Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Pamiętam, jak kiedyś rozbawiłeś mnie odpowiedzią na pytanie, czy lubisz książki Koontza - odpisałeś, że są zbyt powtarzalne. Od razu sobie pomyślałem: jak fan Kinga może narzekać na powtarzalność czegokolwiek? Co prawda nie czytałem żadnej książki Deana K., ale z Kingiem trochę się zapoznałem. I nie zrozum mnie źle, jego książki są całkiem w porządku (obecnie czytam "Sklepik z marzeniami" i strasznie mi się podoba), ale chyba nie da się nie zauważyć, że

1)USA, stan Maine... (ile można?!)

2)katolicy są źli

3)jeśli jesteś dzieckiem, to jesteś

a)nieporadnym bachorem, który nie wie, co z sobą zrobić

b)łobuzem, który jest zły, bo... bo... BO TAK!

4)prawie zawsze mamy pijaka, który próbuje się zmienić (lub nie) i nic mu z tego nie wychodzi

5)dzieci są sto razy bardziej dorosłe od dorosłych (przecież to naturalne, że mała Trisha zagubiona w lesie, zamiast poszczać się ze strachu, postanawia porozkminiać trochę o Bogu)

6)fundamentaliści są WSZĘDZIE!

7)główni bohaterowie to niespełnieni, nieporadni, naiwni i łagodni ludzie. Ale zawsze działający w dobrej wierze!

I tak dalej, i tak dalej. Jestem ciekawe, co ty o tym sądzisz? Nie chcę, żeby to zabrzmiało źle - ta powtarzalność wkurza mnie niesamowicie, ale mimo wszystko King potrafi przyciągnąć do siebie strasznie fajnym klimatem.

Edytowano przez Dawid2207
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Czyli to ty zrecenzujesz wersję xklockową?

Posiadasz Księgę Wszystkich Dokonań Sherlocka Holmesa? Ja kupiłem w markecie za 50 złotych. 50 (oficjalna cena to 60) złotych za ponad 1000 stron, podczas gdy 40 złotych kosztuje każda część Wiedźmina, trzystustronicowa.

@up

Czyli to ty zrecenzujesz wersję xklockową?

Posiadasz Księgę Wszystkich Dokonań Sherlocka Holmesa? Ja kupiłem w markecie za 50 złotych. 50 (oficjalna cena to 60) złotych za ponad 1000 stron, podczas gdy 40 złotych kosztuje każda część Wiedźmina, trzystustronicowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak kiedyś rozbawiłeś mnie odpowiedzią na pytanie, czy lubisz książki Koontza - odpisałeś, że są zbyt powtarzalne. Od razu sobie pomyślałem: jak fan Kinga może narzekać na powtarzalność czegokolwiek? Co prawda nie czytałem żadnej książki Deana K., ale z Kingiem trochę się zapoznałem.

>>>To proponuje poczytac pare ksiazek Koontza (najlepsza to IMO "Grom" z ciekawym watkiem polskim, przy okazji) i pogadamy. On mial bardzo nieciekawe dziecinstwo i dziwnym trafem wiekszosc jego ksiazek opowiada o ludziach, ktorzy mieli ciezkie dziecinstwo, ale odnajduja szczescie/milosc/bogactwo albo ukryty talent (np. malarstwo) dzieki, ktoremu osiagaja szczescie/milosc/bogactwo. Bylem poczatkowo wielkim fanem Koontza ale tak przy piatej ksiazce juz doskonale wiedzialem co bedzie dalej i jakimi ludzmi sa bohaterowie szostej/siodmej itd. ksiazki i w koncy calkiem go sobie odpuscilem.

I nie zrozum mnie źle, jego książki są całkiem w porządku (obecnie czytam "Sklepik z marzeniami" i strasznie mi się podoba), ale chyba nie da się nie zauważyć, że

1)USA, stan Maine... (ile można?!)

>>>>A nawet czasem jakies konkretnie miasto. Tylko co z tego? Naprawde nie musi akcji osadzac w Tajlandii, jesli ma cos do powiedzenia ciekawego. (A wszystkie czesci gry SIlent Hill to gdzie sie dzieja? :P)

2)katolicy są źli

>>>OJciec Callahan, dla przykladu? No i jakos nie pamietam zeby w ksiazkach Kinga wystepowal jakis ewidentnie zly koles obnoszacy sie katolicyzmem. Przyklady?

3)jeśli jesteś dzieckiem, to jesteś

a)nieporadnym bachorem, który nie wie, co z sobą zrobić

b)łobuzem, który jest zły, bo... bo... BO TAK!

>>>Czytal To, Firestarter, Carrie, Wielki Marsz?

4)prawie zawsze mamy pijaka, który próbuje się zmienić (lub nie) i nic mu z tego nie wychodzi

>>>A zwykle pijakom sie udaje?

5)dzieci są sto razy bardziej dorosłe od dorosłych (przecież to naturalne, że mała Trisha zagubiona w lesie, zamiast poszczać się ze strachu, postanawia porozkminiać trochę o Bogu)

>>>No coz, to horror, wie jesli akceptujemy dziecko, ktore moze sila woli urzadzac jatke swoim przesladowcom, to czemu nie nadmiernie dojrzale emocjonalnie dzieci?

6)fundamentaliści są WSZĘDZIE!

