Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

To które dane są prawidłowe, Media Crate, czy Famitsu? Pewnie lepiej sobie poradzi w Stanach. DKC CR sprzedał około 7 mln sztuk (wg. VGC 6,1 nie wiem już w co wierzyć). W tym milion w Japonii oraz 3 miliony w USA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapominasz, że DK CR wyszedł w 2010 gdy Wii było już 4 lata na rynku z bazą kilkudziesięciu milionów konsol. Jak sprzeda się w 500k to będzie super, a 1mln to w ogóle osom opcja przy takiej liczbie konsol.

@lubro

Ten tweet okazał się żartem, także przykro mi, że muszę popsuć Twój optymizm. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten start w JP pokazał jak bardzo nasze kultury się różnią. Spodziewałem się podobnego eventu jak przed amerykańskim startem, a to po prostu było krótkie party z udziałem celebrytów i twórców.

A nie jest czasem tak, że w Japonii handheldy przeżywają drugą młodość i po prostu zjadają rynek konsol stacjonarnych? I dlatego pompowanie funduszy w marketing dużych wersji się nie opłaca, więc i eventy bez szału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RudyRydzu, masz rację, ale spójrzmy na inne milionowe gry na Wii U. Przykład: Zelda WW HD. Zeldy na Wii sprzedały kolejno prawie 7 mln. oraz 3,5 mln. (Druga z bazą ok. 80-90 mln). DKCR zaś sprzedał ok. 6-7 mln z bazą, może 70 mln. To bardzo silna marka i liczę, że sprzedaż przekroczy milion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To które dane są prawidłowe, Media Crate, czy Famitsu?

Media Create ma lepszą metodologię. Famitsu trochę zgaduje.

Pewnie lepiej sobie poradzi w Stanach.

Tam gdzie sprzedaje się 50k konsol co miesiąc? :|

Ten tweet okazał się żartem, także przykro mi, że muszę popsuć Twój optymizm. smile_prosty.gif

Kill me now. Chociaż powinienem to przewidzieć. Rozsiewanie fałszywego info w social media to specjalność gości z MS.

@Sergi

Sony trochę tych środków w promocję w JP zainwestowało. W końcu to start. No i PS3 to dalej najlepiej radząca sobie tam duża konsola, więc może uda się zachować jakąś ciągłość. Chociaż to chyba też nie jest argument. Wii było w Japonii megahitem, a WiiU megakatastrofą.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach Wii U sobie radzi najlepiej. Poza tym te 50 k jest nieoficjalne. Okropnie duża rozbieżność w stosunku do VG chartz. Lubię te cotrzymiesięczne dane Nintendo. Następne już chyba na początku marca.

Wii megahitem? Tylko 12 mln spdzedanych egzemplarzy. Poradziło sobie bardzo dobrze, ale megahitem nie było. Wii U zaś szybciej osiągnęło milion niż PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Najlepiej nie znaczy, że dobrze. Konsola sprzedaje się w US gorzej niż GCN i gorzej niż Dreamcast.

2) Chartz źle zgadło? Szok.

3) Dane Nintendo to zupełnie coś innego, bo dotyczą konsol wysłanych do sklepów, a nie sprzedanych klientom.

4) Mocny start nic nie znaczy, bo teraz WiiU w JP dogorywa. Dopiero po 15 miesiącach jest szansa, na wyprzedzenie ogólnych numerków X360.

Śmieję się z siebie, że dalej się daję wciągnąć w dyskusję, w której ja próbuję przynajmniej przywoływać jakieś fakty, a ty się opierasz na chartz, liczysz z nadzieją na przyszłe dane i stwierdzasz jakie marki są silne podając numerki z Wii. Może faktycznie nie trollujesz, ale męczy mnie dyskusja z tobą. Ode mnie zatem generalny EOT.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wii U outsold X360", to się stało chyba we wrześniu.

