Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

@Kerp- zadanie z pierścieniem to tylko jedno zadanie w plecy- żadna duża strata zwłaszcza, że ani kasy ani XP dużo nie dostaniemy. I tak najważniejszym zadaniem dla tej gildii zostają puchary, których postać bez umiejętności złodziejskich nie wykona.

O sekstansie zapomniałem, ale... czy nie można go dać komuś innemu? Coś mi się kojarzy, że ktoś jeszcze prosił o dostarczenie takiego sprzętu (może jakiś pirat?). Oczywiście mogę się mylić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze grać w Gothic'a. Tzn nie że nie lubie. To moja ulubiona seria RPG. Ale czy grafika i sterowanie nie odstrasza już w jedynce i dwójce??

Grafik już znacznie się zestarzała i niektórych ludzi z pewnością odstraszy, ale jeśli ważna jest dla ciebie fabuła i klimat to możesz grać w Gothica nawet i za 10 lat.

Ta stara grafika nadaje klimatu grze i nie wyobrażam sobie pierwszego Gothica z nową grafiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kerp- zadanie z pierścieniem to tylko jedno zadanie w plecy- żadna duża strata zwłaszcza, że ani kasy ani XP dużo nie dostaniemy.

Są jeszcze tajemnicze zamknięte drzwi w kanałach, za którymi

znajduje się skrzynia z cennymi łupami (m.in. mikstura zręczności)

. Klucz do nich otrzymujemy właśnie od jednego z człoków gildii złodziei (zakładam wersję uczciwą, tzn. nie będziemy oszukiwać przeciskając się przez szparę w drzwiach, która to, tak na marginesie, akurat przy tych drzwiach jest kolosalna). To + zadanie początkowe z pierścieniem + zadanie z sekstansem, dodatkowo mały bonus do zręczności, o ile wcześniej nie wpakowaliśmy rabusia z targowiska do więzienia. Korzyści robi się całkiem sporo, choć oczywiści niewielkie mają one znaczenie, jeśli postanowiliśmy grać postacią prawą. RPGowe podejście może rozłożyć na łopatki każdą nagrodę - ja np. nigdy nie zdecydowałem się paladynem używać Szponu Beliara, mimo, że na danym etapie grałoby mi się z nim o wiele łatwiej...

O sekstansie zapomniałem, ale... czy nie można go dać komuś innemu? Coś mi się kojarzy, że ktoś jeszcze prosił o dostarczenie takiego sprzętu (może jakiś pirat?). Oczywiście mogę się mylić...

Sam się z czymś takim nie spotkałem, ale nawet jeśli jest taka możliwość, to w grze można znaleźć dwa -

w chacie Grega i obok skarbu jednego ze smoków

. Zamiast wybierać lepiej zgarnąć obie nagrody :).

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej porównano Bagienne ziele do Fistecha.

Ekhm według mnie to nie ma co porównywać, bo to są dwa różne narkotyki w dwóch różnych grach tyle tylko.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to Fistech był rozprowadzany po całej Wyzimie i straż praktycznie nic sobie z tego nie robiła, nawet więcej... Klawisz który trzyma nas w więzieniu chce Fistechu za informację... Z kolei Bagienne Ziele w Gothicu jest traktowane jako zagrożenie, bo to w pewnym sensie działa pobudzająco, i jakby tak wszyscy by się najarali tego zielska. To by Khorinis dawno nie istniało. Andre zdaje sobie z tego dobrze sprawę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah , nie spodziewałem się, że da się przeprowadzić taką dyskusję na temat ziela w Gothicu. Co do nakablowania na gildii złodziei jest to (chyba) jedyny quest , którego w grze nie wykonałem. Kilka pierwszych ukończeń gry po prostu nie wiedziałem jak, potem i tak uznałem to za zbyteczne. Zawsze uważałem, że lepiej skończyć wątek gildii złodziei, a potem nakablować, jednak nigdy nie dałem rady po prostu to omijałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

No niby na temat tego fistechu to prawda ale,

na początku drugiego aktu kiedy Geralt trafia do wiezienia jest tam złodziej który ukradł fistech

. Można to rozpatrywać z dwóch stron, z jednej straż zamknęła go za kradzież a fistech "zarekwirowała", z drugiej mogliby go przecież puścić wolno gdyby sam oddał im ten fistech bo w końcu ten któremu ukradł ten narkotyk i tak by go dorwał kiedy by wyszedł.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chuunin To nie do końca prawda. Raptem jedno zlecane przez nich zadanie wymaga znajomości umiejętności złodziejskich (te z pucharami). Do reszty wystarczy samo otwieranie zamków (zakładam, że tego uczy się każdy, niezależnie od profesji), albo zupełnie nic (sekstans wystarczy znaleźć, nawet nie trzeba go kraść).

