Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Nie wiem czemu narzekać na coś co jest zaletą gry. Przecież im jest więcej rzeczy tym świat jest bardziej urozmaicony. No chyba że po prostu twórcy upychają świat śmieciami by długo się grało. Tyle że to w gothicu jest bez znaczenia bo nasz bohater ma zawsze plecak bez dna, jakby Noe(od arki) miał coś takiego to by mu mała łódka wystarczyła...

W wiedźminie wszystko jest potrzebne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Czy wszystko jest potrzebne, to bym polemizował. Nie wiem czy to dotyczy tylko mnie, ale ani razu nie użyłem broni innej niż wiedźmińskie miecze. Wszelkie maczugi, sztylety i topory to jedynie coś, co można sprzedać (z zyskiem tak marnym, że właściwie szkoda zachodu z podnoszeniem ich z ziemi). Innym nieprzydatnym śmieciem są krzesiwa do rozpalania ognia. Już w pierwszym rozdziale, po zdobyciu znaku Igni nie ma najmniejszego sensu by je trzymać w bagażu. Tak samo z wszelkiego rodzaju damskimi szalikami, chustami i rękawiczkami. Można je czasem wykorzystać jako prezent dla NPC, ale absolutnie nie jest to potrzebne do ukończenia gry...zupełnie jak ognik z Gothica. To bardziej "smaczek", niż jakiś niezbędny element.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeście mnie zainspirowali, że jak będę przechodził kolejny raz G2, to będę regularnie używał tego całego ognika - kto wie, może dzięki niemu można znaleźć jakieś świetne przedmioty i jest on ogólnie bardzo pomocny, tylko nikt o tym nie wie? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie pamiętam czy ogników używałem czy nie. Wydaję mi się, że mogło się parę razy zdarzyć i faktycznie - pomogło , chociaż konieczne nie było , dało by radę bez , ale - jak dają to bierz, jak biją to uciekaj :D . Moim zdaniem dodanie tego bajeru nie było błędem. Ktoś uznał to za niepotrzebne - nie używał, ktoś komu się przydawało - używał , i po problemie.

By The Way, zauważyliście że w G1 jest Orik , który występuje jako pomocnik Lee, a w G2 jest Orik-paladyn ? Podejrzewam, że to jest przypadkowa zbieżność , ale w ramach ciekawostki :)

A ty antros nie bij tak szybko postów, bo mnie dogonisz :D .

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22: Nie kłócę się, wymieniam poglądy. ;) Sam ognika nie używałem, ale mi chodzi o to, że nie można uważać jego obecności jako błąd. Moim zdaniem wielu może się przydać w poszukiwaniu ciekawych rzeczy. No i też myślę, że nie ma sensu tego ciągnąć, jak się komuś nie podoba, to niech nie używa. ;)

Przy okazji ognika, w GII:NK można było spotkać parę "bezpańskich" duszków, wyglądały identycznie, jak nasz ognik. Pamiętam, że jeden z nich mnie zaatakował. :P Było to w pobliżu tej groty (jaskini?), w której były te rzeczy potrzebne do ukończenia jednego z zadań aby zostać magiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę używałem ognika, gdy grałem w Noc Kruka pierwszy raz i nawet się przydał. Ewentualnie jeśli ktoś nie chce go używać, to może go sprzedać. Nie uważam, by umieszczenie go było błędem, a wręcz przeciwnie czyni on rozgrywkę bogatszą. Błędem byłoby zmuszanie graczy do używania go.

PS. Nie było lepszych tematów do przedyskutowania niż ten nieszczęsny ognik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej. Wtedy to byłby duuży błąd.

@Dexter666

Ja też nie widziałem sensu w zbieraniu tego złomu.. jakby chociaż dużo się na tym zarobiło to wtedy bym zbierał ;).

A tak w ogóle ostatnio grałem w G3 i jak niszczyłem Nemorę to trochę ciężko było w tunelu którym się wchodzi wyżej. Strzały lecące ze ścian to dość nieprzyjemne uczucie. To że buntownicy tam mogą wejść w ściane to chyba bug, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar już więcej nie ciągnąć tematu ognika, ale skoro już dwie osoby mijają się z prawdą (i nie mogą wreszcie zostawić go w spokoju)... Jak to nikt nie zmusza? Patrzcie parę postów wyżej, co pisze Spriggs. Poza tym, to ewidenta zachęta (i pułapka), aby marnować punkty doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, ognik przydaje się tylko do zadania z tymi bandytami, by dowiedzieć się kto rozprowadza im broń. Potem jest raczej nie użyteczny. Swoją drogą, ciekaw jestem co było z wodnym kręgiem po G2NK ? Bo jakoś ani widu ani słychu o nich w G3, czyżby w ogóle nie było wydarzeń w Jarkendarze ? Albo one nie są kanoniczne lub coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Też nie mam pojęcia.