Wątpie żeby sklepy teraz ssały nadmierne ilości konsol, a potem je jeszcze zwracały (mówiłeś wcześniej, że niby tak się działo). Może te sprawozdania od Big N nie dokładnie dotyczą ludzi, którzy konsolę mają, ale to pokazuje stan, który będzie za jakiś czas.

Czyli jeśli powiesz, że Uncharted to silna marka, bo na PS3 sprzedało tyle i tyle, to jest to bzdura, tak? Nie można dawać numerków z 7 generacji?

Zaciekły fanatyk Nintendo nie może się dogadać z wściekłym fanbojem Sony, szok! Boję się jak sobie radzisz z dyskusjami w "realu" jeśli takie luźne, niezobowiązujące dyskusyjki w internecie cię męczą biggrin_prosty.gif No offence, ale serio? Bawią cię tylko rozmowy typu

-Zawaliście stary, no nie?

-No zawaliście.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię...

"Wii U outsold X360", to się stało chyba we wrześniu.

Nie wymyślaj. Tam u góry dałem ci link do tematu na GAF i sprzęt też tam jest.

ale to pokazuje stan, który będzie za jakiś czas.

Czyli to statystyka bez znaczenia?

Czyli jeśli powiesz, że Uncharted to silna marka, bo na PS3 sprzedało tyle i tyle, to jest to bzdura, tak? Nie można dawać numerków z 7 generacji?

Gdy U4 już wyjdzie na PS4, zaliczy potężną megabombę i będę pisał, że to silna marka, bo się sprzedawało na PS3 świetnie, to będziesz miał sytuację podobną do tego co ty teraz robisz.

Boję się jak sobie radzisz z dyskusjami w "realu"

Oszczędź sobie takiej gadki. Nic nie poradzę, że dyskusja z tobą to walenie głową o ścianę.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podsumowując statystyki

Media Crate (neogaf?)-dokładne statystyki, niwiele odstające od rzdczywistości

VGC-praktyczne, na codzień, może odstawać od rzeczywistości, ale pokazuje sytuację na rynku i trendy na nim panujące

Dane od Sony/Ninny/Microsoftu-pokazuje jakie sukcesy (bądź nie) odnosi firma z konsolą. Liczby te stają się szybko, rzeczywistą sumą posiadaczy konsoli

Am I right?

Zobaczymy jak DK poradzi sobie w innych regionach. Może być tak jak z Zeldą WW HD. Po tym jam sprzedał się DKCR mogę chociażby wywnioskować czemu Retro zajęło się Kongiem, a nie Metroidem. Ta pierwsza marka jest silna (7 mln jak na exa to sporo) i nie wiem jaki masz z tym problem.

Chyba głową w ekran tongue_prosty.gif Mam tylko jedną uwagę, a w zasadzie sugestię. Pomyśl odwrotnie.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten nowy DK pięknie śmiga. Świetne animacje + 60 fps to przyjemny miks. Na razie bardziej mi się podoba, niż wszystkie chyba Mariany 2D. Nie pożałowałem zakupu.

Teraz będę w to grał do premiery Super Smash : <

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do zimy/jesieni?

Oh God, Thief zbiera same szóstki i siódemki, przeplatane sporadycznie ósemkami gafa.gif

Mam nadzieję, że to nie odzwierciedla rzeczywistej jakości. W kolejce Titanfall (raczej pewniak) oraz Infamous SS (dum, dum, dum...).

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem patrzeć na recenzje pół roku temu, to i nie mam zamiaru sugerować się nimi teraz. Jak widzę rozpiętości ocen od 90 % do 35 % to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Nikt nie wspomniał, ale MS chyba zabiera się ostro do roboty jeśli chodzi o walkę o potencjalnych nabywców. Zapowiedziano bundle z Titanfallem i 1 miesiącem Golda za 399 funtów, co jest całkiem przyzwoitą okazją. Odliczając grę i golda, za konsolę wyjdzie jakieś 350 funtów, więc jest to cena wyjątkowo okazyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>recenzje

Lol w tej branży. Gdybym się kierował recenzjami, to bym grał tylko na iOS, bo tam przecież są najlepsze gry.