Zastanawia mnie jeszcze, czy własnoręczne ich ubicie nie daje przypadkiem więcej doświadczenia niż donos (to tak na marginesie, ponieważ pewności nie mam).

Na upartego do krwawych pucharów też wystarczy otwieranie zamków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze tajemnicze zamknięte drzwi w kanałach, za którymi

znajduje się skrzynia z cennymi łupami (m.in. mikstura zręczności)

. Klucz do nich otrzymujemy właśnie od jednego z człoków gildii złodziei (zakładam wersję uczciwą, tzn. nie będziemy oszukiwać przeciskając się przez szparę w drzwiach, która to, tak na marginesie, akurat przy tych drzwiach jest kolosalna).

A czy klucza nie da się

zdobyć przy ciele tego złodzieja, już po tym jak straż zrobi tam porządek? Pytam, bo pamiętam, że po nakablowaniu na złodziei w ich kryjówce leżą ich ciała- daje nam to niezły loot z ich ciał i pilnowanych przez nich rzeczy ("niezły" przynajmniej na początku gry).

Możliwe, że wspomniany przez Ciebie klucz jest możliwy do zdobycia bez przyłączenia się do gildii.

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego do krwawych pucharów też wystarczy otwieranie zamków.

Nie wystarczy, ponieważ do ukończenia zadania potrzebny jest klucz do skrzyni w domu sędziego. Nie da się go zdobyć metodą inną niż kradzież kieszonkowa (sędzia jest nieśmiertelny) połączona z dość dużą zręcznością.

A czy klucza nie da się

zdobyć przy ciele tego złodzieja, już po tym jak straż zrobi tam porządek?

Aż sprawdziłem i rzeczywiście klucz do drzwi w kanałach można po prostu zabrać z jego zwłok.

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gothic2:nk jest ogrom fajnie ukrytych przedmiotów i skarbów. Króra z tych skrydek jest waszą ulubiną? Mnie chyba najbardziej podoba się ta, w której możemy znaleść pierścień +3 do siły, drugi pierścionek ochronny i chyba miecz straznika(znajduję się ona na półce skalnej nad jaskinia w której jest teleport, zaraz koło wyjścia z Khorinis).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=9385

Poczytalem troche tutaj.

I jeszcze moze po Community Patchu 1.73 os pomoze? Sprobuje sciagnac demo i zobacze jak to bedzie wygladac.

Musze popracowac nad optymalizacja kompa i troche go wyczyscic, poprawic rejestr itp.

Moze kiedys uda sie tego Gothica 3 przejsc bezwielkiej ilosci scinania? :D

Edytowano przez Przemoo3211
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj i GothicTweak i Gothic Community Patch 1.74. Jak będzie słabo chodzić ciągle to trzeba pomyśleć nad modernizacją komputera.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień kartę na jakąś lepszą albo pozbieraj i zainwestuj w jakiś 3- letni sprzęt, to ci jeszcze gry będą z 2 lata chodziły chociaż na niskich/średnich ;) Na tym naprawdę radość z gry niestety może ulecieć, a do G3 trzeba mieć anielską cierpliwość. Po patchu jest trochę lepiej, ale to też nie jest gładka optymalizacja, oj nie ;)

Jbc to przeszedłem tę grę 2 razy nie śpiesząc się ( 69 i bodaj 71 lvl), zobaczyłem jednak 3 zakończenia ( nadrobienie ok. godziny sejwa he he ) i jeden raz grałem na czyściutkiej wersji gry- było wesoło ;)

Edytowano przez Pipes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP w najnowszej wersji daje naprawdę wiele - na moim kompie (procek dwurdzeniowy 2,4 ghz, 2 gb ramu, karta geforce 8600 gt 256 mb) w wersji gołej wyciągałem detale średnie/średnio wysokie. Z CP ustawiam wszystko na maks i nie ścina nawet jak wejdziesz na jakiś wysoki budynek (latarnia w Ardei np) i zaczniesz się rozglądać dookoła. Warto dodać, że CP dodaje też Gothicowi 3 parę graficznych bajerów, przez co gra jest jeszcze ładniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...