Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Mnie tam Gothic 3 od samego początku, jak tylko w niego zagrałem, przyciągnąłby do siebie, gdyby nie ten bug z save'owaniem, które czasami nawala i potem nie da się z save'a korzystać. Gdy zrobiło mi się to za drugim razem, już po dobrych parunastu godzinach gry, myślałem, że się popłaczę i rzucę grę w diabły. :dry: Ale jednak nie zniechęciło mnie to i postanowiłem zabrać się za G3 po raz trzeci i tym razem zapisywać grę na dwóch slotach - i już ją przeszedłem do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem kilka filmików o Gothicu "trójce", m.in. tzw. "Let's play" i udało mi się go zdefiniować. Otóż moim zdaniem trzecia część Gothica jest bardzo klimatyczna. Jednak tylko na początku. Bo na początku mamy powiedziane co robić, np. udać się do Reddock, porobić kilka questów, potem do Cape Dun - porobić kilka questów i jeszcze po drodze zrobić trochę zadań (wydaje się to dosyć nudne, ale nie piszę nic konkretnego, bo nie chcę spoilerować). Po prostu na początku wiemy co mamy robić, gdzie się skierować. A gdy już wszystkie misje się skończą, udajemy się dalej. Na początku oczywiście ogrom świata czaruje, lecz gdy już zobaczymy bardzo podobne, schematyczne zadania, podobne miasta - gra już tak nie przyciąga. Bo kto lubi robić dwa razy pod rząd to samo?

Podsumowując: Gothic 3 czaruje tylko z początku, wtedy gra się bardzo fajnie. A potem, po drodze niestety wkrada się schematyczność. Ale jeśli ktoś jeszcze w tę gierkę nie grał - naprawdę polecam, szczególnie, jeśli jesteś fanem dwóch pierwszych części.

A co do tematu Arcanii. Może i nie będzie to już ten sam, mroczny Gothic, ale z pewnością kupię (niestety dopiero, gdy na grę pozwoli mi mój sprzęt). Po prostu kocham Gothica.

PS Wracając jeszcze do tematu G3 - jest to tylko moje zdanie, możecie je sobie krytykować do woli. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejciu :krecka_dostal: Po obejrzeniu tego filmiku nie mogę się doczekać premiery tej gry.. Wszystko tu wygląda tak smakowicie i tak dobrze zrobione, że nie zagrać to grzech (przynajmniej dla mnie :biggrin: ) Wszystko w tym trailerze mi się podoba :wub: Najbardziej podobają mi się uniki. A zbroja głównego bohatera - miodzio :cool: Byleby dotrwać do dnia premiery :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym właśnie mówiłem - te wszystkie ochy i achy z powodu grafiki i cały wkład w nią włożony. Grafika nigdy nie była mocną stroną serii i obawiam się, że przy aż tak silnym zaangażowaniu w jej jakość z pozostałych zalet gry nic nie zostanie. Dostaniemy po prostu kolejny interaktywny benchmark który będzie stanowił abominację wielkiej serii gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy już wszystkie misje się skończą, udajemy się dalej. Na początku oczywiście ogrom świata czaruje, lecz gdy już zobaczymy bardzo podobne, schematyczne zadania, podobne miasta - gra już tak nie przyciąga. Bo kto lubi robić dwa razy pod rząd to samo?

nie powiedziałbym, przecież póżniej idzie się na pustynie a później to tej śniegowej krainy. Questy są jakie są, przy takiej grze ciężko wymyślić coś orginalnego, to Gothic a nie Wiedźmin, taka specyfiak tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm szczerze mówiąc, to macie rację: grafika nigdy nie była mocną stroną serii, ale przecież to nie grafika w przypadku Gothica jest najważniejsza.. Szkoda jedynie pracy twórców nad ulepszeniem grafiki.. Ale przecież nie wszystko jest przesądzone.. Może data premiery się przesunie celem poprawienia grafiki, a może zdążą ją poprawić do dnia premiery :rolleyes: Wprawdzie czasu coraz mniej, jednakże ja wierzę w to, że Arcania będzie udaną produkcją.. A jeśli nawet grafika będzie najsłabszym aspektem gry - mi to nie przeszkadza, byleby gra była miodna :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sorki.. :sweat: Nie zrozumiałem dobrze tego co napisałeś.. No ale przyznasz mi chyba rację, że skupianie się tylko i wyłącznie na jednym aspekcie gry i niedbanie o pozostałe aspekty gry mija się z celem :wink: No ale nie ma co wróżyć z fusów - jak gra wyjdzie to się zobaczy :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze obawy związane z Arcanią mogą stać się faktem :/ Już pominę to co mówili przedmówcy, czyli prawdopodobieństwo, że powstanie gra bez klimatu. To byłby nóż w plecy dla całej sagi Gothic.

