Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Moje typy, kierowałem się tym, jak będzie myśleć jury, a nie jak myślę ja.

Game of the Year - GTA V

Studio of the Year - Irrational Games

Best Shooter - Battlefield 4

Best Action-Adventure Game - GTA V

Best Sports Game - NBA 2k14

Best Independent Game - Papers, Please

Best RPG - Pokemon X/Y

Best Fighting Game - Injustice: Gods Among Us

Best Driving Game - Forza Motorsport 5

Best DLC - Far Cry 3: Blood Dragon

Best Xbox 360 Game - GTA V

Best PS3 Game - The Last of Us

Best Nintendo Game - Super Mario 3D World

Best PC Game - Battlefield 4

Best Handheld Game - Pokemon X/Y

Best Casual Game - Animal Crossing: New Leaf

Best Voice Actor - Steven Ogg jako Trevor Philips in Grand Theft Auto V

Best Voice Actress - Ellen Page jako Jodie Holmes w Beyond: Two Souls

Best Soundtrack - The Last of Us

Best Song in the Game - Courtnee Draper & Troy Baker "Will The Circle Be Unbroken" (BioShock Infinite)

Most Anticipated Game - Watch Dogs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma na pewno powody do takich odważnych stwierdzeń.

Bomba każdej gry wydanej na WiiU do tej pory?

Bomba Mario 3D World w Japonii?

Fakt, że Knack zadebiutował w UK wyżej niż Mario 3D World?

Fakt, że PS4 na start zeszło w UK więcej niż WiiU przez rok?

Come on. Szanujmy się w tej dyskusji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego Mariusa to tak nie walcz. Komuś się nie spodobał, ale ja to tylko jako takie spostrzeżenie. Mówią ludzie, że typowe "klisze" się pojawiają. Przecież stwierdziłem, że efekciarstwo jest. Tylko latanie i robienie dokładnie tego samego przez 6 godzin jest problemem.

Tłuczesz tą mantrę o robieniu tego samego przez całą grę przez wszystkie swoje posty. Proszę Cię bardzo, odpuść. Wracając jeszcze do Twoich zarzutów odnośnie ludzi wyrażających swoje opinie w różnych kanałach komunikacji, ja nie twierdzę, że się nie znają, mogę jednak zarzucić lekkie braki obiektywizmu, bo przykład ocen RYSE-Forza jest tego najlepszym przykładem. Do tego cytujesz wypowiedzi ludzi, twierdzących, że RYSE jest opłacalnym zakupem, ale tylko na wyprzedaży, w takim razie idąc tym samym tropem, co roku nowe Call of Duty powinno być rozdawane za darmo. O Mariusie napiszę za chwilkę.

Wczoraj skończyłem RYSE, i tak na odpowiedniku normalnego poziomu trudności przejście gry zajęło około 7 godzin. Wynik może nie spektakularny, ale były to na prawdę fajnie spędzone godziny. Mówiłem o jednym zarzucie - banalnym systemie walki, doszedł drugi. Gra jest za krótka, ale w pozytywnym znaczeniu, po prostu chcę więcej, bo historia opowiedziana w grze jest fenomenalna. Niby oklepany schemat

od bohatera do mściciela

, ale historia na prawdę wciąga. Całość przyprawiona jest mitologią rzymską i celtycką przez co fabuła jest jeszcze ciekawsza.

Marius moim zdaniem, jest jednym z lepszych głównych bohaterów pojawiających się na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Chłop ma po prostu to coś, przez co nie da się go nie lubić ( choć pewnie i tacy się znajdą, albo i już znaleźli ). Do tego świetna oprawa wizualna, ale także świetna muzyka, dialogi i dźwięki.

System walki w kampanii nie przeszkadza, nie jest tak, że przez 7 h skutecznie lecimy przez grę naciskając 1-2 przyciski. Cała rozgrywka jest fanie przerywana różnymi przerywnikami, a to tworzenie falangi, a to ostrzał z balisty, wydawanie głosowych rozkazów łucznikom, żołnierzom. Trochę tego jest.

Wracając do CoDa, ograłem Ghostsa, i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że RYSE dostarczył mi kilka razy więcej przyjemności, ta gra po prostu jest dobra, a jeśli ktoś lubi takie klimaty, pozycja obowiązkowa.