>>>Widac w Maine tak maja.

7)główni bohaterowie to niespełnieni, nieporadni, naiwni i łagodni ludzie. Ale zawsze działający w dobrej wierze!

>>>Roland tez? :)Bohter "reki mistrza" tez? :)

I tak dalej, i tak dalej. Jestem ciekawe, co ty o tym sądzisz? Nie chcę, żeby to zabrzmiało źle - ta powtarzalność wkurza mnie niesamowicie, ale mimo wszystko King potrafi przyciągnąć do siebie strasznie fajnym klimatem.

>>>Widzisz, zle rozumiesz to, co ja uwazam za "powtarzalnosc". Otoz IMO Koontz stale opowiada te sama jedna historie ubrana w rozne kostiumy. King, ktory tez na pewno czesto porusza sie tam, gdzie lubi (otoczenie, rodzaj bohatera itd) potrafi jednak tchnac w swe opowiesci te swiezosc - bo choc bohater "Cmenatarza dla zwierzakow" czy "Miasteczka Salem" sa podobni, to jednak nie tacy sami, czym inni doswiadczeni i inaczej reagujacy.

A teraz poczytaj z 5 "horrorow" guy n. smitha i dopiero zobaczysz co to znaczy "powtarzalnosc".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat [ME3] działa Ci już na nerwy, ale czy gdyby była OPCJA (rzecz opcjonalna)

szczęśliwszego zakończenia

(biorąc pod uwagę nasze starania przez wszystkie trzy części, War Assets itd.) to miałbyś coś przeciwko? W sumie to osoby, którym się spodobała obecna kolej rzeczy i tak NIC by nie traciły, a nie zapominajmy, że zakończenie kanoniczne i tak jest tylko jedno, wybrane przez twórców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lubisz serial Świat według Kiepskich? Ja osobiście uwielbiam go oglądać - spora dawka, bądź co bądź, chamskiego, lecz śmiesznego humoru ^_^.

Uwazam ten serial za szczyt tego, czego nie cierpie w polskich filmach. Nie zdarzylo mi sie jeszcze przy tym usmiechnac, a """"dowcipy"""" tam zawarte sa doskonalym sposobem na zatwardzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>OJciec Callahan, dla przykladu? No i jakos nie pamietam zeby w ksiazkach Kinga wystepowal jakis ewidentnie zly koles obnoszacy sie katolicyzmem. Przyklady?

Matka Carrie na przykład.

Nie jest nigdzie powiedziane, ze jest katoliczka - jest fundamentalistka ale raczej IMO protestancka, bo oni lubia rzucac cytatami z Pisma Swietego. No i czy ona jest ZLA? Jest na pewno nieszczesliwa i skrzywiona psychicznie, ale nie jest to postac typowo "bad characterowa". Badassami sa raczej ci, ktorzy ponizaja Carrie.

Teoretycznie głupie pytanie (teoretycznie, bo podobno nie ma głupich pytań) : układasz może albo układałeś puzzle (pomijając zabawy tymiż w okresie dziecięcym)?

Jakos mnie to nie pociaga. Za nerwowy jestem do takich zmudnych zadan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grałeś może kiedyś w szachy? A może nadal grasz? :)

Od czasow, gdy dostalem od ZX spectrum mata w 3 ruchach, to sie jakos zniechecilem :P

A grałeś może kiedyś w szachy? A może nadal grasz? :)

Od czasow, gdy dostalem od ZX spectrum mata w 3 ruchach, to sie jakos zniechecilem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o serialu "Zagubieni" ?

I czy warto przeczytać "Dallas" Kinga?

2x na tak.

Dzisiaj jest rocznica katastrofy smoleńskiej , słyszałem wiele wersji tej katastrofy , jaka jest twoja wersja ( Jak chcesz nie musisz odpowiadać , tak tylko pytam)?

Moja wersja jest taka, ze byla katastrofa i wszyscy z samolotu w niej zgineli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry SMG zostawilem wlaczonego kompa i kolega napisal te jakże debilne pytania które kierował do twojej zacnej osoby, następnym razem raczę się wylogowywać

Sorry ale jesli jest cos, co mnie napelnia niesmakiem to tlumaczenie "moj mlodszy brat" czy "moj kolega" (na moim koncie, zapomnialem sie wylogowac, zna haslo itd.). Kazdy czasem cos glupiego powie, bierzmy to na klate.

A, wiem, jest jeszcze bardziej wkurzajcy tekst "bo ja dostalem te gre od wujka z Ameryki".

Co myślisz o zniknięciu Playa z rynku? Moim zdaniem szkoda bo kupowałem pismo od 2004 :/

Coz poradze, wszystko ma swoj poczatek i koniec...

@Smuggler: Kto wg Ciebie wygra w tym sezonie Ligę Mistrzów ?

Ten, kto wygra finaly, jak mniemam.

Oj, Lordzie Smuggler, niezła burza się rozpętała wokół stanowiska CDA wobec zakończenia ME3... zapraszam do polemiki z moim stanowiskiem .

Nie zamierzam. Swoje juz powiedzialem i dalej to juz tylko bicie piany. Kto ma ochote, niech sie w tym wirze kotluje. DLa mnie ME3 to juz zamkniety etap i nie chce mi sie miedlic jezykiem, bo co to zmieni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...