Z gameplaya za to najbardziej nie podobała mi się walka. Panowie z Spellbound, robicie spadkobiercę serii najlepszych rpg ever (IMO), czy hack & slasha? Jak dla mnie system walki z Gothica 1 byłby lepszy :/ Widać również, że będzie to gra ze sporą dawką ułatwień (mini mapa w prawym górnym rogu, FTW?!), niestety, jak widać pieniądze to główny czynnik powstania tego tytułu dla bardzo szerokiego grona odbiorców.

Najgorsze jednak jest to, że i tak Arcanię kupię. Czy będzie to kasa wyrzucona w błoto?

Edytowano przez niko22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ten trailer. Animacja jest tragiczna, ruchy bohatera nienaturalne i spowolnione jakby był zanurzony w smole. To tyle jesli chodzi o rewolucyjne zmiany graficzne.

Teraz pytanie: czy inne aspekty gry będą kulały w równym stopniu?

EDIT: A jak usłyszałem, że 'bohater będzie musiał stawić czoło starożytnemu złu', to parsknąłem śmiechem. Jakby w poprzednich częściach gry fabuła polegała na zbieraniu grzybów.

Mainstream i nic więcej. Fastfood przygotowany by zadowolić amerykańskich graczy, którzy mają bardzo niskie standardy.

Poza tym nie widziałem ani jednego orka - a bez orków nie ma Gothica... pytanie tylko czy to kwestia zaniedbania trailera, czy całej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem trailer i ten gameplay w lochach. Nic wielkiego muszę przyznać.

Jeśli idzie o grafikę - ładnie wyglądały refleksy słońca na elementach zbroi, dziwi mnie natomiast to, że liście drzewom znikają chwilę po przejściu obok nich bohatera. Zresztą ta kamera jest za daleko od bohatera. A potwory - nawet, nawet, ale... za mało kanciaste!!!

Mapka jest opcjonalna, przypominam.

A co do tego, że seria się stoczy po tej części - już się stoczyła w Zmierzchu, przynajmniej jest kolejna gra pod szyldem Gothik, ponadto fabuły nie da się pokazać w minutowym filmiku, więc niekoniecznie musi być źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co może jeszcze uratować Bezimienny xD?

Zabił śniącego, uratował khorinis, zabił smoka, Oswobodził/zgładził Myrtane. W zmierz nie grałem więc na 100% w fabule nie siedze...

Jak powiedział jokerq - gothic powienien skończyć się najpóźniej na 3...a przeszkadzała komuś bardzo grafika we wszystkich gothicach?...bo mi jakoś nie dla mnie liczyła się grywalność i świat w którym każda rzecz ma swoje konsekwencje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic nie skończył się....skończy się ze śmiercią Bezimiennego. Ale ten Gothic którego znaliźmy skończył się wraz z innym systemem walki, obcięciem drzewka rozwoju (zręczność,siła etc.) ale dano nam całkiem co innego sprawdzającego lepiej się przy innym systemie...w końcu po co komu zręczność jak sam możesz celować łukiem? Boję się jedynego że mimo iż Gothic I/ II mieliśmy bohaterów kanciastych jak rogi mojego monitora, a teraz wszystko leci w grafike (w końcu o grywalności nie możemy powiedzieć zupełnie nic...) nie zrobi się to seria typu COD mimo oklepanego tytułu idzie się w grafe i (teraz w najnowszysch częściach w multi) niż w fabułe i długość singla...Choć w sumie gothic online ?xD...ciekawie by było*

Co do multi małe btw.

Pewnie zainteresowani serią gothic znają ten projekt lecz może nie wszyscy widzieli mod do Warcrafta 3/Gothic I...

