Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Co sądzisz o trylogii Tada Wiliamsa "Pamięć, Smutek i Cierń"? Ostatnio zakupiłem początek i nie mogę przestać się zachwycać. :)

W ogole nie znam...

Czytałeś jakąś część serii o Eragonie?

Nie i nie zamierzam czytac grafomanii.

1. Co oznacz twój podpis: "Spory (to malo powiedziane) hardkor w kapeluszu, a do tego srogi gralnik... " ?

>>>Oznacza, ze nabijam sie ze sformulowan uzytych w pewnym pismie o grach. :)

2. Na jaki czekasz prezent na swieta ?

>>>Na 8 godzin snu bez zadnej przerwy, z czym mam ostatnio spore problemy.

3. Czy w tym miesiacu beda przecieki ?

>>>Prawdopodobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQu napisałes:

" Łysiak (ale tylko niektóre stare jego książki! Nowego "politycznego" Łysiaka nie znoszę!), Lem. Mówiąc szczerze, jestem uzależniony od książek i jak w ciągu tygodnia nie zaliczę 1-2-3... to czuję się dziwnie... [z tym nałogiem nie zamierzam walczyć!]."

Ale styl Ci sie nie podoba czy same poglądy p. Łysiaka? Ja przyznam szczerze że jestem fanem Perfidii( jeden z lepszych zbirow opowiadan jakie czytalem), Dobrego czy tez Konkwisty. A co do "politycznego" Łysiaka...poglady mamy dosc podobne, jednak za tymi ksiazkami nie przepadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało iż zacząłeś interesować się komiksami o Garfield'zie ? Czy jest taka możliwość byście w przyszłości dodali do czasopisma jakiś gadżet z Garfieldem albo drukowali paski z komiksem o nim ?

Edytowano przez lee 90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało iż zacząłeś interesować się komiksami o Garfield'zie ? Czy jest taka możliwość byście w przyszłości dodali do gazety jakiś gadżet z Garfieldem albo drukowali paski z komiksem o nim ?

Dostalem pierwszy komiks - bo ty lubisz koty... - i juz.

Komiks z Garfem w CDA - watpie, choc sam bym sie nie obrazil. :)

1) Jakie kontynenty udało ci się odwiedzić?

>>>Ameryke Polnocna, Azje, Afryke.

2) Byłeś kiedyś w jakiś państwach bałkańskich (+Chorwacja). Jeżeli tak to w jakich/jakim i jak ci się podobały?

>>>Grecja i dawno temu Chorwacja.

3) Czy interesujesz się/czy śledzisz w miarę na bieżąco politykę?

>>>Wedle zasady "znaj swego wroga..."

W FAQu napisałes:

" Łysiak (ale tylko niektóre stare jego książki! Nowego "politycznego" Łysiaka nie znoszę!), Lem. Mówiąc szczerze, jestem uzależniony od książek i jak w ciągu tygodnia nie zaliczę 1-2-3... to czuję się dziwnie... [z tym nałogiem nie zamierzam walczyć!]."

Ale styl Ci sie nie podoba czy same poglądy p. Łysiaka? Ja przyznam szczerze że jestem fanem Perfidii( jeden z lepszych zbirow opowiadan jakie czytalem), Dobrego czy tez Konkwisty. A co do "politycznego" Łysiaka...poglady mamy dosc podobne, jednak za tymi ksiazkami nie przepadam.