Żeby nie było, że jestem wyjątkowo stronniczy. Niestety multi (raczej co-op) jest nudne już po kilku rozgrywkach. Nie ma tu tego co jest mocne w kampanii dla pojedynczego gracza, a samo zabijanie fal przeciwników nuży bardzo szybko. Sam pomysł koloseum bardzo fajny, ale coś nie zagrało tak jak powinno. Szkoda, że bardziej nie przyłożyli się do singla, bo tego "multi" dla mnie mogłoby w ogóle nie być, a kilka misji więcej przygarnąłbym z otwartymi rękoma.

@Wii U

Miało być super, a jest coraz gorzej. Liczby nie kłamią, a zarówno PS4 jak i X1 już teraz wgniatają Wii U w podłogę. Tak jak pisałem kilka tygodni temu, samo Mario konsoli nie sprzeda i jeśli Nintendo czegoś szybko nie wymyśli, będzie kiepsko.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi potwierdził to co czego domyślałem się od dawna. Single Ryse broni się settingiem, klimatem Rzymu i nawet ciekawym bohaterem, skala wydarzeń jest spora, ale kiedy odejmiemy te czynniki i jesteśmy na bezbarwnej arenie Koloseum to widać od razu że bez fabuły gra to sama walka, która po prostu na dłuższą metę nudzi.

Wydaje mi się, że jeśli The Order 1866 nie dostanie multi, a o tym nic nie słychać to sytuacja będzie taka sama - samo strzelanie zza osłon bez motywacji fabularnej będzie niewiele warte ( piszę to ja, 100 % propsujący The Order 1866 )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, prawie zapomniałbym zagłosować.

Game of the Year - GTA V

Studio of the Year - The Fullbright Company

Best Shooter - Battlefield 4

Best Action-Adventure Game - GTA V

Best Sports Game - NBA 2k14

Best Independent Game - Gone Home

Best RPG - Pokemon X/Y

Best Fighting Game - Injustice: Gods Among Us

Best Driving Game - Forza Motorsport 5

Best DLC - Far Cry 3: Blood Dragon

Best Xbox 360 Game - GTA V

Best PS3 Game - The Last of Us

Best Nintendo Game - Super Mario 3D World

Best PC Game - Gone Home

Best Handheld Game - Pokemon X/Y

Best Casual Game - Animal Crossing: New Leaf

Best Voice Actor - Steven Ogg as Trevor Philips in Grand Theft Auto 5

Best Voice Actress - Ellen Page jako Jodie Holmes w Beyond: Two Souls

Best Soundtrack - The Last of Us

Best Song in the Game - Courtnee Draper & Troy Baker "Will The Circle Be Unbroken" (BioShock Infinite)

Most Anticipated Game - Watch Dogs

Coś mi mówi, że Fullbright Company i ich Gone Home sporo zgarną, bo na vga w tamtym roku lubili takie nagrody dawać.

Jeśli nawet nie zdążli jeszcze, to Ninny zapowiada falę marketingu w 2014, a niektóre reklamy mówią "we already have a Wii".

Szkoda tylko, że nie zrobili tego wcześniej.

Poza tym, to niekoniecznie może pomóc. To bardzo prawdopodobne, że część posiadaczy wii, która nie zdaje sobie sprawy z tego, że wiiU to nie jest jakiś dodatek do wii nawet jeśli zostanie "nauczona" reklamami, wcale nie musi pobiec do sklepu. Nintendo to nie apple, któremu udaje się nakłaniać ludzi do kupowania kolejnych modeli, nawet gdy ich nie potrzebują.

No cóż, mam nadzieję, że się mylę, bo życzę nintendo sukcesu. Czas pokaże.

Nie przeliczył, bo mówił to niedawno i nie paplał by głupot siedząc na ciepłym stołku z którego nie zrzuciłby go chyba nawet gwałt na sekretarce tongue_prosty.gif

Robienie sobie takich żartów jest niesmaczne. Tym razem mówię to na poważnie.

Edytowano przez QuadDamage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Nie stawiaj się proszę ponad szefem Amerykańskiego oddziału, globalnej firmy. To on zna plany marketingowe, nieujawnione projekty growe, zaawansowane statystyki i wszystko inne. Pszyszłość pokaże. Być może nowa Zelda bije na głowę Skyrima? Why not?

@Orchi

A tak pięknie ta arena wygląda... las z podłogi... powinni to dopieścić.

@QuadDamage

Nie, nie mówisz tego poważnie. Napisałeś to ze względu na moją wcześniejszą wypowiedź Niemco-obronną. Hy?

