Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Czytałeś "Malazańską Księgę Poległych" ? Jak opinia? IMO to jedna z lepszych serii fantasy (obok np. Czarnej Kompanii Cooka), a jak Tobie się podobała? (no chyba, że nie miałeś styczności, ale wątpię, seria jest dość popularna).

Pierwsze slysze... :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szczerze radze się zainteresować, czytam sporo, głównie fantasy, ale mało gdzie spotkałem się z tak ciekawą, wielowątkową fabułą, kilkoma sensownie prowadzonymi równolegle wątkami i tak spójnym światem. Seria ma już ładnych kilkanaście tomów, ostatni jest na wykończeniu, powstało też parę książek nie tyczących się głównego wątku (spin-offów ?), pisanych przez przyjaciela autora. Autor to Steven Erikson, pierwszy tom nazywa się "Ogrody Księżyca". Gorąco polecam! Dla mnie przebija "Pieśń Lodu i Ognia" (chociaż ta też jest bardzo dobra) i większość innych serii. Ba, jest nawet temat o tej serii na forum Click!

Edytowano przez ArcHeR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szczerze radze się zainteresować, czytam sporo, głównie fantasy, ale mało gdzie spotkałem się z tak ciekawą, wielowątkową fabułą, kilkoma sensownie prowadzonymi równolegle wątkami i tak spójnym światem. Seria ma już ładnych kilkanaście tomów, ostatni jest na wykończeniu, powstało też parę książek nie tyczących się głównego wątku (spin-offów ?), pisanych przez przyjaciela autora. Autor to Steven Erikson, pierwszy tom nazywa się "Ogrody Księżyca". Gorąco polecam! Dla mnie przebija "Pieśń Lodu i Ognia" (chociaż ta też jest bardzo dobra) i większość innych serii. Ba, jest nawet temat o tej serii na forum Click!

Szczerze mowiac gdy slysze ze "cos ma kilkanascie tomow" to od razu trace chec czytania tego czegos. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sam raz na emeryture :D

Faktycznie, seria jest spora objetosciowo, idealnie jak sie ja czyta po kolei bez wiekszych przerw, zeby polapac sie we wszystkich smaczkach/watkach. W kazdym razie tytul warty zapamietania.

Troche z innej beczki: doczytalem, ze nie przepadasz za panem J. Piekara. Czytales cos z serii o Madderinie? Reszta jego ksiazek jest faktycznie IMO taka sobie, ale ta czyta sie bardzo przyjemnie (nic wysokich lotow, ale w sam raz na raz :) )

I jeszcze jedno: rozumiem, ze masz Kindle Classic 4? Polecasz ten model, czy jednak stwierdzasz, ze mu czegos brakuje i lepiej by sie sprawdzil inny model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie wylacznie w RAWach wiec tak czy siak kazda fotke przepuszczam przez program graficzny.

Hehe... z lekka muśnięte photoshopem.... musze się przyznać że o ile wcześniej z ciekawością przeglądałem foty na płycie to teraz jakoś tak mniej. Po części chyba właśnie dlatego że przepuszczanie przez program graficzny upodabnia te zdjęcia do siebie.

Ale ja nie o tym chciałem.... CDA 200 (hehe dopiero skończyłem jego lekturę) i "Gry są za krótkie". To zależy jakie... bo takie FPSy to są w sam raz na max10h bo potem już nudzą trochę, a takiego ME2 właśnie skończyłem i zajęło mi to ponad 70h :) (stąd na forum mnie nie ma ostatnio za często) Jakoś mi się nie dłużyło i nudziło (już zacząłem jeszcze raz :) ) ale pewnie da się zrobić to o połowę krócej bo ja mam taki defekt że staram się znaleźć wszystko i zajrzeć wszędzie.

