Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

QuadDamage, tak to inny target, ale to, że COD sprzedaje się na innych platformach cudownie nie jest dobrym świadectwem dla dzisiejszych graczy. Rayman czy Blacklist ledwo zipią, kiedy to "cudo" odnosi gigantyczny sukces. W101 to niestety pech. Bardzo specyficzne i średnio ocenione. Takie prawo dżun...branży. Sprzedało koło 30 000 sztuk w Japonii, na innych rynkach pewnie trochę lepiej. Koło 150 tys sztuk, może, lubro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welp, plusem kiepskiej sprzedaży W101 jest to, że PG może przemyśli jeszcze raz robienie exów. Bo taki biznes się chyba nie opłaca ani im, ani Nintendo.

Obawiam się trochę scenariusza, w którym PG zostaje kupione przez Big N i zamiast rozwijać rewelacyjne duo Vanquish/Bayonetta i robić nowe marki zostaje zmuszone do pracowania nad kolejnymi spinoffami telenowel Nintendo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fristron, Fristron, Ty chyba nie rozumiesz, że Bayonetta 2 powstaje dzięki Nintendo. Ten pan prezes PG otwarcie wyraził chęć bycia second party Ninny. Świetnie mu się współpracuje.

Telenowel Nintendo... Podobno chcięli się zająć StarFoxem, a to świetny pomysł. Teraz dużo osób wolnych to pewnie kolejny projekt startuje. Rozumiem Ciebie. Chciałbyś zobaczyć Platinum i Bayo na swoich kochanych konsolach Sony i MS., więc żal Cię sciska, że tylko dla Ninny pracują.

BTW nie wiedziałem, że Sony ma taki szacunek do Nintendo. Szef jest tak jakby wielbicielem WII U.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza ocena nowego Killzona - 8.

+Gorgeous design

+Brilliiant Graphics

+Phenomal Framerate

+Excellent Sounds

+Precise Controls

+Full of Contrast

- Some superlatively stupid levels

-At times odd combat direction

-Uneven Diffciculty

Minusy jak dla mnie czystko subiektywne. Aż nie się nie mogę doczekać zagrać w te ,, super głupie levele ".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soooo. Zaraz pierwsze recenzje (KZ, Knack, Resogun - get ready for Polygon's 5-6s). Zamykam zakłady. Zasada jest taka. Będę śledził kiedy pęka embargo i po 24h łapię wynik (+/- 2h).

Lista uczestników zabawy.

lubro

Luke20

mentor93

Orchi

Yaper

QuadDamage

Black Shadow

Jachus

Abyss

Fristron

handwalker

Farmah

Utopionyy

Jeśli kogoś pominąłem to pls let me know. Przeleciałem posty na szybko i mogłem w jakiś spoiler nie kliknąć.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Next-gen rozpoczyna się największą rozbieżnością ocen, jaką od dawna widziałem. Killzone dostaje 5, 6, 7 albo 9. Knack 4, 5, 6, 7, albo 8.

Komu zaufać pokerface.png

A tak na poważnie, wydaje mi się, że niektórzy mieli trochę zbyt wygórowane oczekiwania. Narzekają, że Killzone to "po prostu Killzone". Call of Duty to też "po prostu CoD", ale nikt nie dał tej grze 5 czy 6 :P Z Knackiem podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resogun najlepszą grą na PS4, według średniej na metacritic :D

Ale co do pozostałych ocen to zgadzam się z Zdenio, ludzie chyba oczekiwali niewiadomo czego. Czego można się spodziewać po shooterze i grze dla dzieci? Nagłej rewolucji nie powinni się spodziewać, chyba nie myśleli że gry będą wogóle inne, bo to nextgen. I jakoś niewieże Poligon'owi, że Killzone to gra 5/10, toż taką ocenę powinna dostać zwykła liniowa strzelanka, a Killzone to raczej coś więcej, ma jakieś urozmaicenia.

