Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

XBone dostanie patch, który uwalnia część zasobów zarezerwowanych dla Kinecta. Zamiast 10% będzie zajęte tylko 2%.

Po fali krytyki, porównywaniu rozdzielczości do PlayStation 4 i ciągłym mówieniu o tym, że 1080p, przy stałych 60 klatkach na sekundę nie jest czymś aż tak bardzo oczywistym, Microsoft nagle zauważa, że ta cała "otoczka", oprócz grania (do czego przede wszystkim służy konsola) jest zbędna? Teraz to już musztarda po obiedzie, bo konstrukcji i tak nie zmienią. Trzeba było o tym wcześniej myśleć.

Już widzę czerwcową konferencję Microsoftu podczas targów E3 i jedną z dwóch wiadomości (może obie?). Pierwsza to obniżka ceny, a druga zestawy bez Kinecta.

W tej branży jeden drugiemu patrzy dokładnie na ręce i Microsoft musi poczynić jakieś kroki. Pożyjemy, zobaczymy.

[DOPISEK]

Żeby daleko nie szukać - nadchodzący Tomb Raider - Definitive Edition w bezpośrednim starciu dwóch platform:

.

Smutne, ale prawdziwe.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi

Powyżej tekstu, który cytujesz napisałem: "nadchodzące marki" gdyż ktoś obruszył się, że porównuje platformę roczną, do dwumiesięcznej. Forza już jest na XONE, więc odpada. Czy Fable i Gearsy są oficjalnie zapowiedziane?

Gratuluję! Osiągnąłeś nowy poziom upierdliwości! Wytykanie pojedynczych błędów. Każdy się czasem myli, bo język narodu polskiego trudnym jest. To nie powód do moderacji postów, a może jakiś moderator się wypowie, czy rzeczywiście coś mi grozi?

@RudyRydz

:D Widzę, że dobrze się bawisz jako prowokant, ale to akurat słabe było.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestem w błędzie, to niech mnie ktoś poprawi, ale z tego maila wynika, że do Playstation Now potrzeba... PS3. Ta usługa będzie dostępna na PS3, czy streamuje z PS3 na PS4? I am at complete loss.

@Luke20:

Przy WiiU wypisujesz gry, które już wyszły, a na PS4 i XBone liczysz tylko te, które dopiero wyjdą i zostały zapowiedziane? To co to za porównanie?

Osiągnąłeś nowy poziom upierdliwości!

Próbuję wyrównać z interlokutorem.

Wytykanie pojedynczych błędów

Wytknąłem jeden, bo był rażący, walisz ich dużo więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://uk.ign.com/ar...source=facebook

No proszę proszę.

Naughty Dog is allegedly working on The Last of Us 2, despite the fact that the first game remains ongoing, as well as the recent announcement of Uncharted for PS4. Releasing in 2015, according to Omelete, The Last of Us 2 is already in production for PlayStation 4.

No, ale Luke wie lepiej i niestety to jest tylko mokry sen. sad_prosty.gif

wink_prosty.gif

@Luke

Słabe? Ale skuteczne, skoro chciało Ci się odpowiedzieć, ale nie moja wina, że prawda boli. Takie życie. :)

Edytowano przez Rudyrydz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi

Powyżej tekstu, który cytujesz napisałem: "nadchodzące marki" gdyż ktoś obruszył się, że porównuje platformę roczną, do dwumiesięcznej. Forza już jest na XONE, więc odpada. Czy Fable i Gearsy są oficjalnie zapowiedziane?

A nie są? Black Tusk pracuje nad GoWem, a o Fable wiadomo już od zeszłego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi

Najpierw zrobiłem porównanie wszystkich gier. Tych które są, i które będą na wszystkich platformach. Później porównanie tylko tych, które będą.

Ja jestem upierdliwy dla Ciebie? Nic dziwnego, jeśli wciąż nic nie rozumiesz. Mam nadzieję, że to co napisałem powyżej rozwieje w końcu te wątpliwości.

Wątpie żeby walił dużo błędów, może ktoś inny jest równie zdegustowany moją polszczyzną? Anyway, proszę nie grozić mi gniewem moderatorskim, gdy samemu się nim nie jest.

@Adaś

Tylko zaznaczyłem, że to słaba prowokacja. Może w przyszłości nie będziesz się tak wysilał.