Podane w felietonie dane trochę dziwią. Albo bowiem gra jest kiepska i się człowiek od niej odbija na początku (ja tak miałem z FarCrayem 2) albo jest warta do przejścia w całości. Choć tu też sam często robię sobie dłuższe przerwy przed ostatnimi rozdziałami w grze... coś jak odkładanie delektowania się deserem - czekanie na coś przyjemnego samo w sobie jest przyjemne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dano ci możliwość przeprowadzenia wywiadu z 1 dowolną osobą z branży (wliczając w to także tych największych takich jak Gates, Woźniak, Meier, Zuckerberg czy nawet niedawno zmarłych Jobsa i Tramiela) to kogo byś wybrał i jakie pytanie/pytania chciałbyś mu zadać? Czy wybór kierowany ciekawością "osobistą", różniłby się od tego kierowanego ciekawością dziennikarza? :icon_wink:

Edytowano przez Amdarel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: rozumiem, ze masz Kindle Classic 4? Polecasz ten model, czy jednak stwierdzasz, ze mu czegos brakuje i lepiej by sie sprawdzil inny model?

Nie jest bez wad, ale zalety zdecydowanie przewazaja.

Robie wylacznie w RAWach wiec tak czy siak kazda fotke przepuszczam przez program graficzny.

Hehe... z lekka muśnięte photoshopem.... musze się przyznać że o ile wcześniej z ciekawością przeglądałem foty na płycie to teraz jakoś tak mniej. Po części chyba właśnie dlatego że przepuszczanie przez program graficzny upodabnia te zdjęcia do siebie.

Od jakiegos czasu juz nie wrzucam swoich fotek. Do tego obrobka w PSie nie polega na totalnej zmianie wszystkiego - a po prostu na uwypukleniu tego, co ma byc w focie najwazniejsze. Wiec nie ma tak, ze wszystkie foty wygladaja tak samo - na pewno jest tu jakas moja maniera widoczna (stylem tego nie nazwe) ale bez przesady, mimo wszystko robie fotografie a nie fotoszopki.

Podane w felietonie dane trochę dziwią. Albo bowiem gra jest kiepska i się człowiek od niej odbija na początku (ja tak miałem z FarCrayem 2) albo jest warta do przejścia w całości. Choć tu też sam często robię sobie dłuższe przerwy przed ostatnimi rozdziałami w grze... coś jak odkładanie delektowania się deserem - czekanie na coś przyjemnego samo w sobie jest przyjemne :)

Wiesz, a ja mam inaczej - np. w Borderlands gralem z 10 godzin jesli nie wiecej, potem kolejnego dnia siadlem, odpalilem gre... i stwierdzilem, ze mi sie juz nie chce, ze to sie robi tak powtarzalne, ze niewarte zachodu. I odlozylem gre na polke.

W sam raz na emeryture :D

Faktycznie, seria jest spora objetosciowo, idealnie jak sie ja czyta po kolei bez wiekszych przerw, zeby polapac sie we wszystkich smaczkach/watkach.

Tylko na to trzeba miec czas, a ja czytam z doskoku i czasem sa dlugie przerwy, a do tego jak sie przez miesiac je to samo, to nawet sushi moze sie znudzic, wiec ja nie lubie takich "kobyl" wielotomowych. 3 tomy, gora 5, jesli cos mnie bardzo wciagnie. Nawet Pratcheta, ktorego sobie w koncu skompletowalem wszystkie powiesci, czytam tak po 1-2 tomy na miesiac, zeby sie nim nie przejesc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, a ja mam inaczej - np. w Borderlands gralem z 10 godzin jesli nie wiecej, potem kolejnego dnia siadlem, odpalilem gre... i stwierdzilem, ze mi sie juz nie chce, ze to sie robi tak powtarzalne, ze niewarte zachodu. I odlozylem gre na polke.

Bo hack&slash to pewien specyficzny typ gry... ja też tak miałem ale z Torchlightem w którego grałem bodajże ze 25 godzin i tez pewnego dnia stwierdziłem że już mi się nie chce bo zrobiła się powtarzalna... Bordelandas czeka i to co napisałeś nie nastraja optymistycznie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja Torchlighta skonczylem i to z zadowoelniem.

Zatem nie skreslaj Borderlands, bo moze u ciebei bedzie odwrotnie niz u mnie.

Pewnie słyszałeś już to pytanie wiele razy ale nie mogę się powstrzymać . :happy:

Czy smuggler=mac abra?

w 50%.

Tzn, albo tak - albo nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg, czy teskno ci za czasami, gdy gatunek FPS-ow prezentowal czysta, arcade'owa grywalnosc (Quake, Unreal, Serious Sam) zamiast hollywoodzkiego "realizmu"?