Edytowano przez gutol12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tym bardziej, że naprawdę nie mogę doczytać się o jakichś istotnych wadach. Tylko o tym, że nie ma nic naprawdę nowego i świeżego, poza oprawą.

Cóż, na szczęście ja planowałem kupić Killzone'a właśnie głównie dla oprawy, a potem wymienić go na Asasyna czy FIFĘ tongue_prosty.gif

@Knack - Nie wiem dlaczego niektórzy twierdzą, że mogłoby to wyjść na PS3. Wystarczy spojrzeć na efekty cząsteczkowe. Poza tym, wydaje się naprawę ubogie gameplayowo, a to trochę słabo jak na okres, w którym zaraz wychodzi Mario 3D. Już po filmikach widać, że urozmaicenie rozgrywki jest w grze od N o wiele lepsze.

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile czegoś nie przekręciłem to event ten będzie w piątek o 5 rano czasu polskiego. Streamy powinny pojawić się lada chwila, ale obstawiam, że z poziomu GTTV będzie można wszystko obejrzeć.

@pierwsze oceny KZ:SF

Szok. Co prawda nie spodziewałem się samych dziewiątek, ale już fakt, że potencjalnie największy tegoroczny kaliber PS4 łapie siódemki i noty niższe może delikatnie zastanawiać. Mimo wszystko nie wierzę recenzentom, odnośnie gry mam określone oczekiwania i prawdopodobnie zostaną one spełnione. Jeśli kampania single utrzyma poziom tej z KZ3 to już będzie dobrze. Do tego naprawdę syte multi, w którym myślę spędzić kilkadziesiąt satysfakcjonujących godzin.

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem Knackowi 70, ponieważ nie wierzyłem, że tak spaprają tytuł startowy! Jak można... Mario 3D World przy tym, to jak Forza przy ścigałkach dodawanych do płatków śniadaniowych. Killzone, zobaczyłem gameplay i myślę sukces dziewiątkowy (zawalczy o grę roku może...). Źle nie będzie, ale chyba nie mam czego żałować bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten event Sony na premierę PS4 to nie było czasem o 4 15stego ?

Oceny ? Powiem tak - są uczciwe. Na pewno day1 gry nie zmieniają oblicza gamingu. Teraz pora na MS i resztę. Jeśli w recenzji FM5 nie padnie hasło o braku zmiennych warunków czy oszukanych cieniach, albo co gorsza - że to są nic nieważne detale i gra dostaje 9 to ja dziękuje takim serwisom.

Killzonowi zarzuca się że autorzy nie umieli dobrze zakończyć historii i to że nie ma rewolucji. OK. To jest FPS gdzie 90 % zabawy to multi OK.

Wysokie wymagania ? Jak tak, to dla wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grę roku na pewno nie zawalczy, ale ciekawi mnie inna sprawa. Kto wygra w pojedynku sieciowych strzelanin na PS4 - Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts, czy właśnie Killzone: Shadow Fall. Na PS3 CoD już jest drugą po GTA V najchętniej ogrywaną grą, ale niekoniecznie musi mieć to przełożenie na nextgena. BF4 wchodzi na nowe konsole z naprawdę dużą poprawą warunków gry sieciowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle natknął się na recenzję KZ:SF, w której na multi poświęcono więcej niż 2 akapity? Serio. Ta pogoń za klikami zabija recenzje ostatnio. Gies będzie dzisiaj spał jak dziecko, bo wreszcie odreagował po kilku miesiącach uprawiania PR MS. Recenzja to jakaś tam opinia o grze, rozumiem. Jednak ignorancja i zupełna nieznajomość fabularnego backstory KZ oraz narzekanie, że ginął zbyt często nie ma miejsca w tego typu tekście. To samo Eurogamer, który zarzucał Knackowi... seksizm. Prawdziwą wisienką na torcie jest Kotaku, które po pozytywnym tekście o KZ:SF wystawia "No". Kotaku, to taki serwis, który swoje "Yes" wystawia wszystkiemu. W tym roku "Nie" dostał m.in. Leisure Suit Larry: Reloaded. Come on.

