Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Wszyscy zadaja pytania, a ja chcialbym podziekowac za to, ze doradziles mi, abym wzial tę (tą?) Minolte Z3.

Zdjecia robi naprawde fajne, ciekawe makro no i posiada tryb PASM ( jednak duze literki :) ). Nie bylo mnie stac na drogi sprzet, nie wiem, moze to tzw słomiany zapał, ale mysle jednak, ze bede focil. Ciekawe zajecie :)

A na gitare basowa takze mi starczylo:)

Takze dzieki jeszcze raz i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o pisarzu grozy Deanie Koontzcie? Ja czytałem tylko 1 jego książkę: "Złe miejsce" i przyznam że niezła, a autor w niecodzienny sposób podchodzi do pisania, choć kilka pomysłów mi się w niej nie podobało...

W kolko pisze jedna i te sama ksiazke o kims, kto mial ciezkie zycie w dziecinstwie, ale potem osiaga sukces i slawe (plus dziwne rzeczy ktore go/ja spotykaja w miedzyczasie). A jako, ze sam mial ciezkie dziecinstwo, to jest to niewatplwie forma autoterapii. Jego pierwsza ksiazka jaka dorwalem byl "Grom" i pomimio idiotycznych pomyslow (podrozujacy w czasie esesman jako dobra postac, a Hitlerowi wehikul czasu zrobili Polacy...) czytalo sie swietnie i ksiazke polecam. Tylko im wiecej jego ksiazek czytalem, tym bardziej widzialem ich schematycznosc, i w koncu calkowicie odpuscilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas grania w jakąś grę się wzruszyłeś? Nie mam tu na mysli sytuacji, gdy po X godzinach grania Twoja postać zginęła, a ty nie zrobiłeś sejwa i teraz łzy cisną się do oczu :rolleyes: Czy jakiś moment gry sprawił, że posmutniałeś? Np. śmierć jakiejś fajnej postaci z gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas grania w jakąś grę się wzruszyłeś? Nie mam tu na mysli sytuacji, gdy po X godzinach grania Twoja postać zginęła, a ty nie zrobiłeś sejwa i teraz łzy cisną się do oczu :rolleyes: Czy jakiś moment gry sprawił, że posmutniałeś? Np. śmierć jakiejś fajnej postaci z gry?

Hm, tak to chyba sie nie wczuwam, choc pare sytuacji w CoD4 zrobilo na mnie wrazenie, czulem tez autentyzcne emocje ladujac na plazy Omaha w MOH: AA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak to chyba sie nie wczuwam, choc pare sytuacji w CoD4 zrobilo na mnie wrazenie, czulem tez autentyzcne emocje ladujac na plazy Omaha w MOH: AA

Skąd taki zachwyt nad tą misją w MoH: AA? Nie twierdzę, że jest nic niewarta. Ale na mnie akurat nie zrobiła tak wielkiego wrażenia, jak na większości recenzentów. Spodziewałem się, że będę musiał podchodzić do niej kilka razy, ze względu na panującą na niej rzeź. Tymczasem udało mi się ukończyć ją za pierwszym razem, nie odnosząc nawet istotnego uszczerbku na pasku życia. Z drugiej strony, tak bardzo krytykowana misja ze snajperami okazała się być bardziej emocjonująca niż frustrująca. Wspominam ją równie mile, jak desant na plaży. Przy czym zaznaczyć należy, że nie grałem na najniższym poziomie trudności, a tym bardziej na kodach (brzydzę się nimi...).

PS. Pamiętam, że recenzja MoH: AA w CDA była przyozdobiona plamami krwi, jakkolwiek by to nie brzmiało. A tymczasem w samej grze nie uświadczyło się jej ani kropelki... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witold1993: Oj, Smuggler chyba Ci nie przebaczy :) Sprawdź w FAQ - http://forum.cdaction.pl/FAQ-Najczesciej-z...nia-t22928.html - i najlepiej przeczytaj całe (albo to co Cię interesuje).

Porada: Zanim coś napiszesz, na dole strony, pod ostatnim postem jest taki przycisk "przeszukaj temat". Użyj go do sprawdzenia, jeżeli nie jesteś pewien, czy po raz pierwszy zadajesz swoje pytanie.

Ups, wpadka. Sorki. Niby czytałem FAQ, ale wzmianka o aparacie musiała mi jakoś umknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak to chyba sie nie wczuwam, choc pare sytuacji w CoD4 zrobilo na mnie wrazenie, czulem tez autentyzcne emocje ladujac na plazy Omaha w MOH: AA

Skąd taki zachwyt nad tą misją w MoH: AA? Nie twierdzę, że jest nic niewarta. Ale na mnie akurat nie zrobiła tak wielkiego wrażenia, jak na większości recenzentów. Spodziewałem się, że będę musiał podchodzić do niej kilka razy, ze względu na panującą na niej rzeź. Tymczasem udało mi się ukończyć ją za pierwszym razem, nie odnosząc nawet istotnego uszczerbku na pasku życia. Z drugiej strony, tak bardzo krytykowana misja ze snajperami okazała się być bardziej emocjonująca niż frustrująca. Wspominam ją równie mile, jak desant na plaży. Przy czym zaznaczyć należy, że nie grałem na najniższym poziomie trudności, a tym bardziej na kodach (brzydzę się nimi...).

