Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA SPEC 01 2008

Polecane posty

Witamy w SPECJALNYM numerze CD-Action. A jako, że to numer specjalny, nie podlega prenumeracie i każdy, kto go chce mieć, powinien pofatygować się od wtorku 15.04 z 14.99 zł w kieszeni do jakiegoś punktu sprzedaży.

A co w numerze specjalnym? Ano - mamy dwie płyty... Tzn. specjalnie dla was dodatkowa płytka z pełną wersją gry. Jakiej? Sami zobaczycie (ale nie oczekujcie Diablo 2, co? To bonus, a nie supermegahiperwypas). Specjalnie dla was też napisaliśmy o This is Vegas, czyli czymś, co powinno ucieszyć fanów GTA... i nie tylko.

Ale chyba największą atrakcją numeru będzie ekskluzywna zapowiedź Mafii II.

Tak, tak, jasne, tylko dla CDA. Oczywiście,że na podstawie tego, co sami ujrzeliśmy w siedzibie producenta. No jak możecie pytać o rzeczy oczywiste? J Lektura tego tekstu to nasza propozycja nie do odrzucenia...

Drugim tematem numeru jest spory tekst o dawnej kultowej przygodówko-horrorze, czyli Alone in the Dark. Najnowsza wersja zasadniczo powinna się nazywać Alone in the Central Park. Twórcy starają się pogodzić ogień z wodą, czyli zrobić nową, osadzoną we współczesności grę, która jednak klimatem ma nawiązywać do tych pierwszych AitD. Czy się udało, a jeśli tak, to jak bardzo? Przekonajcie się.

Warto też poczytać beta-test Mass Effect...

Wśród recenzji niewątpliwie wyróżnia się tekst o Turoku. Raz, że to bodaj pierwsza recenzja w Polsce (i pewnie jedna z pierwszych na świecie). Dwa, że gdybym opisał jak wyglądały nasze ?podchody? aby się do niej dorwać, to Alone in the Dark wyglądałoby na tym tle jak przygody Raymana. Horror, mówię wam... Trzy, że gra grania warta.

Jest jeszcze parę głośnych tytułów: a to dodatek do C&C3 (Gniew Kane?a), a to ładny shooter w klimatach Battlefield (Frontlines), a to shooter ?drugowojenny? ale w alternatywnej wersji historii ? Niemcy dokonują inwazji na USA (Turning Point). Siekiera chwali najnowszą Penumbrę, EGM rozpływa się z zachwytu nad Jackiem Keane, najnowszy Mortyr wcale nie trafia do Kaszanki Zone... :P . A propos, Kaszanka powraca. Podobnie jak Gry Wiecznie Żywe (a wraz z nią Eld jako autor tekstów).

Dalej obszeeeerny a obiecany wywiad z Peterem Molyneux (gość gada dużo ale za to ciekawie), stałe kąciki (poza ?Życiem w Sieci? bo autorzy kują do matur), dział sprzętowy (a w nim testy dwóch najszybszych na rynku kart, w tym jednej dwurdzeniowej).

A co na płytce, tej niebonusowej? Trzy gry po polsku, z czego jedna licząca aż 6 GB, co nam troszkę pokomplikowało plany odnośnie reszty pełniaków. J Mowa o Runaway 2: Sen żółwia. B. dobra przygodówka (i do tego nadal w sklepach, po bodaj 70 zł), dalej doskonała kosmiczna strategia Space Rangers 2 (średnia ocen ponad 85%) oraz prosta ale sympatyczna platformówka Gumboy Crazy Adventures (szczegółowe opisy gier poniżej). Do tego klasycznie: rozmaite bonusy, trailery, gameplaye, sporo gier freeware, nawet jedno demo udało się wcisnąć. J

Wszystkim, którzy już zaczynają szukać kasy w kieszeniach, przypominam ? premiera we wtorek, 15 kwietnia. Enjoy!

