Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

@Luke - Luigi jest w zestawie : )

Tak, uważam, że multi jak najbardziej by pasowało. Voice-czat i już. Nie muszę obserwować reakcji znajomych, wystarczy, że ich usłyszę ;P Zresztą. Czy online w jakikolwiek sposób by zaszkodziło tej grze? Nope.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię czytać to co piszesz, ale tutaj faktycznie nie rozumiesz. Często "realizm" jest właśnie podstawowym mechanizmem rozgrywki. Czy to skrajny przypadek w takim GT5 czy Assetto Corsa, czy coś czego zupełnie się nie zauważa, jak "realistyczne" dostosowanie wysokości na jaką postać może skoczyć w skradance co z kolei wpłynie w dużym stopniu na level design. Realizm to coś, czego się zignorować nie da przy budowaniu podstawowych mechanizmów w większości gier.

Rozumiem, że realizm może być celem, i rozumiem, że ma to swoich fanów. I nie tykam takich gier, bo dla mnie to jest kompletnie niegrywalne. Co w sumie odpowiada od razu na pytanie Sergiego o symulatory.

A jak słyszę o "braku realizmu" w kontekście GTA, nie mówiąc już np. o Dragon Age, to mam ochotę dostarczyć mediom następnego materiału o szkodliwym wpływie gier na młodzież i zrobić komuś krzywdę.

No ale to dyskusja na inny temat.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą spójrzmy prawdzie w oczy - większość graczy wołających o realizm chce tak naprawdę "realizmu". Gdyby dostali grę realistyczną to by ją zjechali, bo byłaby nudna i trudna.

Trespasser był całkiem niezłym przykładem - jeżeli weźmiemy poprawkę na dinozaury. Ciekawy temat na dyskusję, natomiast wypłynęły pierwsze recenzje X1:

http://www.theverge....xbox-one-review

http://www.polygon.c...xbox-one-review

http://kotaku.com/th...view-1467960010

http://www.eurogamer...e-hardware-test

http://www.wired.com...11/xbox-review/

http://arstechnica.c...oom-revolution/

http://www.engadget....box-one-review/

http://gizmodo.com/x...orks-1467466379

http://techcrunch.co...osoft-xbox-one/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, ale trochę szkoda, że trzeba wypowiadać konkretne komendy dokładnie słowo w słowo. "Go to DR" nie działa, "Go to DR3" działa, troszkę to nie dopracowane.

Bardziej zmartwiło mnie to całe zamieszanie z HDD. Jak to możliwe, że nie mam dostępu do danych zapisywanych na twardzielu. Rozumiem ze save'y są zapisywane w chmurze, ale lubię mieć kopie zapisów na pamięci usb, a chmurze tak w 100 % nie ufam. Z drugiej strony to fajnie, bo MS praktycznie eliminuje możliwość jakiejkolwiek manipulacji, przez co życie zwyczajowych "oszukistów" będzie znacznie trudniejsze.

Wyczuwam też problem ze Smart Glassem. Od wczoraj nowa wersja jest dostępna na WP8, iOS i Androida, przy czym na razie nie dla naszego regionu. Pobranie jej w moim przypadku Androidka, nie jest możliwe, bo pokazuje, że mój smartfonik nie jest obsługiwany. Chyba sobie żartują, bo ponoć "Available for most Android 4.0+ smartphones" ( I teraz pytanie do kogoś kto się w takich rzeczach orientuje, pokazuje tak, bo w naszym regionie jeszcze nie ma tej appki, czy po prostu mój fon nie będzie z nią współpracował ? )

Btw, NfS na PS4 wskoczył na 85 pkt. Strasznie mnie cieszą tak dobre opinie o tej grze, ciekawie jak to wyjdzie na X1. W sumie to spoglądając na top 4 na PS4 można chyba spokojnie powiedzieć, że EA jest jak na razie największym wygranym.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i recki Forzy. Najlepiej oceniany ex PS4/X1 (no chyba że RYSE zrobi niespodziankę), ale... niżej niż NFS Rivals. W tej chwili 83%.

http://www.metacriti...za-motorsport-5

Szoku jak przy Killzone nie ma, ale punktów też prawie nikt nie dostaje, chyba jedna osoba tylko obstawiała poniżej 90%.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro, kierownicy nie podłączysz?

Sergi, Ty je stawiasz w moim odczuciu na półce z AAA. Może i są piękne wyjątki, ale gołym okiem widzę różnicę pomiędzy Angry Birds, Runner 2, Resogun, Pou, Bad Piggies, a Killzone, Zeldą, Mario, Assasin's creed czy W_D. Tyle.

Ta sama rzeczywistość*, więc jedna gra zdecydowanie wystarczy. Po co kupować, np. Forzę+GT+CARS?

*choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wzbogacić o--imagination on--efekty typu lawiny skalne, łamiące się drzewa czy wybuchające samochody na trasie (jako dodatkowy mode) i nazwać Forza 5 EXTREME :P

QuadDamage, ignorancja? Spytałem się, nie odpowiedziałeś na wypowiedź. Czemu wydali wersję na WII U? +2 platformy po 80 mln sprzedanych sztuk lub tylko 3 platformy na premierę gry, pewnie razem około 30 mln sztuk. W_D na WII U jest lepsze wg TWÓRCÓW. To coś znaczy.

@Zdenio

Mario bundle? Dobry wybór!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że największą wadą Forzy jest jeden z najbardziej reklamowanych "ficzerów" (AI uczące się stylu jazdy innych graczy). Forzy 4 na pewno nie przebije, może uda się wybić ponad Horizon.

Bardziej czekam na jutrzejsze recenzje Ryse, coś czuję, że będzie wesoło. Każdy gameplay do tej pory to ta sama walka - ciach, ciach, ciach, finiszer. Jeżeli Crytek skrzętnie nie ukrywa przed publiką głębi systemu walki i dodatkowych broni, to wyjdzie z tego chyba najnudniejsza gra akcji od lat (sorry, ale pusta efektowność też może być nudna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QuadDamage, ignorancja? Spytałem się, nie odpowiedziałeś na wypowiedź.

Zacytuję twoją ostatnią wypowiedź jeszcze raz.

bo czy nie jest tak, że-UWAGA, KONTROWERSYJNA WYPOWIEDŹ DO WERYFIKACJI-te symulatory są do siebie identyczne?

Tak, zadawanie takich pytań to czysta ignorancja, a wynika to z faktu, że wystarczy chwileczkę w nich pojeździć żeby zmienić zdanie. I nie, wcale nie trzeba być żadnym ekspertem.

Poważnie, nie bardzo chce mi się z czymś takim polemizować, ale dobra, dla ciebie rozwinę jeszcze trochę ten temat, choć to offtop, że hej. Otóż nie, symulatory wcale nie są "do siebie identyczne". To nie takie proste, "prawdziwego życia" nie da się zemulować dokładnie (a przynajmniej na dzień dzisiejszy). Każdy symulator próbuje to robić na swój sposób, nawet pomiędzy tymi które próbują być symulatorami absolutnymi da się rozpoznać różnicę, bez żadnych problemów, nawet jeśli jest się w tym kompletnym laikiem, bo to wcale to nie są subtelne różnice.

Jeden symulator może być bardziej "prawdziwy", drugi mniej i wcale to nie oznacza, że tylko ten pierwszy nadaje się do czegokolwiek, ten drugi symulator też może dawać sporo satysfakcji i czystego funu, jak nie więcej.

Uderzając w to z innej strony: po kiego czorta byłoby sens zawracać sobie głowę innymi tytułami, jak chociażby Assetto Corsa, podczas gdy istnieje już na przykład rFactor, hmm? Ano dlatego, że się różnią i warto grać w oba tytuły.

Czemu wydali wersję na WII U? +2 platformy po 80 mln sprzedanych sztuk lub tylko 3 platformy na premierę gry, pewnie razem około 30 mln sztuk.

To wcale nie oznacza, że wyniki sprzedaży byłyby lepsze gdyby wydać pCARS na PS3/x360. Sequele, które będą miały wersję na next-genowych konsolach sprzedały się stosunkowo kiepsko na konsolach obecnej generacji, było o tym niedawno. Jeszcze dołóż do tego fakt, że to nowe IP i że community ma duży wpływ na tą grę i presto, wnioski wyciągają się same.

A dlaczego wersja na wiiU się pojawi odpowiedziałem już wcześniej. Jedno słowo: społeczność.

kierownicy nie podłączysz?

Nie. IIRC, na ten moment wiiU nie obsługuje ŻADNEJ normalnej kierownicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, QuadDamage, tak się odpowiada!

Jeśli nie obsługuje kierownic, to zacznie po jakimś updacie, który Nintendo w swoim czasie pewnie wyda.

Jak myślicie, kiedy zaczniemy nazywać PS4, XONE i WII U current genami? Tą ostatnią niektórzy ANTY eksperci już nazywają...

Edit: Ha, Super Mario 3D World jest "American Amazon top seller" teraz! Cóż wymyślą grabarze WII U tym razem?

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oceniany ex PS4/X1

Is it though?

Lubro, kierownicy nie podłączysz?

No właśnie. Podłączysz? T500RS, G27, Fanatec GT2 się nawet nie kalibrują jak podłączę je do WiiU. Nie mówiąc już o działaniu w grze.

Jeśli nie obsługuje kierownic, to zacznie po jakimś updacie, który Nintendo w swoim czasie pewnie wyda.