Tak czy inaczej pre-order cancelled

lolnope

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sessler powiedział o multi w KZ tylko tyle, że niczym się nie wyróżnia i nie miał ochoty wracać do rozgrywki sieciowej. Więc teges. Też niezbyt szczegółowe. Zresztą, nie spodziewałbym się szczegółowych opinii o multi od mediów "ogólnych". Tylko przy okazji BF4 więcej miejsca poświęcano temu aspektowi.

@zapowiedzi PS4: https://twitter.com/geoffkeighley/status/400678054336663553

Dat hype.

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

That hype, Zdeniu? Hyba overhyped. Nie wiem czym można się tak jarać na start.

BTW Nowy trailer Super Mario 3D World pokazuje ile smaczków i nowości twórcy tam wrzucają. Dla mnie szykuje się kandydat do GOTY. Po prostu dawno nie poczułem z trailera takiego miodu, pasji i innowacji. Czekam na recki z zapartym tchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem apropo moich twierdzeń że Sony stawiając na PS3 w 2013 będzie miało ciężki year1 z exami.*

Chociaż nie spodziewałem się tak katastrofalnej średniej zarówno Killzone (c'mon CoD Ghosts PS4 ma więcej), jak i Knacka. Myślałem, że to będą fajne i ciepło przyjęte gry, KZ:SF moze nawet overhypem zgarnie parę punktów.

Xbox One prawdopodobnie będzie miał mocny argument w pierwszym roku życia - argument lepszych exów.

czy tam z lepszą prasą - tak czy siak xboksiarze mają się czym wspierać.

*still pewnie im się to opłaci - ludzie sobie zapamiętali już dobrze, jak MS wspiera swoje konsole, a jak Sony. Niby w poprzednich latach też było lepiej u Japończyków, ale to w 2013 PS3 znokautowało X360

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie oceny Killzone wahają się od 9 do 5, średnia jest kiepska ale tragedii nie ma. Poświęciłem trochę czasu na przeczytanie recenzji i muszę stwierdzić jedno - jak jeden narzeka że misje bez walki są kiepskie, tak drugi mówi że to najlepsze momenty gry. Komu wierzyć ?

Zresztą, te recenzje i tak mają jedną wadę - malutko o multi. O ile singiel od kilku lat jest w FPS'ach jedynie dodatkiem, tak multi to danie główne i jestem zawiedziony trochę , że niemal nic poza kilka hasłami o tym nie ma.

No i dziwi mnie nieco to parcie na ,, rewolucję " w grach - w takim wypadku wszystkie gry 2013 mają prawo co najwyżej do 85/100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy. Tytuły startowe poza wyjątkami (Halo,Super Mario 64) zawsze były średnie, dobre. Taka dola NG i przecierania szlaków.

BTW najlepiej oceniane Geometry Wars Resogun zaskakuje, ale że Knacka nikt nie lubi? Wydawało mi się, że na GC tylko mnie ten tytuł odepchnął od stoiska w stronę DriveClubu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. ignorance.com nie przyłączył się do przejażdżki po KZ:SF. W przeciwieństwie do innych twierdzą że to krok naprzód. Knacka w sumie ocenili też tak, jak sądziłem. A przy tym nie wyjechali z tekstem, że gra jest be, bo graficznie nie przebija Uncharted. Dziwne czasy nastały.

Jeśli w recenzji FM5 nie padnie hasło o braku zmiennych warunków czy oszukanych cieniach, albo co gorsza - że to są nic nieważne detale i gra dostaje 9 to ja dziękuje takim serwisom.

Hehehe, to Ty masz jeszcze jakieś wątpliwości? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...