Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Niezłym sposobem na smoki jest też zwój pomniejszenia potwora. Po jego użyciu bestia wielkości małego budynku, maleje do rozmiarów przeciętnego psa. Oprócz gabarytów zmniejsza się również jej potencjał bojowy. Ja ubiłem w ten sposób lodowego i ożywieńca bez specjalnych problemów. Inne jaszczury padły po odpowiednio długim rąbaniu mieczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix
PS. Polecam te 2 filmiki o Gothicu II :

http://www.youtube.com/watch?v=zD-38t23nDs

Ja znowu w innym temacie... wybaczcie.

Powtarzam i powtarzam non stop, być może nawet i dalej będę powtarzał, że filmiki nie są "o Gothicu" tylko "w Gothicu". Nie ma żadnego związku pomiędzy fabułą gry, dlatego nie "o Gothicu"

Co do filmów. Drugi jest świetny, bo z pod ręki mistrza eziego(39), natomiast ten pierwszy to dla mnie spore nieporozumienie, gdyż film ten w ogóle mnie nie rusza.

Teraz możecie kontynuować :D

Edytowano przez TuComix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajajajaj, Gothic - jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Przeszedłem ostatnio Gothica 1, dlatego naszła mnie ochota na napisanie co nieco o tej grze. Ludzie, którzy zaczynali od Gothica 2 ( w tym i ja) zazwyczaj narzekają na niewygodne sterowanie. Rzeczywiście troszkę jest z tym problemów na początku, ale już po 5 min wszystko idzie płynnie i bezstresowo, dlatego nie wiem czemu inni się tak zżymają. Gothica 1 przeszedłem już kilka razy i nigdy jeszcze stara oprawa graficzna mnie do tego tytułu nie zniechęcała. Wiadomo, że wygląda to w porównaniu do Risena o wiele gorzej, jednak ten kanciasty styl ma według mnie dużo uroku. Natomiast klimat.... Oooooj klimat to tu jest. Przyznam się, że nie grałem ani w Gothica 3 ( nie kupuję, bo liczę po cichu że się ukaże w CDA) ani w nic związanego z serią co wyszło po Gothic 2: Noc Kruka, ale taki klimat jak w dwóch pierwszych częściach zdarza się w mało której grze, a i fabuła jest bardzo fajna i trzyma ( mnie przynajmniej) do samego końca. Tak samo jest w 2 części. Grafika względem "jedynki" o wiele lepsza, ale dalej charakterystyczna dla serii. Fabuła również bardzo dobra. Gothic 2 zawsze przechodzę na wakacjach (na każdych od premiery ) i tylko w ładną pogodę. NIE, nie jestem nolifem ale granie w blasku słońca zawsze wywiera we mnie pozytywne emocje, a i przecież nie gram cały czas. Także tego.... :)

Jeśli ktoś nie grał ( nono) to polecam, jeśli ktoś zapomniał to przypominam, jeśli ktoś ma fajne (bardzo!) mody to prosił bym o podanie, bo słyszałem o takim do 1 części który uzupełnia niektóre wątki z Gothic 2: Noc Kruka. Jako, że mody nigdy specjalnie mnie nie interesowały, to proszę kogoś kto zna nazwę wyżej podanego o napisanie jej tutaj. Dzięx.

Edytowano przez MaSt33R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Mroczne Tajemnice ponarzekam. Nie wiem, dlaczego ten mod jest tak popularny. Może i jest ciekawie pomyślany i wprowadza wiele usprawnień, oraz unowocześnień, ale jak dla mnie - jest niegrywalny. Jeśli ktoś narzeka na bugi w trzecim Gothicu, to w MT nie grał na pewno. Ja robiłem trzy podejścia, na dwóch różnych komputerach, i najdalej udało mi się zajść do

Kopalni, gdzie walczyło się z Królową Pełzaczy.