To tak nie działa lol.

@Forza

GJ T10. Szkoda, że to tytuł startowy kosztem rozwoju i jak się okazuje ze sporym downgrade względem "target in-game" z PCtów z E3. Alien Colonial Marines kind of downgrade. No i dat 3D crowd (Dan's cameo 10/10). Parafrazując recenzję KZ:SF Polygonu.

The original Forza was impossibly positioned as a competitor to Gran Turismo; Forza 5 and its [soon to be - dop. lubro] infamous ?target render? reveal video was caught between impossible expectations and the somewhat subdued reality

Dobra więcej nie będę. Liczę, że ktoś napisze coś o... no wiecie... rozgrywce. Dalej nic nie wiem co zmieniono w oponach i czy poprawiono aero. No i jak się sprawuje ten day1 Madcatz.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku X1 potwierdziło się chyba to co mówiłem wcześniej - gry na next geny mają -10 za to, że są na next geny. Oni chyba oczekiwali rewolucji i gier na 50 godzin, a dostali z grubsza to samo w lepszej oprawie ( bo jak inaczej ).

Nie ma znaczenia, teraz jak wiadomo że obie konsole są OK to nic tylko czekać na dobre gry. Z racji tego że Kinecta nie chce a cena gra dla mnie role, na ten moment czekam na bundle PS4 + The Order.

Xboxa kupiłem wraz z Gears of War 2 i to był świetny początek i liczę na to samo w przypadku Ordera. No i nie odmówię sobie kolejnej porcji gier od ND/SSM. Killzone i Knacka ogram jak stanieją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie pisania posta FM5 miała 83% - Resoguna nie sprawdzałem, ale pamiętałem Twoją rozpiskę, w której wisi 82.

Still - najlepiej oceniany ex AAA PS4/X1 (co w sumie trudne nie jest, bo mieć gorzej oceniane AAA niż KZ i Knack to ciężka porażka). Swoją drogą słabiutkie te oceny, na obie konsole. Welp. Kolejny powód, dla którego nie żałuję, że następny rok spędzę z X360.

EDIT:

Pierwsze recki RYSE.

IGN 6.8/10

Gamespot 4/10

Polygon 6/10

Oficjalnie jestem rozczarowany i niezainteresowany żadną tegoroczną grą na nextgeny. Nie kupiłbym ich, nawet jakbym mógł odpalić w nextgenowej oprawie na jakiejkolwiek posiadanej przeze mnie maszynce. Dziękuję za uwagę.

EDIT2 wskoczyło Metascore, liga Knacka

http://www.metacriti...yse-son-of-rome

Szkoda w sumie - dwie najciekawsze w koncepcji gry AAA na nextgeny to crapy.

BTW wiem, że metascore jest już do wszystkich gier (poza Fighter Within o którym nikt nie pamięta), ale z rozwiązaniem The Kąkórsu proponuję poczekać jeszcze z tydzień, recki w miarę spłyną i to wszystko się ustabilizuje.

EDIT3: Fajny wywiad z Philem Spencerem. MS jeszcze nie wyłożył wszystkich kart na stół jeśli idzie o 2014, liczy że gry na Kinecta będzie teraz robić przede wszystkim third party, D4, Project SPARK i Max: The Curse of Brotherhood w pierwszej połowie roku, żadnych zapowiedzi na launch party, za to newsy o Quantum Break najprawdopodobniej na VGX; Sunset Overdrive też ma już swój vertical slice, więc są już w stanie coś z tej gry pokazać, pytanie tylko kiedy.

http://www.polygon.c...ncer-interview.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przewidziałem. Główna wada (taka jak w Knacku zresztą) - prosta rozgrywka, mało zróżnicowana, nie rozbudowana.

Eurogamer - 5/10

As a melee-combat action game, however, Ryse suffers from a stultifying lack of variety and a depressingly mechanical approach to gore. The basics of its fighting system are competent, but those basics are all you get. There's zero embellishment, there's no room for players to express themselves and there is an absolutely disastrous paucity of enemy design - there are maybe half a dozen basic enemy types, whose tactics are scarcely all that different to start with. It's brainless stuff, and quite boring.

You usually face enemies in small groups that encircle you and approach, dutifully, one at a time. You block their attacks with your shield to open them up, hit, hit, push with shield to keep them open, hit, hit. Watch out for others interrupting this flow with an attack of their own, then block, hit, hit, push, hit, hit... The rhythm is deliberate and stodgy. Timing is key, especially when facing tougher, heavier attacks; you can throw in an evade if you want to change position; and different combinations of enemies mix it up mildly. But this is an action game that essentially has one combo.

Ale jako pokaz graficzny się sprawdza. Uadne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>reviews

Opinie graczy na temat Knacka są zdecydowanie bardziej pozytywne. Może Ryse czeka to samo.