A kto broni odpalic stare gierki - ja mam pierwszy UT do dzis nadysku i czasem sobie z botami "pofigluje".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMG, a jak oceniasz Pratchetta na podstawie ogółu jego książek i które polecałbyś najbardziej? Ja prywatnie posiadam "Kolor Magii", "Blask Fantastyczny", "Niewidocznych Akademików", "Piekło Pocztowe" i większość książek z serii o Straży Miejskiej (za wyjątkiem "Straży Nocnej" i "Niucha" - ale tego ostatniego będę miał w niedzielę, właśnie dostałem info z Empiku, że paczka jest do odbioru) i właśnie zastanawiam się, czy zainwestować w "Świat Finansjery", trzeci tom przygód Ricewinda, coś o Niewidocznym Uniwersytecie albo jakąś "bezpodseryjną" powieść...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMG, a jak oceniasz Pratchetta na podstawie ogółu jego książek i które polecałbyś najbardziej? Ja prywatnie posiadam "Kolor Magii", "Blask Fantastyczny", "Niewidocznych Akademików", "Piekło Pocztowe" i większość książek z serii o Straży Miejskiej (za wyjątkiem "Straży Nocnej" i "Niucha" - ale tego ostatniego będę miał w niedzielę, właśnie dostałem info z Empiku, że paczka jest do odbioru) i właśnie zastanawiam się, czy zainwestować w "Świat Finansjery", trzeci tom przygód Ricewinda, coś o Niewidocznym Uniwersytecie albo jakąś "bezpodseryjną" powieść...

Ogolnie na plus choc nierowny. Calosci jeszcze nie czytalem, ale wlasnie skompletowalem wszystkie tomy i zaczne latac luki w tym cyklu.

Czemu nie pokazujesz mordki jak inni redaktorzy?

Moge za to pokazac to, czego inni nie pokazuja. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...t&p=2708199 - zerknałbyś w wolnej chwili i ocenił puzzle/opowiadanie? Proszę, o Wielki... (tak, wiem, zdjęcia prześwietlone... robiłem najzwyklejszym, kilkuletnim kompaktem ustawionym na auto, nie moja wina, że zawsze w mieszkaniu, niezależnie od oświetlenia, robi z fleszem...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie denerwują Cię czasem pytania w stylu "Co sądzisz na temat...." ? :)

Słuchałeś płyty "Chinese Democracy" Gunsów? Jeśli tak to podobała Ci się?

Uważasz (jako osobnik starszego pokolenia :P) że zniesienie poboru do armii to dobry pomysł? Skoro i tak każdy idzie na studia i się wymiga. Miło wspominasz swoją służbę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie denerwują Cię czasem pytania w stylu "Co sądzisz na temat...." ? :)

Przyznam, ze coraz bardziej - a im konretniejsze pytanie tym gorzej (np. "co sadzisz o grze Ronald o w drugiej polowie meczu z XX"

Słuchałeś płyty "Chinese Democracy" Gunsów? Jeśli tak to podobała Ci się?

Nie do konca moja bajka - posluchalem u znajomego nieco i wrazenia srednie mocno,

Uważasz (jako osobnik starszego pokolenia :P) że zniesienie poboru do armii to dobry pomysł? Skoro i tak każdy idzie na studia i się wymiga. Miło wspominasz swoją służbę?

Z jednej strony to totalnie zmarnowany czas. Z drugiej strony jak mlody czlowiek zostanie troszke wziety za dupe i ustawiony do pionu, gdy mu mama nie przyniesie sniadania do lozka, itd. to mu zwykle na zdrowie wychodzi. Uczucia wiec mam troche mieszane. Powiedzmy jakby wszyscy przechodzili 3-miesieczne przeszkolenie wojskowe, toby zle nie bylo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii: głupie pytania amatora.

Jest możliwość, żeby jakimś programem graficznym ogarnąć prześwietlone zdjęcia (tzn. zredukować ten przebłysk flesza nie ruszając przy tym jasności całego zdjęcia) czy muszę kombinować z ręcznym wyłączaniem lampy błyskowej za każdym razem, kiedy robię zdjęcie w pomieszczeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...