Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Ja np. mam kompa który służy mi do internetu, muzyki i pracy. Prościej mówiąc mam w nim zintegrowaną kartę graficzną. I np. teraz będę kupował next-gena. Ja od początku byłem zdecydowany na PS4, ale jak ktoś nie był to spojrzy sobie niedługo na bundle z konsolami i zobaczy - ,,hmm, PS4 ma bundla z Infamous, a X1 z Titanfallem, a to musi być bardzo dobre skoro tyle się o tym mówi - biorę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego CoD10, BF9, AC4, FIFA14 czy Madden25 sprzedały się najlepiej na PS4/Xbone pomimo tego, że są też na innych platformach? Dlaczego MLB The Show 14 jest podawane jako przykład gry, która może ruszyć jeszcze więcej PS4 w US pomimo tego, że jest też na PS3 i Vicie? Dlaczego SSB4 jest podawane jako największa nadzieja WiiU, jeśli jest też na 3DS?

Multiplatformy to najczęstszy powód, dla którego ludzie kupują nowy sprzęt na początku generacji. Do tego gry nie ma na PS4, więc jest z automatu mocnym argumentem dla osób, które chcą kupić nowy sprzęt i się wahają. No i dochodzi fakt, że promocja Titanfalla opiera się na X1. Odbywa się to imo trochę na granicy "false ad", bo mówienie o TF w kontekście "exclusive'a" jest mylące. Wydaje mi się, że znaczenie TF dla X1 jest bardzo proste do dostrzeżenia i w sumie oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za exclusive z tego Titanfalla, kiedy jest jeszcze na 2 inne platformy. Jak ma to niby pomóc XONE?

To nie jest exclusive. Najwyżej semiexclusive w tym sensie, że jest tylko na platformach MS.

Pomoże mu natomiast to, że wersja na X360 będzie później. I w sumie tyle, bo wersja PC wygląda lepiej, jest tańsza i wychodzi w tym samym czasie co wersja na X1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachus, tak pomyśli tylko każual.

To trochę brzmi jak jakaś manipulacja. Tak jak mówisz lubro, false ad. Microsoft przekonuje ludzi, że ma exclusiva, a tak naprawdę to ma gorszą wersję gry. Myślę, że to nie będzie system seller. Gamerzy, czyli po dużej części target Titanfalla wiedzą, że ograją to na swoich, często mocnych PC. Gracze mają przeważnie ustabilizowane plany co do next genów (chyba, przynajmniej ja mam, gdybym wybierał, to PS4).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że tutaj zadziała ten sam mechanizm jak podczas końcówki ostatniej generacji, gdy multiplatformy na konsolach sprzedawały się x lepiej niż wersje na PC, mimo gorszej jakości. Czyli typowy klient weźmie grę na X1, a wtajemniczeni na PC.

Pozostaje pytanie - tylko po co .. ?

Lubro - jakaś tam podstawa do dyskusji jest, zwłaszcza że VGC w ostatnim czasie można uznać za ... optymistów, jeśli chodzi o sprzedaż ( mylą się na ,, korzyść " ) i naprawdę rzadko mylą się jeśli chodzi o proporcje jeśli chodzi o podział na platformy. Ale nie są nieomylni, tak samo NPD też przelicza dane, tyle że oni mają większą bazę danych. Napewno pokazują jakie panują trendy w branży.

Filmik z Titanfalla mnie pozytywnie zaskoczył. Gra rzadko kiedy gubi klatki, choć hasła o podbiciu rozdziałki stają się w świetle mniej realistyczne niż wcześniej.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamerzy, czyli po dużej części target Titanfalla wiedzą, że ograją to na swoich, często mocnych PC.

Nie wszyscy gracze mają PC do grania. Wiesz o tym, prawda?

Pozostaje pytanie - tylko po co .. ?

Po co kupować Titanfalla? Sorry, czasem mnie gubisz. ;p

jakaś tam podstawa do dyskusji jest

Ogólny kierunek (PS4>X1) jest znany. Po co nam do tego chartz, którego nikt nie bierze poważnie? No i nie porównuj do tego NPD, które jest chyba największą firmą na świecie uprawiającą market research.