@399 funtów

Pricecuty są zawsze dobre i musiałbym być kompletnym idiotą, żeby ten ruch krytykować. Nie jestem jednak pewien czy dobrze to rozwiązano. Imo powtórzono błędy dwóch konsol walczących o życie w zeszłym roku. Tak jak WiiU, zapowiedziano ten zestaw kilka tygodni przed pojawieniem się tańszych konsol. Z tego względu sprzedaż WiiU na początku września siadła jeszcze bardziej niż do tej pory. Pricecut się ogłasza z dnia na dzień. Drugim błędem jest obniżka ceny tylko w jednym regionie. To zrobiło Sony z Vitą. Cena w Japonii spadła, ale przyniosło to też spadek ruchu na zachodzie gdzie po prostu oczekiwano oficjalnej obniżki. Teoretycznie to inna sytuacja, bo bundle można chyba zamawiać już teraz, a US dostało zestaw z grą za cenę konsoli. Inne rynki są chyba dla MS nieistotne.

Tak czy inaczej to dobry kierunek, choć nie wiem ile tych zestawów z Titanfallem będzie. Pricedrop zostanie nawet na gołe konsole, a 400 funtów w porównaniu z 350 to dalej za dużo. Try 300.

Also jednak ta Japonia chciała PS4. 320 tys. konsol w 2 dni przy starcie w lutym to dobry wynik. Ciekawe jak będzie dalej. Jeśli rzeczywiście rzucono na rynek japoński tylko 350k konsol to za tydzień będzie spektakularny spadek. Sony mocno zawaliło sprawę dostaw.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta promocja dotyczy bodajże wyłącznie UK, więc ta walka o klienta to raczej takie lokalne, wyspiarskie wymachiwanie szabelką TF. O ile się nie mylę ten zestaw nie posiada tego fikuśnego pada od Respawn - szkoda. A propos, z chęcią bym przetestował wspomniany kontroler, bo mój egzemplarz skrzypi od samego patrzenia się na niego.

@down

zapomniałem o jednej małej rzeczy - fixed PS. u nas w Polsce również pojawiła się "oferta promocyjna" na XO

Edytowano przez Farmah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie zapominaj, że w Selgrosie ceny nie zawierają VATu, także, w tym przypadku musimy patrzeć na tą cenę napisaną małym druczkiem - 2,3k, no chyba, że kupisz konsolkę na firmę biggrin_prosty.gif

Odnośnie pada z Titanfalla to zamówiłem go sobie z niemieckiego amazonu. Faktura materiału jest nieco inna niż ta ze standardowego pada - przypominająca gumę. Moim zdaniem trzyma się go znacznie lepiej niż standardowego, a i wykonanie moim zdaniem ciut lepsze. Z tego co pamiętam można takowego zamówić na Ultimie za 260 zł, ale jako, że temu sklepowi nie ufam wolałem sobie go sprowadzić zza granicy.

Also pobawiłem się dziś trochę zuploadowałem 2 filmiki na yt. Czynność trochę skomplikowana, bo najpierw filmiki trzeba wrzucić poprzez Upload Studio do OneDrive, potem zassać na komputer i dopiero na serwery yt. Szkoda, że nie ma bezpośredniej opcji wrzucenia filmu z konsoli na yt. Spodziewałem się znacznie gorszej jakości, ale nie jest źle. FIFA Ryse

Also #2 Wraz z marcowym patchem w końcu X1 dostanie możliwość streamowania rozgrywki za pomocą twitcha. Do tego będzie istniała możliwość archiwizowania całych streamow. Nice.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne rynki są chyba dla MS nieistotne.

Nie chyba, tylko na pewno. Ale skoro szefostwo firmy nie widzi w tym nic złego i jest mu z tym dobrze, to niech tak będzie. Odpływ klientów w stronę konkurencji będzie dalej postępował, psy będą szczekały, a karawana pojedzie dalej.