Perfidia to komercja, pisana dla pieniedzy. Poczytaj "Flet z mandragory" - to jest ksiazka! Aktualna do dzisiaj, bo zawsze bedzie aktualna. Przed takim Lysiakiem moge bic poklony. Przed tym dzisiejszym - moge sie wypiac i puscic mu baka w twarz. Sorry ale taka jest prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wybacz... ale to ja Cię nazwałem (niby w dobrych intencjach, ale...) no nie mów że nie pamiętasz jak... :huh:

ale i tak Cię przepraszam...

powiedzmy... Porównałem Cię do Geralta. :dry:

Teraz Sobie coś przypominasz (zbanowałeś mi konto na tydzień)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler mam bardzo ważne pytania do tyczące twojego życia:

czasami porównuje cie do Szarego Lisa z Obliviona, co go nikt nie widział bo ma czapke taką to ciekawe czy to nie ty xD.

i mam bardzo ważne pytanie którym sie wieczorami w kółko zastanawiam:

Lubisz Kanapki Z Serem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQu napisałes:

Perfidia to komercja, pisana dla pieniedzy. Poczytaj "Flet z mandragory" - to jest ksiazka! Aktualna do dzisiaj, bo zawsze bedzie aktualna. Przed takim Lysiakiem moge bic poklony. Przed tym dzisiejszym - moge sie wypiac i puscic mu baka w twarz. Sorry ale taka jest prawda.

No dobra Smuggler, ale jaka prawda? Mozliwe, ze nie wiem o jakiejs kompromitacji p.Łysiaka.Chyba, że naprawdę nie znosisz go za Jego prawicowe poglądy. W takim razie nasuwa mi sie pytanie czy Ziemkiewicza rownież nie trawisz?

Flet z madragory wypożyczony, czeka na swoją kolej po "Samozwancu" i "Ostatnim wykladzie :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który "zestaw" CDA wolisz, ten za czasów Zbigniewa Bańskiego jako Naczelnego, czy może aktualny? Chodzi głównie o redakcję.

>>>Zbyszek byl naczelnym 10 lat, wiec ciezko powiedziec ktory konkretnie sklad wole.

2. Chce Ci się odpowiadać na te wszystkie pytania? :)

>>>Nie chce sie, ale uwazam ze powinienem.

W FAQu napisałes:

Perfidia to komercja, pisana dla pieniedzy. Poczytaj "Flet z mandragory" - to jest ksiazka! Aktualna do dzisiaj, bo zawsze bedzie aktualna. Przed takim Lysiakiem moge bic poklony. Przed tym dzisiejszym - moge sie wypiac i puscic mu baka w twarz. Sorry ale taka jest prawda.

No dobra Smuggler, ale jaka prawda? Mozliwe, ze nie wiem o jakiejs kompromitacji p.Łysiaka.

>>>POwiedzmy, ze nie lubie jak sie kreuje na Wielkiego Antykomuniste, ktorego sie Ustroj bal, a on mu ostro dowalal, oraz jak pluje na swoich wrogow, ktorymi sa ci, co za czasow gdy on siedzial w USA na pastwowym SOCJALISTYCZNYM stypednium, siedzieli w kiciu bo sprzeciwiali sie ustrojowi.

Chyba, że naprawdę nie znosisz go za Jego prawicowe poglądy. W takim razie nasuwa mi sie pytanie czy Ziemkiewicza rownież nie trawisz?

>>>Znam go prywatnie. I nie trawie go ani jako publicysty ani jako czlowieka. Nie powiem, pare rzeczy udalo mu sie z sensem powiedziec, ale na kazda sensowna rzecz przypada duzo niesensownych, by tak to delikatnie ujac. Ogolnie to mam alergie na panow, ktorzy za komuny siedzieli cicho, a teraz wypinaja klaty i preza muskuly, tudziez sa przekonani, ze tylko oni maja monopol na prawde.

Co sądzisz o kradzieży bombek(a może raczej bomb?) z choinki na rynku wrocławskim? Zażenowanie, złość?

Czy musze cos sadzic o pijanych burakach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

>>>Znam go prywatnie. I nie trawie go ani jako publicysty ani jako czlowieka. Nie powiem, pare rzeczy udalo mu sie z sensem powiedziec, ale na kazda sensowna rzecz przypada duzo niesensownych, by tak to delikatnie ujac. Ogolnie to mam alergie na panow, ktorzy za komuny siedzieli cicho, a teraz wypinaja klaty i preza muskuly, tudziez sa przekonani, ze tylko oni maja monopol na prawde.