;)...sam grałem w projekt - niestety wyszła tylko beta...o oficjalu nie słyszałem...ale naprawde warto rzucić okiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba ten trailer, nie wiem czym się czepiacie. Problem może w tym że wypowiadają się fanatyczni zapewne fani Gothica. ;)

Powiedz mi proszę co ci się w tym trailerze podobało.

Mi nie podobały się między innymi ruchy bohatera, walka (jakiś taki hack'n'slash) i lektorka (jak można było jako lektora do traileru Gothica dać kobietę)? W tej grze od zawsze nie było zbyt wiele miejsca dla przedstawicielek płci pięknej). I wydaje mi się, że to wszystko poszło za bardzo w stronę oprawy wizualnej, tak jak w "trójce". Już nie wyczekuję tego tytułu z niecierpliwością, za to z pewnością zagram w Wiedźmina 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba ten trailer, nie wiem czym się czepiacie. Problem może w tym że wypowiadają się fanatyczni zapewne fani Gothica. ;)

Powiedz mi proszę co ci się w tym trailerze podobało.

Mi nie podobały się między innymi ruchy bohatera, walka (jakiś taki hack'n'slash) i lektorka (jak można było jako lektora do traileru Gothica dać kobietę)? W tej grze od zawsze nie było zbyt wiele miejsca dla przedstawicielek płci pięknej). I wydaje mi się, że to wszystko poszło za bardzo w stronę oprawy wizualnej, tak jak w "trójce". Już nie wyczekuję tego tytułu z niecierpliwością, za to z pewnością zagram w Wiedźmina 2.

E tam opowiadasz, mi kuzynki które są wielkimi fankami Gothica pokazały mi właśnie tą grę kilka lat temu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się trailer generalnie podobał chociaż mogliby pokazać coś więcej niż tylko grafikę.

'bohater będzie musiał stawić czoło starożytnemu złu'

Kiedyś twórcy czwartej części Gothica zrobili taki konkurs. Celem było zaprojektowanie "Amuletu Śniącego". Pytanie brzmi: czy ten amulet będzie w grze a jak tak, to jaki będzie miał związek z fabułą?

Grafika nigdy nie była mocną stroną serii

Z tego co pamiętam to jedynka była wychwalana za grafikę. Dwójka też była na swój sposób ładną grą więc stwierdzenie że to był słaby punkt serii trochę nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

A ja się wypowiem na temat Gothica III.Kupiłem Go w Play'u, zresztą jak większość.Grałem w 2 część ale gdy padła mi winda i wszystko straciłem, nie miałem czasu grać 2 raz, ukończę Go jak tylko przejdę 3.Ale do rzeczy, gram dziś 3 dzień.Jestem w Cape Dun, mam 60 reputacji w Reddock, 100 w Arde'i i 20 w Cape Dun.raz na chwilkę skorzystałem z solucji.Gra mi się świetnie, grafika może się podobać, szkoda tylko że optymalizacja jest tak zryta, przycina się nie zależnie od detali i komputera.ale da się grać.fabuła bardzo mi się podoba, wybrałem drogę za buntownikami, po ukończeniu Go zapewne zrobię to jeszcze raz, tym razem za Orkami.idzie mi średnio, bo długo nie grałem, ale od jutra zaczynam napylać w G3 na dobre.Świetna gra!Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam opowiadasz, mi kuzynki które są wielkimi fankami Gothica pokazały mi właśnie tą grę kilka lat temu :P

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że w żadnym Gothicu, w grze, nie było za dużo miejsca dla kobiet. W "jedynce" było ich tylko kilka (u Gomeza i Y'Beriona), w "dwójce" też nie było ich dużo, a w "trójce" nie dało się z nimi nawet rozmawiać. Nie było żadnej postaci kobiecej, która by coś znaczyła. A tu nagle w Arcanii lektorem jest kobieta. I wg mnie pasuje to jak pięść do nosa...

Sebi1295, mówiłem już wcześniej, że gra czaruje i wciąga na początku. Pograj jeszcze trochę, zagłąb się (jest takie słowo? :P) w ten świat i powiedz czy przez cały zas gra ci się tak samo. Jestem bardzo ciekaw twojej odpowiedzi. ;)

Edytowano przez jokerq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...