Filmik z Titanfalla mnie pozytywnie zaskoczył. Gra rzadko kiedy gubi klatki

Wait wat. Za każdym razem gdy tam są 2-3 Tytany gra zwalnia do 40 i rwie obraz jak szalona. Wyobraź sobie jak grywalny będzie Last Titan Standing w 6vs6. Jasne, że to beta i build pewnie sprzed kilku tygodni, ale jeśli to nie zostanie poprawione do premiery to będzie niemałe fiasko. Argumentem przemawiającym za poświęceniem oprawy było właśnie to stało 60 klatek. Po ostatnim patchu KZ:SF też "rzadko gubi klatki" i przez większość czasu jest 60FPS, ale nigdy nie powiem, że to stałe 60FPS.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy gracze mają PC do grania. Wiesz o tym, prawda?

Każdy to wie, ale taka grupa osób jest mimo wszystko spora - zobacz tutaj, strony konkurencji, nawet fora konsolowe. Wiele osób mówi że ogra na PC, bo po prostu szkoda kasy na kupno konsoli dla 1 gry. Naprawdę eksluzywny Titanfall ( X1, 360 ) mógłby sprawić że góra przyszłaby do Mahometa, skoro Mahomet nie chce do góry.

Dzięki obsuwie wersji na 360, ofc najlepszy wynik wykręci X1, ale sprzedaż na PC moim zdaniem też będzie zadowalająca.

Po co kupować Titanfalla? Sorry, czasem mnie gubisz. ;p

Nie nie, miałem na myśli po co MS rozdrabnianie wpływu jaki TF mógł mieć na sprzedaż X1.

Ogólny kierunek (PS4>X1) jest znany. Po co nam do tego chartz, którego nikt nie bierze poważnie? No i nie porównuj do tego NPD, które jest chyba największą firmą na świecie uprawiającą market research.

NPD ma 60 % danych z pierwszej ręki, resztę oblicza. VGC ma dane z 10 %. Zgoda, w takim układzie łatwiej o pomyłkę ale trend jest znany i w wielu miejscach obliczony z naprawdę dużym prawdopobieństwem. Anyway to jest offtop, więc ucinam.

Wait wat. Za każdym razem gdy tam są 2-3 Tytany gra zwalnia do 40 i rwie obraz jak szalona. Wyobraź sobie jak grywalny będzie Last Titan Standing w 6vs6. Jasne, że to beta i build pewnie sprzed kilku tygodni, ale jeśli to nie zostanie poprawione do premiery to będzie niemałe fiasko. Argumentem przemawiającym za poświęceniem oprawy było właśnie to stało 60 klatek. Po ostatnim patchu KZ:SF też "rzadko gubi klatki" i przez większość czasu jest 60FPS, ale nigdy nie powiem, że to stałe 60FPS.

Momentów gdy na ekranie będą 2 - 3 Tytany nie będzie aż tak dużo moim zdaniem, i to normalne że klatki spadają. Czy zostanie poprawione nie wiem, tak samo jak z rozdziałką. Nie pamiętam też wypowiedzi o stałych 60 klatkach, a nawet jeśli pamiętałbym podchodziłbym tak samo jak do klatek KZ SF ( swoją drogą - fajnie że poprawili ). Jak jest zadyma to zawsze klatki spadają, nawet na uber PC. Tak samo dzieje się w Killzonie, i wciąż jest to wspaniała gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po prostu szkoda kasy na kupno konsoli dla 1 gry

Zgrzytam zębami na ten tekst.

Momentów gdy na ekranie będą 2 - 3 Tytany nie będzie aż tak dużo moim zdaniem

Pograłem chwilę na PC i miałem kilka(naście) takich sytuacji w każdym meczu.

Jak jest zadyma to zawsze klatki spadają

Jasne. Do mid50s nikt by nawet nie zauważył (CoD każde tak działa na konsolach), ale jeśli regularnie jest w środkowych czterdziestkach i sięga nawet 36-38? Zresztą nvm, to beta. Jestem pewien, że akurat to poprawią.

A propos KZ:SF. I did this :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, nie grałem, ciężko mi się wypowiedzieć, staram się myśleć pozytywnie. Do parametrów technicznych TF odniosę się na końcu, bo materiale DF.

Kupno konsoli bez co najmniej kilku gier ,, muszę to mieć " i kilkunastu ,, chętnie bym zagrał " to dla mnie za wysokie progi. Zwłaszcza gdy alternatywa jest lepsza i tańsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno konsoli bez co najmniej kilku gier ,, muszę to mieć " i kilkunastu ,, chętnie bym zagrał " to dla mnie za wysokie progi.

