Iron Maiden. Powinien Ci sie spodobac - tez ma zmiany klimatu i kozackie solowki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o płycie Brave New World, oczywiście autorstwa Iron Maiden ? :)

Znakomity album. Wedlug mnie jeden z najlepszych w ich dorobku.

No i która postać Eddiego podoba Ci się najbardziej ?:)

Trudne pytanie, bo grafik z Eddiem powstalo bardzo duzo. Bardzo fajna, klimatyczna jest okladka "Fear of the Dark".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,ty też mnie nie zrozumiałeś.Ale wytłumacz mi o co Ci chodziło,proszę.

Absolutnie nie chodziło mi o to,że muzycy metalowi te niższa liga,nie absolutnie nie,nie miałem na myśli,tego,że są mniej utalentowani.

Nie chodziło mi o to,że granie na fortepianie,to nie wiadomo jaki wyczyn,tylko o to,że to po prostu złe porównanie do darcia mordy,nie miałem na myśli żadnej aluzji.

Co do "Fear of the Dark"-też niezłe,ale jednak "Phanton of the Opera" to wg. mnie lepsza piosenka.

Ogólnie,sam do pewnego czasu myślałem,że metal to ciągły ryk i bezsensowne,niemelodyjne nawalanie w gitarę,w której ten sam dźwięk gitary występuje w niemal tej samej piosence.

Wtedy usłyszałem Metallice i piosenke "The Day That Never Comes",i zmieniłem zdanie przynajmniej co do tego zespołu.

Ogólnie takie samo podejście miałem do Rammstein,ale przesłuchałem kilka utworów i znalazłem tam pozytywne cechy.

No i teraz IM,które również jest ok.

Mimo wszystko bardzo cenie takie zespoły jak Coldplay,Editors,czy Interpol,po prostu widzę w ich muzyce więcej pozytywów,niż w każdej innej.

PS. Masz linka z piosenką Editorsów,mówiłeś,że ich nigdy nie słyszałeś,co o niej sądzisz?? Jestem bardzo ciekawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściej gram na stojąco, rzadko mi wychodzą te bardziej zaawansowane solówki bez mocnego wygięcia ręki (mam nadziej ,że wiesz o co chodzi...)

Ani troche. :)

Chodzi o to , że trzeba np: ze struny E(18 próg) na B(19), potem na G (17)- to jest przykład tylko... sens został :)

A teraz z innej beczki. Znasz program komputerowy "Guitar Pro 5"? - Służy do odczytywania tabulatur. Bardzo dobry, kiedyś sam się z niego uczyłem...

Edytowano przez ShuanAzuestrode
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Masz linka z piosenką Editorsów,mówiłeś,że ich nigdy nie słyszałeś,co o niej sądzisz?? Jestem bardzo ciekawy.

Mnie zupelnie nie rusza caly ten indie rock, alternative rock czy jak tam ludzie to nazywaja. Po prostu nie znajduje w takiej muzyce niczego ciekawego - nie pasuje mi sposob grania na gitarach (czesto ogniskowy), nie pasuja mi proste bicia na perkusji, nie pasuja mi bardzo zwyczajne wokale. Generalnie nie pasuje mi minimalizm muzyczny tych zespolow.

1. Co sądzisz o zespole Nirvana?

Moze zaprzestanmy juz moze pytan o rockowe kapele, ktore sa poza kregiem moich zainteresowan muzycznych. Akurat na Nirvane mam alergie, bo zupelnie nie rozumiem kultu, ktorym obrosl ten przereklamowany wedlug mnie zespol. Cos jak U2 - gigant, ktory wyrosl nie wiadomo na czym, bo gra w wiekszosci przypadkow nijakie piosenki.

2. Jesteś optymistą, pesymistą czy może realistą?

Raczej realista. Ale w razie czego wole zalozyc gorszy scenariusz niz lepszy, zeby potem nie dostac obuchem w leb, jak cos nie wyjdzie.

A teraz z innej beczki. Znasz program komputerowy "Guitar Pro 5"? - Służy do odczytywania tabulatur. Bardzo dobry, kiedyś sam się z niego uczyłem...

Pewnie, ze tak. W nim przygotowuje aranzacje swoich utworow. Doskonale narzedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj przesłuchałem kilka utworów zespołu Judas Priest . I muszę przyznać że jestem mile zaskoczony :) . Piosenki naprawdę stoją na wysokim poziomie i łatwo wpadają w ucho :) . Chyba zapoznam się z piosenkami tego zespołu bliżej :) .

DZIĘKI ZA POKAZANIE MI TEGO ZESPOŁU!!

Pozdro

Kermit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki. Znasz program komputerowy "Guitar Pro 5"? - Służy do odczytywania tabulatur. Bardzo dobry, kiedyś sam się z niego uczyłem...