Zaraz, zaraz to o tlou2 to chyba jakieś ploty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie dzieje - Gears of War 4 (albo 5? zależy czy liczyć judgement), odblokowana moc, a do tego coraz lepiej wyglądający Project Spark (widzieliście Fable?). Zapowiada się wyrównana walka dwóch gigantów. W zasadzie jedyny problem to teraz wybór konsoli :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan x360 na chwilę obecną przychylałbym się do wyboru PS4. Co prawda na razie obie firmy wydają się być skore do wspierania konsol, ale po tym co pod koniec 7gen zrobił MS (bardzo mała liczba tytułów na wyłączność) trochę boje się kupować ich konsole. Do tego cena XO - nie chce płacić więcej za gorszy sprzęt. Gdyby nowy xbox był możliwy do kupienia bez kinecta, do tego w 2/3 ceny PS4 mógłbym to rozważyć. Obecne pozostaje przy swoim planie, w chwili premiery nowych konsol gram więcej na PC. Kiedy komputer się zestarzeje, a konsole spuszczą z ceny wtedy coś kupie. No i zastanawiam się jeszcze nad kupnem PS3. Wii i x360 już mam. Chociaż kupowanie konsoli tylko żeby zagrać w God of War jest mało sensowne. WiiU raczej odpuszczę sobie ze względu na to, że w przeciwieństwie do Wii nie ma niczego nowego (np. kontroler ruchu) a do multiplatform się nie nadaje. Słabe bebechy, niekompatybilna architektura (jestem pewien, że po śmierci PS3/x360 gry Ubi, Activision itd. przestaną wydawać gry na WU) czy wielki pad z cyfrowymi triggerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoloPL

Dobrze że MS w końcu poszedł po rozum do głowy, ale nawet po odblokowaniu mocy X1 jest sporo do tyłu za PS4 (oczywiście mówię tu o mocy obliczeniowej). Oby to był zwiastun zapowiedzi X1 w zestawie bez Kinecta.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki pad :D Ale za to super wygodny. A te triggery to tylko do samochodówek. Zresztą jak to? Kupiłeś Wii tylko dla pada?

Ubi i Acti nie przestanie. Acti zawsze Wii wspierało CODami. Ubi wydało Red stella 2 chociażby, ok. 4-5 lat po premierze konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well crap. Czytam to ostateczne porównanie TR na PS4 i X1. Thoughts:

- Ktoś coś bardzo zepsuł w czasie produkcji X1, jeśli gra na dynamicznej rozdzielczości zwalnia poniżej 30FPS.

- Wolny RAM nie pomaga w filtrowaniu tekstur i to będzie standard przez cały żywot tego biednego urządzenia. Mam tylko nadzieję, że ktoś zadziała, żeby nie wyglądało to tak jak w FM5.

- Mniej DoF, parę tekstur w niższej rozdzielczości, efekty renderowane w niższej rozdzielczości. IMO gdyby różnice między wszystkimi grami ograniczyły się tylko do tego, to nic by się nie stało.

- Tomb Raider 2013 jest imo kiepski, ale kupiłbym go na PS4, gdyby znalazła się w nich jedna z dwóch opcji - zablokowanie framerate na 30 lub wyłączenie TressFX. To pierwsze wywaliłoby wstrząsy. Chociaż średnio 50FPS jest lepsze niż spadki poniżej 30 to dalej jest upierdliwe. Druga opcja mogłaby spowodować, że spadków poniżej 60 by nie było.

- I tak spory szacun za ten port. Grałem w TR na PC na premierę jak jeszcze nie miałem drugiej karty (a ta jedna była lepsza niż to co obecnie siedzi w PS4) i na ultra z TressFX miałem 30-40FPS.

- Stara nowa Lara > Nowa nowa Lara. Jeśli ta twarz po botoksie i z martwymi oczami trafi do dwójki to odpuszczę tylko z tego powodu. Ponoć wygląda lepiej w ruchu, ale na screenach jest kiepsko.

A te triggery to tylko do samochodówek.

PCars (którego lubisz przywoływać) będzie jednak niegrywalny, bo to sim, a sim na cyfrowych triggerach to jak Mario na smartfonie.

