Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Tak totalnie przy okazji to słyszał ktoś was o czymś takim jak Destination Playstation? Generalnie teraz obczaiłem jakieś newsy dotyczące imprezy (np. ten) i pierwszy raz słyszę, że coś takiego istnieje :P Ktoś coś wie o tym więcej czy to tylko maszynka do kręcenia hajpu na jeszcze niezapowiedziane tytuły (np. wspomnienie o nowym CoD) czy coś więcej? No i można się zastanawiać czy kolejna niespodzianka Ubi będzie miała podobne problemy jak Watch_Dogs ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o Watch Dogsy obawiam się coraz bardziej. Ploty o rezygnacji z wersji na WiiU, ciche ploteczki jakoby wersje na PS3/X360 również mogły się nie ukazać i ciągłe przekładanie premiery z early 2014, marca 2014 na optymistyczny i całkowicie niepewny czerwiec 2014. Ubi założyło sobie chyba ciut za dużo. WD, jeden lub jak to się plotkuje nawet 2 nowe Assassyny, The Crew i The Division, na które nie ma szans w tym roku. Ciekawe czy faktycznie 5 marca sprawa z nowym Assassynem się wysypie, do tego jeszcze plotki o nowym Batmanie, oj ciekawy tydzień się szykuje.

Tak sobie ograłem dziś troszkę pierwszego DLC do RYSE i jestem w szoku. Na pierwszy rzut oka tryb survial nie charakteryzuje się niczym specjalnym, ale jakże błędne jest to myślenie. Walka z czasem, uciekającym życiem i masą przeciwników. Niby proste, ale jak świetnie to wszystko razem działa. W końcu co-op ma jakiś wyraz, aż chce się grać kolejne rundy. Pytanie, czemu tak późno i w postaci DLC, czemu tak świetne rozwiązanie nie znalazło miejsca w podstawowej wersji ? Wielkie dzięki Microsoftowi, który ma w zwyczaju przeceniać season passy zanim to pojawi się pierwszy DLC. W końcu obok bardzo dobrego singla mam do dyspozycji równie dobre multi/co-op, tylko dlaczego tak późno :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jak śmiesznie:

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=102921116&postcount=1

Hohoho, PS4 takie mocne, nadkonsola i w ogóle, a takie rzeczy wychodzą. Nextgeny jak na razie to totalna porażka. :/

Chyba trzeba będzie trzymać się na razie PC, a konsolę kupić za jakieś 2-3 lata. No chyba, że Rockstar wyda RDR2 to po czekaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szadoł

DS to event dla sprzedawców (choć i prasa tam jest). Wszystko jest za zamkniętymi drzwiami, ale z reguły Sony pokazuje tam pełny lineup na cały rok, więc zawsze są tam też zapowiedzi. Rzadko kiedy jednak coś wypływa.

@Orchi

Akurat wywalenie trzech wersji pastgenowych wyszłoby grze na dobre. Thief przez multiplatformowe piekło zapłacił tragiczną jakością wszystkich wersji (co w 2014 w grze na UE3 jest kompromitacją). No i w Ubisofcie pracuje z 10 tys. osób. Nad WD siedzi pewnie koło 1000, czyli tyle co nad każdym AC. Problemem Ubi są właśnie te rozdmuchane teamy. Jak przeczytałem, że nowe Trials robi 210 osób to się za głowę złapałem.

@Rudyrydz

takie rzeczy wychodzą

Przecież od premiery było widać, że multi zaliczyło downgrade wobec single. Pytaniem było to jaką formułę zastosowano. Zamiast tekstur w niższej rozdzielczość, innego oświetlenia, wywalenia AO czy innych "prostych" sposobów po prostu zdecydowano się na generowanie połowy pikseli co 2 klatki. W dodatku nie jestem pewien czy jest tak od premiery. Gra gdzieś na początku lutego dostałą spory up, który ustabilizował framerate (z 50~ na 60 z okazjonalnymi dipami).

Nextgeny jak na razie to totalna porażka.

#dead

Najbardziej podoba mi się to, że najmocniej PS4/Xbone czy nawet WiiU krytykują osoby, które tego sprzętu nie mają.

Also ty myślałeś, że co tam w tych nowych konsolach siedzi? Titany? To odpowiednio 7850 i 7770, które w chwili wyjścia w 2012~ nie były demonami prędkości. Dochodzą do tego wolne laptopowe CPU. Myślałem, że każdy o tym wie. ;p

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nie obchodzi warstwa techniczna nextgenów i nie chodzi mi akurat o grafikę, bo na nią mam totalnie wywalone skoro super grało mi się w TF, które na obecne standardy wygląda średnio. Chodzi mi po prostu o fakt, że z wielkich obietnic wychodzi na razie kupa. Gry, które nie potrafią trzymać stabilnego framerate, obiecane betonowe 60fps to gra działająca średnio w 45fps z dropem nawet do 32fps(!!!). No serio? Nie o takie sprzęty walczyłem. :(

W dodatku jakość gier, w tym samych exów nie powala. Liczyłem stanowczo na coś więcej z obu(a nawet trzech) stron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane betonowe 60fps to gra działająca średnio w 45fps z dropem nawet do 32fps(!!!). No serio? Nie o takie sprzęty walczyłem.

