Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Wiesz co... Ja, osobiście raczej nie potrafię wskazać gry która DLA MNIE miałaby lepszą fabułę. Może nie jest jakaś genialna, ale mi się strasznie podoba, ma dużo zwrotów akcji (

spodziewałbyś się, jakbyś grał pierwszy raz, że magnaci wyrżną wszystkich magów ognia ? Bo ja nie

:D

) itp. Wolę to, niż fabułę Obliviona, która zmuszała mnie do łazikowania po całym świecie w poszukiwaniu gościa o ściśle określonym imieniu i nazwisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Gothic miał wspaniały klimat i intrygującą fabułę, o czym już pisałem.

-Gothic II miał równie ciekawy świat, co część pierwsza, fabuła miała też parę zakrętasów -

zdrada jednego z uczniów magów ognia, opętanie Mario, cała ta pogoń za Okiem Innosa- np jego zniknięcie z rąk Paladynów, zakończenie gry, kiedy to Xardas przejmuje moc Kościanego Smoka, co próbował zrobić już w jedynce ze Śniącym

, no i ponowna możliwość oglądania wydarzeń z trzech odmiennych perspektyw.

-Gothic NK to ponowna możliwość odświeżenia dwójki. I to taka możliwość, że zmarnowanie jej nie wiem, czy nie jest grzechem. Dziś jeśli ktoś nie grał jeszcze w ogóle w drugą część, odradzam granie bez tego dodatku. Wzór dla wszystkich dzisiejszych głośnych DLC.

-Gothic III był tak zabugowany, że nie dałem rady go przejść. Do tego wkrótce po tej nieudanej próbie, komp mi siadł. Teraz może już by było lepiej dzięki patchom i nowemu sprzętowi, ale mam inne gry :P A moje wrażenia są takie, że gra nie jest zła, ale pośpiech zrobił swoje i nie jest tak wciągająca jak poprzednie części.

-O Zmierzchu Bugów nawet nie będę się rozpisywał. Szkoda czasu i kalorii :P

-Arcania:a Gothic Tale - grałem w demo i wiem jedno- kupię, ale jak stanieje i to do ceny nie przekraczającej 30 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmu opartego na fabule Gothica sobie nie wyobrażam, ale osadzonym w świecie już tak. Fabula dla mnie jest bardzo dobra i sporo współczesnych gier może brać z tego przykład. Oczywiście główną zaletą gry jest klimat, który naprawdę przyciąga gracza. Znam jeszcze jedną grę, która pochłonęła mnie tak jak Gothic, a reszta jest po prostu średnia.

ale pośpiech zrobił swoje i nie jest tak wciągająca jak poprzednie części.

Moim zdanie to nie pośpiech osłabił trzecią część gry, a zbyt wielki, otwarty świat. Twórcy trochę przesadzili, co sprawiło, że wszystkie zadania były rozsiane, tworząc słaby klimat. Sam wątek główny był bardzo dziwnie zrobiony. Grając miałem wrażenie, że główne zadanie jest poboczne. Może jestem dziwny, ale bardziej podobał mi się styl rozdziałów w pierwszych częściach, niż "wolna ręka" w G3. :)

EDIT: @Borwol - Mass Effect 1/2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie mogłyby wyglądać wydarzenia oczami Diego, Miltena, Laresa, Lestera i Gorna :D - tyle co do ekranizacji.

@Bronek: która gra Cię tak wciągnęła?

Co do przesadnie otwartego świata trochę się nie zgodzę. Gdyby był zaprojektowany jak poprzednie części, zamiast narzekań byłyby fanfary. Tyle, że do tego zabrakło czasu. Jowood naciskał za mocno, bo ogólnie widać niby, że to ta sama ekipa, co robiła poprzednie części, ale efekt jest połowiczny...

Fallout 3 i NV mają DUŻY świat i problemu nie ma, bo jest ciekawie zaprojektowany. Dla mnie brakuje tylko wielowarstwowej budowy lokacji głównej - co istniało w Gothicu I i II. Chodzi o to, że w każdej szparze i na każdej górze, pod wodą, za skałą, za krzakami i w każdym innym miejscu - wszędzie można było coś znaleźć.

No i jeszcze jedno mistrzostwo. Brak wczytywania lokacji przy wchodzeniu do budynku. Brakuje tego w Falloutach i Elder Scrollsach. Dobrze że CDP RED się uczy od miszczów.

btw. a jak z tym tematem w Arcanii??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W arcani większoś[/bć budynków nie ma drzwi i nie ma żadnego ładowania. Jeśli chodzi o otwartość świata, to mamy "otwarty" ten za sobą, do którego jednak nie ma po co wracać, bo świat odblokowujemy po kawałku. W sumie to żaden świat, tylko ścieżka przed siebie : /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzakollo- Pewnie mógłbym wymienić trochę gier, które IMO mają lepszą fabułę niż Gothic, a jeszcze więcej, które mają gorszą, ale po co? :) O Oblivionie nie ma co wspominać (IMHO to nędza). A jeśli chodzi o magów, to

można się było tego spodziewać po przestępcach. Gomez wyrżnął najpierw strażników, magowie jako jedyni, którzy nie byli przestępcami, ocaleli, na pewno nie uśmiechała im się współpraca z bandytami. Gomezowi także nie podobało dzielenie się władzą, ergo: prędzej czy później musiał ich zabić.