Kalejdoskop

Gamewalker

Magazyn

Action Redaction

Tipsy

Action Top

####W PRODUKCJI

This is Vegas

Saboteur

Football Superstars

Dimensity

Battlestations: Pacific

Empire: Total War

Sacred 2

Race Driver: GRID

Stargate Worlds

Secret Files 2

####TEMATY NUMERU

Alone in the Dark

Mafia II

#####ZA PIĘĆ DWUNASTA

Mass Effect

#####RECENZJE

Turok

Jack Keane

Frontlines: Fuel of War

Reprobates: U Bram Śmierci

WH40K: Dawn of War ? Soulstorm

Command & Conquer 3: Gniew Kane?a

Hard To Be a God

Stranger

Mortyr III: Operacja Sztorm

Penumbra: Black Plague

Turning Point: Fall of Liberty

#Kaszanka Zone

Hour of Victory

###O GRACH INACZEJ

#Gry Wiecznie Żywe

Achtung Spitfire

Reedycje

Freeware

Modulator

Odmienne stany grywalności

Wywiad z Peterem Molyneux

###################################NIE TYLKO GRAMY

Na luzie

Temat numeru: Oszczędzamy energię

Newsy sprzętowe

Konfigurator

Wademekum: Przemeblowanie w przeglądarkach

Trendy: Sztuczna inteligencja

Nie daj się nabrać

Software

###Testy sprzętu

Zotac GeForce 9800 GTX i 9800 GX2

Platforma Intel Skulltrail

Głośniki Razer Mako

Apple iPod touch

UMPC Asus R2E

Pilot Logitech Harmony One

Myszka Genius Ergo 555

Notebook Fujitsu Siemens Amilo Si 2636

Notebook MSI MegaBook PR310

Monitor Nec MultiSync LCD2470WNX

Monitor Asus MK241H

Procesor Intel Q9300

Aparat BenQ X835

##########################COVER DVD

BONUSOWA PŁYTA

Pełna wersja gry??????. [niespodzianka!]

PEŁNE WERSJE

Gumboy: Crazy Adventures PL

Runaway 2 ? Sen Żółwia PL

Space Rangers 2 ? Rebelia PL

#Gumboy: Crazy Adventures PL

Prawdziwa perełka wśród platformówek! No, nie tyle perełka, co kulka. Przynajmniej przez większość czasu. Niekiedy wprawdzie zmienia się w gwiazdkę czy kostkę, ale... perełka, i kropka! Gumboy, dzieło czeskiego studia Cinemax, to zarazem najbardziej surrealistyczna, a być może również psychodeliczna gra w kulki wszech czasów. Choć Gumboy: Crazy Adventures może się zdawać podobna do Gisha czy LocoRoco, a do jej obsługi potrzeba dokładnie czterech klawiszy, wierzcie nam ? bije je obie na głowę! Polecamy z całych sił! 10/10 z perłowym znakiem jakości!

[Win 2K/XP, procesor 1 GHz, 256 MB RAM, grafika 32 MB, SM ? bd.]

#Runaway 2 ? Sen Żółwia PL

Tym razem większość powierzchni naszego talerzyka zajmuje przygodówka. Ale nie byle jaka! To zdaniem redakcyjnych ekspertów ?prawdziwe spotkanie tradycji z nowoczesnością?. Sen Żółwia ? luźny ciąg dalszy A Road Adventure mierzy w złote lata adventure Sierry i LucasArtsu, i... nie wypada o wiele gorzej od największych tamtej ery. Podobać się może zwłaszcza kreskówkowa oprawa graficzna oraz humor sytuacyjny i słowny (gra w kinowej wersji językowej). Sama fabuła i to, co w przygodówkach najważniejsze ? zagadki, stoją na przyzwoitym poziomie, więc nie pozostaje wam nic innego, jak... śnić Sen Żółwia.

[Win 98/ME/2K/XP/Vista, procesor 1,6 GHz, 128 MB RAM, grafika 32 MB, SM ? bd.]

>> runaway2

#Space Rangers 2 ? Rebelia PL

Znakomicie oceniana Rebelia (branżowa średnia to imponujące 85%!) to niezwykła, by nie rzec ? unikatowa hybryda kosmicznej strategii, role-playing, handlówki i zręcznościówki. Coś jak gry serii X, ale... w dwóch wymiarach! Jej akcja rozgrywa się w 200 lat po wydarzeniach z poprzedniczki i ukazuje zagrożenie, jakie przejawiać może AI w chwili osiągnięcia samoświadomości, kiedy zaczyna myśleć o podboju losowo generowanego wszechświata (walcząc przy tym także ? nowość ? na powierzchniach planet). Space Rangers 2 nie jest być może łatwa, prosta i przyjemna od samego początku, ale, jak mawiali mądrzejsi od nas ? per aspera ad astra. Co w tym przypadku należy tłumaczyć: przez trudy do gwiazd.

