Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Jeżeli potrzeba mniejszych rozmiarów to nie ma sprawy, ale myślę, że chyba taki rozmiar jaki dałem jest w sam raz.

Następna propozycja:

Co wy na to, aby z kolejnymi porami takimi jak zima itp. edytować tło strony ?

Mianowicie chodzi mi o logo Cd-Action na forum. Można by np. w zimę dodać na foncie śnieg. Z kolejnymi świętami np. co innego, dajmy tutaj choinkę. Może to brzmi dziecinnie, ale na forum także można odczuć klimat świąt :)

W końcu ponuro tez nie może być. Rzecz jasna, nie chodzi mi tutaj o "chaos" związany z grafiką tylko małe modyfikacje tj. śnieg.

Edytowano przez Gecon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna propozycja:

Co wy na to, aby z kolejnymi porami takimi jak zima itp. edytować tło strony ?

Mianowicie chodzi mi o logo Cd-Action na forum. Można by np. w zimę dodać na foncie śnieg. Z kolejnymi świętami np. co innego, dajmy tutaj choinkę. Może to brzmi dziecinnie, ale na forum także można odczuć klimat świąt :)

W końcu ponuro tez nie może być. Rzecz jasna, nie chodzi mi tutaj o "chaos" związany z grafiką tylko małe modyfikacje tj. śnieg.

To byłby świetny pomysł... Ktoś wchodzi na forum w ziemie, a tu pada śnieg :tongue: Chociaż z drugiej strony takie coś potrafiłoby przywiesić przeglądarkę... Ale niewielka ingerencja i np. przysypane śniegiem logo CD-ACTION u góry i... i już człowiek byłby weselszy.

Więc... Gecon skontaktuj się z Ghostem! :tongue:

Jeszcze coś ode mnie: można by wprowadzić więcej skórek dla forum...

Edytowano przez haz111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to mi się te dwa podane pomysły nie podobają. Forum jest po to aby dyskutować, a nie zachwycać się jego grafiką(która z oczywistych względów musi być ładna, ale bez przesadyzmu), jak dla mnie dużo ładniejsze(przynajmniej na Ghoztcrafcie) są oryginalne kwadraciki, a nie te zaproponowane przez Gecona. Tak samo nie widzę sensu aby bawić się w takie zamiany loga, po co to? To jest forum, a nie obrazek zależny od pory roku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo kiepski żart.

Forum ma grafikę i bardzo dobrze - wygląda przez to zdecydowanie ładniej. Jeżeli nie chcesz grafiki, to proszę bardzo - 4chany i inne cudaki zapraszają, tam jest tylko tekst i ewentualnie obrazek w poście. :)

A jeżeli ktoś chce poprawić wizualnie forum, to dlaczego się sprzeciwiasz? Chyba nagle ludzie nie przestaną dyskutować, bo będą napawać się niesamowitą grafiką forum. Tym bardziej, jeżeli chodzi o obrazek o rozmiarach 8x8 piksela...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HammerHead - Nie wiem czy zauwazyles, ale napisalem w poscie ze z oczywistych wzgledow grafika na forum "z oczywistych wzgledow musi byc ladna". Wiec nie wiem w jaki sposob wywnioskowales z mojego posta ze nie chce tu grafiki.

Dlaczego nie chce zmiany? Poniewaz zaproponowana grafika w mojej opinii kompletnie nie pasuje do ciemnej skorki forum. Jest za jasna, duzo lepsza jest ta ciemniejsza czerwien, niz takie jasne kolory, nie sadzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gecon - Wierz mi, znam się trochę na programach graficznych ;) Nie chodzi mi o to że same zmiany są złe, chodzi mi raczej o to, że ta skórka została zaprojektowana jako całość, a nie jako składowe i także został dopasowany kolor tych kwadracików, więc trudno będzie znaleźć coś lepszego, choć nie jest to niemożliwe.

HH - j/w

P.S. - Ja jestem tu tylko zwykłym szarym userem, więc nie mi oceniać co jest lepsze, a co nie, po prostu wyrażam swoją opinię :)

Edytowano przez JamesVoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, znam się trochę na programach graficznych

To dobrze :) Bo ja także się znam w stopniu zaawansowanym na pakiecie Adobe, więc dobrze wiedzieć.