Nie mówię o tym. Denerwuje mnie tekst "nie kupię konsoli dla jednej gry". Zwłaszcza gdy jest powtarzany pod kilkoma grami na tej samej platformie często przez te same osoby. ; )

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą żadnym rynku nie jestem, ale jak dla mnie to plotki o sprzedaży Xboxa (czy działu odpowiedzialnego za Xboxa? Czy to ma znaczenie czy nie?) są jednymi z najbardziej wydumanych/szalonych jakie usłyszałem w ostatnim czasie :P Może faktycznie konsola nie generuje fantastycznych wyników, ale wtedy zmienia się strategię marketingową i podejście do tego jak chce się swój produkt sprzedać a nie oddawać go komuś innemu. IMO obstawiam, że to zwykłe bajdurzenie jest i nic z niego nie wyniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MeSSer akurat w TF walki z 3 robotami na raz to jest norma. Ba, często się zdarza, że jest nawet 5 albo 6 robotów na raz. W mieście to w ogóle jest wtedy ostra zadyma, znacznie lepiej jest na tej drugiej bardziej otwartej mapie.

Nie mogę się doczekać tego nowego materiału z The Order 1886. Chociaż w sumie nie chcę się mocno napalać, aby potem nie być rozczarowanym, no ale to jest gra chyba na którą najbardziej czekam w tym roku, nawet bardziej niż na Wiedźmina 3, bo w sumie w Wiedźmina już się grało, w TO nie.

Mam tylko nadzieję, że Microsoft zapowie jakieś fajne gry, bo obecnie od biedy dwie gry, które mnie interesują to stanowczo za mało, a mowa tutaj o Quantum Break, które jest must have no i od biedy Dead Rising 3, bo kocham sandboxy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie konsola nie generuje fantastycznych wyników, ale wtedy zmienia się strategię marketingową i podejście do tego jak chce się swój produkt sprzedać a nie oddawać go komuś innemu.

Z punktu widzenia gracza Xbone jest oczywiście do odratowania i może być sukcesem. Nawet takie porażki jak WiiU i Vita mogą robić kasę dla swoich producentów. Z biznesowego, opartego na numerkach, punktu widzenia wygląda to jednak trochę inaczej co odzwierciedlają nastroje w nie-growych mediach. NY Times opublikował ostatnio kiepski (imo), ale ukazujący trend artykuł, według którego PS4 wygrywa z Xbone rynek, który jest już zupełnie nierelewantny. Inne artykuły są bardziej dosadne (Microsoft Corporation?s Xbox One Looks Like a Total Failure). Do tego dochodzą nastroje wśród inwestorów. No i Stephen Elop przejął kontrolą nad dywizją od Surface, Xboxa i Windows Phone. Ten sam Elop, który chciał ostatnio Xboxa sprzedać. Coś wisi w powietrzu. Powtórzę się jednak. Amazon nie ma na takie coś pieniędzy. Oni mogą kupić ze 2-3 małe studia takie jak Double Helix, ale nie całą dywizję. Już szybciej uwierzyłbym w tą ostatnią plotkę o tym, że to Samsung jest Xboxem zainteresowany.

To wszystko dalej tylko ploteczki. Imo sprzedawanie czegokolwiek kłóciłoby się z wieloletnią taktyką MS, która ma polegać na integracji urządzeń w jeden ekosystem.

EDIT: Oh boy Kojima. Coś ty zrobił lol

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna gra do kolekcji, w której na 1080p możemy liczyć tylko w przypadku jednej konsoli: http://www.pssite.com/news-31156-metal_gear_solid_v_w_1080p_jedynie_na_playstation_4___konsola_w_edycji_fox.html .

Co prawda gra mnie, ani ziębi, ani grzeje, ale jest to kolejny przykład na to, że spora moc obliczeniowa konsoli Xbox One idzie po prostu "w gwizdek". Tak (chyba) nie miało być...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że prawie wszystkie obecne (lub wkrótce wychodzące) gry na PS4 to typowe zabijanki? inFamous, Assassin's Creed Black Flag, Tomb Raider. Trochę to dziwne. Nowa generacja powinna charakteryzować się większą różnorodnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do tej pory najbardziej podobało się zabijanie w NFS Rivals, Resogun, FIFie, Sound Shapes, Flower i Contrast. Całkiem przyjemnie było też w Outlast i Doki-Doki, choć grałem krótko. Nie mogę się doczekać aż dorwę w następnym tygodniu~ Injustice oraz Knacka i zacznę brutalnie mordować. Słyszałem, że posiadacze X1 do zaspokojenia żądzy krwi używają Zoo Tycoon i Powerstar Golf. Dla mnie to jednak chyba byłaby przesada.

