Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

Witaj nowy użytkowniku! :tongue: No więc jesteś fanem RPG i cenisz serie The Elder Scrools powiadasz? To może też powiedz w jakie gry RPG juz grałeś :]

Ja wprawdzie fanem The Elder Scrools nie jestem (grałem tylko troche w Morrowinda z CDA) ale myślę, że arcygra Gothic byłaby dla Ciebie dobra, oczywiście pod warunkiem, że nie grałeś (no ale jeśli jesteś fanem RPG). :tongue: Koniecznie część pierwszą!!! Tylko tam można poczuć jedyny i niepowtarzalny klimat Górniczej Doliny :D:D Wprawdze, jeśli jeszcze nie grałeś w Gothica to Ci strasznie zazdroszczę :] Nie wiem dokladnie po ile leci, ale myśle ze za 50 zł kupisz częśc pierwszą i drugą.

A jeśli już z nią obcowałeś? No cóż, coś podobnego do TES hmmm. W sumie nie wiem, ale na pewniaka to myślę ze Fallout jest super, Neverwinter Nights pare innych :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gothic jest przede wszystkim nastawiony na walkę. System rozwoju postaci jest trochę okrojony, nie da się zrobić postaci od podstaw. Nie, że go nie lubię, pierwsze dwie części mi się bardzo podobają, ale wolę, gdy nazywa się go action RPG.

Nie sądzę, żeby Gothic był nastawiony na walkę. Jest w nim akurat tyle walki, ile w każdym innym RPG. To od ciebie zależy, czy będziesz rozwalał wszystko co się rusza i jest w zasięgu wzroku, czy ominiesz zagrożenie, nie jesteś zmuszany do ciągłego wywijania bronią. Ponadto nie wszystkie questy sprowadzają się do zarzynania kolejnych wrogów. Akurat "akcji" w Gothicu jest tyle ile być powinno.

W Gothicu grę zaczynamy kompletnie zieloni. Od ciebie zależy, w którą ścieżką podążysz. A to, że nie możemy zmienić wyglądu naszego 'herosa', jest dla mnie w tej grze olbrzymią zaletą. Gothic bez Bezimiennego to nie byłby Gothic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double posta, ale coś mi się muli :)

Co do tematu...

W Gothika grałem, ale nie przepadam za nim. Nie chodzi o grafike, może kiedyś się skusze....

W NeverWinter Nights też grałem i także mi się nie podoba. Nie znaczy to że gry te są głupie, po prostu to moja opinia.

W jakie ja gry RPG grałem... hmm...

-TES

-Piraci z Karaibów (jakoś mnie w ciągła, ale nie wiem jak)

-World of Warcraft (MMO)

-Diablo (itp. np. Sacred)

W grach RPG cenie:

-Otwarty świat

-Wiele zadań

-Wiele ścieżek rozwoju postaci

-Niemożliwość by gracz nie mógł wykonać zadania mając go w dzienniku (właśnie w TES-ie tego nie lubie :( )

-Czasy mecza + magii

-Sterowanie WSAD (nie myszką, ale hack and slasze to co innego...)

-Dynamiczna walka (nie jak w NeverWinter NIghts :) )

Należe do tych gracz, kórym grafika nie jest potrzebna, wię c o grafike raczej się nie martwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co napisałeś podejrzewam, że mogłyby Ci podejść Two Worlds. Sama nie grałam, jednak z tego, co pamiętam grę tę porównywano z TES-ami :turned:

Ponadto była niedawno w CDA, więc podejrzewam, iż na Allegro można ją tanio dostać. Sklepowa wersja chyba nie kosztuje więcej niż 50zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ciężko spełnić wszystkie kryteria. Poleciłbym siódmego Might and Magic, jako IMO najbardziej przystępnego dla osoby niezaznajomionej z serią. Można ją chyba znaleźć w supermarketach po 15 złotych z innymi M&M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Premson

http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=1791

LionHeart Legacy of the Crusader.

W skrócie:

Twórcami są ludzie z Black isle Studios (IceWind Dale,Baldur's Gate,Fallout)

Miejsce akcji alternatywna XV wieczna hiszpania.

# Złożony system tworzenia i rozwoju postaci oparty na tym znanym z Fallout 1&2, rozwój do 60 poziomu (30 skills, 40 perks, 15 traits).

# Za przedstawienie działań odpowiada nowoczesny silnik graficzny Velocity (grafika w wysokiej rozdzielczości, rzut izometryczny, trójwymiarowe modele postaci).

# Akcja rozgrywa się w ośmiu olbrzymich obszarach podzielonych na ponad 80 lokacji.

# Rozbudowana fabuła, na około 60 godzin gry, setki questów i zadań pobocznych.

Powinna Ci przypaść do gustu.W taniej serii dostaniesz ją za 19,90

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double posta, ale coś mi się muli :)

Co do tematu...

W Gothika grałem, ale nie przepadam za nim. Nie chodzi o grafike, może kiedyś się skusze....

W NeverWinter Nights też grałem i także mi się nie podoba. Nie znaczy to że gry te są głupie, po prostu to moja opinia.

W jakie ja gry RPG grałem... hmm...

-TES

-Piraci z Karaibów (jakoś mnie w ciągła, ale nie wiem jak)

-World of Warcraft (MMO)

-Diablo (itp. np. Sacred)

No,no,no...W World of Warcraft grasz,powiadasz,i masz jeszcze czas na cokolwiek innego? :tongue: A tak na serio:jest Wiedźmin,jest Drakensang,będzie jeszcze Dragon Age;Origins.Ewentualnie Legend:Hand of God czy inne hack'n'slashe.Nie jestem tylko pewien co do konfiguracji twojego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no,no...W World of Warcraft grasz,powiadasz,i masz jeszcze czas na cokolwiek innego? :tongue:

Zawsze może się komuś kasa skończyć xD A gry które wymieniłeś niestety z pewnością michalchwesiukowi nie wejdą niestety (64 mb na karcie graficznej to niestety mało na Legend czy Wiedźmina). No cóż jeśli h'n's to może Dungeon Siege (z tego co pamiętam to w CDA było 10/10), ale możliwe że też już się otarłeś.