Rozumiem. Z tego co wiem to p.Łysiak swego czasu (za PRLu) zachwalal ustrój w Mongolii,ktora nalezala do panstw bardzo komunistycznych:-) Mniejsza z tym,pisarzem potrafi byc wielkim i basta. Przyznam tez ze mi sie to spodobalo u Ciebie, iz mimo prywatnej neicheci do Niego,potrafisz docenic jego proze i sztuke wladania piorem.

P.S

A co do siedzenia cicho za czasow komuny przez p.Łysiaka. To czy książka "Dobry" nie jest jakims zaprzeczeniem tego jego siedzenia cicho? Ponadto znalazlem jeszcze cos takiego na Wikipedii: " W 1984 wydał zbiór opowiadań "MW", pod okiem PRLowskiej cenzury przemycił opis zbrodni katyńskiej opisując fikcyjny "mord na szwoleżerach polskich w Bourreaugne" ("bourreau" to po francusku kat)."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy EGM wróci do redakcji CDA ?

Zapytaj EGMa...

Rozumiem. Z tego co wiem to p.Łysiak swego czasu (za PRLu) zachwalal ustrój w Mongolii,ktora nalezala do panstw bardzo komunistycznych:-) Mniejsza z tym,pisarzem potrafi byc wielkim i basta. Przyznam tez ze mi sie to spodobalo u Ciebie, iz mimo prywatnej neicheci do Niego,potrafisz docenic jego proze i sztuke wladania piorem.

P.S

A co do siedzenia cicho za czasow komuny przez p.Łysiaka. To czy książka "Dobry" nie jest jakims zaprzeczeniem tego jego siedzenia cicho? Ponadto znalazlem jeszcze cos takiego na Wikipedii: " W 1984 wydał zbiór opowiadań "MW", pod okiem PRLowskiej cenzury przemycił opis zbrodni katyńskiej opisując fikcyjny "mord na szwoleżerach polskich w Bourreaugne" ("bourreau" to po francusku kat)."

Tak, strrrraszne bohaterstwo, trzeba przyznac. Nalezy mu sie Virtuti Militari. Ja tez napisalem w szkolnym kiblu "jeb*** ZSRR" za czasow komuny. Wpiszecie mnie do wikipedii? Pewnie jeszcze wkrotce sie dowiemy, ze o polnocy, zaciagnawszy wszystkie firanki i zgasiwszy swiatlo, robil nieprzyzwoite gesty w kierunku wschodu... Zal. Wielki, wielki bohater. A w scenie jak Cezar ma zatwardzenie przemycil zapewne krytyke systemu, bo "zatwa'rdzen'ye" po starochaldejsku to przeciez oznacza "precz z wspolna wlasnoscia" (czyli komuna!). Krotko mowiac - mam Lysiaka za zalosnego buca. Ale pare ksiazek - dawno temu - napisal znakomitych. Wielki pisarz, malutki czlowiek. Sie zdarza.

Ps. W czasach komuny na wydanie ksiazki czekalo sie srednio 3 lata, a bywalo i 5. O dodrukach - szkoda gadac (i tyczylo to poczytnych pisarzy sf - vide Andrzej Ziemianski, ktorego tez znam osobiscie i on mi to opowiadal). Lysiakowi wydawano co roku, z dodrukami liczonymi w setkach tysiecy. Krotko mowiac komunisci go lubili i szanowali, i mial u nich chody. Teraz ten pan pluje sie na opozycjonistow, ktorzu w tym czasie siedzieli w wiezieniach, ze to byly "pieszczoszki/agenci rezymu" itd. Byloby smieszne, gdyby nie bylo zalosne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

A co do siedzenia cicho za czasow komuny przez p.Łysiaka. To czy książka "Dobry" nie jest jakims zaprzeczeniem tego jego siedzenia cicho? Ponadto znalazlem jeszcze cos takiego na Wikipedii: " W 1984 wydał zbiór opowiadań "MW", pod okiem PRLowskiej cenzury przemycił opis zbrodni katyńskiej opisując fikcyjny "mord na szwoleżerach polskich w Bourreaugne" ("bourreau" to po francusku kat)."

