Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Niektórzy będą pisać, że Gothik 3 nie ma fabuły. Jednak ja uważam, że ma, ale taką średnią. Gothik 3 ma większy świat (pisze nam podstawie przeczytanych opinii i recenzji) i jest bardziej niedopracowany. Jednak ostatnio ktoś napisał, że nowy patch daje kopa. Risen podobno jest bardziej ograniczony.

Jeśli chodzi ci po prostu o to, czy warto kupić Gothik 3, to zdecydowanie talk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy będą pisać, że Gothik 3 nie ma fabuły. (...) Gothik 3 ma większy świat

Jedno jest bezpośrednio powiązane z drugim. Fabuła została raczej słabo zarysowana, a świat gry jest na tyle duży, że momentalnie (nawet nieświadomie) zaczynamy wykonywać zadania z jakiejś wioski, zapominając o wątku głównym. A dostępne tereny są naprawdę ogromne, wyspa z Risena na oko odpowiada jednej z trzech krain Gothica. Inna sprawa, że questy wypełniające całą tą przestrzeń są dość krótkie i powtarzalne.

Jednak ostatnio ktoś napisał, że nowy patch daje kopa.

Na ten temat zdania mogą być podzielone. Sam po początkowej euforii (łał, 1 giga poprawek, to musi być coś) przeszedłem spokojnie całą grę i muszę przyznać, że zauważalnych ulepszeń jest tu jak na lekarstwo. Wszyscy zachwalają poprawę działania - sam nie uświadczyłem żadnej, a w ramach ciekawostki dopowiem, że po wgraniu patcha po raz pierwszy od około roku wyskoczył mi komunikat "where is guru?". Ale dojne krowy są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, tak tylko napisał jeden forumowicz (Spriggs chyba...). Przy dłuższym graniu w Gothika 3 można odnieść wrażenie, ze twórcy przedobrzyli z tym światem. Jest trochę za duży i czasami nawet się w nim gubiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, tak tylko napisał jeden forumowicz (Spriggs chyba...). Przy dłuższym graniu w Gothika 3 można odnieść wrażenie, ze twórcy przedobrzyli z tym światem. Jest trochę za duży i czasami nawet się w nim gubiłem.
Chyba masz rację ze twórcy przedobrzyli z tym światem w g3. W G1 i G2 na "nogach" mogłeś spokojnie przejść z jednego końca na drygi (mikstura szybkiego biegania) i zawsze otaczalo cie coś ciekawego, natomiast w G3 jest pełno "pustych" przestrzeni tak jak np pustynia, no i po co to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, tak tylko napisał jeden forumowicz (Spriggs chyba...). Przy dłuższym graniu w Gothika 3 można odnieść wrażenie, ze twórcy przedobrzyli z tym światem. Jest trochę za duży i czasami nawet się w nim gubiłem.

W zasadzie to jest tak.

Jeśli grasz pierwszy raz w Gothica, i to zaczynając od G3, to na pewno nie wiesz kto jest kim, lub co jest co. Ja taki problem miałem po zagraniu w G2 ale do rzeczy. Świat w G3, jest na tyle duży, że z tego co czytałem to można pominąć odbijanie miast w Myrtanie, a skupić się na zadaniach w Varancie, lub ewentualnie Nordmarze. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, sam zarządca Ardeii, chyba mówi że tylko szamani w Trelis, mają wiedzę gdzie przebywa Xardas, ale by się do nich dostać, chyba trzeba wyzwolić Cape Dun, choć nie pamiętam musiałbym to sprawdzić, była jeszcze druga wioska z szamanami ale nie pamiętam jej imienia. Choć podobno leżała nieopodal Trelis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko szamani w Trelis, mają wiedzę gdzie przebywa Xardas

Zacznijmy od tego, że w Trelis nie ma ani jednego szamana. Jeden siedzi w świątyni kawałek od Trelis, ale jego wiedza jest nadzwyczaj uboga. Główną siedzibą szamanów jest Geldern, a co do Xardasa - po całej Myrtanie rozsiane są pojedyncze osobniki, które wiedzą gdzie przebywa nekromanta (choć nie zawsze chcą się tą wiedzą podzielić). Najbogatsze w informacje jest Faring, poza potwierdzeniem miejsca pobytu czarnego maga możemy tam wysłuchac całej opowieści o bitwie o Faring, co znacznie wzbogaca wiedzę o wyczynach Xardasa podczas naszego rejsu ku kontynentowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaro skóry doprowadzi Cię do wieży Xardas'a ,a szaro skorego spotkasz nie daleko obozu Hansona.