DEMO

Penumbra: Black Plague

FREEWARE

Mighty Jill Off

The Goonies

Bubble Match

Mario Worlds

Super Mario Pac

Super Mario War

Rick Dangerous

Mahjong Escape

SpyBot Search & Destroy

GAMEPLAYE

Frontlines: Fuel of War

Hour of Victory

Mortyr: Operacja Sztorm

Penumbra: Black Plague

Reprobates

Turning Point: Fall of Liberty

TRAILERY

Grand Theft Auto IV ? Everyone's a rat

Race Driver: GRID

Battlefield: Heroes

Mass Effect ? Alien Love Scene

Tom Clancy's EndWar

BONUS

ActionMag #102

Bonus

Emu-Kouncik #55

Emu-Kouncik #56

Esensja #74

FotoSmuggler 05/08

Tapety z Klarą

Tawerna RPG #104

Unreal Zone #21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że strasznie byłem zaskoczony (oczywiśćie w sensie pozytywnym) czytając zapowiedź specjalnego numeru. Nie dość, że pełniaki trzymają poziom, to jeszcze teksty są niczego sobie. Z powodów oczywistych najbardziej zaciekawi mnie druga część Mafii, jestem strasznie spragniony informacji o tym tytule. W końcu długo musieliśmy czekać my gracze na zapowiedź kontynuacji, w każdym razie ciesze się, że dodaliśće trochę gier freeware, takie pozycje zawsze umilają czas, obojętnie ile ma się czasu w nie grać. Czy jest to 5, 10 lub 60 minut, potrafią bardzo wciągnąć i są idealnym odpoczynkiem od dużych produkcji. Poza tym we wtorek obowiązkowa wizyta w kiosku ^_^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pełniaków:

Najbardziej jestem ciekawy co to za gra bonusowa będzie :)

W sen żółwia na pewno zagram, ale najpierw muszę znaleźć czas żeby przejść Neverwinter Nights 2 :D

No i oczywiście Gumowy Chłopiec zagości na moim dysku.

Teksty:

Od maffi się odbiłem po paru godzinach grania, więc jakoś specjalnie temat numeru mnie nie kręci. Ale za to czekam na Turoka z utęsknieniem :) Jestem ciekawy też wywiadu z panem Peterem.

Nie da się nie zauważyć, że już któryś miesiąc z rzędu jest coraz mniej recenzji... żeby nie było tak jak z demami (że mało), że za parę miesięcy będziecie recenzować najwyżej 3-4 recenzje...

Ogólnie numer trzyma poziom, pełniaki fajne, ale zdarzały się lepsze. Resztę ocenię jak kupie i poczytam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie numer będzie świetny . Teksty ciekawe , z recenzjami średnio , ale pozostała zawartość to w zupełności wynagradza . A co do pełniaków : zachwyt , wg. mnie dawno nie było tak dobrze . Space Rangers 2 - patrząc na recenzje tej giery w necie dziwie się że nie było jej recki w CDA (bo chyba nie było , prawda ?) , trafia w samą dziesiątkę jeśli chodzi o moje gusta . Runeway 2 - też zagram ^^ (ale to już po Space Rangers 2 ), mało przygodówek lubie , ale w tym stylu i owszem , żal nie zagrać :rolleyes: . Gumboya chyba sobie odpuszczę ,ale jeszcze się zobaczy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niziołek

Świetny numer, zarówno jeśli chodzi o zawartość pisma i pełniaki - zwłaszcza Runaway 2 ;)

PS. Widać, że forum na nowym serwerze i skrypcie. Fajne, tylko czegoś brakuje... sam nie wiem czego ;)

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny numer i jak zwykle trzyma poziom. Z "w produkcji" już dwie pozycję moją uwagę zwróciły, tj. Race Driver i Stargate Worlds. Co do pierwszego to już się nieźle zapowiada, a druga? (trzeba do jutra poczekać :), może nie jestem żadnym maniakalnym fanem serialu, ale nawet mi się podobał). Widze też parę ciekawych recenzji: Turok (daaawno temu na N64 grałem), dodatki do Warhammerka i C&C. Z innych treści pisanych to wywiadzik może być całkiem ciekawy ( bo i Molyneux to ciekawa postać w światku gier).