Rangi HH też są dobre, aczkolwiek można by tu wprowadzić mała zmianę dotyczącą postów np. od 500 postów, bądź od 300 zamienia się już kolor rang, czyli jak mamy maxymalnie 5 czerwonych kwadracików na 300, to od 301 już robi nam się jeden zielony kwadracik. Kolory mogą być inne, to tylko przykład. To moja subiektywna opinia na temat rang, aczkolwiek wolałbym wprowadzić te co dałem i zmniejszyć po prostu wielkość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które nie za bardzo wiem w którym miejscu zadać :) więc zapytam tu zawsze można przenieść/usunąć posta :)

Otóż w Magazynie Cd-Action :) w dziale Na Luzie jest Screen Shock z głupimi/śmiesznymi screenami z gier. Dlaczego nie znalazłem tego na tym forum? :) można by było wstawiać niektóre screeny na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę o przemyślenie scalenia działów Religie i Mitologia. Czasem trudno oddzielić w dyskusje te dwie ściśle związane kwestie. A być może taki złączenie troszkę rozrusza temat, który wraz z Unią Europejskią cieszy umiarkowanym zainteresowaniem. Tylko przemyślenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Mitologii jest to raczej 3 strony na rok :huh: Podałem powód merytoryczny. W przypadku istnienia niewielu kategorii. Dziwi mnie oddzielanie religii od mitologii. Generalnie aspektu religii. Ale nie będę się moczył w nocy z tego powodu. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 3 strony rocznie to dobra ilość... jak się zagapisz albo na urlop wyjedziesz to nadal jesteś w temacie :) Pamiętam jak jeszcze na starym forum po weekendzie się człowiek logował z na FoS'ie 8 stron i 5 nowych wątków w dyskusji... trzeba było 3h by to rozkminić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 3 strony rocznie to dobra ilość... jak się zagapisz albo na urlop wyjedziesz to nadal jesteś w temacie :)

Tyle tylko, że w wypadku tej mitologii scalenie faktycznie miałoby sens - lub ewentualnie rozdzielenie w inny sposób.

Wszystkie współczesne nam, żywe religie też mają swoją mitologię - bez względu na to, czy wierzący twierdzą, że to szczera prawda, czy nie - technicznie to jest mitologia - Grecy też kiedyś święcie wierzyli w olimpijski panteon i byli pewni, że to prawda.

Dyskusję na temat technikaliów danej wiary i jej świętych ksiąg - ergo mitologii można by spokojnie rozdzielić z dyskusjami poglądowymi na temat słuszności doktryn, działań wobec prawa i tym podobnych. Powiedzmy - gadanie na temat np. pochodzenia Matki Boskiej Zielnej w kulcie chrześcijańskim, czy hinduskich awansów kastowych to już mitologia, historia danej religii i jej technikalia, ale już zdania na temat, powiedzmy, mieszania religii i nauki - na ten przykład wieczna debata kreacjonistów i ewolucjonistów, czy podejście kościoła do AIDS i prezerwatyw to już jednak zupełnie inne spektrum spraw.

Oczywistym jest, że momentami dyskusja tak w jednej, jak i drugiej strefie wchodziłaby czasami na drugie pole, że tak powiem, ale chyba taki rozdział byłby bardziej logiczny niż obecny - na ten przykład na chwilę obecną możnaby zadać pytanie o znaczenie czegoś w Biblii tak w jednym, jak i drugim temacie, co może prowadzić do pewnego bałaganu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hide

Nie no bez przesady, to już lepiej byłoby zostawić jak jest. Wszystkie wartości, normy etyczne uznawane przez religie są między innymi produktem uwarunkowań historycznych. Taki podział to jak cięcie tortu piłą motorową. :tongue:

Może jeszcze ktoś z moderatorów się wypowie? Bo poza sentymentem Rozego, nie widzę uzasadnienia dla utrzymywania tego podziału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...