Launch games. Spróbuj teraz.

Co do rozdzielczości to biorąc pod uwagę jakość obrazu w multi KZ:SF to takie oszukane 1080p ma dużo więcej sensu niż sub-1080p, bo utrata IQ jest minimalna, a artefakty widoczne na screenach są w ruchu maskowane przez umiejętnie wsadzony blur. Educate yourself.

W dodatku jakość gier, w tym samych exów nie powala. Liczyłem stanowczo na coś więcej z obu(a nawet trzech) stron.

Przecież KZ SF w sieci to shooter lepszy niż Ghosts i w odróżnieniu od BF4 działający. W singlu jest najlepszy z całej startowej trójki (to nie jest duże osiągniącie).

O grach MS się nie wypowiem, ale widzę że Orchi nawet o Ryse wypowiada się bardzo pozytywnie.

N gier nie ma dużo, ale jeśli już coś wyda to jest to w miarę dobre.

Do tego z charakteru wypowiedzi wnioskuję, że to twój pierwszy start konsol, który śledzisz. Napiszę tylko, że on nie jest wcale słaby w porównaniu z paroma poprzednimi. ;p

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od 2009 w ogóle interesuję się konsolami więc tak, to pierwszy start tych maszynek, który "przeżywam".

Jeśli miałbym w coś grać z tej 3 gier, którą wymieniłeś w singlu to na pewno nie byłby to Killzone, który z WIELU opinii jest zwyczajnie NUDNYM i bezpłciowym fpsem. Wolałbym już po raz drugi przejść Ghost bo chociaż tam coś się cały czas dzieje no i jest pieseł. xD

W multi KZ zarówno w 2 jak i 3 był bardzo dobry i grało mi się bardzo dobrze więc SF na pewno też jest dobry. Multik to fakt GG umie robić, singla zdecydowanie nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym w coś grać z tej 3 gier, którą wymieniłeś w singlu to na pewno nie byłby to Killzone, który z WIELU opinii jest zwyczajnie NUDNYM i bezpłciowym fpsem. Wolałbym już po raz drugi przejść Ghost bo chociaż tam coś się cały czas dzieje no i jest pieseł.

Przeszedłem Ghostsa na 360 i na X1. Dawno się tak nie zanudziłem jak podczas drugiego przechodzenia kampanii. Jedyne co mnie motywowało to perspektywa wbicia szybko i łatwo kolejnych banalnych achievementów, a w konsekwencji banalnego calaka. Ta kampania straciła to co zawsze było mocną stroną CoDów - widowiskowość, Modern Warfare czy nawet Black Opsy sprawiły mi więcej przyjemności.

O tym, że Killzone jest nudny czytam tylko w internecie, znajomi bardzo pozytywnie się o nim wypowiadają. Już to nie raz pisałem/mówiłem. Jeśli pominęlibyśmy kwestie techniczne, a gry takie jak Killzone SF, RYSE czy Dead Rising 3 wydane zostały na starą generacje to wszyscy by się rozpływali, chwalili jakie to świetne tytuły. Wszyscy oczekiwali chyba po nowych grach, że przysłowiowe świnki nauczą się latać. Te wszystkie tytuły to bardzo dobre produkcje, a najczęściej złe opinie o nich mają osoby, które nowych konsol na oczy nie widziały i przeczytały wszystko z miernych recenzji w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killzone, który z WIELU opinii jest zwyczajnie NUDNYM i bezpłciowym fpsem. Wolałbym już po raz drugi przejść Ghost

Musiałem się na chwilę położyć po tym tekście. Jedyne co Ghosts robi lepiej to co-op, bo Extinction jest całkiem fajne, a Killzone:SF co-op nie ma (jeszcze).

@Orchi - Bierzesz Garden Warfare? Jestem trochę salty, że nie mogę w to zagrać (tak jak w przypadku Titanfalla odmawiam kupowania czegoś na Origin, a X360 chcę się pozbyć), bo brakuje mi trochę takich luźnych gier do couch co-op. Teoretycznie jest tego coraz więcej, bo w tym tygodniu Awesomenauts i Dead Nation, a za tydzień Towerfall (jaram się tym strasznie i byłem gotów dla tej jednej gry kupić Ouyę swego czasu), ale PvZ GW wygląda fantastycznie po tym co zobaczyłem w QL na GiantBomb. Mam nadzieję, że MS nie zapłacił za jakiś długi okres ekskluzywności i za maksymalnie pół roku będę mógł to kupić.