Tak, strrrraszne bohaterstwo, trzeba przyznac. Nalezy mu sie Virtuti Militari. Ja tez napisalem w szkolnym kiblu "jeb*** ZSRR" za czasow komuny. Wpiszecie mnie do wikipedii? Pewnie jeszcze wkrotce sie dowiemy, ze o polnocy, zaciagnawszy wszystkie firanki i zgasiwszy swiatlo, robil nieprzyzwoite gesty w kierunku wschodu... Zal. Wielki, wielki bohater. A w scenie jak Cezar ma zatwardzenie przemycil zapewne krytyke systemu, bo "zatwa'rdzen'ye" po starochaldejsku to przeciez oznacza "precz z wspolna wlasnoscia" (czyli komuna!). Krotko mowiac - mam Lysiaka za zalosnego buca. Ale pare ksiazek - dawno temu - napisal znakomitych. Wielki pisarz, malutki czlowiek. Sie zdarza.

Ps. W czasach komuny na wydanie ksiazki czekalo sie srednio 3 lata, a bywalo i 5. O dodrukach - szkoda gadac (i tyczylo to poczytnych pisarzy sf - vide Andrzej Ziemianski, ktorego tez znam osobiscie i on mi to opowiadal). Lysiakowi wydawano co roku, z dodrukami liczonymi w setkach tysiecy. Krotko mowiac komunisci go lubili i szanowali, i mial u nich chody. Teraz ten pan pluje sie na opozycjonistow, ktorzu w tym czasie siedzieli w wiezieniach, ze to byly "pieszczoszki/agenci rezymu" itd. Byloby smieszne, gdyby nie bylo zalosne...

No wlaśnie, to bardzo ciekawa sprawa- czemu tak pokrzywdzony przez PRL czlowiek ( w koncu ma przyznany status pokrzywdzonego przez IPN) mial taka latwość w wydawaniu swoich ksiązek. Przyznam że rzuciles jakiś cien na p.Łysiaka w moim podejściu do Niego. Swego czasu uwazalem Go nawet za jednego z niewielu autorytetów jakie pozostały w Polsce.

P.S

Teraz ten pan pluje sie na opozycjonistow, ktorzu w tym czasie siedzieli w wiezieniach, ze to byly "pieszczoszki/agenci rezymu" itd. Byloby smieszne, gdyby nie bylo zalosne...

Tutaj pewnie masz na myśli zwłaszcza pewnego pana, który jest redaktorem naczelnym najwiekszej polskiej gazety, o którym Herbert powiedział, że jest klamcą i manipulatorem.

Politycznie nam sie tu chyba za bardzo zrobilo. W takim razie, skoro jestesmy przy książkach, to jaką pozycję, którą ostatnio przeczytałes byś polecił na do przeczytania na święta? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zapytanie będzie właściwie testem dla Twojej pamięci.

Czy jesteś w stanie bez podglądania (gdziekolwiek) podać PEŁNE nazwisko wampira z sagi wiedźmińskiej?

Nie chodzi mi tu o udowadnianie czegokolwiek, po prostu jestem ciekaw, czy zapamiętujesz takie rzeczy :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy taka jest prawda , że Mr.Jedi wrócił do redakcji , i czy będzie z nami dłużej , co ? Ostatnio właśnie jego felieton w GW ,

oraz w AR podpisuje się nie "Smg & Ghost of mr.jedi " lecz " Smg. & Mr.Jedi"

Proszę o szybką odpowiedź

:starwars:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...