Pewnie, ze tak. W nim przygotowuje aranzacje swoich utworow. Doskonale narzedzie.

Czy tak jak ja oczekujesz Guitar Pro 6 i zakupisz z rabatem tuż po wydaniu? Oryginalna wersja ma zajmować 500mb-1gb ,posiadać: ulepszony dźwięk symulacji gry, zmienione menu na bardziej przejrzyste, a także będą na nim działać tabulatury tworzone w poprzednich wersjach ,(To ostatnie to niby nic, ale cieszy :tongue: ) a także tutorial, dzięki któremu nawet ktoś kto mało zna ten program się nauczy się go obsługiwać... Mam nadzieje, że nie zawalą roboty, ponieważ program do najtańszych nie należy, że zacytuję z głównej strony: "Full Version 59.00 ? ,Upgrade 29.50 ?"- jednak program jest wart tych pieniędzy, czy według ciebie to dobra cena? (Ceny Guitar Pro 5) :)

PS. Sory za małą reklamę, ale nie wiem ,czy słyszałeś tamte "njusy". :whistling:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem o to zapytać, ale zapominałem. Siedzą ci w głowie jakieś piosenki, które puszczasz w kółko?

Co jakis czas pojawia sie taki kawalek - np. "Into The Mouth Of Hell We March" Trivium czy "More Than Meets The Eye" Testamentu.

Jaka kostkę polecasz na początek do gitary akustycznej? Twardą czy miękką?

Taka, ktora Ci sie wygodnie gra.

Czy tak jak ja oczekujesz Guitar Pro 6 i zakupisz z rabatem tuż po wydaniu?

To zalezy od tego, czy bedzie warto go kupic.

Oryginalna wersja ma zajmować 500mb-1gb ,posiadać: ulepszony dźwięk symulacji gry

Dla mnie rzecz nieistotna.

zmienione menu na bardziej przejrzyste

Obecne mi nie przeszkadza.

a także tutorial, dzięki któremu nawet ktoś kto mało zna ten program się nauczy się go obsługiwać...

Dla mnie zbedny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką z mobilnych konsol Pan preferuje?

I pytania dotyczące PSP.

Czy są na to urządzenie gry, dla których warto go kupić, żeby w nie zagrać? Gra Pan w coś obecnie na tej konsolce? I top 5 gier, jeśli można (cały czas mam na myśli PSP).

Edytowano przez Luke13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką z mobilnych konsol Pan preferuje?

Mam PSP. DS-a malo znam, ale nigdy do mnie nie trafial i nigdy nawet nie zastanawialem sie nad kupnem.

Czy są na to urządzenie gry, dla których warto go kupić, żeby w nie zagrać?

Bardzo malo. Niestety Sony zrobilo cos nieprawdopodobnego - olalo znakomita konsole. Na pewno warto zobaczyc Tekkena i God of War. Warto tez zagrac w obie gry z serii GTA na PSP.

Gra Pan w coś obecnie na tej konsolce?

Nie mam na nia czasu. Ostatnia nowosc, jaka kupilem to chyba God of War.

I top 5 gier, jeśli można (cały czas mam na myśli PSP).

Nie ma sensu, zebym robil takie zestawienie, skoro jestem z nowosciami na PSP wiele miesiecy do tylu.

Wybierasz się może w maju na Wrocławski rynek bić rekord Guinnessa?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten mini test konsol w CDA i PSP dostało dopiero 3. miejsce, a mam możliwość odkupienia od wujka za połowę sklepowej ceny (za ok. 300zł). Czy to jest dobry moment na jej nabycie? Mam na myśli plany dotyczące dwójki. Z drugiej strony napisał Pan, że kilka dobrych gier jest zaplanowanych, choćby Assasin Creed. I ostatni minus-ceny gier. Siedzę teraz w domu chory i nie mam możliwości pójścia do sklepu i sprawdzenia potrzebnych sum.

Dziękuję za poprzednią odpowiedź i proszę o jeszcze jedną. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten mini test konsol w CDA i PSP dostało dopiero 3. miejsce, a mam możliwość odkupienia od wujka za połowę sklepowej ceny (za ok. 300zł). Czy to jest dobry moment na jej nabycie?

Zalezy, czy jest to stara wersja z pamiecia 32 MB czy nowa 64-megowa. Jesli 64-megowa, to mysle, ze nie bylby to zly interes. Troche sie obawiam, ze nagle ktos stwierdzi (np. tworcy Assassin's Creeda na PSP), ze czas olac posiadaczy starej wersji 32-megowej.

Mam na myśli plany dotyczące dwójki.

Poki nie bedzie oficjalnego komunikatu dotyczacego PSP 2, mozna tylko spekulowac. Teraz Sony blizej jest chyba do PSP-4000, czyli poprzedniej wersji z nowym wygladem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...