Zresztą, żeby daleko nie szukać - na liście moich znajomych w konsoli Xbox 360 mam kilka osób ze Stanów Zjednoczonych i oni faktycznie używają tego sprzętu, gdzieś tak w 50% do grania. Reszta czasu, to jakieś Netflixy, YouTube, Skype i inne "pierdoły". Czasami obserwuję, co robią, więc wiem. Nie jest to jakaś wielka grupa statystyczna, ale daje pewien pogląd. Ten pogląd widzi też Microsoft, ponieważ ludzie ci są podpięci do Internetu i ich aktywność jest u szefostwa, jak na dłoni.

Także mamy na pierwszym miejscu telewizję na żądanie, a dopiero na drugim gry. Z czym Europa się oczywiście nie zgadza.

Czas oceni, czy był to dobry kierunek i decyzja biznesowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia lepiej niż się spodziewałem, najważniejsze teraz jaka będzie średnia tygodniowa sprzedaż. 300k w 2dni to bardzo dobrze.

Pricedrop X1 w UK ? Z jednej strony cieszę się, ale z drugiej coś w biodrze mówi mi że obniżka ceny konsoli w 4 miesiące po premierze to super zły sygnał.

Phil Spencer zakomunikował na Twitterze że dzięki Chmurze X1 jest w pełni zdolny do 1080p60 FPS.

No cóż, trzeba spytać posiadacza X1 jak te 300 tysięcy serwerów wpływa na jakość multi.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie z tą chmurą... Czyli co, grając offline będę miał 900p i 30 fps, a włączając internet nagle skoczy do 1080p i 60fps? Czy gry w ogóle będą działać tylko z podpięciem do sieci?

Niech coś zrobią, a później się chwalą. Chmura to, chmura tamto, ileż można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phil Spencer zakomunikował na Twitterze że dzięki Chmurze X1 jest w pełni zdolny do 1080p60 FPS.

Myślałem że już schowali do kieszeni te bajki o przyspieszaniu samochodu silnikiem, który stoi w piwnicy, a to ciągle żywe. ALE jak przechodzą teksty w stylu "The human eye cannot perceive the difference between 720p and 1080p on screens less that 50 inches" (Mitch Dyer, IGN) to można wstawić każdy kit.

@DatPriceDrop - Jakby z bundla z TF wywalić Kinecta i puścić to za ?300, i to najlepiej w większej ilości krajów, to można by nawiązać walkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosh. Streamowanie na X1 wygląda tak dobrze. Więcej komentarzy na ekranie (na PS4 pasek z boku pod kamerą jest całkiem zmarnowany), dołączanie do gry, archiwizowanie streamów, twitchowa appka lepsza. Mam nadzieję, że Sony nie zostawi tego tak jak jest i z czasem przynajmniej dorówna. :|

No i tak. Mi też brakuje wrzucania rozgrywki bezpośrednio na Youtube. Nie jestem w stanie pojąć dlaczego dalej tego nie ma.

EDIT: To pojawiło się w moim twitterowym feedzie i najpierw zauważyłem "New Project Gotham Racing" i "Development". Teraz jestem smutny

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasuje nowe niezapowiedziane IP

To nie jest ani nie gra Stiga, ani Barloga. Możliwe, że to gra, którą zaczął Papy po GoW: Ascension. On jednak odszedł z SSM kilka miesięcy temu. Możliwe, że to z tej gry zrezygnowano. To prawdopodobnie coś co było w pre-produkcji lub w fazie conceptu. Rocznie takich projektów kasuje się setki.

Inna sprawa, że to bardzo "zabawna" sytuacja. Jeszcze 3 tygodnie temu SSM się przeprowadzało do większego biura, zatrudniało i pojawiały się filmy jak tam się super pracuje. Nagle zwolnienia. Smutne.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...