Było mnóstwo problemów takich, jak znikający interfejs, znikający grunt pod nogami, klawisz escape przestaje działać, gra wyrzuca do Windowsa, gra całkowicie przestaje działać (trzeba odinstalować i zainstalować z powrotem), save się psuje (tutaj reinstalka nie ma nawet sensu), a to tylko te najbardziej uciążliwe błędy gry.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem około dwóch dni i ciągle mam MT na dysku. Przez ten czas gra ani razu nie sprawiła mi żadnych problemów. Raz tylko zdarzyło się że gdy Bezimienny wszedł do wody trzymając pochodnię, znikły tekstury z postaci. Ale po wyjściu na ląd wszystko samo wróciło do normy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT jest w istocie zabugowane. W

podziemiach Pradawnych

, w tej takiej jakby... dżungli? W każdym razie w niej brakowało jakichkolwiek tekstur sufitu i podłoża. Zamiast tekstur, ziemia i sufit były zupełnie czarne. Ciemno było jak w (_!_) i żadne pochodnie czy zaklęcia światła nie mogły pomóc. Żeby zobaczyć przeciwników, to musiałem cały czas latać z łukiem, żeby mi ich z dala podświetlało.

Nie wspominając w ogóle o tym, że MT jest strasznie zkażualowany. Po zakończeniu wątku głównego MT, moja postać miała wszystkie 3 (!) cechy na poziomie powyżej 100, ponad 1000 hp... długo by wymieniac. To wina wszechobecnych mikstur trwale zwiększających cechy.

O zakładach przy walkach na arenie nie wspominając. Zdobyłem 40 000 (!) bryłek w pierwsze pół godziny gry...

Rezultat był taki, że gra zrobiła się w końcu obrzydliwie prosta i mnie znudziła. Skończyłem MT, ale nie kontynuowałem potem głównego wątku Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak skończyłem Gothica 1 i spojrzałem, ile mam rudy, to pomyślałem sobie "Szkoda, że Bezimienny nie schował gdzieś tej rudy przed upadkiem Bariery... Bo potem jakby ją sprzedał, to mógłby chyba miasto kupić, skoro w dwójce jedna bryłka była warta chyba 200 sztuk złota. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz może, gdzie ją znalazłeś? Mi się nie udało nigdy znaleźć najlepszej runy dla paladyna, a właśnie przymierzam się do przejścia gry po raz kolejny...

Wiem, że znalazłem 2 runy dla paladyna. Jedna (ta słabsza) z tego co pamiętam była w kufrze pomiędzy szkieletami, ale mogę sie mylić. Wiem, ze była ona dośc silna i potrafiłem jednym uderzeniem takiego czaru zabić tago lepszego szkieleta bez problemu. wiem, ze obydwie te runy były gdzies na dworze Ihrdorad czy jak to się tam pisało (wiem troche wstyd).

Hehe ja pod koniec gry w Gothica 1 bez moda MT miałem 30 tys. bryłek rudy.

Zacząłem niedawno znowu grać w Gothica III od nowa, ale teraz z patchami do 1.71. Gra jakos bardzo sie nie zmieniła, ale jest zauważalna jedna róznica: walka jest trudniejsza. Możliwe jest, ze to nie prawda i to ja przyzwyczaiłem sie do tak łatwej walki wtedy gdy miałem swojego pakera Beziego na 60 lvl. jest tez wprowadzone cos takiego jak alternatywny balans. Z tego co zrozumialem ma to robić cos w stylu: Jezeli częściej walczysz łukiem to twoje umiejętności łucznicze rosną i wolniej uczysz sie np. walki mieczem, albo kuszą, ale wydało mi sie to troche dziwne. Może mi ktos wytłumaczyc na czym to polega ?

Jeszcze jedno pytanko na koniec:

pod koniec gry mozemy zrobić rune przeniesienia do biblioteki, gdzie z tego co wiem jest

ta lepsza zbroja paladyna

. Jak mam sie tam dostac paladynam skoro nie umiem robic run ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wfx2000 - nie musisz umieć. Tą jedną runę Twój paladyn da radę zrobić.

A co do G3 1.71 poziomu alternatywnego - to nie jest tak, jak mówisz. Umiejętności wzrastają standardowo podczas szkolenia u nauczyciela. Różnice są następujące:

- zmieniony koszt umiejętności,

- zmienione wymagania umiejętności (musisz czasem nauczyć się np jakiegoś innego czaru, by poznać kolejny),

- zwiększony zakres umiejętności magów-przeciwników - co oznacza że na przykład Szaman Orków może nawet przywołać demona. Wcześniej rzucali tylko fireballami/iceballami/thunderboltami.

