Skocz do zawartości

ramzel

Forumowicze
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O ramzel

 • Ranga
  Goblin
 • Urodziny 04.07.1985

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  http://www.martinzalewski.pl
 • ICQ
  0

Informacje profilowe

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Chojnice / Bydgoszcz / Monachium

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Przygodówki
 1. ramzel

  E-czytnik to tylko zabawka?

  Od napisania powyższej notki minęło ponad pół roku. Wydawałoby się, że to tylko kilka miesięcy. Jednak w przeciągu tego czasu, głównie za sprawą planów wejścia Amazona na polski rynek, wiele się zmieniło w kwestii e-czytników i e-książek w Polsce. Mamy dużo więcej e-księgarni, które oferują dużo więcej pozycji w większym wyborze formatów. Co więcej, większość księgarni zaczyna naprawdę poważnie podchodzić do tego tematu i traktują go zgodnie z logiką - kupujesz książkę, nie format. Zatem jeden zakup daje ci na przykład dostęp do pliku pdf, epub oraz mobi. A najlepsze jest to, że zdecydowana większość e-księgarni zdążyła już zrezygnować z DRMów na rzecz znaków wodnych. Także w kwestii polskiej prasy na Kindle jest lepiej. Już nie tylko Polityka, ale też Gazeta Wyborcza i Tygodnik Powszechny udostępniają swoje kindle'owe wersje. Natomiast dzięki agresywnej kampanii GW, ogrom ludzi dowiedziało się, czym w ogóle są te "gadżety". I nie wątpię, że również Smuggler, swoją recenzją Kindle'a przyczynił się do popularyzacji tego sprzętu. Jedynym "problemem" pozostają wciąż ceny, niewiele niższe od papierowych wydań. Choć trafiają się i wyjątki, ale zwykle w ramach promocji. Dla przykładu - nabyłem biografię Steve'a Jobsa za 35 złociszy, co przy 55 zł. za papierowe wydanie jest dość atrakcyjną ofertą. Osobiście zakup Kindle'a uważam za jedną z najlepszych rzeczy, jaką w życiu zrobiłem. Kindle 4 'Classic' - moja recenzja
 2. ramzel

  CDA for Kindle?

  I to jest właśnie póki co kłopot z e-czytnikami, że traktowane są przez wielu jako gadżet do szpanowania. Ale z telefonami komórkowymi też na początku tak było, a teraz jest dziwne, jak ktoś go nie posiada.
 3. ramzel

  CDA for Kindle?

  Jeśli chodzi o CDA w wersji na Kindle'a, to jestem zdecydowanie przeciwny. Ale za to na książki w formacie mobi dołączane do czasopisma już bym się nie pogniewał. Dało radę z audiobookami, to pewnie da i z tym. Mam to samo. Gdzieś nawet wyczytałem, że faktycznie tak jest, iż książki na e-papierze czyta się szybciej niż tradycyjne. Ciekawe z czego to wynika.
 4. ramzel

  Amazon Kindle

  Sprzęt obsługuje format pdf, ale szczerze trzeba przyznać, że nie jest on wygodny w użyciu. Taka już specyfika tego rodzaju plików... Najlepiej wyświetlać je w pozycji poziomej kindla. Zawsze też można użyć konwersji. Nie wiem, nie sprawdzałem. Nie napotkałem żadnych problemów. Przynajmniej jeśli chodzi o wyświetlanie. W przypadku pisania np. notatek lub tworzenia kolekcji, musisz obyć się bez polskich znaków, gdyż ekranowa klawiatura ich nie zawiera. Co prawda nie ma też (póki co) menu w języku polskim, ale myślę, że nie stanowi to najmniejszego problemu. Można. Kindle ma WiFi i przeglądarkę. Pamiętaj jednak, że nie ma typowej klawiatury - jest tylko ekranowa, obsługiwana krzyżakiem. Jeśli ograniczyć się tylko do notatek w formie tagów i słów kluczy, to brak klawiatury aż tak bardzo nie przeszkadza. Przy dłuższych tekstach wiele zaczyna się odechciewać. I to nie tylko pisania. Ale w końcu Kindle to czytnik, a nie notatnik.
 5. ramzel

  Religie

  Moi drodzy Forumowicze! Ponieważ nie mogę założyć nowego, odrębnego tematu w tym dziale, wybrałem ten właśnie wątek do wystosowania mojej wielkiej prośby. Otóż chodzi o anioły. Dziedzina więc jak najbardziej związana z religią. Prowadzę badania na temat językowo-kulturowego obrazu anioła. W tym celu stworzyłem ankietę o której wypełnienie bardzo Was proszę. Z góry ogromne dzięki za pomoc! Anioł w ujęciu socjolingwistycznym [Ankieta] PS Jedno z pytań dotyczy wytworów kultury w których można 'spotkać' anioły. Możecie więc wykazać się znajomością gier.
 6. ramzel

  CDA 06/2009

  Obiecano szok dla fanów Tibii. Jest informacja o "Najgorszej grze świata". Wniosek jest tylko jeden... :P
 7. ramzel

  CDA 06/2009

  Zauważyć oczywiście zauważył. Sęk w tym, że nie uznał tego za wyjaśnienie dlaczego CoJ stał się 'perełką' pełnych wersji. Choć teraz, bez zbędnych emocji, ale za to w pełni świadomie przyznaję, że dobrze się stało, że CoJ trafił na cover.
 8. ramzel

  CDA 06/2009

  Cos przegapilem? Też szukałem i się nie doszukałem wyjaśnienia...
 9. Wystarczyłoby, byś przed wypowiedzeniem się przeczytał to, co napisali już inni.
 10. Więc może licznik roku widocznego na kalendarzu, co dawałoby w efekcie 2008?
 11. 201 -> licznik roku = rok mamy 06/2009, co daje 201 -> 06 = 2007 ??
 12. Zauważ, że pomiędzy '303' a 'wodomierz + kalendarz' jest znak -> a nie tylko -.
 13. ramzel

  Nowa strona www.cdaction.pl

  Po raz kolejny: KLIKNIJ NA PRZYCISKU ARCHIWUM W GORNYM MENU ALBO NA JAKIMS DNIU W KALENDARZU. I właśnie dlatego kalendarz powinien być na górze. Może w formie paska pod zakładką "Archiwum", zamiast napisu "Zapraszamy do archiwum strony CD-Action"? W ten sposób nie tylko będzie zawsze pod ręką, ale zaoszczędzi się też całkiem sporo miejsca.
 14. Moje trofea, które zdobyłem grając... w konkursach. (Wheelman z pewnością dobrze by się czuł w takim gronie. ) Bo prawdziwy gracz gra nie tylko w gry!
 15. Ogromna większość mojej kolekcji znajduje się jakieś 100 km. ode mnie... Ale może uda mi się stworzyć coś z tego, co mam pod ręką?
×