No ale specjalnie dla Ciebie -jako osoba w branży bardzo lubiana i szanowana ma ciepłą i stabilną posadę. Nie chce na pewno stracić dobrej opinii i narazić na wypominanie błędów-. Bez humoru, na który jesteś uczulony.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiaj się proszę ponad szefem Amerykańskiego oddziału, globalnej firmy.

Reggie wielokrotnie potwierdził, że stracił kontakt z rzeczywistością.

There are just two games, Reggie

zaawansowane statystyki

Sorry, ale po co mi zaawansowane statystyki? Do marca 2013 zarówno PS4, jak i pewnie XBONE wyprzedzą WiiU. Nie sprzedasz 20 milionów gier mając 5 milionów konsol na rynku.

Być może nowa Zelda bije na głowę Skyrima?

To akurat żadne wyzwanie, bo Skyrim to kiepska gra jest.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggie wielokrotnie potwierdził, że stracił kontakt z rzeczywistością.

To be fair, wypowiedź była trochę pod wpływem frustracji. To naturalne, gdy ma się wywiad z Mistrzem Dorito.

@Luke20 Nie, w którymś wcześniejszym komentarzu żartem zwróciłem ci o coś uwagę, już nie pamiętam nawet o co dokładnie. Teraz nie żartuje. Jeśli "gwałt na sekretarce" to dla ciebie humor, to nie mamy o czym gadać. Koniec dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi zalinkowałeś tą beznadziejną wyrywkę z kontekstu? Obejrzałem oryginalną wersję i nie wypada to już tak głupio (nadal trochę, ale bez przesady, nie czepiajmy się. Powiedział tylko, że liczy się expierience). Facet widocznie dobrze rządzi jeśli 3DS w Ameryce od maja do października był najlepiej sprzedającą się konsolą. To się nazywa sukces zawodowy biggrin_prosty.gif

@QuadDamage

Jeśli słyszysz żart ze zgonem w treści, bądź oglądasz "Straszny film" ewentualnie, to brzydzisz się tym humorem?

PS zobacz sobię dyskusję od początku, bo to dziwne, że nic nie pamiętasz.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę. W piątek złożyłem zamówienie w EuroAGD, w ten sam dzień zostało ono zrealizowane a dziś kurier przywiózł mi :

r8qd.jpg

Jak na razie wszystko działa wyśmienicie. Szkoda jedynie, że to Chińczyk tak jak wszystkie egzemplarze z polskiej dystrybucji. Jestem zadowolony.

Edytowano przez NaczelnikMieczyslaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale po co mi zaawansowane statystyki? Do marca 2013 zarówno PS4, jak i pewnie XBONE wyprzedzą WiiU. Nie sprzedasz 20 milionów gier mając 5 milionów konsol na rynku.

Bardzo optymistyczne założenie przyjąłeś. ( dla Wii U ofc ) Nie wiem jak Sony i MS stoją z produkcją, ale przy obecnym zainteresowaniu te 4 mln pękną szybko

A tak pięknie ta arena wygląda... las z podłogi... powinni to dopieścić.

Kiepska próba zaczepki.

Jeśli słyszysz żart ze zgonem w treści, bądź oglądasz "Straszny film" ewentualnie, to brzydzisz się tym humorem?

Chłopie ogarnij się, bo jak czytam te bzdury, które wypisujesz to mi się słabo robi. Dla Ciebie żartowanie z takiego tematu jak gwałt jest smaczne ? Wyjdź i przestań się kompromitować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet widocznie dobrze rządzi jeśli 3DS w Ameryce od maja do października był najlepiej sprzedającą się konsolą. To się nazywa sukces zawodowy biggrin_prosty.gif

Dude. Pisałem o WiiU, które na chwilę obecną nie radzi sobie najlepiej. Chociaż może masz rację. Listopadowe NPD powinno się pojawić w następnym tygodniu i może pomimo spektakularnych porażek w Japonii i UK, w USA Mario 3D World poradzi sobie lepiej. Prawdopodobnie nie.

Wracając do PS4.

Skończyłem właśnie Contrast. Króciutka, trzygodzinna gra (byłaby krótsza, gdybym nie robił znajdziek). Bardzo przyjemna z paroma fajnymi mechanizmami. To co jednak mnie zszokowało to fakt, że to chyba najgorzej działająca produkcja, w którą na PS4 grałem. Wielokrotnie mi framerate spadał pod 30. Gra jakoś znakomicie nie wygląda, żeby to usprawiedliwić.

10/10 It was free.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

Nie no, to już przesada! Ja chciałem podkreślić, że ładnie arena wyglądała i trochę zmarnowana została, a tu atak! Wytłumacz mi czemu to zawsze Ty źle interpretujesz moje wypowiedzi.