Poza tym można też włączyć alternatywne AI, ale nie polecam tego robić, bo u mnie to kulało i nie dało się wygrać żadnej walki (bohater nagle zaczął się ślizgać po płaskim podłożu i nie mógł się bronić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sa jakies drastyczne zmiany w cenach ?

2. Zmienia sie tez koszt przedmiotów ?

3. Jeżeli zacząlem grac bez tego alternatywnego balansu to czy mogę wlączyc go w trakcie gry ?

Fajnie zrobili sprawe z tymi szamanami, wreszcie jakies prawdziwe wyzwanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest już wersja 1.73 chyba.

Co do (a może zmienia to inna opcja?) AB - nie ma już płonących mieczów, które miały niewysokie wymagania, ale były za mocne. Ten miecz jest dostępny tylko poprzez odpowiedni czar.

AB tylko od nowej gry albo w ogóle.

Edytowano przez kol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELLOŁ ?! A kto grał w ostatniego patcha MT ? Jak nie to polecam się z nim zapoznać, poza dubbingiem, naprawiono stare błędy popełnione przez Poziomkaz.

A tak z ciekawostek. Poziomkaz podobno planuje modyfikacje do Dragon Age, ciekawe co z tego wyjdzie.

Wracając do serii. Chyba tylko ignorant nie widział filmów Eziego, jego sklejamy jest najlepszą sklejanką jakie pojawiły się, mimo iż początek był lipny, to zakończenie wręcz na oskara zasługuje. Z tych słynnych reżyserów i mniej słynnych, polecam między innymi.

Lester561, Milo, Diegothic, Ljfsk. I kilka innych których loginy zapomniałem.

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim totalnym ulubieńcem jest GalAnonim2. Zrobił doskonałą serię - 'Gothic prawdziwa historia - kontynuacja'. Facet jest utalentowanym grafikiem i w związku z tym w jego filmach zobaczymy na przykład... braci Kaczyńskich i Andrzeja Leppera. Ogólnie jego filmiki są bardzo zabawne, IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, Galanonim stworzył idealną wręcz kontynuacje GPH, ale moim zdaniem. On miał natchnienie od Patoka i Gothic Deja Vu oraz od Angara16 i Gothic Rise of Wrzód. Rany to były boskie seriale, zwłaszcza motyw z nekrofilami w Deja Vu. :D

Ale dziś oglądam tylko te poważniejsze tytuły z Gothica, ponieważ parodie te nowsze są pozbawione sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix

@Spriggs

Parodie to masz na myśli kolejne "Prawdziwe Historie" ?

Ja tam z Gothica wolę jakieś bardziej twórcze komedie z własną fabułą. Niech za przykład posłuży(ą) dzieła Mooorasa, choćby "sesja RPG", czy serial Xardimana pt. "Krzywonożna przygoda"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajajajaj, Gothic - jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Przeszedłem ostatnio Gothica 1, dlatego naszła mnie ochota na napisanie co nieco o tej grze. Ludzie, którzy zaczynali od Gothica 2 ( w tym i ja) zazwyczaj narzekają na niewygodne sterowanie. Rzeczywiście troszkę jest z tym problemów na początku, ale już po 5 min wszystko idzie płynnie i bezstresowo, dlatego nie wiem czemu inni się tak zżymają. Gothica 1 przeszedłem już kilka razy i nigdy jeszcze stara oprawa graficzna mnie do tego tytułu nie zniechęcała. Wiadomo, że wygląda to w porównaniu do Risena o wiele gorzej, jednak ten kanciasty styl ma według mnie dużo uroku. Natomiast klimat.... Oooooj klimat to tu jest. Przyznam się, że nie grałem ani w Gothica 3 ( nie kupuję, bo liczę po cichu że się ukaże w CDA) ani w nic związanego z serią co wyszło po Gothic 2: Noc Kruka, ale taki klimat jak w dwóch pierwszych częściach zdarza się w mało której grze, a i fabuła jest bardzo fajna i trzyma ( mnie przynajmniej) do samego końca. Tak samo jest w 2 części. Grafika względem "jedynki" o wiele lepsza, ale dalej charakterystyczna dla serii. Fabuła również bardzo dobra. Gothic 2 zawsze przechodzę na wakacjach (na każdych od premiery ) i tylko w ładną pogodę. NIE, nie jestem nolifem ale granie w blasku słońca zawsze wywiera we mnie pozytywne emocje, a i przecież nie gram cały czas. Także tego.... :)