@Sergi

Nintendo. Defining multiplayer experience since 1996.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Myślę, że w tym stadium developingu nic nie zmieniło by wywalenie dwóch wersji past genowych i jednej middle genowej (sam Ubisoft tak powiedział o Wii U, hłe, hłe tongue_prosty.gif).

N ma gier najwięcej (tak się czepiam) i nie "w miarę dobre" tylko "naprawdę dobre". Właśnie to rekompensuje te cykliczne posuchy. Jak już po tej dziurze wyjdzie gra, to mamy pewność, że dobra. Przykładem jest nowy DK, którego można kupić nawet tylko dla muzyki biggrin_prosty.gif

Myślisz, że aż 1000 nad WD? Z Assasynem też mnie zaskoczyłeś. Jeśli to prawda, to oczekuję poziomu GTA. Watch_pieseł to gra, w którą najchętniej bym teraz zagrał. Jeśli skasują wersję Wii U dołączę się do regularnego hejtu na Miiversowej "stronie" Ubi biggrin_prosty.gif Co tam się działo po aferze Raymanowej...

Żeby trochę rozluźnic internetową atmosferę, zapodam taki oto obrazek (mniej więcej), który przykuł moją uwagę podczas przechadzania się ulicami Warszawy (na dole posta)

@RudyRydz

PS4 niedługo dostanie Infamousa (nad którego gameplayem być może skupili się trochę w przerwach między programowaniem naturalnych reakcji ubrań na zderzenia z ptasimi odchodami chytry.gif... pewnie będzie dobrą grą).

XONE ma grę, która jest exem chyba tylko w snach Spencera, ale to zawsze ekscytujący shooter.

Nie ma na tym świecie poczytalnego i obezmanego homo sapiens, który narzekał by na jakość biblioteki Wii U.

Nie wiem co to za lag z czarną czcionką, argh!

post-947633-0-88955400-1393883083_thumb.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ostrze sobie ząbki na PvZ. Gra prezentuje się wyśmienicie, a po filmikach udostępnianych przez znajomych wygląda jeszcze lepiej. Najpierw jednak ogram Tomb Raidera, którego dziś wymieniłem za Ghostsa. Do premiery Titanfalla się na pewno nie wyrobię, więc na Kwiatki i Zombiaki przyjdzie mi zaczekać pewnie do końca marca.

Also. Batman Arkham Knight ?

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://image.noelshack.com/fichiers/2014/10/1393880745-dishonored-2-darkness-of-tyvia.jpg

Tak, tak, tak. Niech to nie będzie fake...

Tyvia to wyspa na północy imperium w świecie DIshonored. Czytając lore w jedynce odniosłem wrażenie, że niewykorzystanie innych lokacji w sequelu byłoby zmarnowaniem świetnej okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te wszystkie wczorajsze "leaki" to fejki autorstwa jednej osoby. Silent Hill Otherworld, data premiery DC, Dishonored 2, Uncharted 4 in-engine vids. Tylko najmniej interesująca imo rzecz, czyli Batman, zdaje się być prawdziwa.

FML

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast bardzo ucieszy zapowiedź nowego Batmana. Po tym co Rocksteady zrobiło z Arkham Asylum i Arkham City jestem pełny nadziei. Taki true nextgenowy Batman z piękną grafiką to by było coś. Na 99 % będzie to sequel AC, więc fabularnie też może być bardzo ciekawie. Po części rozumiem już dlaczego BA Origins było tworzone przez inne studio. Od czasu premiery AC trochę minęło, więc Rocksteady miało dużo czasu na stworzenie czegoś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony potwierdziło, że PS4 rozeszło się w 6mln egzemplarzy do klientów, a nie sklepów. Szybko prą do przodu dzięki premierze w Japonii i Infamous:SS. Do tego rozeszło się 13,7mln gier czyli średnio nieco ponad 2 gry na użytkownika.

@lubro

Te video U4 to prezentacja jakiegoś silnika z 2010. Na YT jest filmik. Coś te fake'i słabo wychodzą, ale ludzie się nabierają. ;p

A dzisiaj premiera okładki GI, prawdopodobnie nowy Batman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rudyrydz

No no. To wszystko fejki i "ponoć" odnosi się do tego, że ich autorem jest jedna osoba. :3

@Batman

Suddenly hyped, because:

a) bez pastgenów i WiiU jeśli GAME się nie walnął (a to chyba za duży sklep, żeby się mylić), więc nic nie będzie niepotrzebnie pochłaniać zasobów.

b) cool cover

c) batmobil

AHuvV4e.png

Czekam na oficjalną zapowiedź.