Gdyby to był film, to z pewnością o wiele łatwiej można by było się tego domyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22: uwielbiam takie idiotyczne teorie... Książki, filmy, czy gry mogą być dobrze albo źle zrobione. W filmie też można by było napisać scenariusz tak, aby fabuła miała zwroty akcji.

A domyśleć wszystkiego się można. Nawet gdyby Śniący okazał się kosmitą, to znaleźliby się tacy, którzy od 'dawna to wiedzieli'.

Niektórym zwyczajnie nie da się dogodzić. Aż mnie nerwy biorą jak czytam takie komentarze. Do wszystkich którym wszystko nie pasuje:

Nie czytajcie książek

Nie oglądajcie filmów

Nie grajcie w gry

Róbcie swoje ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borwol- A ja uwielbiam jak ktoś tak strasznie poważnie i z nabożną czcią podchodzi do lekkich tematów. Hej! Nie zauważyłeś, iż ja to wszystko piszę z przymrużeniem oka i zupełnie na luzie. Gothic to moja ulubiona gra, gram w jedynkę i dwójkę od wielu lat cyklicznie, niedługo znowu zacznę i może drugi raz zagram w trójkę. Nie ma co się spinać i od razu niezbyt grzecznie się zachowywać (nie ma powodu), no chyba, że chcesz wywołać flame, ale to nie ten adres. Proponuję podchodzić do pewnych rzeczy z większym luzem i dystansem. Stay cool! Pozdrawiam. :) PS. Poza tym, to mnie w ogóle nie zrozumiałeś. :]

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroty akcji były i to jakie!

Gdy

po zebraniu wszystkich kamieni ogniskujących dla magów wody straciłem członkostwo w Starym Obozie

, myślałem, że to błąd i 2 razy wczytywałem grę ;) . Do dziś nie wiem jak mogłem być tak głupi, ale nie spodziewałem się takiego zwrotu akcji.

To samo w Gothicu 2 po

zabraniu Oka Innosa przez Pedra

- to też było zaskakujące. Najciekawsza fabuła wg mnie była w 1-ce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anros22:

Może przesadziłem. Sorki. Zły dzień miałem najwyraźniej, bo faktycznie źle Cię zrozumiałem.

@Diex:

Koledze najwyraźniej chodzi konkretnie o tajne stowarzyszenie Wodnego Kręgu z Nocy Kruka, a nie o magów wody, kapłanów Adanosa... Ale chyba nie ma w trójce o nim wzmianek o ile pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakiś błąd podczas produkcji ? Że Lares nie wspomina nic a nic o wodnym kręgu, co działo się po Jarkendarze ? Bo naprawdę odnoszę wrażenie, że Noc Kruka nie jest kanoniczny co do serii, skoro jest mało wzmianek o wydarzeniach z Jarkendaru. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz wspomniano o Jarkendarze (z tego co pamiętam) - gdy Milten wymieniał "osiągnięcia" Bezimiennego. Ani słowa o

Szponie czy Oku, ale to może tłumaczyć złupienie Esmeraldy (statku Bohatera, którego "pożyczył" od paladynów) przez piratów o których mówił Lester

na początku trójki - czyżby Greg(?) :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmianki o Jarkendarze były o ile pamiętam, tylko cicho było o wodnym kręgu samym.

Chyba podczas rozmowy z Saturasem była poruszona kwestia Jarkendaru. Poza tym sam Thorus wspominał o swojej ucieczce z zapomnianej części wyspy. Nie wiem jak Wam, ale mnie brakuje importu zapisków do następnej części cyklu. Fajne by bylo, gdyby na kontynent popłynęli ci, których sami wybraliśmy.

czyżby Greg(?)

Wątpię, ale wszystko możliwe. Szkoda, ze nigdy nie pojawiła się misja, która pozwala nam odzyskać statek i część "skarbów" znajdujących się na pokładzie. Grając pierwszy raz miałem nadzieję, że uda mi się odnaleźć statek, ale cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronek

ja tak samo. I tez zabrakło mi kapitana statku razem z pewną częścią załogi. A co mnie najbardziej rozwaliło, to że w KAŻDEJ części zabijałem Thorusa, a powrócił ponoć nawet w czwórce :P

Edytowano przez Borwol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukazał się duży patch do Gothic 3 zmierzch bogów (pełna lista poprawek: http://roben-press.pl/wp-content/uploads/2...3/Changelog.txt ) Na http://www.gothic.phx.pl/ czy innej stronie o Gothic są linki do ściągnięcia patcha.

EDIT:Chyba że komuś nie chce się szukać to daje linki: http://www.madvulture.de/wp/wp-content/plu...wnload.php?id=8

http://www.gothicitalia.it/public/Uploads/..._Patch_v2_0.zip

http://worldofgothic.de/dl/download_450.htm

Patch działa oczywiście z polską wersją językową gry.Czytałem opinie osób które pobrały patcha i według nich w tą gre da się wreszcie grać.

Edytowano przez fangtasan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...