Szaroskóry jest razem z Hansonem, bo to jego wilk (sam go wytresował).

A ChiefLeecher ma rację, w Trelis nie ma szamana. A w tej świątyni jest tylko misja na uratowanie jednego. Można z nim potem tylko handlować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaroskóry jest razem z Hansonem, bo to jego wilk (sam go wytresował).

A ChiefLeecher ma rację, w Trelis nie ma szamana. A w tej świątyni jest tylko misja na uratowanie jednego. Można z nim potem tylko handlować.

No ja bez Hansona doszedłem i nie wiedziałem ,że to był pies. :huh:

A co do drugiego to masz racje. :cool:

Przed chwilą przeszedłem Gothic'a III drogą Adanosa :aniolek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że bedziesz zawiedziony "trójką". Na samym początku jest fajnie, ale potem zaczyna byc nudno. W pewnym momencie niczego ciekawego juz nauczycsie nie możesz i pakujesz tylko w siłę, zdolnosci myśliwskie, kradziez itd. potem nikt ci juz nie podskoczy. Możesz wbiec w caą hordę orków i wszystkich wybić klikając tylko jeden klawisz. Podejzewam, że bedziesz godził sie na wszystkie zadania poboczne. Potem mozesz juz sie zgubic w tych wszystkich zadaniach, panuje chaos. Musisz szukac artefaktów po świątyniach. Strasznie mi sie to wszystko nie podoba :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że bedziesz zawiedziony "trójką". Na samym początku jest fajnie, ale potem zaczyna byc nudno. W pewnym momencie niczego ciekawego juz nauczycsie nie możesz i pakujesz tylko w siłę, zdolnosci myśliwskie, kradziez itd. potem nikt ci juz nie podskoczy. Możesz wbiec w caą hordę orków i wszystkich wybić klikając tylko jeden klawisz. Podejzewam, że bedziesz godził sie na wszystkie zadania poboczne. Potem mozesz juz sie zgubic w tych wszystkich zadaniach, panuje chaos. Musisz szukac artefaktów po świątyniach. Strasznie mi sie to wszystko nie podoba :dry:

Przecież nie trzeba od razu brać wszystkich zadań pobocznych. A ja się uczyłem przez cały czas, nie nauczysz się wszystkiego w jednej krainie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się wszystkie zadania na terytorium danego miasta i idzie dalej. Gubić się nie trzeba, chociaż tych zadań jest tak dużo że mogą się w końcu pomieszać ze sobą.

Na północy się to już trochę bardziej komplikuje bo to jest ogólnie dosyć pogmatwana kraina :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie trzeba od razu brać wszystkich zadań pobocznych. A ja się uczyłem przez cały czas, nie nauczysz się wszystkiego w jednej krainie.

Wiem, ale ja nauczyłem sie juz wszystkiego (czego narazie mogłem). Niektóre zadania w miastach były dla mnie za trudne (wtedy byłem jeszcze slaby), albo nie umiałem czegos znaleźć i dlatego ich nie robiłem (myslalem, ze przyjdę później i dokończe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluje ponownie Gothica3, mam zamiar go tym razem ukończyć ale załamują mnie wspomnienia zadań i bugów z którymi musiałem sobie poradzić kiedyś. Robienie po parę razy zadań z powodu człowieka zapadającego się dosłownie pod ziemię nie jest miłe, no i jak sobie przypomnę jeszcze labirynt gór i przepaści w Nordmarze... Mam wersję kupioną w dniu premiery, który patch wypada ściągnąć aby pozbyć się niestabilności gry i innych bugów?

Zainstalowałem CP 1.6, 60 mega, myślałem że większy będzie. I na razie nie widzę zbytnio jakiś cudów. Jedynie to że mam dwa różne skróty do gry...

Edytowano przez Tiloren
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...