Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA SPEC 01 2008

Polecane posty

Szukam se ja w spisie treści a tu zonk- nie ma Kaszanki! Myślę se - pewnie zapomnieli w spisie napisać. No to szukam w piśmie i też nic -_- ' ZONK. Domyślam się, że kaszanką miał być Stranger, bo dostał najniższą ocenę w tym numerze. No cóż, nawet redakcja czasem o czymś zapomni ^_^

Pozdr

...A to skubańcy! Powinni wyróżnić napis "KASZANKA ZONE" większą czcionką w spisie - a tu wtapiał się w tekst, mimo że był pisany wielkimi literami. Panie Bardzo Spostrzegawczy, Kaszanka Zone - z grą Hour of Victory - znajduje się na 94 stronie pisma (miłego czytania). Zalecam też mniej grania w gry, a więcej wypoczynku, ćwiczenia wzroku i pamięci operacyjnej mózgu, której w wymienionym przez ciebie momencie nie starczyło widać na proces indeksowania - i wyszukiwania - treści (przemęczenie, rozumiem). Krótko mówiąc - czytaj uważniej, zamiast przelecieć na szybko (tekst miałem na myśli, rzecz jasna). :)

Odpuść takie teksty.

[wies.niak]

Znam tego misia, nie odpuści. Dlatego ostrzeżenie i 3 dni abstynencji. - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pojąć jednej rzeczy, zakupiłem sobie Cd-action, jak zawsze co miesiąc, otwieram go, przeglądam, a tu mega ZONK w postaci dwóch game walkerów. Nie wiem czy to jakiś żart czy poprostu trafiłem na "wadliwy" numer. Problem polega na tym, iż jest jeden game walker, parę recenzji, następnie znowu game walker. Zbieram Cd-action od 6 lat i pierwszy raz mi coś się takiego przydażylo. Troszkę lipa, no ale coż nawet największym zdarzają się wpadki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich na początek chciałbym Pozdrowić Ekipę Cd-Action jestescie super kupuje Cd-Action od 4 lata.Wracając do tego numeru to nie zachwycił pełniakami no coż ale spodobała mi się gra Gumboy bardzo wciagająca gierka.

PS CD-ACTION ThE BeSt:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dowiedziałem się, że przygodówki w stylu Runaway'a, mnie nie kręcą ;)

Szczerze mówiąc, gdybym nie wiedział, że numer jest specjalny, to bym tego nie zauwazył. Numer jak numer*.

*Czytaj: Trzymająca poziom, dobra lektura, poszerzająca horyzonty [NIE TYLKO GROWE !!!]

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, jedyny tekst który naprawde mnie zainteresował z wielką mocą to recenzja Turoka :) a z tematów okołogrowych to Zielony PC. Plytka? Hmmm co by tu napisać... płytka jak to płytka, tylko bonusy przejrzałem i AM. A Runaway 2 przejże dopiero jak skończę Assassin's Creed :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niziołek

Numer powierzchownie przeleciałem (bez skojarzeń :)) i treść spoko. Na Luzie wyjątkowo dobre, AR nie czytałem jeszcze (deser zostawiłem na koniec). Z tekstów to recka Turoka, temat numeru o AITD i Mafii 2 świetne. Jeśli chodzi o Cover to grałem narazie w Gumboya (bardzo dobra i sympatyczna platformówka), Space Rangers 2 to coś co zasługuje na dłuższą chwilę. Runaway 2 jeszcze nie ruszałem, ale w końcu zagram.

Jednym słowem - 9/10

Świetny numer

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopcy chłopcy, ten numer wyszedł Wam zdecydowanie na...+ ! Świetne Tematy Numeru, dobre zapowiedzi no i recenzja TUROKA.

Troszkę AR kuleje (czyt. mało debilnych listów), ale NL nadrabia wszystkie braki. Podsumowując - 11 na 10, róbcie takich więcej ! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

Temat Numeru i Zapowiedzi - wyśmienite (szczególnie ujął mnie opis sytuacji przy Alone in the Dark 4)

Recenzje - wszystko dobrze, z wyjątkiem "Warhammera", ale to dlatego że recenzje gier z tej serii czyta mi się ciężko...

Kaszanka - szkoda, że nie było słabszej gierki, bo można byłoby się bardziej powyżywać...

Na Luzie - dużo "cza[t/d]owych dialogów" i "Myśli dziwnych" - można było porządnie się uśmiać...

Sprzęt - sporo znaków jakości i bardzo drogiego sprzętu...

Nie tylko gramy - ciekawy wywiad i artykuł o sztucznej inteligencji...

Gamewalker - jak zwykle (dobrze...)...

Action Redaction - LoL mnie rozwaliło, a oprócz tego było: CRT vs LCD, trochę problemów (m.in. pożyczanie CDA), pesymizmu (kiedy będą AR-eakcje na "ambitnego złodzieja"?)...

Jest/było co czytać!

PS Znowu wystąpił problem ze "Scarface'em" w dziale "Reedycje", ponieważ, jak wynika z reklamówki CD Projektu dołączonej do CDA, ta gra będzie niedługo (25 kwietnia) w odświeżonej eXtra Klasyce...