BTW ja nie żartuje z tego poważnego tematu, ale chciałem nim podkreślić wypowiedź, jako że siła wydźwięku tego słowa jest duża (o czym, w niekorzystnym sensie właśnie się przekonałemicon_frown.gif

). Trzeba do niektórych wypowiedzi podchodzić z dystansem i zwrócić uwagę na to ile żartów poruszających niemiłe w rzeczywistości sprawy (śmierć, kalectwo) znajduje się w komediach. Poza tym grałeś w GTA? Grałeś. Słyszałem, iż ta seria (przynajmniej po części) słynie z seksizmu, co nawet zostało uwzględnine jako minus w niektórych recenzjach. I zabijanie ludzi bez powodu... bardzo smaczna gra.

@lubro

Źródło: VGcharts Super Mario 3D World-243 000 sprzedanych sztuk w jeden dzień (dane z 23 listopada, premiera 22 listopada)

Jeśli z 3DSem się udało to czemu nie z WII U? Wiem, 3DS ma lichą konkurencję, ale boost to nadal ich mistrzostwo. 2014 rokiem wojny konsoloświatowej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam dobrze zauważyłeś 3DS praktycznie był bezkonkurencyjny. WiiU miało duuuużo czasu na przeprowadzenie akcji marketingowej i opchnięcie tylu sztuk ile tylko się da. Teraz jest już przysłowiowa musztarda po obiedzie.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeliczył, bo mówił to niedawno i nie paplał by głupot siedząc na ciepłym stołku (...) Ma na pewno powody do takich odważnych stwierdzeń.

"640 KB pamięci wystarczy każdemu"

Na wszelki wypadek wyjaśnię:

To, że ktoś siedzi na wysokim stołku nie oznacza z automatu że zawsze ma rację. Nawet tacy wizjonerzy jak Bill Gates mogą się okrutnie pomylić. I w tym wypadku pewnie własnie tak będzie

Skończyłem właśnie Contrast. Króciutka, trzygodzinna gra (byłaby krótsza, gdybym nie robił znajdziek). Bardzo przyjemna z paroma fajnymi mechanizmami. To co jednak mnie zszokowało to fakt, że to chyba najgorzej działająca produkcja, w którą na PS4 grałem. Wielokrotnie mi framerate spadał pod 30. Gra jakoś znakomicie nie wygląda, żeby to usprawiedliwić.

10/10 It was free.

Gra jest słabo zoptymalizowana i zbugowana, na PC wielokrotnie się gdzieś zacinałem. Ale i tak warto grę ograć, bo jest klimat i niezła fabuła (choć można było to bardziej rozkręcić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ściągnąłem sobie Resoguna. Nie spodziewałem się, że jakikolwiek shmup jeszcze mnie czymś zaskoczy, a tu proszę - to niesamowicie grywalna produkcja i tytuł "najlepszego tytułu startowego" całkowicie się jej należy (i to żadna złośliwość). Nie wiem, jak jest z długością gry, bo przeszedłem tylko pierwszy etap (z 5), ale na szczęście replayability jest dosyć wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox One zabiera graczy nowy poziom gameplayu i pomoże oszczędzić graczom wiele stresu w multiplayerze Killer Instinc.

Co jakiś czas w meczu online gra zamiast postaci drugiego gracza wstawia bota i np. u kogoś pojedynek może się skończyć podczas gdy u drugiej strony jeszcze trwa. Zobaczcie sami

Do Naughty Dog dołącza osoba odpowiedzialna za system PlayGo w PS4, system umożliwiający grę w trakcie instalacji/pobierania gry. Biorąc pod uwagę fakt że niedawno do ekipy dołączyła czołowa programista grafiki z 343, można założyć że uderzenie będzie mocno.

@Luke20, @QuadDamage - skończcie o tym gwałcie na sekretarce i Niemcach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas w meczu online gra zamiast postaci drugiego gracza wstawia bota i np. u kogoś pojedynek może się skończyć podczas gdy u drugiej strony jeszcze trwa.

To nie działa w taki sposób. Jakie wstawianie botów lol? Nic z tych rzeczy. To po prostu wynik tragicznego netcodu.

Bijatyki potrzebują natychmiastowych reakcji i to dosłownie, bo każda klatka się liczy, a oczywiście przez internet nie da się tego odtworzyć bo zawsze opóźnienie będzie.