No ale lol@mikrotransakcje w 4~5-godzinnej grze

@końkurs - zbieram wyniki po 24h. Przyznam się, że nie bardzo mi się chce śledzić wszystko jeszcze raz. Poczekam do jutra aż spadnie reszta ocen RYSE. Do tego może jakaś multiplatforma dostanie na XBONE lepszą ocenę, a Fighter Within też zostanie oceniony.

XBONE

Dead Rising - 78

Forza 5 - 82

RYSE - w czwartek/piątek recenzje

Killer Instinct - 73

Fighter Within - lolwhoknows

Crimson Dragon - 55

PS4

KZ:SF - 73

Knack - 56

Resogun - 83

Multiplatform

NFS:Rivals - 84 (PS4 Only)

FIFA - 88 (PS4 Only)

NBA 2K14 - 85 (PS4 Only)

NBA Live 14 - 45 (PS4 Only)

EDIT: 4 z 5 exów na XBONE ma mikrotransakcje. W Forzie 5 wpłynęły już one na design. Nie wiem jak jest z RYSE, Crimson Dragon i KI, ale to niezbyt fajny trend imo. Lubię kupować czas (i robię to regularnie w grach), ale w płatnych grach powinno to zostać ograniczone do minimum.

EDIT2@down: No ale chciałem zbierać równe wyniki po 24h, żeby było sprawiedliwie. Ok. W takim razie w następny czwartek będzie rozstrzygnięcie.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no, może cudu nie oczekiwałem po tym RYSE, ale po cichu liczyłem że ten tytuł mnie mile zaskoczy. Zdecydowanie największy zawód to tak bardzo krótka kampania. Jednak jak patrzę na te oceny i czytam te recenzje to po trochu nie rozumiem. "Fajne, fajne, fajne, ale jednak nie". W przypadku Knacka jak i RYSE tak duża rozbieżność wynikać musi z indywidualnych "gustów i guścików". Czy mi przypadnie do gustu, może okaże się jutro.

@Edit

MS jednak pomyślał, i wspomniany patch bez którego X1 jest bezużyteczny możliwy jest do pobrania. Można go wrzucić na usb ( min 2GB ).

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne wieści odnośnie PS4. Doniesiono, że konsole które znajdą się na europejskim rynku składane były nie w Chinach, jak te amerykańskie, a w Japonii biggrin_prosty.gif Czy zemsta nas ominie ?

Poza tym, z różnorakich testów wynika że że przeglądarka w PS4 jest szybsza niż ta w X1. PS4 entertaiment console ? Niby mały bajer a cieszy.

Coś dla bogatych fanów audio. PS4 jako pierwsze na świecie obsłuży DTS - HD Master Audio 7.1 Możecie szykować swoje zestawy za kilkanaście tysięcy złotych biggrin_prosty.gif

Plotki o nowej - starej Larze na next genach. No i premiera X1. Ogląda ktoś ? Ja dla PS4 zarwałem nockę i warto było ( FEEEEL THE RRRRESOGUN !!! ), ale teraz odpuszczam.

Choć, jutro na 11 .. to pokaz MS, więc beka będzie.. i może coś zapowiedzą ? Oglądam biggrin_prosty.gif

@Down - to nie oglądam :P

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS nic nie zapowie, pisałem o tym wcześniej. Mają coś jeszcze na 2014 niezapowiedzianego, ale na razie skupiają się na launch lineupie. Za to newsy o Quantum Break najprawdopodobniej na VGX.

Przewaga w preorderach PS4 nad X1 w USA stopniała do 10%. Zaraz po E3 wynosiła 33%.

Trzeba przyznać, Microsoft nieźle się podniósł po złym starcie. Xbone raczej nie będzie miał takiej pozycji jak X360 (równorzędnego konkurenta dla PlayStation), ale wciąż może być umiarkowanym sukcesem.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS jednak pomyślał, i wspomniany patch bez którego X1 jest bezużyteczny możliwy jest do pobrania. Można go wrzucić na usb ( min 2GB ).

Ta, microsoft pomyślał, a później ktoś chyba wpadł na to, że dobre decyzje do nich kompletnie nie pasują i znów postanowili pozbyć się wszelkiej logiki.

http://www.gamespot.com/articles/microsoft-pulls-option-for-offline-xbox-one-update/1100-6416310/

Niby drobiazg, ale to własnie przez takie "drobiazgi" (i ich ilość) pozbyłem się mojego x360 już dobrą chwilę temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reddita:

And now, today: the official Crash Bandicoot website is taken down, and all references to Crash Bandicoot are removed from Activision's website. An archived version of Activision's original site can be found here.

Nowy Crash w drodze na PS4? Kto się nim zajmie, ND czy może ktoś inny? W każdym razie - ekstra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...