Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

G3 jest łatwy, ale jesli szukasz gry oferujacej jakiekolwiek wyzwania skreśl obliviona z listy. Nawet starjac sie patrzec na niego jak najpozytywniej, nie mam pojecia jakie moga tam byc wyzwania.... Odkrycie calej mapy? Dobicie do jakiesgos wysokiego poziomu? To raczej kwestia czasu spedzonego z gra, a nie wyzwania..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Można było zwiększyć lub zmniejszyć trudność walki, tak że na +100 gra robiła się jednym z najtrudniejszych RPG jakie wyszły, gdzieś na poziomie stareńkich Wizardry. Sam gram na +40 do +60, zaraz się weselej robi :3

[edit]

Poszukałem w sieci i faktycznie w Oblivionie też można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym w Oblivionie przez to durne skalowanie poziomów na levelu +100 i tak można gładko i bezproblemowo pokonać każdego przeciwnika. Gothic 3 z patchem 1.70, włączonymi alternatywną sztuczną inteligencją oraz balansem na poziomie trudnym już sprawia spore wyzwanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

hej ludzie! mam prośbę - doradźcie mi jakąś grę RPG lub cRPG, dziejącą się w przyszłości/kosmosie, bo przeszedłem wszystkie jakie znam :) może być to strategia, FPS, TTP... cokolwiek co odpowiada powyższym wymaganiom - kosmos, RPG i swoboda. z góry dzięki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludzie! mam prośbę - doradźcie mi jakąś grę RPG lub cRPG, dziejącą się w przyszłości/kosmosie, bo przeszedłem wszystkie jakie znam :) może być to strategia, FPS, TTP... cokolwiek co odpowiada powyższym wymaganiom - kosmos, RPG i swoboda. z góry dzięki ;)
Fajnie byłoby najpierw wiedzieć w co grałeś :P Tak to co ci mogę poradzić? Mass Effect dobry, Star Wolves może? Jest tam i trochę strategii i RPG i kosmos co prawda za wiele swobody nie ma, ale gra i tak mi się podobała. Powiedz w co grałeś wtedy będzie można ci coś konkretnego doradzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontier: Firsts Encounters i koniec gadki.

W Kotorze wkurzały mnie te pseudodialogi, do tego ułożone wg. efektu (pierwsze od góry - jasna strona, drugi - ciemna, trzeci - neutral, or sth like that).

edit. fix'd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontier: Second Encounter i koniec gadki.

...jeszcze raz, o której części mówisz? :]

Każdy kto nie subskrybuje RIG na dziesięć lat z góry niegodzien mojej uwagi, o!

A ja po chwili zastanowienia popieram Gwiezdne Wilki 1, chociaż jako że gra była w CDA pewnie większość ją zna; mimo to - sporo frajdy, sporo frajdy.

@down: Random Intergalactic Gossip, czasopismo w grze Frontier: First Encounters.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIG na dziesięć lat z góry niegodzien mojej uwagi, o!
RIG to mi się tylko z Dead Spacem kojarzy, ale ta gra to jednak nie do tego tematu

A ja po chwili zastanowienia popieram Gwiezdne Wilki 1, chociaż jako że gra była w CDA pewnie większość ją zna; mimo to - sporo frajdy, sporo frajdy.
Dokładnie, fabuła też dawała radę, a ta muzyczka przed misją z gitarką elektryczną była genialna, wielce żałuję że nigdzie nie mogłem znaleźć ostka z tej gry. Po ulepszeniu komputera przy okazji zakupię sobie Star Wolves 2, bo też jest całkiem niezły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kotorze wkurzały mnie te pseudodialogi, do tego ułożone wg. efektu

Risinku, ależ to tylko w jedynce. ;'D

Choć fakt, w tej części strasznie wkurzające to było...

chcąc wygrać rozprawę na Manaan po prostu wciskałem kwestię pierwszą od góry za każdym razem. I udało się.

KotOR? Casuaaalll

Może. Ale z klasą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludzie! mam prośbę - doradźcie mi jakąś grę RPG lub cRPG, dziejącą się w przyszłości/kosmosie, bo przeszedłem wszystkie jakie znam :) może być to strategia, FPS, TTP... cokolwiek co odpowiada powyższym wymaganiom - kosmos, RPG i swoboda. z góry dzięki ;)

Jeżeli miałeś już przyjemność gry w marki Chrisa Taylora (Dungeon Siege 1&2) i przypadły Ci do gustu, możesz sięgnąć do Space Siege.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Od dziś na każdą każualową gierkę mówmy po prostu krótsza, mniej rozbudowana, płytka, łatwa, uproszczona i przeznaczona dla każdego gracza. Oszczędzi nam to wielu kłopotów!

Co tam każual! Lepiej taki neologizm:

"Graktórapozwalanaszybkierozerwaniesiępopracylubwprzerwienajlepiejzajmują

camałomiejscażebykażdymógłjąmieć"

Prawda, że proste?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex to hybryda RPG, akcji, skradanki, strzelanki i przygodówki, tak jak Vampire the Masquerade: Bloodlines. Kwestia subiektywna czy zaliczysz ją do gatunku Role-play. Jeśli jednak tytuły takie jak Fallout 3 czy Oblivion otrzymują nagrody "RPG roku", możesz śmiało wrzucić do tego samego koszyka DXa, który od powyższych gier ma znacznie więcej elementów tego gatunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to what Dabu said. Od Obliviona Deus Ex jest krótszy, ma uproszczony rozwój postaci, pozwala na zaliczenie lokacji na kilka sposobów, aczkolwiek ich kolejność jest praktycznie taka sama, no i parę fragmentów może ulec (niewielkiej?) zmianie w zależności od tego, kogo się w trakcie gry zabiło. Postać jest z góry ustalona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje czypieńdziesiąt. Na początek trzeba zaznaczyć - gdyby miał utworzyć ranking to wyglądałby tak: Torment, Baldury, Morrowind. Co wcale nie oznacza, że Morrwind jest zły, wręcz przeciwnie, gdyż jest to czołówka RPGów dla mnie. I w sumie porównywanie tych gier ma sens tylko w bardzo ogólnych kategoriach, bo Morrowind za bardzo różni się od pozostałych pozycji. Nie ma co nawet pisać (toć to oczywista oczywistość), że Morrowind fabularnie wypada tu kiepsko, ale i tak czasu spędziłem przy nim całe mnóstwo - przeszedłem 2,5 raza. Raz nie dokończyłem, bo dograłem jakieś durne mody i kicha się zrobiła. Wad w Morrowindzie można wskazać bardzo dużo, ale dla mnie zalety przeważyły je znacznie. Natomiast Oblivion mnie znudził bardzo szybko - został po prostu przetrącony. I w sumie przez porównanie Morrowinda z Oblivionem boję się, co może wyjść z F3.

Dla mnie by to z deka inaczej wygłądało: 1.Morrowind/ 2.Gothic 1,2,3/ 3.Baldury.

O tym całym

Tormencie nie wspominam bo jesdzcze nie grałem :/

Ale jak wszyscy tego Tormenta tak chwalą to musi być niezłe...

Będzie trzeba rozbić świnię i poszperać po sklepach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...