Skocz do zawartości

Pytania do Ghosta


Polecane posty

Nie wiem w jakim jesteś wieku, dlatego cię o to spytam.

Czy jak osiągniesz wiek emerytalny to przejdziesz na emeryturę, czy tak bardzo zżyłeś się z ludźmi z redakcji i ogólnie z CDA że będziesz pracował dalej (czego Ci szczerze życzę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to czy nagrywacie ale i tak już odpowiedziałeś. A jakim programem to robicie?? Chyba, że to już tajemnica służbowa :P

Wystarczyło zerknąć na płytę, albo chociażby opis płyty czy to w piśmie czy na stronie internetowej, aby zauważyć dział gameplaye. :)

A nagrywamy za pomocą programu Fraps.

Nie wiem w jakim jesteś wieku, dlatego cię o to spytam.

Czy jak osiągniesz wiek emerytalny to przejdziesz na emeryturę, czy tak bardzo zżyłeś się z ludźmi z redakcji i ogólnie z CDA że będziesz pracował dalej (czego Ci szczerze życzę).

Po pierwsze mam nadzieję, że pismo dotrwa do mojej emerytury. :) A jeśli by to się udało, myślę, że nadal bym się udzielał na rzecz redakcji choć może w jakiś inny sposób. Np. jako osoba pamiętające pierwsze gry na 8bitowce, i pierwsze produkcje pecetowe. Coś w stylu kustosza muzeum gier.

Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na takie pytanie, ale:

Nie mogę znaleźć w zakładce seriale keya do Kane and Lynch: Dead man. Czy jestem odosobnionym przypadkiem, czy po prostu jeszcze nie wrzucileś cd-keyów? Jeśli tak, to kiedy się pojawią?

Są tam od poniedziałkowego poranka.

http://www.cdaction.pl/seriale/

Jak wyglada twoja praca w cda? Czy pracujesz jeszcze gdzies indziej? Czy tez masz swoje stanowisko pracy w biurze cda?

Nie pracuję nigdzie indziej. Tak, mam biurko w redakcji choć w osobnym kąciku. :)

A swoją pracę może kiedyś opiszę na blogu, bo robię w redakcji bardzo różne rzeczy i opisane wszystkiego byłoby sporym tekstem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cie prosze o opisanie tego na blogu czy gdziekolwiek, poniewaz bardzo mnie ciekawi co ty tam robisz. Kiedys gdzies czytalem, ze potrafisz sie obijać 3 dni z rzedu, po czym sie okazuje ze cos sie zepsulo i musisz pracowac w weekend, nonstop. Dobrze kojarze?

Używanie wulgaryzmów jest zabronione na tym forum. Zamieniłem słowo na jego łagodniejszy synonim. [Turambar]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po deadline, więc mogę liczyć na szybką odpowiedź :)

Powrócę jeszcze na chwile do tematyki forum. Czy są tu zainstalowane jakieś pluginy dotyczące systemu ostrzeżeń oraz raportowania postów? Czy ukrywanie postów po ich zgłoszeniu jest domyślną funkcją IPB 2.3.6 i nie ma na to pluginu, czy raczej wy takie coś wprowadziliście?

A teraz z nieco innej beczki: Może ktoś Cię już o to pytał, ale czy lubisz kabarety? Jeśli tak to jakie najbardziej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Report Manager poprawia obsługę raportów bo domyślny system jest do bani. Dodatkowo dorzucona jest opcja dodawania do użytkownika notatek bez zmiany poziomu ostrzeżeń. Ukrywanie - nie pamiętam czy jest domyślne czy związane z tym modem co podałem.

Lubię kabarety. Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju i Koń Polski, te najbardziej ale inne też lubię obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czas na profilu jest osobno ustawiany? :blink: Przecież w Polsce jest wszędzie taka sama strefa czasowa. Ale dalej nie wiem dlaczego zlikwidowaliście gejmłokera.

Taki pozytywnie nastrajał do czytania wypowiedzi innych redaktorów na temat danej gry.

Gem zresztą pewnie przez to strasznie cierpi. A ja tak lubiłem jego ponadprzeciętne poczucie humoru. Więcej pytań nie mam. Niech moc będzie z tobą :starwars:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się tak ukrywacie z redakcją?

W jakim sensie bo nie rozumiem?

Chodzi o to że redakcja nie jest tak widoczna jak wszystko inne, tylko żeby was znaleźć trzeba trochę poszukać, bo jeśli dobrze pamiętam pod numerem 6 jest jakaś restauracja czy tam pizzeria.

