Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

@Nairdak Masz rację z tymi podziemiami. Pamiętam dobrze ten dylemat, jednak stawiałem na miecz i walczyłem na oślep. Świetny dźwięk wydawały te przerośnięte mrówy, jak i rycie kilofem.

Edytowano przez Perun
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deBug

Jakiego Gothic'a 5? Niech Piranie wyrzekną się Arcanii (i ZB) nazywając ją spin-offem, a potem niech sami zrobią pełnoprawną czwórkę wink_prosty.gif. Zresztą, Wyspy Południowe (tak, tak te z Arcanii) miały być DODATKIEM do G3 smile_prosty.gif

Nie muszą się wyrzekać tych tytyłow, ponieważ ostatni Gothic, jaki zrobili to trójka. Dodatek Zmierzch Bogów oraz Arcania weraz z dodatkiem robiły już inne studia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goliat

Wiem o tym, ale ci mniej kumaci (czytaj: nowicjusze w serii) mogą pomyśleć, że to są "gry związane z sagą Gothic". Oprócz postaci i świata w Arcanii nie ma NIC z Gothica. Chodziło mi po prostu o to, by zrobili własną 4, a to coś potraktowali jako spin-offy.

Żadna walka nie jest wyzwaniem, bohater ze zwykłego pasterza zmienia się w wybawcę świata (tak, jasne pasterz nie boi się zabić człowieka). Bezimienny trafił za barierę za jakiś określony czyn, w Gothic'u 3 była świetna okazja by to wyjaśnić (pierwsza rozmowa z królem i słynne "To twoi ludzie wtrącili mnie za barierę!".

ZB z patchem 2.0 nie jest zły? Nie dość, że startujemy z 10 lvlem to jeszcze dostajemy takie, za przeproszeniem gówniane atrybuty, że leje nas 1 ścierwojad. A w dodatku musimy sobie sami załatwić łuk, co w porównaniu z początkiem G3 jest totalnym idiotyzmem.

ZB nigdy nie skończyłem i wątpię, bym kiedyś to uczynił. Pamięć o moim wojowniku z 85 lvlem z G3 jest zbyt silna. Mogli chociaż wprowadzić import save'a podobny do tego z ME2. To by mi wystarczyło.

Arcanię ukończyłem raz i tyle mi wystarczy. Ostatnio próbowałem przejść to jeszcze raz, ale znudziło mnie to już przy Toshoo (tym drzewie magów - a propos, taka klimatyczna miejscówka z tak banalnymi zadaniami. To jest smutne :()

Więcej już na ten temat pisać nie zamierzam, bo kopiuje (tzn. piszę to samo ale krócej) swoje wysiłki już po raz trzeci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe rozwiązania nie zawsze są dobre...PB dodając broń palną trochę zepsuła kontynuacje świetnej pierwszej części Risena.Oby w Gothicu 4 nie było tego typu rozwiązań.

Bo ja wiem, pistolety w Risenie 2 raczej dodawały uroku do klimatu pirackiego. A w Gothicu i tak broni palnej nie będzie, nie pasuje jakoś do świata Gothica, w dodatku PB raczej będzie rozwijać w Gothicu to, co znamy i lajkujemy. O ile zyska prawa do Gothica.

Edytowano przez AlcatrazX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piranha już dawno odzyskała prawa do serii. Co do NK, troszke piratów tylko urozmaica G2, które kontynuowano, a raczej zrobione je bardziej epicko, i z podobnym, ale jednak innym universum, chociaż to złe określenie... po prostu, w innym świecie z nowym bohaterem, nową fabuła, mnie się bardzo podobało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka i tak jest do [beeep] w G3, fajnie że są tarcze, hełmy, ale co z tego jak wszystko polega na klikaniu jednego przycisku, a walka to jeden z nieodłącznych elementów Gothiców, serio, ile bym dał żeby PB zrobiło nowa część, z nowym, większym światem, dobrym systemem walki, i przedewszystkim, świetną fabułą i klimatem.

PB PLEASE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwielbiam ogromny świat ( no dobra, może nie tak wielki jak Skyrim ) G3 miał duzy, i wciągający, ja na nude nie narzekałem ; p nie dośc że piękny, to jeszcze wypełniony, prawie wszędzie było coś ciekawego, za to kocham G3, za otwartość właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy świat równa się więcej błędów. Kamienie to kamienie, może niech dadzą opcje jazdy na ścierwojadach tongue_prosty.gif . Walka to jedna z rzeczy, którą należy poprawić w kolejnej części. Do bestariusza nie mam zastrzeżeń, potwory są różne. W trójce pojawiły się również nowe gatunki a wraz z nimi nowe przedmioty do handlu i alchemii. Fabuła by mogła być bardziej zawiła, ale nie można mieć wszystkiego.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy znikaja wraz z patchami, jeśli chodzi o G3, ja przyczepiam się tylko do fabuły i walki, dwie najważniejsze rzeczy w grach rpg, co do bestiarusza, to szkoda że nie ma takich smoków jak w G2, tak duży świat aż prosił sie o dopieszczenie go 'bossami' jak np. Demon w Gothcie, za to podoba mi sie bardzo Potwór ( tak, tak się nazywa ) wygląda niczym T-rex ; D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwór to jeden z fajniejszych potworówtongue_prosty.gif , ma fajny wygląd i jest odpowiedniej wielkości. A oprócz Gothy można jeszcze spotkać gdzieś demona? Oj nie wiem czego chcesz, przecież smoki w G3 sątrollface.gif , ale że mniej okazałe to inna sprawa. W G3 strasznie lubiłem biegać za sarenkami z łukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych topielców to nie widziałem, ale ja też lubiłem króliczki. Takie milusie, puszyste . Wilki to istna maszyna bojowa, wystarczy takiego jednego przerzucić przez mury miasta i ośrodek miejski zdobyty. Toć to gryzło z taką częstotliwością, jaku uzi wypluwa magazynek. Ja tam polubiłem lubiłem bizony, a ile razy uciekałem to moje.

Jaką fabułę proponujecie do kolejnej części? Może żywota Beziego przed wtrąceniem do koloni jako młodzienica?

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...