Co do treści binarnych to ta przygodówka wygląda na coś co zagości na parę dłuższych chwil na moim twardzielu (i zostaje kompletna niewiadoma, czyli niespodzianka). Swoją drogą patrząc na porażającą ilość dem to nawet dwuwarstwowe DVD przestaje wystarczać, może w przysłości zmienicie hasło na "2 x 2 x większe DVD !!" ;)

ps

a jako że numer prenumeratą nieobjęty to nawet czekać na niego nie muszę :)

ps2

pierwszy post na nowym forum! pierwsze wrażenie - pełno ludków na nim a wszystko w końcu ładnie i szybko chodzi, czyli warto było czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra :)

Runawaya 2 na pewno wgram ^^

Space Rangersow odpuszce

A Gumboya już mam, rewelacja ^^

Recki ciekawe, Turok najważniejszy :)

A jest szansa na recenzje Audiosurfa?<w którymś z następnych numerów, wg. mnie najlepsza gra jaka kiedykolwiek wyszła, choćby za sam pomysł>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wykładać na stół te kilkanaście złotych, bo szykuje się naprawdę dobry numer specjalny. Bardzo bym się cieszył z Runawaya 2 gdyby nie to, że jakiś czas temu dostałem premierową edycję. ;) Ale co tam, zapas mieć warto.

Jako że wiosna przyszła i zagościła u mnie na dłuższą chwilę, CD-Action umili mi ten jakże miły i słoneczny czas spędzony na balkonie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko odnośnie tej bonusowej płytki (nie, nie chodzi mi o jej zawartość :)) - czy do całego nakładu będzie dołączone to samo? Czy może to będzie zabieg jak np. w 13/2004, czyli płytki z niesprzedanych egzemplarzy Click!a itp. dorzucone na zasadzie "co się komu trafi" ;)?

Wow, ale to forum teraz szybko działa :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się naprawdę dobry numer.

Cieszy mnie fakt bonusowej płytki, cokolwiek by na niej nie było...

Mafia II - chodź w Mafię nie grałem, to wiem, że "ponoć" gra genialnie grywalna (chociaż ja stawiam na Wiedźmina).

No i sam fakt, że to numer, przy którym będę mógł się odprężyć przed maturą... a tego odprężenia mi się teraz przyda..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer

Mam nadzieję, że na tej bonusowej płycie będzie Penumbra, w całości (pierwsza i druga część). CDA lubi dawać od czasu do czasu premiery gier, które w Polsce wydawcy nie mają (a ta nie ma), co czasem wychodzi rewelacyjnie, a czasem nie, ale takie życie ;) . Akurat z Penumbry kwiczałbym z radości, ale staram się nie podniecać zanadto, bo jeszcze się zawiodę i klops.

Sam numer z chęcią przeczytam, tym bardziej, że tytuły gierek, któych recki uświadczymy w tym numerze są już mi znane z lektury konkurencji i zdanie mam nieco wyrobione. Miło będzie jednak dodać parę informacji do tych już posiadanych.

Jutro zobaczymy czy miałem rację z tym bonusem na płycie :)

Przy okazji: nowe forum to rewelka. Działa szybko i jest przejrzyste aż miło. Dzięki za mega szybką reakcję lecą do Ghosta, który moje problemy z dostaniem się na stare forumowe konto załatwił od ręki. Profesjonalista.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy numer ;] najbardziej ciągnie nie do artykułu o Mafii 2, bo po jedynce mam wciąż niedosyt :D dla rozluźnienia z chęcią pogram w gumboya, bo z tego co widziałem/czytałem może to być całkiem przyjemna gierka. Runaway 2 też z przyjemnością przetestuję, a Space Rangers sobię odpuszczę.

PS. Nowe forum jest o niebo lepsze od poprzedniego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer niezły, choć szczęki - przynajmniej pełniakowo - nie zrywa :) Na szczęście tekstowo jest rewelacyjnie. Na koniec tego przydługiego :D posta powiem sławne zdanie:

Kupię jak zawsze

Okładka to jak powrót do starych, dobrych (?) czasów, ale niech będzie. ;)

btw - PCCentre też ma ten styl i trzeba przyznać, że jest bardzo funkcjonalny (mówię tu jako moderator i redaktor w jednym, a co! :P) i sympatyczny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko odnośnie tej bonusowej płytki (nie, nie chodzi mi o jej zawartość :)) - czy do całego nakładu będzie dołączone to samo? Czy może to będzie zabieg jak np. w 13/2004, czyli płytki z niesprzedanych egzemplarzy Click!a itp. dorzucone na zasadzie "co się komu trafi" ;)?

Wydaje mi się, że skoro jest to CD, to nie będą to zwroty z Clicka, który przecież już od dość dawna ma DVD.

Jeśli jednak będą to stare 'odrzuty', to -1 do renomy dla CDA... Bo nie oszukujmy się - w Clicku żadnych rewelacji nie dają. No, może poza Ankh (1 i 2), ale ten też na DVD był.

Choć dla mnie to wielkim problemem nie będzie. Mam bowiem to szczęście, że będę mógł sobie do woli przebierać w 'ofercie'. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...