Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

1886 sprawiło, że malutkimi krokami zmierzam w stronę konsoli. Gra wygląda MEGA, ale wiem, że to pewnie niepotrzebny hype. Nie wiem jak sama gra będzie wyglądała na naszych(no, na razie waszych konsolach :P), ale jest to kolejny exclusive, który mówi: Ej chłopie, kup tę konsole!

Co do kupna konsoli to mam pytanie co do gier. A w zasadzie ich cen. Jak wygląda/wyglądała wasza "rozrzutność" pieniężna na gry? Ile miesięcznie mniej więcej wydawaliście? Wiem, że zależy to od tego, czy akurat były ciekawe premiery, ale mniej więcej możecie się chyba określić. ;)

I jeszcze jedno pytanie - jak wyglądały ceny gier po premierze X360 i PS3? Też kosztowały tyle co gry obecnie na PS4 i X1? Czy jest jakaś szansa, że w niedługim czasie ceny gier na next-genie spadną i będą na poziomie cen gier tamtej generacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja realistyczna - GTAV, Left4Dead3

GTA V to nie będzie żadne zaskoczenie, a L4D3 już powstaje. Nazywa się Evolve

Poza tym Valve nie umie liczyć do trzech

@EzioPL - Bardzo dużo zależy od portfela i zainteresowań. Można się dobrze bawić nawet za 20 miesięcznie kupując tylko PS+. A ceny nowych gier tak bardzo się nie różnią pomiędzy generacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie port i nie gra Sony to dalej trzymam się tego Left4Dead3. Jeśli to Batman to będę smutny, bo imo nie ma na rynku bardziej zmęczonej serii. Dla wielu to pewnie byłby bardzo pozytywny news.

Interesująca sprawa. Wreszcie wiadomo cokolwiek o Rime. Wygląda na to, że twórcy próbowali zaoferować grę MS, ale zostali odrzuceni przez brak socjalnego stuffu. Niby to stare cele, ale jeśli część z tego trafi do gry będzie super.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Also. Get hype.

Cóż, sam tekst wspomina o jakieś serii mającej spore znaczenie (wydźwięk?) na rynku - czyli nowe IP odpada i za L4D3 - mimo, że Valve nie umie liczyć do trzech - bym się nie obraził; za Batmana w sumie też nie, bo nawet Origins mi się podobało :D Sam nie zamierzam strzelać o co może chodzić, bo równie dobrze może to być kolejny news w stylu "z dużej chmury mały deszcz". Z drugiej strony nie obraziłbym się jakby zapowiedzieli coś faktycznie dużego... a do tego kwalifikuje się chyba jakakolwiek nowa zapowiedź od Valve ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Batman na nowe konsole? Jestem za ;). Właściwie, to nie spodobał mi się sposób zrobienia prequela z poprzedniej części. O ile w Tomb Raider wyszedł serii na dobre, to w Origins mnie to zdziwiło.

@luke20

Wyrobiliby się? Premiera była stosunkowo niedawno, premiera PS4 także, więc nie sądzę. Ale w każdym razie byłoby fajnie, gdyby im się udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jak ktoś teraz krzyczy, że "wielka seria zmierza na nextgeny" mam gdzieś z tyłu głowy Fallouta 4. Trochę przecieków już było, od Skyrima minęły ponad 2 lata, na E3 zapowiedź powinna być najpóźniej.

Też może być coś od Capcomu. Poza DR3 i DD robionymi przez poboczne studia siedzą dość cicho z nextgenami, a miliony za nowego DMC albo RE (RE7 nie został w którymś momencie właściwie zapowiedziany przez pomyłkę? Tak mi się coś kojarzy) czekają.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XONE niewiele lepiej od Wii U. Ups?

@Born2Respawn

Czy wyrobiliby się z Batmanem? Oczywiście. Nad Arkham Origins pracowało poboczne studio. Plotki (czy oficjalne stanowisko) mówią o tym, że Rocksteady dłubie nad sequelem Arkham City.

Liczę na to, że nowy DK trochę kopnie Wii U do przodu. Szkoda by było gdyby okazał się kolejną, nic nie znaczącą dla konsoli (sprzedaży) grą. Gra się przyjemnie, muzyki słucha jeszcze bardziej tongue_prosty.gif

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok od

. Dalej mnie przechodzą ciarki jak to oglądam. W ogóle ten rok to był niezły rollercoaster. "Kompromitacja, bo nie pokazali konsoli". "Sony też? ma jakiś DRM". "MS na pewno dostarczy mocniejszy sprzęt". "Nie oddamy 30% przewagi". "Nowych konsol nikt nie kupi! Sprzedaż WiiU doskonale odzwierciedla trendy na rynku". Glorious.

Sony tego 20 lutego trochę obiecało. Jak to wyszło?

Delivered:

- PCtowa architektura. W miarę mocny sprzęt. Do tego bez elementów elementów utrudniających programowanie jak dwie pule pamięci w X1.

- Remote play. Rzecz, która spowodowała, że od listopada moim głównym sprzętem do grania jest właśnie PS4. Możliwość wyciągnięcia Vity w czasie krótkiej przerwy w pracy i zagranie w coś jest czymś niesamowitym. Jedyna wada to konieczność pilnowania się z tym jaki dysk mam w konsoli w domu.