Jeśli ktoś nie grał ( nono) to polecam, jeśli ktoś zapomniał to przypominam, jeśli ktoś ma fajne (bardzo!) mody to prosił bym o podanie, bo słyszałem o takim do 1 części który uzupełnia niektóre wątki z Gothic 2: Noc Kruka. Jako, że mody nigdy specjalnie mnie nie interesowały, to proszę kogoś kto zna nazwę wyżej podanego o napisanie jej tutaj. Dzięx.

Mimo wszystko polecam Ci zagrać w trójkę, bo też jest dobra. O ile fabuła jest już o wiele gorsza niż w jedynce (mniej więcej równie schematyczna i kiczowata jak w dwójce), to grywalność jest wysoka. Z tym "klimacikiem" jest już trochę inaczej, bo nie ma tego specyficznego uczucia zamknięcia i bezradności, jak w jedynce. Poza tym świat gry jest podzielony na 3 dość mocno różniące się od siebie krainy. Podobał mi się klimat Nordmaru - zagubienie, poczucie zdania na łaskę dzikich zwierząt. Myrtana i Varant też potrafią zachwycić, chociaż Myrtana raczej świetnym odwzorowaniem lasów i sielankowymi widoczkami, a Varant frustruje z powodu ogromnych odległości, które trzeba pokonać na piechotę.

Aha - Gothic 3 jest grą z najgorzej zoptymalizowanym silnikiem EVER, trzeba mieć silnego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnijcie sobie panie i panowie ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=H0ZhS2nf1uc

To jest klimat Gothica, właśnie za to go kochamy. Aż miło się ogląda. ;) Ten filmik polecam najbardziej głupc... eee, graczom, którzy jeszcze nie zagrali w "jedynkę".

Przyznam się, że nie grałem ani w Gothica 3 ( nie kupuję, bo liczę po cichu że się ukaże w CDA)

Stary, teraz G3 kupisz na Allegro za 29zł + przesyłka = 40zł. To naprawdę niedużo, a i jeśli ktoś nie grał, naprawdę polecam. Może to już nie to samo co dwie pierwsze części, ale zagrać trzeba.

A słyszeliście o pracach nad nowym projektem Community Story? Mają tam dodać rozdziały, nowe zadania, ogólnie ma wrócić choć cząstka klimatu. Sam patch będzie działać na CP 1.73, tekstury będą mroczniejsze, mają wróćić klasyczne zbroje przyjaciół Bezimiennego... Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę się już doczekać. Więcej tutaj:

http://gothic.org.pl/gothic-3/community-st...-zapowiedz.html

Jeśli ktoś już o tym pisał, to przepraszam - nic takiego nie zauważyłem.

Pozdrawiam. :)

Edytowano przez jokerq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przerywam rozmowę to z góry przepraszam. Ale mam pytanie.

Chodzi o

smoki

w Gothiku 3. Na jednym forum o owej grze, usłyszałem pogłoski o

smokach

. Więc zgodnie z moją klasą w Gtohiku 2, udałem się na

polowanie na smoki

. Przetrząsnąłem całą Myrtanę, Nordmar i Varant, w poszukiwaniu

tych bestii

i znalazłem 4 okazy. Wysłałem

poczwary do krainy ich pana

wypełniając zadanie rozpoczęte już w drugiej odsłonie Gothika. I mam pytanie. Obecnie wydaję mi się że Myrtana jest wolna od

smoków

ale nigdy nic nie wiadomo. Czy ktoś z was (jeżeli ma) może mi podesłać dokładną lokalizację wszystkich

smoków

w Myrtanie?

PS: Nigdy nie wiem co (niezbyt fabularnego) jest spoilerem, więc je dodałem. I przepraszam jeżeli kogoś zirytuję nadmierne powtarzanie słowa

smok

.

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...