Jak się postarać to bez używania ognika można zrobić tą misję. Ognik raczej innego przydatnego zastosowania nie ma. Wg. mnie nie opłaca się dawać pkt. nauki w niego.

Gram w G3 po stronie orków i po zniszczeniu Okary nie ma maga(tego niedaleko niej), który miał ognisty puchar. Jak mam teraz zdobyć ten puchar?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar już więcej nie ciągnąć tematu ognika, ale skoro już dwie osoby mijają się z prawdą (i nie mogą wreszcie zostawić go w spokoju)... Jak to nikt nie zmusza? Patrzcie parę postów wyżej, co pisze Spriggs. Poza tym, to ewidenta zachęta (i pułapka), aby marnować punkty doświadczenia.

Trochę to mija się z prawdą (wg mnie), ale masz rację, że wydawanie PN na ognika to raczej strata. Doświadczony gracz (niekoniecznie znawca serii) będzie wiedział, że nie należy marnować Punktów Nauki na ognika, a z kolei nowicjuszowi przyda się ten "wyekspiony" ognik. Należy dodać, że Gothic: NK sam w sobie jest bardzo trudną grą, szczególnie w porównaniu ze zwykłym Gothiciem 2. Jeśli ktoś będzie chciał wydać PN na ognika, to oznacza tylko, że nie powinien (jeszcze) brać się za tą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby w ogóle nie było wydarzeń w Jarkendarze ? Albo one nie są kanoniczne lub coś ?

Pomijając to, o czym wspomniał kolega Diex (tzn. sam fakt spotkania wszystkich magów wody), Milten wspomina o Jarkendarze w G3, więc na pewno są to wydarzenia kanoniczne.

Czyli wracamy do punktu wyjścia, ognik to niepotrzebna duperela. ;]

Teraz to raczej trudno obiektywnie na to spojrzeć, ponieważ po kilkukrotnym przejściu gry położenie ważniejszych przedmiotów zna się właściwie na pamięć. Mimo to nazywanie ognika całkowicie zbędnym to też lekkie przegięcie. Sam nigdy go nie używałem, ale z tego co wyczytałem może nam pomagać w szukaniu roślin. Już ta jedna funkcja daje mu jakieś sensowne zastosowanie. Pamiętam, jak męczyłem się dobrych kilkadziesiąt minut (tak wiem, to chore, ale było to już któreś z kolei przejście i chciałem wymaksować postać) szukając goblinich jagód za farmą Onara. Nawet znając ich teoretyczne położenie i tak miałem ogromne trudności ze znalezieniem, ponieważ były potwornie małe i zlewały się z okolicą pełną krzaków. Ktoś mniej cierpliwy, zamiast rezygnować z poszukiwań, mógłby wyszkolić ognika właśnie w tym kierunku. I wilk syty i owaca cała - ognik wyszkolony, a punkty nauki zwrócone z nawiązką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat. ;) To co pisze Kerp to tylko teoria (zresztą, nie do końca słuszna, o czym dalej), w praktyce, jednak każdemu żal jest marnować expy na ognika (Kerp wolał się męczyć, niż go wyszkolić). Wielokrotnie odwiedzam te same okolice (przede wszystkim w poszukiwaniu stworów, a w mniejszym stopniu roślin) i jeśli niechcący opuszczę jakąś ważną roślinę, to nie ma to większego znaczenia. Najważniejszy jest szczaw królewski, a jego raczej trudno pominąć. Dwa punkty zręczności, czy siły nie robi różnicy, z czego wynika, że nie opłaca się wydawać punktów na ognika. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrywa ktoś z was w Multi Player Gothic 2: Noc Kruka? Jest to nieoficjalny multi, na razie szału nie ma, ale może dodadzą jakieś fajne skrypty i zrobi się z tego MMO, kto wie. Przeglądając listy serwerów natrafiłem się na serwer RP, fajnie będzie odgrywać "realne" życie w klimatach Ghotica :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrywa ktoś z was w Multi Player Gothic 2: Noc Kruka? Jest to nieoficjalny multi, na razie szału nie ma, ale może dodadzą jakieś fajne skrypty i zrobi się z tego MMO, kto wie. Przeglądając listy serwerów natrafiłem się na serwer RP, fajnie będzie odgrywać "realne" życie w klimatach Ghotica :P.

Gothic MMO to świetny pomysł, ciekawe jak to się prezentuje? Może zapodałbyś jakąś stronkę tego "moda"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...