- Share. Można się czepiać, że jakość nie jest najlepsza, a gier wspierających interaktywne streamowanie jest mało, ale to był strzał w dziesiątkę.

- Granie w czasie pobierania. 10/10 would use on other platforms. Kupiłem dzisiaj Stridera i zacząłem grać 3 minuty po rozpoczęciu pobierania.

- Social stuff. Lubię to i chyba wszystko się udało dostarczyć. News feed jest przejrzysty, mobilna appka pozwala na łatwy dostęp do aktywności znajomych (streamy np.), a integracja z facebookiem jest już w miarę dobra.

Not delivered:

- Suspend/resume. Miało być szybko w aktualizacji OS - dalej nie ma. I tak trzymam konsolę w trybie czuwania, więc miło byłoby od razu po uruchomieniu wrócić do gry.

- Streaming gier/dem. Niby beta PS Now trwa za oceanem, ale przynajmniej u nas to pewnie 2015-16.

- Kamera. W zasadzie to mi wisi, ale początkowo jej rola miała być chyba większa. Dalej uważam rezygnację z kamery w pudle za najlepszą decyzję Sony (na drugim biegunie Kinect w pudle to imo najgłupsza decyzja MS), ale fajnie byłoby zobaczyć więcej jej funkcji.

- DriveClub

fix this szit Sony

buy Strider it's good

EDIT: Ktoś widział w miarę niedrogie DS4? Nie mówię o <200zł, ale nie chcę po prostu płacić 269 w Sony Centre czy 259 w MM. Potrzebuję jeszcze dwóch kontrolerów, żeby dobić do czterech przed premierą Towerfall i Octodad.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię tej pompatycznej propagandy ze strony Sony. Nigdy nie mogą pójść normalną ścieżką marketingu. Hasła typu "we are for the players" (jakby konkurencja nie była), "życie to gra, a ludzie to gracze" (nerd power), czy w tym materiale "fight with reality, we take you too a greater place" (ocb) są po prostu przesadzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Farmah - Wow dzięki. To już jest w miarę akceptowalny poziom.

@Luke - Jeśli hasełka reklamowe ci tak działają na nerwy to jesteś strasznie zaślepiony w swojej niechęci. rolleyes.gif

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Sony. Ślinka mi cieknie na myśl o TLOU (tylko żeby to PS3...), ale przeszkadza mi ich marketing. Jak widzę w TV taką reklame gdzie facet wrzeszczy "robimy to dla graczy!", to mi prawie wstyd za moją ukochaną branżę. Może trochę mówię na wyrost, ale mogli by przyluzować, bo to zaczyna być niesmaczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza Sony w Japonii taka, że lepiej żeby jej nie było. PS Meeting sprzed roku chyba jeszcze długo będzie najlepzymi 2 godzinami dla gamingu ever. Pozbawiłem się złudzeń na zapowiedź czegoś dużego czy nowe materiały, niech ogłoszą ile się sprzedało i będę kontent.

Pora obejrzeć PS Meeting znów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogli by przyluzować

Zgadnij kto jeszcze mógłby "przyluzować".

to zaczyna być niesmaczne.

Serio? Hasło "4theplayers" niesmaczne?

iKLfnQoELpdpn.png

Ten start w JP pokazał jak bardzo nasze kultury się różnią. Spodziewałem się podobnego eventu jak przed amerykańskim startem, a to po prostu było krótkie party z udziałem celebrytów i twórców. No i Hashimoto odbębnił dokładnie to samo co rok temu na PS Meeting rzucając "please be excited".

Tyle dobrze, że demo Yakuzy już jest, a beta FF XIV wystartowała. T-thank you Japan.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te eventy Sony są dla dobrą promocją dla zwykłego klienta, ale dla gracza nowego jest niewiele. To ma być fun i zabawa, promocja konsoli ( co oczywiście rozumiem ) ale przydałby się jakiś event naładowany pokazami i nowym materiałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest coś za co podziwiam MS to konsekwencja. Oni rzeczywiście chcą zrobić drugie podejście do Japonii. Na X360 kupili/ufundowali parę świetnych gier (Blue Dragon, LO, TLR, Vesperia), ale ponieśli komercyjną porażkę. Teraz mają już multiplatformy (KH3, FFXV, MGSV), potencjalny projekt Platinum i teraz jeśli nowa gra Mistwalker faktycznie będzie zapowiedziana we wtorek na XO to będę musiał ten sprzęt kupić. Oh well... Proszę tylko o bezkinectowy zestaw za 350-400 euro do końca roku.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To, że W101 w JP kupiło tylko kilka tysięcy osób jest winą tylko i wyłącznie Nintendo, które wydało to w tym samym tygodniu co WW HD i wydając na marketing kilkaset jenów. Zresztą wszystko co wydane na WiiU w Japonii jest skazane na porażkę. DKC:TF zaliczający najgorszy start w historii serii nie jest przypadkiem.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wina Nintendo i kop w tyłek od Japończyków, bo to nie są każuale, żeby nie wiedzieć nic o W101. Tak samo kopnęli Big N, a właściwie to ich Zeldę (na szczęście ALBW rozpopularyzowała serię na nowo). BTW, skąd masz dane dot. DKC TF?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...