Fatum "Scarface'a" nad CDA? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, gdybym nie wiedział, że numer jest specjalny, to bym tego nie zauwazył. Numer jak numer*.

Z tego, co kojarze czegos takiego jak numer specjalny (tj. rozniacy sie kolorystyka, stylem, a nie oznaczeniem na okladce) juz niestety nie istnieje. :( Przed dwoma laty byl to numer 13, pozniej po zmianie ostatnie wydanie w kazdym roku jest zwyczajne, podobnie jak i to majowe.

Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Prościej mówiąc są to gry, których producenci zrzekli się praw i są za darmo do ściągnięcia ;]

O ile przytoczona przez Ciebie definicja jest OK (zdecydowanie lepsza od niekiedy spotykanej "Abandonware = gra starsza niż 5 lat" :lol:), to Twoje uproszczenie już nie. Po pierwsze, "abandonware" najczęściej udostępniają osoby, które nie są posiadaczami praw autorskich, zaś po drugie - nie mam mowy o zrzekaniu się czy wygasaniu praw twórców (wtedy to by określało je się jako np. freeware). Po prostu jest tak, że posiadacze praw autorskich przymykają oko na rozpowszechnianie "abandonware", ponieważ sami nie czerpią zysków z ich sprzedaży, zwykle wkraczają do akcji tylko w przypadku, gdy jakiś cwaniak próbuje zrobić sobie źródło dochodów z handlu "abandonwarem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu i przeczytaniu niektórych tekstów, stwierdzam że numer całkiem ok. Zainteresował mnie Football Superstar, Alone In The Dark, Mafia II oczywiście, Mass Effect, z recenzji Jack Keane(bo EGM pisze + niezła ocena), Turok i Mortyr tylko. Felietony spoko*, jak zwykle niemal wszystkie zgodne z moją opinią - najbardziej myśl Allora na temat igrzysk. Fajnie że powstał dział Freeware, z NTG praktycznie wszystko jak co numer ciekawe i ładnie się to czyta.

Pełniaki poza Gumboy poszły w kąt. Szkoda że w Smuggler przy zapowiedzi numeru wspomniał o bonusowej płytce bo przez to spodziewałem się jakiejś fajnej starszej gierki, a tu zawód. Dobrze że chociaż Freeware na Cover jest.

*Chciałbym wspomnieć o felietonie enki'ego(tego, który w numerze się nie ukazał). Magia, po prostu magia. Po tekście w urodzinowym numerze(tym o współpracy) i tym felietonie enki wspiął się wysoko w moim rankingu piszących w CDA i siedzi sobie spokojnie koło EGM i elda. Brawo!

"Gdy pochylałem się nad gameplayami z najnowszego Mortyra i Hour of Victory, naszło mnie kilka refleksji (co zdumiało mnie samo w sobie - dotychczas miałem wrażenie, że gry tego typu z założenia mają tłumić, a nie stymulować procesy myślowe). Jedna z nich dotyczyła ostatniego zalewu tanich, niczym nieróżniących się od siebie strzelanin tworzonych przez ludzi, którzy zapragnęli w jak najłatwiejszy sposób zarobić na rozwijającej się branży. Produkcje te jakie są - każdy widzi. Niedopracowane, zabugowane, prostolinijne i kipiące setkami hitlerowców o inteligencji herbatnika."

Pięknie napisane.

(I przepraszam za skopiowanie ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy tegoroczny numer, świetne teksty o Mafii i AitD. Niezłe pełne wersje. No i powrót AR do formy - dawno nie było tylu ciekawych listów.

Trochę bezsensowna ta flashowa gierka na oddzielnej płytce, ja kumam, Wilkinson itp, ale jednak chwalenie się "grą niespodzianką" to trochę za dużo dla średniej reklamówki. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć czy na pierwszym screenie z gry Space Rangers na płytce w lewym górnym rogu naprawdę jest napisane Altair? Nie wiem czy to chodzi o nazwę planety, statku czy czegoś innego ale jak widać Assassin's Creed pełną gębą ;) .

Numer spoko. Jeden z niewielu z których wszystkie gry mi pasują. A i teksty są niczego sobie. Mass Effect, Turok (co wypada burok), Sacred 2 z chęcią przeczytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć czy na pierwszym screenie z gry Space Rangers na płytce w lewym górnym rogu naprawdę jest napisane Altair? Nie wiem czy to chodzi o nazwę planety, statku czy czegoś innego ale jak widać Assassin's Creed pełną gębą ;) .

Numer spoko. Jeden z niewielu z których wszystkie gry mi pasują. A i teksty są niczego sobie. Mass Effect, Turok (co wypada burok), Sacred 2 z chęcią przeczytałem.

Altair to nazwa najjasniejszej gwiazdy w konstelacji Orła, jesli dobrze pamietam. I to od paru tysiecy lat obowiazuje, wiec to raczej tworcy AC sie zainspirowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...