Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Ostatnio wciągnęły mnie klimaty Vadera itp. :). Pomyślałem, że warto posłuchać klasyki-jaką płytę Metalliki (przepraszam jeśli źle napisałem) poleciłbyś na początek? Słuchać chronologicznie, czy niektóre opuszczać? Znasz takie płyty dobre na "obeznanie"?

Pozdrawiam :)

Ja bym słuchał od początku - chronologiczne, wtedy zobaczysz jak się zmieniał z czasem styl muzyczny zespołu (a zmieniał się nie mało) i możliwe że niektóre płyty ci się nie spodobają; no ale nech się nasz "mistrzu" wypowie :tongue:

1) Kojarzysz może taki zespół Trivium?

radziłbym przeszperać ten wątek, bo o tym już było nie raz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o zespole In Flames?

In Flames generalnie znam slabo. Od nowych albumow (np. Come Clarity) sie odbilem, Clayman i Whoracle lubie.

Uważasz się za dobrego gitarzyste?

Bezproblemowo gram to, co chce grac - to mi wystarczy. Kazdy sam moze sobie ocenic, sluchajac InDespair i - zwlaszcza - ogladajac nas na zywo.

Jakiej myszki używasz do grania?

W domu Razer DeathAdder, w pracy Logitech G5.

Ostatnio wciągnęły mnie klimaty Vadera itp. :) . Pomyślałem, że warto posłuchać klasyki-jaką płytę Metalliki (przepraszam jeśli źle napisałem) poleciłbyś na początek? Słuchać chronologicznie, czy niektóre opuszczać? Znasz takie płyty dobre na "obeznanie"?

Pozdrawiam :)

Metalliki generalnie nie lubie. Jesli mialbym polecac pod swoj gust, wskazalbym pierwsze trzy albumy - pozostale dla mnie nie istnieja w ogole.

1) Kojarzysz może taki zespół Trivium?

To jeden z moich ulubionych.

Czy język angielski bardzo przydaje Ci się w pracy?

Dobre sobie. :) Bez swietnej znajomosci angielskiego nie da sie pracowac w CDA.

Czy nazwa Enisferium mówi ci coś?

Znam ją, ale nie moge jej powiazac z muzyka.

Jak oceniasz ten kawałek :

i ogólnie album, bo wg. mnie to taka klasyka z kopem :diabelek:

To jest genialny album. Jedyna plyta Judas Priest, ktorej slucham.

Proszę odpowiedz mina te pytanie (umieściłem je na większości for o pes 2010 )

Co trzeba zrobić by w trybie master ligue pozbyć się takiej buźki którą mam przy swojej odpowiedzi ??? :angry: (tylko czerwona

Ale o jaka buzke Ci chodzi? O informacje, ze zawodnik jest niezadowolony? Musisz wejsc do informacji o danym pilkarzu i tam sobie przeczytac dlaczego jest niezadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre sobie. :) Bez swietnej znajomosci angielskiego nie da sie pracowac w CDA.

Do czego w takim razie używasz angielskiego? Oczywiście poza grami, w których trzeba dosyć dobrze rozumieć gabułę itp. Ale jeśłi piszesz same recenzje, to raczej nie trzeba znać wybitnie angielskiego. (A o d razu mówię, nie to, że chcę parcować w CDA, ale nie umiem j. angielskiego. ;) Sam w sobotę zdawałem egzamin na certyfikat TELC... Niestety, najsłabszy poziom, którym można się jedynie podetrzeć gdzyż nie było grup na poziom B1 i A2...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol.... No bez przesady...

Wątpię, czy ktokolwiek z redaktorów pisze tylko i wyłącznie recenzje.

Newsy - najwięcej i najbardziej sprawdzonych informacji najpierw pojawia się na zagranicznych stronach (głównie w j. angielskim).

Zapowiedzi - podejrzewam że materiały, które dostaje redakcja (jeśli dostaje od dystrybutora gry), są w j. angielskim.

Tematy Numeru (informacje z pierwszej ręki)/Relacje z zagranicznych imprez - musisz potrafić porozumiewać się w języku angielskim, aby się co najmniej dogadać z ludźmi, nie mówiąc już o zrozumieniu tego, co dystrybutor/producent chcą o grze przekazać graczom.

I jeszcze pewnie wiele rzeczy, o których pojęcia nie mam, a co w CDA robią...

Myślenie nie boli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego w takim razie używasz angielskiego? Oczywiście poza grami, w których trzeba dosyć dobrze rozumieć gabułę itp. Ale jeśłi piszesz same recenzje, to raczej nie trzeba znać wybitnie angielskiego.

Tak na poczatek - nie pisze "samych recenzji". Jestem redaktorem, a nie tylko autorem tekstow. A jesli zastanawiasz sie, do czego potrzebny jest angielski, to zastanow sie np. w jakim jezyku pisane sa informacje prasowe publikowane przez producentow i wydawcow, newsy (i nie, nie mowie o polskich serwisach, tylko o źródłach, z ktorych te serwisy biora informacje), wywiady, oficjalne strony firm i gier itp. W jakim jezyku rozmawialem np. na targach Games Convention? Pomijam juz taki drobiazg, ze jak pisze sie recenzje, to wypadaloby biegle poslugiwac sie jezykiem, w ktorym komunikuje sie z toba gra.