EDIT:

d) playable Quinn

e) wraca Scarecrow

f) całe Gotham

GOTY

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej cieszy brak wersji na current-geny. Bałem się, że dużo gier będzie jeszcze stać w rozkroku... Mam nadzieję, że kolejne multiplatformy będą podchodzić podobnie do sprawy.

No i całe Gotham? Wow. Wolę bardziej liniowe Batmany (pierwszy to nadal mój ulubiony), ale wierzę, że Rocksteady uda się wypełnić miasto zadaniami. Cieszy też Scarecrow jako główny villian, szykują się fajne levele "na haju".

Teraz tylko pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie zdążą wydać grę przed końcem roku.

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b) cool cover

Aww, to fakt. Gdybym miał kupować gry oceniając je po samych okładkach to ten batman byłby murowanym day one buy.

No i ten batmobil. Sexy.

Ale z drugiej strony aż tak bardzo się nie będę nakręcał. Po tym co pokazało origins ciężko spodziewać się wybitnego tytułu. Chociaż w sumie, jeśli faktycznie będzie tylko na PS4/X1/PC to i tak go sprawdzę, chociażby po to żeby zobaczyć jak wygląda batman ograniczeń wynikających z mocy past genów (...i wiiU)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony aż tak bardzo się nie będę nakręcał. Po tym co pokazało origins ciężko spodziewać się wybitnego tytułu.

I to mnie boli. Wszyscy niestety, po średnio przyjętym Origins będą obawiać się o nowego Gacka. Nie zapominajmy, że Origins robione było na szybko przez inne studio, pewnie dlatego bo Rocksteady miało już na głowie next genowego spadkobierce Arkham City. Czekam na dokładne szczegóły, ale wiem, że tym Panom można zaufać, bo zrobili 2 fantastyczne gry i wiem, że chce zagrać w tego Batmana na premierę.

@edit

Nie myślałem, że tak się najaram na ten tytuł...

1 2

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie boli. Wszyscy niestety, po średnio przyjętym Origins będą obawiać się o nowego Gacka. Nie zapominajmy, że Origins robione było na szybko przez inne studio, pewnie dlatego bo Rocksteady miało już na głowie next genowego spadkobierce Arkham City.

...dopiero teraz zauważyłem, że robi to rocksteady. To zmienia postać rzeczy. Składam preorder najwcześniej jak się da. And seriously, dat batmobil. DAT BATMOBIL.

Edytowano przez QuadDamage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosh. Ten trailer jest dobry, nawet jeśli to tylko CGI. No i fajnie, że 2014. Okres od września wygląda już tak dobrze, a jesteśmy jeszcze przed zapowiedziami corocznych serii i E3.

mam nadzieję Rocksteady wyznaczy kierunek innym developerom

Evolve, Witcher 3, FF XV, KH3, MGSV:PP, The Crew, CARS (choć WiiU), Lords of the Fallen, Division, The Witness, SW: Battlefront, Mirror's Edge 2. Gdzieś chyba czytałem, że i Dragon Age Inquisition. Wbrew pozorom przesiadka na nowy sprzęt przebiega szybko. Szybciej niż sam się spodziewałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer niespecjalnie mi się podoba, Scarecrow ma przesadnie zniekształcony głos, przemowa Thomasa Wayne'a jest zbyt szablonowa, nie ma jakichś zaskakujących scen, poza pojawiającymi się postaciami. Sama gra oczywiście wygląda na 10/10 i nigdy nie wątpiłem, że coś nazywającego się Arkham Knight może być słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie będzie na Wii U. Satoru Iwata raczej zada nie ruszy i żadnej umowy z Rocksteady nie podpisze :(

Trailer IMO słaby. Szczególnie moment kiedy zaczyna sobie żartować: "nie roztrwoń pieniędzy na szybkie samochody (ujęcie BAT mobila), na skandaliczne ubrania (Batsuit), na destrukcyjny styl życia". Na początku poczułem niebezpieczne zbliżenie do trzeciej części filmowej. Mam nadzieję, że gra nie czerpie z założeń kina. Arkham city miało często lepszą narrację od trylogii filmowej oraz więcej "momentów". Uwielbiałem ten klimat odizolowania od Gotham. Mam nadzieję, że huczne miasto (na jakie pewnie zdecydowało się Rocksteady) nie złamie bariery pomiędzy grą, a filmem. Zakończenie też zbyt dobrze IMO nie wróży prezentacji (efekciarski wskok Batmana do auta). Te obawy jednak nie zmieniają faktu, że na grę bardzo czekam, a na czym ogram, to się okaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...