#truthbomb

Ubi i Acti nie przestanie

Nie mogę się doczekać Destiny, Diablo 3, Division i The Crew na Wii U.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie pogrążajcie tej branży. Lubro, przestań bredzić o jakiejś niegrywalności! Kiedyś by nie było rozmów o tym całym [ciach]. Triggerach, dead spaceach w gałkach (1 mm w te czy w te, argh), paru pikselach na ekranie, czy kurcze, o 0,0001 procent słabszym XBOXie ONE. To naprawdę zaczyna być upierdliwe. Ten cały, chory wyścig technologii. Kiedyś twórcy skupiali się na grywalności, rozrywce. Teraz tylko na tej grafice (Ryse, Battlefield 4, argh 2). Będę w PCARS grał i czerpał fun! And only this, really matters!

Będzie około 50 procentowe wsparcie. Tak przynajmniej myślę.

Uważaj na słowa. - t3t

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś by nie było rozmów o tym całym szajsie.

RE4 GCN vs PS2. Debata na ten temat i chora satysfakcja posiadaczy tej pierwszej konsoli bije na głowę wszystko co się dzieje dzisiaj.

Będę w PCARS grał i czerpał fun! And only this, really matters

Specjalnie trollujesz albo nie masz pojęcia o czym piszesz. Masz PC, więc zobacz jaki "fun" będziesz mieć. Włącz coś darmowego (Simraceway, Raceroom na Steam, Racer) i weź ustaw triggery na padzie na 0 i 1. No i nie zarzucaj mi pisania bredni o gatunku, który znam na wylot. Prosze cię.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś by nie było rozmów o tym całym szajsie. (...) To naprawdę zaczyna być upierdliwe. Ten cały, chory wyścig technologii.

Co Ty, masz 10 lat? Tak było ZAWSZE! Gdyby nie bylo tego "szajsu" nie byłoby SNESa, bo przecież różnił się od NESa tylko grafiką. To właśnie wyścig technologiczny pcha branżę naprzód.

A z triggerami chyba nie rozumiesz o co chodzi - jeśli są cyfrowe to tak, jakbyś dawał gaz do dechy (1) albo nie dotykał go w ogóle (0). Tak się nie da grać w wyścigi, nawet nie kupuj PCARS na Wii U, bo tylko stracisz kasę.

Aha, teraz się połapałem, że Black Tusk mają na koncie tylko jedną grę i to o lataniu, mam nadzieję, że Microsoft wie co robi, i nie pozwoli zepsuć kolejnej odsłony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, teraz się połapałem, że Black Tusk mają na koncie tylko jedną grę i to o lataniu

Zespół od MS Flight był mimo wszystko mniejszy. Black Tusk to większa ekipa, do której dołączyła elita z Turn10, 343 czy Lionhead. To chyba teraz reprezentatywne studio MS i to co zrobią będzie bardzo dobre.

mam nadzieję, że Microsoft wie co robi, i nie pozwoli zepsuć kolejnej odsłony

Po Judgment gorzej nie będzie. ; )

EDIT@down

Będę miał ociupinkę mniejszą realistykę i już nie kupuj? biggrin_prosty.gif

Kupiłbyś Mario na smartfona z "ociupinkę" gorszym sterowaniem?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God! Ale nie taki chory wyścig! Gdzie twórcy już nawet milion bugów zostawią (BF4). Gdzie różnicą jest minimalnie większa przepustowość RAMu. Czasy SNESa to czysty fun

Nie kupuj? Gorszej bzdury nie słyszałem od dawna. Będę miał ociupinkę mniejszą realistykę i już nie kupuj? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwosci regulowania prędkości samochodu to ociupinkę mniejszy realizm? Spróbuj dojechać do biedronki wciskają gaz do dechy i puszczając go zupełnie :D

Ale w sumie masz rację - pozostali gracze też będą mieli taką kulawą wersję, więc możesz pograć.

@lubro - Ale Lionhead i Turn10 nie mają doświadczenia z shooterami, już lepiej było zostawić tam tą elitę, żeby dbali o forzę i Halo, niż brali się za grę z innej bajki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Also need help. Mam już dwie oferty za swoją kopię Rivals, która dzisiaj/jutro splatynuję. 30zł+Knack vs CoD:Ghosts. Wat do. ;_; grałem w CoD:Ghosts i znienawidziłem

Nie wiem jaki długo maltretowałeś "Duchy", ale jeżeli krótko to w dłuższej perspektywie niewiele się tam zmienia. Ograłem tytuł kilka dni temu, i brzydszej gry do tej pory na 'łoniaku' nie widziałem. Zakładam, że 1080P na PS4 sytuacji diametralnie nie poprawia. Do tego zewsząd atakują nas w singlu ograne schematy, wałkowane przez serię od dziesięcioleci. Przy multi zasnąłem a w Extinction nie miałem z kim grać. Może warto poczekać na premierę Thiefa, miast pakować się w Knacka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Nie mam pada do PC. Tak, nie mam :D W TitanFall chcę zagrać, ale do tego chyba lepsza myszka i klawiatura.