Newsy - najwięcej i najbardziej sprawdzonych informacji najpierw pojawia się na zagranicznych stronach (głównie w j. angielskim)

Z polskich nie korzystam. Wole przeczytac oryginalna informacje, a nie tlumaczona przez kogos, kto np. z angielskim radzi sobie slabawo i przekreci czyjąś wypowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji świat Bozego Narodzenia, życzę Ci dużo zdrowia, udanej wigilii z rodziną, wymarzonych prezentów pod choinką. A skoro już zaraz Sylwester, to życzę ci wystrzałowej nocy w gronie przyjaciół i innych bliskich osób, w roku 2010 braku rozczarowań na gry, na które liczyłeś. Poza tym fajnych do recenzowania i dużo przyjemności z pisania do CDA. Twoje grono fanów wciąż się powiększa i życzę, by sięgnęło czubku najwyższej choinki na świecie. Ciesz się z tego jak żyjesz, doceniaj dobrych ludzi, nie przejmuj się złymi. Nagrania jeszcze lepszej płyty z zespołem i wielu tras koncertowych. Ogółem wszystkiego co najlepsze.

Twoja fanka, Alicja.

ps: to może dziwne ale mam twoje zdjęcie z gitarą od paru miesięcy na pulpicie :PP

Edytowano przez Dooosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Słyszałeś najnowszą płytę Turbo pt."Strażnik Światła"? Według mnie jest znakomita, nowy wokalista naprawdę daje radę.

2. Co sądzisz o zespole Hunter? Na pewno słyszałeś, wydali niedawno płytę "Hellwood".

3. Byłeś kiedyś na Woodstocku? Zamierzasz jechać?

4. Mógłbyś polecić mi jakieś polskie zespoły heavy metalowe coś w stylu Turbo, CETI, Hunter śpiewające po polsku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji świat Bozego Narodzenia, życzę Ci dużo zdrowia, udanej wigilii z rodziną, wymarzonych prezentów pod choinką. A skoro już zaraz Sylwester, to życzę ci wystrzałowej nocy w gronie przyjaciół i innych bliskich osób, w roku 2010 braku rozczarowań na gry, na które liczyłeś. Poza tym fajnych do recenzowania i dużo przyjemności z pisania do CDA. Twoje grono fanów wciąż się powiększa i życzę, by sięgnęło czubku najwyższej choinki na świecie. Ciesz się z tego jak żyjesz, doceniaj dobrych ludzi, nie przejmuj się złymi. Nagrania jeszcze lepszej płyty z zespołem i wielu tras koncertowych. Ogółem wszystkiego co najlepsze.

Twoja fanka, Alicja.

Bardzo dziekuje. Nie umiem skladac zyczen, wiec wykrece sie formułką, ktora zawsze sie wykrecam: "zycze Ci tego, czego sama bys sobie zyczyla". :)

ps: to może dziwne ale mam twoje zdjęcie z gitarą od paru miesięcy na pulpicie :P P

Owszem, jest to dla mnie dziwne. :)

1. Słyszałeś najnowszą płytę Turbo pt."Strażnik Światła"? Według mnie jest znakomita, nowy wokalista naprawdę daje radę.

Oczywiscie, ze mam te plyte. Jest tam kilka swietnych kawalkow (mniej wiecej polowa albumu - druga polowa jest nudna), ale dla mnie Struszczyk to nie ta liga, co Kupczyk, ktore uwazam za najlepszego polskiego wokaliste. W studiu sobie poradzil niezle, ale na zywo w starych kawalkach Turbo wypadl slabo. Wedlug mnie nie ma ani takich warunkow glosowych jak Grzegorz, ani takiej charyzmy. Byc moze moja ocena wynika po czesci z faktu, ze mialem kilka razy okazje zamienic pare slow z Kupczykiem i zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie jako czlowiek.

2. Co sądzisz o zespole Hunter? Na pewno słyszałeś, wydali niedawno płytę "Hellwood".

Nie lubie i nie slucham Huntera.

3. Byłeś kiedyś na Woodstocku? Zamierzasz jechać?

Nigdy mnie tam nie ciagnelo.

4. Mógłbyś polecić mi jakieś polskie zespoły heavy metalowe coś w stylu Turbo, CETI, Hunter śpiewające po polsku?

Postaraj sie znalezc plyte "Grona gniewu" zespolu Miecz Wikinga (tu jest kilka kawalkow: http://mieczwikinga.mp3.wp.pl/). Swietny album, ktorego przez dlugi czas sluchalem w kolko. Z klasyki polskiego heavy proponuje natomiast Stos: http://www.myspace.com/stosmetal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo dziekuje. Nie umiem skladac zyczen, wiec wykrece sie formułką, ktora zawsze sie wykrecam: "zycze Ci tego, czego sama bys sobie zyczyla". :) "

i za to Cię CormaC kochamy :D

"ps: to może dziwne ale mam twoje zdjęcie z gitarą od paru miesięcy na pulpicie tongue_prosty.gif P

Owszem, jest to dla mnie dziwne. smile_prosty.gif

po prostu idealnie mi pasujesz do pokoju :P

Edytowano przez Dooosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co twierdzisz o serii książek o Eragonie?

Nic. Nie interesuja mnie.

A słyszałeś o serii "Felix Net i Nika oraz..."?

Nie. Sprawdzilem z ciekawosci, co to jest - nie jestem juz odbiorca ksiazek dla mlodziezy. :)

Słyszałeś o Rafale Kosiku?(autor serii Felix Net i Nika)

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...