PS. Pamiętam, że recenzja MoH: AA w CDA była przyozdobiona plamami krwi, jakkolwiek by to nie brzmiało. A tymczasem w samej grze nie uświadczyło się jej ani kropelki... ;)

Nie chodzilo nawet o stopien trudnosci, a o poczucie BEZRADNOSCI. W kazdej innej misji mogles sie w jakis sposob bronic, tu mogles tylko miec nadzieje ,ze cie nie zabija. I ja tam ja pare razy zaliczalem.

Snajperski etap byl frustrujacy bardziej niz emocjonujacy, bo co to za emocja sprawdzanie ktory z pikseli jest fragmentem helmu niemieckiego snajpera, ktory trafia cie za kazdym razem bezblednie, mimo ze zza oslony wystaje mu wlasnie tylko ow piksel glowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej miałem więc pecha, że udało mi się ukończyć desant za pierwszym razem, przez co nie dane mi było przeżyć misji tak, jak zaplanowali jej twórcy.

Co do snajperów, to o ile dobrze pamiętam, na moment przed strzałem 'uzewnętrzniali się', co w połączeniu ze snajperką we własnych dłoniach tworzyło zabawę niczym z filmu "Wróg u bram".

Ale to wszystko jest tylko dowodem na to, że aby uzyskać pełny obraz gry, warto zaciągnąć wiedzy z kilku źródeł. Choć i wtedy wrażenia płynące z gry nie zawsze pokrywają się z oczekiwaniami.

Edytowano przez ramzel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turo najpierw trzeba przeczytać temat Współpracownik CDA

7. Teksty proszę nadysłać w mailu jako załączniki typu TXT lub RTF, ewentualnie PDF lub DOC (ale raczej jako te dwa pierwsze).

Smuggler już kilka razy mówił że skreśla się osoby które nie mają chęci przeszukać forum w poszukiwaniu informacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi SMG, mam do Ciebie pytanko. Jak wiadomo stalem sie szczesliwym posiadaczem minolty z3 lecz za diabla nie wiem, do czego sluza poszczegolne nakladki na obiektyw:

52mm UV

CPL

tzw. Kaptur

nah(close-up) +4

Bede bardzo wdzieczny za wyjasnienie :)

Jeszcze jedno. Zdjecia w automacie wychodza dobrze, podczas gdy sam wszystko ustawiam wychodzi tylko co 10 fotka. Czy moze to byc zwiazane z tym, ze nie posiadam statywu aby unieruchomic aparat na czas zdjecia??

Edytowano przez Yilmaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi SMG, mam do Ciebie pytanko. Jak wiadomo stalem sie szczesliwym posiadaczem minolty z3 lecz za diabla nie wiem, do czego sluza poszczegolne nakladki na obiektyw:

52mm UV

CPL

tzw. Kaptur

nah(close-up) +4

Bede bardzo wdzieczny za wyjasnienie :)

Jeszcze jedno. Zdjecia w automacie wychodza dobrze, podczas gdy sam wszystko ustawiam wychodzi tylko co 10 fotka. Czy moze to byc zwiazane z tym, ze nie posiadam statywu aby unieruchomic aparat na czas zdjecia??

Ten pierwszy zasadniczo niczemu, na cyfrze sluzy TYLKO ochronie soczewek obiektywu przed zabrudzeniem.

Ten drugi to polaryzacyjny kolowy. Zaloz, wyceluj w niebo (najlepiej z chmurkami) i krec pierscieniem, obserwuj skutki na wyswietlaczu - ladnie "wyciaga" kolory nieba, likwiduje refleksy slonca (dobre jak np. nie chcesz miec odbic w szybie, czy roziskrzonej sloncem wody) i ogolnie odbicia swiatla, przy czym przed kazdym zdjeciem trzeba go odpowiednio ustawic, krecac nim.

Kaptur? WTF? Dekiel na obiektyw znaczy sie?

Soczewka close-up do zdjec makro, powieksza obraz - dziala jak lupa. Nie polecam specjalnie, bo powieksza ale i znieksztalca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Smg, troche sie boje pisac po tym co zaobserwowalem w AR, jak niszczysz coniektorych ale zaryzykuje :] Mianowicie 2 pytanka. 1 znasz moze jakas interesujaca stronke z garfieldem, moze jakies komiksy albo filmy. 2. Od jakiegos czasu interesuje mnie fotografia, czy mozesz mi dac tipsy gdzie najlepiej we Wroclawiu wychodza Ci zdjecia? Gdzie szukac ujec? pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy lubisz jeździć po antyfanach?

2.Czy to prawda że gem i ty to ta sama osoba?

3.Czy CDA nie zagroził kryzys?