W sumie nie ma o czym dyskutować, jest wiele tytułów wartych zagrania, wszystko zależy tylko od własnych upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last Days of Gaya. Nie grałem, ale ponoć to "Fallout w 3d". Kupiłbym, ale najpierw muszę posłyszeć opinie ludzi w to grających. A takich dotychczas nie spotkałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dosyć dobra, troszkę niestety bugów w niej jest... Niedopracowana, gdy gram to mam wrażenie, że pomysły i koncepcje były bardzo dobre, ale twórców gonił termin. Fallout to to nie jest, ale za takie śmieszne pieniądze ile to kosztuje... Polecam wszystkim!

PS A już szczególnie piosenkę zespołu Darkseed - The Fall, która powstała specjalnie na potrzebę tej gry :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile znacie gier w świecie postapokaliptycznym? oczywiście wyłączając fallouty.

- Perihelion: the Prophecy, IMHO już za sam klimat najepsza gra w gatunku.

- Shadowrun, wydany na konsolę Segi, bardzo miodny - chociaż o uproszczonym sterowaniu.

- Burntime, wydany na Amigę i PC (hybryda strategii i RPG w sumie)

Więcej na razie nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby games pokazuje taka oto liste gier, w ktorych przewija sie motyw postapokaliptyki: http://www.mobygames.com/browse/games/x,65/list-games/

Warto wskazac gre Wasteland, ktora byla bezposrednim poprzednikiem Fallouta i gra, na ktorej BI sie w znacznej mierze opieralo. Nb, od jakiegos czasu mowi sie o rimejku, wiec warto sobie stara wersje (1988) odswiezyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli doliczyć gry nie będące wedle zdania niektórych "prawdziwymi RPG", bądź nie będące jednocześnie sci-fi (są i takie), warto też zapoznać się z:

- Shin Megami Tensei 1 i 2 (jak zresztą chyba i z pozostałymi grami Shin Megaten)

- Metal Max Returns

- Ambermoon (fantasy; jeśli księżyc walący o powierzchnię planety nie jest apokalipsą to nie wiem co jest)

- Dark Law: Meaning of Death (fantasy; bardzo oldschoolowa)

- Dark Sun 1 i 2 (Dark Sun, czyli świat AD&D)

- LambdaRogue (roguelike, bardziej fantasy)

A Wasteland wcale nie jest taki genialny, po prostu przez długi czas był jedyną grą RPG o takim temacie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dużo tytułów:) Dzięki, zapoznam się na pewno.

Cały czas i tak mam skrytą nadzieję na to że jakiś Techland wykupi prawa autorskie od Portalu do Neuroshimy i coś z tym zrobi, np MMO... *_*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

Ja też może poproszę o tytuł jakiejś fajnej gry RPG, ale na wzór Gothica :D Jak coś to mam Pentium4 1,8 Ghz, Radeon 9000 128mb, 512 mb rab :) Piszcie bo się nudzę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też może poproszę o tytuł jakiejś fajnej gry RPG, ale na wzór Gothica :D Jak coś to mam Pentium4 1,8 Ghz, Radeon 9000 128mb, 512 mb rab :) Piszcie bo się nudzę :/

Neverwinter Nights, Diablo 2, Morrowind, Planescape: Torment, Icewind Dale 2, Ultima IX, Might&Magic 6-8, Siege of Avalon, a jesli lubisz Star Wars to Knights of the Old Republic 1 i 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś skorygować. To, w co gramy na komputerach \ konsolach ponoć nazywa się cRPG (computer Role Playing Game bodajże) i tak właśnie powinno się to określać. Jako zaprzysięgły miłośnik "papierowych" RPG oponuję, by tego wyrażenia używać ;P

I dlaczego na powyższej liście brak świetnego Neverwinter Nights 2 ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego na powyższej liście brak świetnego Neverwinter Nights 2 ?!

Po prostu dlatego że ma za wysokie wymagania?

Siege of Avalon

To chyba ciut za daleko :P. Siege of Avalon nadaje się równie bardzo co Torment czy Dia... o, te też dałeś X_X.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ciut za daleko :P. Siege of Avalon nadaje się równie bardzo co Torment czy Dia... o, te też dałeś X_X.

Mhm. Jeszcze pominalem Divine Divinity i Temple of Elemental Evil. Mysle, ze Gothic moze byc wzorcowy nie tylko pod wzgledem pracy kamery i stad te propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też może poproszę o tytuł jakiejś fajnej gry RPG, ale na wzór Gothica :D Jak coś to mam Pentium4 1,8 Ghz, Radeon 9000 128mb, 512 mb rab :) Piszcie bo się nudzę :/

Cóż, na takim komputerze to możesz sobie pograć w Baldurs Gate i Icewind Dale co najwyżej.

Bez lepszej maszynki ominie nie sporo dobrych tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na takim komputerze to możesz sobie pograć w Baldurs Gate i Icewind Dale co najwyżej.

Bez lepszej maszynki ominie nie sporo dobrych tytułów.

Czy dobrze sie czujesz z tym, ze oklamujesz kolege?

Po pierwsze, pogra w duzo wiecej tytulow niz BG i IwD (o czym bys sie dowiedzial, gdybys przeczytal posty w tym temacie). Po drugie, wiele dobrych tytulow nie ptorzebuje lepszej maszynki niz w chwili obecnej Marrio posiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...