Mario na smartphony nie ma, więc dokładnie ciężko ocenić.

Jeśli robią tą grę, publikują o niej sporo wiadomości i oceniają jako extremaly promising, to znaczy, że dobrze będzie. To chyba kłamcy tragiczni nie są, no nie? Zresztą pogram, zobaczę.

Być może zawsze były wojny technologiczne fanbojów, ale coraz częściej grafika idzie na główny priorytet. To mnie denerwuje. Cytując Iwatę (czy Reggiego?): "We don't talk about technology, we talk about expierience", słuszne w stu procentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ghosts grałem na PC. Przeszedłem single i spróbowałem Extinction. Multi w CoD na PC jest niegrywalne przez zakamuflowany mouse acceleration. Knacka chciałem mimo wszystko spróbować, bo czasem dobrze się bawię w kiepskich grach (obecnie Rivals np.). Do Thiefa jeszcze miesiąc i mi NFS zbierze kurz (i straci na cenie). ;_;

Also noone cares news. Bomberman od Polaków z Bloober miał być dzisiaj, ale na skutek "interesujących możliwości" został opóźniony. Ta. Sony ma w Lutym w PS+ Outlast, a w kwietniu Secret Ponchos. Marzec jest pusty, a DriveClub na pewno zostanie przesunięty. Basement Crawl więc pewnie w marcu za "darmo". Nieźle. Tym bardziej, że i tak miałem kupić jeśli miałoby to local multi.

Cytując Iwatę (czy Reggiego?): "We don't talk about technology, we talk about expierience"

Wolę ten cytat z Iwaty: "The Wii U isn't in good shape"

#burn #rekt

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Czyli już zmieniłeś zdanie o Rivalsach jako "bardzo dobrej" grze na kiepską biggrin_prosty.gif? Na PS4 też gra często sprawiała Ci nieoczekiwane "niespodzianki" ?

CoD na 360 i X1 nie różni się prawie niczym, i tu i tu jest brzydki. Jeżeli nie masz ekipy do trybu Extinction, to chyba nie ma sensu się w to drugi raz pakować. Tylko ten tryb ratuje tą grę, a nowa mapa z najnowszego DLC przez bardzo wysoki poziom trudności tylko poprawia moje zdanie o nim. Fajne to, ale bez zgranej czwórki nie ma szans na powodzenie.

Ja bym sprzedał tego Rivalsa ( zresztą już dawno tak zrobiłem :P ), kaski nigdy za dużo, no chyba, że kręci Cię perspektywa wbicia masy łatwych trofików, w takim razie CoD będzie dobry xd.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już zmieniłeś zdanie o Rivalsach

AI mi się dało we znaki. Gra ma fajne podstawy i w ogóle, ale wykonanie leży. It's fun tho~. No i to pierwszy NFS od dawna, którego nie znienawidziłem.

no chyba, że kręci Cię perspektywa wbicia masy łatwych trofików

I like easy trophies. ;_;

@Luke20

Prezentacja jest za 2h z hakiem. No i myślisz, że Nintendo ma jakieś plany wobec WiiU?

Hahaha & Please understand

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu coś ruszy w sprawie WiiU. Gry z NDSa mają być udostępniane na U dzięki Virtual Console. NDS ma wiele świetnych tytułów, ale prawie wszyscy już je ograli. Była i jest to tak popularna kieszonsolka, że liczba odbiorców tych tytułów pewnie nie będzie porywająca, ale w zależności od tego jakie tytuły będą w ofercie, biblioteka U może się powiększyć o kilka świetnych gier. Plany wprowadzenia zmian w Nintendo Network. Możliwe częstsze licencjonowanie swoich bohaterów/licencji, ale niekoniecznie musi to znaczyć, że będzie więcej gier z postaciami Nintendo od zewnętrznych studiów. Ale równie dobrze może to dotyczyć zabawek itd.

Nintendo nareszcie próbuje ratować swoją większą konsolę. Zobaczymy czy się uda, gdy wszystko wejdzie w życie. Osobiście jestem optymistycznie nastawiony na wszelkie próby poprawienia sytuacji WiiU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...