Człowieku! Myślisz, że po 200436,45(2) pytaniach o to, kim jest Smuggler, nagle zmieni zdanie i odpowie Tobie?

Edytowano przez MasterKrzychuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dyskryminujesz 12-13 latków? Ogólnie to chodzi o całą redakcję... a zwłaszcza o słowo "żal". Osobiście jak słyszę to słowo mam zaczynają rosnąć mi kły. Dodatkowo gdy ktoś doda ".pl" :D

Co do tych 12 latków - rozumiem, że większość pisząca do AR to antyfani(interesujące stworzenia....) dający teksty typu "ty h**u zap**sze ci zobaczysz z kolegom przyjdziem" itd. itp. A poniżej tekst "dorośnij/idź wyciskać pryszcze/idź odrób lekcje". Ciekawe są, ale w ten sposób odrzucasz trochę tych Mądrych Młodych i Pięknych. Osobiście boję się wysłać list do AR, ale forum nie gryzie:D

PS

Bonusowe pytanko - jak bardzo chcesz przywalić gościowi, który po raz 1000 pyta czy jesteś Gem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Smg, troche sie boje pisac po tym co zaobserwowalem w AR, jak niszczysz coniektorych ale zaryzykuje :] Mianowicie 2 pytanka. 1 znasz moze jakas interesujaca stronke z garfieldem, moze jakies komiksy albo filmy.

Do sciagniecia? :verymad:

. Od jakiegos czasu interesuje mnie fotografia, czy mozesz mi dac tipsy gdzie najlepiej we Wroclawiu wychodza Ci zdjecia? Gdzie szukac ujec? pozdr.

Wszedzie. Wszedzie sa swietne ujecia, tylko trzeba umiec je dostrzec. Jedna z lepszych moich fotek zrobilem w podjezdzie przy swoim domu....

Dlaczego dyskryminujesz 12-13 latków?

Zal... :)

Jakies dowody, psiakrew?

Ogólnie to chodzi o całą redakcję... a zwłaszcza o słowo "żal". Osobiście jak słyszę to słowo mam zaczynają rosnąć mi kły. Dodatkowo gdy ktoś doda ".pl" :D

www.pregierz.pl

Co do tych 12 latków - rozumiem, że większość pisząca do AR to antyfani(interesujące stworzenia....) dający teksty typu "ty h**u zap**sze ci zobaczysz z kolegom przyjdziem" itd. itp. A poniżej tekst "dorośnij/idź wyciskać pryszcze/idź odrób lekcje". Ciekawe są, ale w ten sposób odrzucasz trochę tych Mądrych Młodych i Pięknych. Osobiście boję się wysłać list do AR, ale forum nie gryzie:D

Ale JA gryze. :)

Bonusowe pytanko - jak bardzo chcesz przywalić gościowi, który po raz 1000 pyta czy jesteś Gem?

Ani troche... Po prostu nie chce mi sie NIC wtedy.

Takie małe zbytnio nie zaczące pytanie :D.

Czy ci by odpowiadała praca na dwa fronty ?

Bo znam takiego Jednego Redaktora, (pewnie się wiecie kogo mam na myśli :P) który Pracuje i w jednym piśmie i w drugim.

Zalezy na jakie fronty. Bo np. mamy we Wrocku tez pismo o fotografii. Tam bym mogl pisac bez problemu, bo inna tematyka, ten sam wydawca, sama przyjemnosc. A czemu nie pisze - brak czasu glownie.

Jaka recenzowana w CDA gra podobała ci się najbardziej?

:unsure:

Nie robilem takich zestawien nigdy... nie mam jakiejs jednej NAJNAJ... a nawet jak mi sie jakas podoba, to potem przychodzi inna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim numerze, w AR, postraszyłeś, że kącik może się zmniejszyć bo prawie nikt nic ciekawego nie pisze. A ja wiem czemu tak się dzieje :biggrin: Wszystko przez... forum. :biggrin: Otóż, co raz mniej ludzi pisze do AR, gdyż co raz więcej jest ich na forum, gdzie mogą pogadać z redaktorami na jakiś temat, co w AR jest raczej niewykonalne. A skoro wszystkie bóle i smutki wylewa się tutaj, to jaki sens pisania do AR jeszcze raz o tym samym?

P.S Wiem, że to głupie, ale byłem tak podekscytowany swoimi szokującymi przemyśleniami, że musiałem to komuś przekazać :biggrin:

P.P.S I Mimo wszystko uważam, że jest w tym jakieś ziarnko prawdy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie. Wszedzie sa swietne ujecia, tylko trzeba umiec je dostrzec. Jedna z lepszych moich fotek zrobilem w podjezdzie przy swoim domu....

A gdzie mieszkasz bo chcę zrobić dobrą fotkę XDD

A tak na serio to czujesz się nieraz zaskoczony głupotą ludzi? Kiedy myślisz że zapasy głupoty są wyczerpany, a tu taki glutokarolek :)

P.S. - Znasz cytat: "Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i ludzka głupota. Choć co do tego drugiego nie mam pewności"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...