I dlatego zostały stworzone takie systemy jak GGPO, które zwalczają lagi. To dosyć skomplikowany proces, najprościej mówiąc polega on na ciągłej synchronizacji dwóch oddzielnych klientów gry, a jeśli dochodzi do desynchro, w tym momencie system zaczyna cofać do ostatniego momentu, tylko robi to w sposób subtelny - to tutaj twórcy KI skopali sprawę po całej rozciągłości.

Oh i może nie zauważyłeś, ale ja już dawno temat z luke20 zakończyłem.

Edytowano przez QuadDamage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to jakiś żart, żeby musieć podawać numer karty żeby zrobić cokolwiek na PSS. A co do triala - jeśli nie miało się nigdy PS+ to lepiej na Allegro znaleźć kod na 30 dni za 2zł i jego aktywować, zamiast 14 dni oferowanych na starcie przez Sony za darmo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QDamage - nie wnikam w szczegóły, po prostu na filmiku widzę że ten mecz tylko w 2/3 jest walką 1 vs 1, a w 1/3 to walka vs CPU. I tyle.

Sony ogłosiło że sprzedało 2.1 mln PS4 na świecie. 700k w Europie i Australii , z czego 250k w UK, reszta Ameryka Północna i Południowa/Łacińska - czyli na ten moment Sony wygrywa na każdym rynku, a w Europie prawie dwukrotnie.

Przewaga PS4 nad X1 w UK i USA dziwi, ponieważ obstawiałem że usługi Xboxa przeważą szalę na korzyść platformy od MS. Tak się jednak nie stało, wyższa cena, średnia prezencja jak na taki przedział cenowy i dyskusyjny obowiązkowy Kinect pchął Amerykę i Wielką Brytanię w objęcia Japończyków. Czekamy na kontrę MS, bo pod względem gier sprzęt daje radę, widać że spokojnie uda się osiągnąć 1080p w przyszłości. Ja osobiście życzyłbym sobie tańszej wersji bez Kinecta, i poprawki kilku rzeczy systemowych ( szybkość aktualizacji, czat )

Zaskakujące dane płyną z rynku japońskiego. Lightning Returns obroniło pierwszą pozycję na liście sprzedaży, a Mario spadł na .. 7 pozycję. Biorąc pod uwagę że rynek konsol stacjonarnych w Japonii już od dawna nie jest żadną rewelacją,o czym to może świadczyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox One zabiera graczy nowy poziom gameplayu i pomoże oszczędzić graczom wiele stresu w multiplayerze Killer Instinc.

Co jakiś czas w meczu online gra zamiast postaci drugiego gracza wstawia bota i np. u kogoś pojedynek może się skończyć podczas gdy u drugiej strony jeszcze trwa. Zobaczcie sami

Nope. Po przejrzeniu paru for dyskusyjnych, w tym DH, widać, że po prostu gra dziwnie reaguje na desynchronizację, a niektórzy podchwycili temat i postanowili rozdmuchać to do jakiejś teorii spiskowej z botami przejmującymi postacie graczy, żeby ponarzekać jeszcze trochę na power of the cloud.

To zwyczajne bugi (na dodatek rzadko występujące sądząc po przebieżce po forach, no i DH już szykuje patch), można się rozejść, nie ma tu nic do oglądania.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron - dobra wiadomość, miejmy nadzieję że to załatają. Co jak co, ale sytuacja z filmiku nie jest dla mnie dopuszczalna w żaden sposób.

Anyway, lista sprzedaży gier na X1. Call of Duty wins again.

1. Call of Duty: Ghosts - 755,462

2. Battlefield 4 - 436,069

3. Forza Motorsport 5 - 355,148

4. Assassin's Creed IV: Black Flag - 331,032

5. FIFA Soccer 14 - 304,445

6. Dead Rising 3 - 282,877

7. Ryse: Son of Rome - 281,660

8. Madden NFL 25 - 107,560

9. Need for Speed Rivals - 97,212

10. NBA 2K14 - 83,514

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponarzekać jeszcze trochę na power of the cloud

"Chmura" jest wystarczająco skompromitowana, więc więcej bluzgów już jej różnicy nie zrobi.

Wrzuciłem spory, 14-minutowy fragment gameplaya na "fejsa", żeby zobaczyć jaką kompresję narzuca ten uploader i w zasadzie źle nie jest. Teraz jeszcze bezpośredni upload na youtube i możliwość dorzucenia komentarza i będę "lecplejer". ;p

Kilkanaście minut KZ:SF (nieobcięte - z połowy jednego meczu, do połowy drugiego).

Dla porównania

. Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...