Mniej niż 22 godziny do blowoutu The Order. Nowy trailer, urywki gameplayu, wygląda ponoć lepiej niż reveal trailer, nowe info. New sig because of hype. Do tego przestaję się dzisiaj golić, żeby się lepiej wczuć w październiku~ w wiktoriański klimat.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna gra do kolekcji, w której na 1080p możemy liczyć tylko w przypadku jednej konsoli: http://www.pssite.co...edycji_fox.html .

Co prawda gra mnie, ani ziębi, ani grzeje, ale jest to kolejny przykład na to, że spora moc obliczeniowa konsoli Xbox One idzie po prostu "w gwizdek". Tak (chyba) nie miało być...

Nie do końca. Moc około 1.30 TF to według wielu serwisów PC moc do uzyskania 720p, a 1.8 to moc do 1080p. Zwalić wszystkiego na devkit czy Kinecta nie można.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To XONE ma 1,3 TF, a PS4 1,8?

Desor, zawsze znaczna większość hitów to będą "zabijanki". Chyba, że u Ninny.

1.32 vs 1.84 dokładnie.

PS4 ma większą różnorodność gier niż X1 a z tego Sony jest rozliczane przez fanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke się wypowiada, serwisy oceniają nowego Donkey Konga, a tu cisza!

7 od EDGE, 7 od Eurogamera, 6 od Gamespotu. Czyżby formuła się przejadła? Czyżby serwisy w końcu zaczynały przeglądać na oczy, że Nintendo ich zalewa odgrzewanymi kotletami? Mam nadzieję.

Po pierwszym DK, który ma 87 na MC jednak lekki zawód, no ale pewnie praktycznie to samo więc czego się spodziewać. No, ale przecież WiiU nie jest martwe prawda? smile_prosty2.gif

Ofc gra zgarnia też 8, 9, a nawet 10(nie wiem za co w sumie), ale jednak tendencja spadkowa jest wyraźnie zaznaczona. Czy podobny los spotka kolejne kotleciki od Nintendo? Przekonamy się już niebawem(albo i nie hehehe)!

Edytowano przez Rudyrydz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś trollem i hejterem, ale sprostuję. Gamespot to banda niekompetentnych redaktorków, którzy nauczyli mnie, aby zlewać ich oceny ciepłym moczem. Luigi's Mansion 2 dostał od nich 6, co jest tak absurdalne, że nawet ciężko to przetrawić. Jednym z minusów były "zbyt rzadko osadzone checkpointy", przy DK podobny minus. To są po prostu każualowi amatorzy.

Następnie. Nie wiesz za co? To przeczytaj. Chyba, że to zbyt wielki wysiłek, zostaje YouTube z bardzo pozytywną recenzją GameXplainu oraz Polygonu. Przy okazji zobaczysz jak pięknie ta gra wygląda, za co jest chwalona. Podpisujesz się pod negatywnymi recenzjami, ale zadziwiają cię pozytywne. Grałeś, że wiesz z czym masz do czynienie? Nie, więc siedź cicho zamiast spamować po necie.

Wonderful 101 zostało ocenione gorzej, a jest genialne, co potwierdzi lubro.

Co ty tam masz. PS4, XONE? Whatever, przeanalizujmy biblioteki tych konsol. PS4: Killzone (średnia ok. 73): Świeża ta gra jak cutscenki w Call of Duty. Nie wprowadza nic nowego, prócz drooona. Wow! Knack (średnia ok. 50): takie brązowe w Wiśle, żeby nie napisać kupa. Ups.

XBOXONE: Forza 5 (średnia coś ponad 80): kotlet, przy którego jedzeniu, płaci się za każdy kęs. Dead Rising 3 (średnia ok. 80): gejzer pomysłów

Czy nadal twierdzisz, że konkurencja jest lepsza od Nintendo pod względem odświeżania marek? Co więcej, podaj mi 3 firmy, które robią to lepiej od BIG N.