Edytowano przez miron1500100900
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że redakcja nie jest tak widoczna jak wszystko inne, tylko żeby was znaleźć trzeba trochę poszukać, bo jeśli dobrze pamiętam pod numerem 6 jest jakaś restauracja czy tam pizzeria.

Chłopie, gdyby koło redakcji CDA otworzyli pizzerię, to jej właściciel właśnie by liczył swój pierwszy zarobiony milion :trollface: Chyba, że naprawdę jest koło Was jakaś pizzeria, to sorry :D

A tak na poważnie, to gdzieś w temacie "pytania do redakcji" albo do Smugga odpowiadał on, iż jest to naprawdę dobra miejscówka, bo podobno wielu ludzi nie może Was znaleźć, dzięki czemu macie... spokój wieczny :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się tak ukrywacie z redakcją?

W jakim sensie bo nie rozumiem?

Chodzi o to że redakcja nie jest tak widoczna jak wszystko inne, tylko żeby was znaleźć trzeba trochę poszukać, bo jeśli dobrze pamiętam pod numerem 6 jest jakaś restauracja czy tam pizzeria.

Nie mamy szyldu na budynku. Zgadza się. Restauracja jest pod numerem 7. Po wejściu pod numer 6 jest na ścianie informacja o firmach w budynku i nasze wydawnictwo jest tam wymienione. A czy ciężko nas odnaleźć? Patrząc wstecz na ilość wycieczek jakie dotąd z MacAbrą oprowadziliśmy po redakcji, to bym tak nie powiedział. :)

Krótkie pytanko do Ciebie:

Czy gdyby jakiś i jakis praktykant spisywał się bardzo dobrze, pomyślelibyście o nawiązaniu współpracy?

To nie jest teoria. Jak poszukasz to kilka tekstów osób, które były u nas praktykantami, znajdziesz zarówno w piśmie jak i na stronie internetowej.

Wniosek - jest to możliwe, choć trzeba się naprawdę solidnie postarać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z rozlicznymi pierepałkami przy uruchamianiu Kyna i spółki, mam pytanko - czy gry do umieszczenia w piśmie dostajecie w formie gołych bebechów, które trzeba dopiero jako tako poskładać z mniejszym lub większym skutkiem (wszak pisałeś, że trzeba się sporo napracować, żeby gra działała), porobić spolszczenia itp? Z ciekawości odpaliłem TR ledendę, który o dziwo nie uruchamia się, podczas gdy moja pudełkowa wersja działa bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z rozlicznymi pierepałkami przy uruchamianiu Kyna i spółki, mam pytanko - czy gry do umieszczenia w piśmie dostajecie w formie gołych bebechów, które trzeba dopiero jako tako poskładać z mniejszym lub większym skutkiem (wszak pisałeś, że trzeba się sporo napracować, żeby gra działała), porobić spolszczenia itp? Z ciekawości odpaliłem TR ledendę, który o dziwo nie uruchamia się, podczas gdy moja pudełkowa wersja działa bez zarzutu.

Nie. Gry dostajemy w takiej formie jak są na płycie. Czasem gdy gra jest dosyć duża, robię własny instalator żeby ją zmniejszyć lub robię mały myk, żeby zamiast 3 czy 4 katalogów z instalką DirectX był tylko 1. Ale to są działania nie ingerujące w żaden sposób w same pliki gry. W zasadzie na płycie są dokładnie takie wersje jak podsyła nam producent czy dystrybutor. W przypadku części tytułów mamy wręcz zabronione zmienianie nawet kawałka instalacji czy gry.

Jeśli gra nie działa na testowych komputerach w redakcji, kontaktuję się z firmą, którą nam ją podesłała i jednocześnie sam szukam rozwiązań. Gdy uda się nam wypracować jakieś rozwiązanie zamieszczam stosowną ramkę w piśmie i na płycie.

Gdybym dostawał kody źródłowe czy coś, mógłbym z niektórymi problemami sam próbować powalczyć, a tak muszę szukać rozwiązań w internecie lub kombinować wspólnie z czytelnikami.

A jak robimy polonizację to, też nie sami. Producent przesyła nam odpowiednie pliki językowe, my je tłumaczymy, odsyłamy. Potem dostajemy próbną wersję gry z wrzuconą polonizacją i wtedy sprawdzamy czy wszystko gra, robimy poprawki, znowu wysyłamy i tak do skutku, aż otrzymamy spolszczoną grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...