Nie wiem jaki los miałby spotkać kolejne gry Nintendo. Mario 3D World jest trzecią najlepiej ocenianą grą 2013. Za TLOU i GTA V. Zelda A Link Between Worlds ma 91 na Metacriticu. Jest zdobywcą paru nagród. Naliczyłem 2 za najlepszą handheldówkę i jedną za grę roku. Zelda WW HD ma bodajże 90 na MC i 9,8 od IGNu. Tylko 0,2 niżej od GTA V. A to tylko ostatnie tytuły. DK dostał 9 od IGN, 10 od Destructoid. Tak właśnie poświęciłem kupę czasu prowokatorowi.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są po prostu każualowi amatorzy.

I co z tego? Przede wszystkim są redaktorami i skoro im to przeszkadza to mają prawo wyrazić własne opinie. Zapominasz chyba, że recenzja to właśnie subiektywna opinia gracza przelana na papier.

Następnie. Nie wiesz za co? To przeczytaj. Chyba, że to zbyt wielki wysiłek, zostaje YouTube z bardzo pozytywną recenzją GameXplainu oraz Polygonu. Przy okazji zobaczysz jak pięknie ta gra wygląda, za co jest chwalona. Podpisujesz się pod negatywnymi recenzjami, ale zadziwiają cię pozytywne. Grałeś, że wiesz z czym masz do czynienie? Nie, więc siedź cicho zamiast spamować po necie.

Grałem w DK KR na Wii, czy ta gra czymś się różni od nowego DK? Wątpię.

Pięknie wygląda? Super. SMG też wygląda pięknie, a jest nudny i słaby jak cholera. Wygląd to nie wyznacznik jakości gry co potwierdza najnowszy Killzone.

Czy nadal twierdzisz, że konkurencja jest lepsza od Nintendo pod względem odświeżania marek?

Zarówno PS4 jak i XOne obecnie IMO nie ma NIC wartego uwagi w swojej bibliotece i takie są fakty.

Poza tym o jakim odświeżeniu Ty piszesz? Przecież to są nintendowskie CoD-y. :P

Zelda WW HD ma bodajże 90 na MC i 9,8 od IGNu.

Błagam, nie wyskakuj z edycjami HD bo to jest jak chwytanie się brzytwy i wywlekanie gier, bo się już nie ma co wymienić. Zupełnie jak fani Sony wyskakujący, że edycje HD to są exy na PS3 co z tego, że te same gry był wydane kilka lat wcześniej na innej platformie i można tam to ograć.

Widzę, że nie możesz znieść, że ktoś ma negatywne zdanie o Nintendo i ich grach, a jednocześnie doszukujesz się jak mi wbić szpileczkę dosadzając się do PS4 i XONE, które obecnie zlewam po całości. Ciekaw jestem co będziesz pisał pod koniec roku gdy developerzy będą odchodzić totalnie od poprzedniej generacji i tym samym WiiU nie będzie dostawać żadnych gier 3rd party. Ciekawe czy dalej będziesz miał klapki na oczach i utrzymywał, że z tą konsolą jest wszystko DOBRZE. smile_prosty.gif

Edytowano przez Rudyrydz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro im przeszkadza trudność w grach, to niech się nie biorą za redaktorowanie jednego z najbardziej prestiżowych portali gamingowych.

Sorry, myślałem, że jesteś wyznawcą XONE, czy PS4.

Nintendowskim CODem jest New Super Mario Bros U (ale jest odgrzane perfekcyjnie, a hardcorowych platformerów nigdy za wiele). Nic innego mi na myśl ostatnio nie przychodzi. Nawet nowe Pokemony to duża ewolucja marki. 500 osób, 3,5 roku pracy. COD się nie umywa. Mario 3D ewoluuje wyśmienicie co tłumaczyłem już nie raz.

Super Mario Galaxy to czwarta najlepiej oceniana gra w historii wg. Metacritic. Pierwsza wg... tego drugiego (późno jest tongue_prosty.gif). Ciekawy jestem czemu Ci nie pasuje. Jesteś takim trochę... heretykiem biggrin_prosty.gif

Nie łapie się reedycji. Wspomniałem o dwóch innych hitach. Przytoczyłem tą grę, jako że została świetnie zrimejkowana i to kolejny diament w bibliotece Wii U.

To, że uwielbiam Wii U, nie znaczy, że nie widzę wad. Mówiłem, że chciałbym The division i The crew. Mówiłem, że konsola ma za mało mocy. Ale czerpię z niej masę funu. Nowy DK to kolejne "świetne doświadczenie growe"(cytując Gamexplain), które mnie czeka.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...