Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

EDGE zawsze jawił mi się jako taki "lepsiejszy" szmatławiec traktujący o grach i do jego ocen i "werdyktów" zawsze podchodziłem z dużą rezerwą. Ale tutaj mają rację. Aby ocenić, który kontroler jest lepszy, musiałbym najpierw zagrać oboma. Z tego, co czytałem, kontroler PS4 może teraz spokojnie walczyć o miano najlepszego z kontrolerem XOne.

Launch Games - fakt, XOne ma parę więcej exclusive'ów startowych, ale tylko DR3 by mnie interesował... Gdybym kupował Xboxa :P

First Party Studios - nad czym chcesz tu dyskutować? Sony ma więcej lepszych studiów first-party i tu nie ma nad czym dyskutować.

Cloud Tech - tak jak powiedzieli Klicek i lubro. PS4 będzie mogło streamować całe gry - to chyba lepsze od tego, co oferuje chmura Xboxa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. To nowy kierunek dla całej serii. Mercenary (na "kiepskiej" Vicie) oferuje kilka ścieżek oraz możliwości przejścia danego poziomu i jest shooterem bardziej otwartym niż większość z dużych konsol.

Also Gamespot napisał, że Guerilla im puszczało oczko przy odpowiedzi na pytanie czy będą misje jako Helghaści. Playable Echo confirmed. Also 1,5 roku wsparcia darmowymi mapami do multi. Also no hidden aim assist. Also dwie różne ścieżki dźwiękowe w zależności od tego, na czyim terytorium będziemy.

Boże jak bardzo bym chciał, żeby ta seria w pełni wykorzystała to uniwersum i potencjał do bycia największym political fiction w branży. Tak samo chciałbym, żeby Sony wzięło tę serię jako swój flagship i budowało ją w większym stopniu. W tym względzie faktycznie mogliby trochę się wzorować na Halo (w kwestii rozgrywki lolnope - KZ3 próbował być Call of Duty i wyszło spore rozczarowanie). Transmedia, inne gatunki (imagine spacesim).

No i jak oglądam te preview to się zastanawiam czemu dziennikarze zajmujący się grami nie potrafią grać w gry.

PS This will be fun.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że second screen expierience jest o niebo bardziej ważny na WII U, ale to jest porównanie XONE do PS4. Developerzy ciągle starają się coś wymyślać jako wykożystanie gamepada. On jest bardzo ważny w niektórych grach, a zawsze daje jakąś świetną funkcję (kamera w Pikminie) Jak chodzi o second screen a gameplay, definitywnie WII U.

Ciekawi mnie kontroler po stronie XONE... przecież te touch pady u Sony i inne bajery (światełko a la muve, niby ultra wibracje).

PS. Mario 3D world zapowiada się na jedną z najważniejszych gier tego roku. Nowy trailer wygłąda super miodnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke20, gdybyś mi nie powiedział, to bym w ogóle nie wiedział, że Super Mario 3D World powstaje. Albo mi umknęło info o tej grze, albo Nintendo popisało się marketingiem.

A co do GTA V, to MQc nie jest pewny, czy gra Rockstara pozostanie najlepszą grą tego roku. Może chodziło mu właśnie o Mariana? :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, o Killzone Shadow Fall wiem więcej, niż o wszystkich grach na next geny razem wziętych. Czyżby Sony nauczyło się marketingu ? W dodatku gra na ten moment, po tych newsach, wydaje się ciekawsza niż CoD/BF. No i ten czerwony aniołek ze story trailera ( w kapturku :D ) + uwięzienie bohatera przez Helgan daje dobre możliwości fabularne

CBOAT has spoken. Tym razem o ESRAM - porównuje go do Cella w PS3 - duże możliwości ciężkie do okieznania.

Luke20, ale w tym porównaniu chodzi o możliwości, i pod tym względem PSV + PS4 są co najmniej tak samo dobre jak Wii U. Przecież pisałem, że devi zmieniają sterowanie pod Vitę, że to łatwizna itp.

Pewnym progiem do przeskoczenia jest kupno drugiej konsoli, w zamian masz handheldową, i coraz lepszą, bibliotekę gier.. Nowy Marian się sprzeda, ale te stroje kotków nawet mnie odpychają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu, nie wiem co to miało oznaczać... Fabuła? Nigdy się nie wypowiada

fabuły Marianowi. Technologia? Sprecyzuj. Twoja odpowiedź śmierdzi trochę hejterem (albo fanboyem GTA).

Mentor, zobacz trailer z ostatniego dajrekta (nie z E3, bo ten ssie). Ta gra ma zadatki system sellerowe i jęśli będzie tak dobre (przynajmniej prawie) jak Super Mario galaxy 2 (jedna z najlepszych gier ever) to zostanie zapamiętana na długo. Nie słyszałeś o tej gierczynie, to dziwne, ale pewnie kożystasz tylko z CDAction pl, a na PPE (przepraszam) piszą o tym na bierząco (nowy trailer, news leci).

PS. Czytelnicy EDGE orzekli! 20 najlepszych gier ever według nich. Zobaczcie na NintendoLife news. Sorry za brak linka ("przenośna" wersja portalu, która nie istnieje lubi psocić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazil Game Show trwa i za parę godzin Sony ma konferencję. Pewnie oprócz damage control pls understand 2k dollars price is good i zapowiedzi obecności Boga (Senny) w GT6 nic ciekawego nie będzie, ale jak komuś się nudzi...

Ponoć tutaj będzie stream lol.

#unitewithBrazil #REDUÇAODEPREÇO

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz Messer szczerze, czy będą gry na PS4 tak wykożystywać vitę jak Zombi U, Nintendo Land, np. Czy dodadzą takie koncepty jak współpraca w NSMBU (podkładanie platform wymaga ogromnego zgrania, fajny pomysł), Bayonetta 2 (ciachanie stylusem), Mario 3D World (ciekawie zapowiadająca się kamera sterowana ruchem, smyranie ekranu w poszukiwaniu znajdżek). Vita jest świetnym pomysłem (skradzionym, ekhm, ekhm, nieważne...), ale czy stanie się takim naturalnym elementem gameplayu, który doda coś do każdej gry?

Napewno kotki są dobrym dodatkiem, ale trochę przesłodzonym. Jak ktoś nie wie jaki poziom jakości ma ta gra to trochę mu się to będzie wydawać dziwne (zhejci jak to Polak). A tak BTW to ludzie róóóżne rzeczy sobie na (niestety znowu) PPE wyobrażali na temat tego stroju... najnowszy news o tej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy gameplay-trailer Figher Within. Nie powiem, śmiechowo to wygląda. Po tym pokazie bałbym się w to grać w moim pokoju xD. Jest jedno ale, czy to na prawdę jest gra, któa ma kosztować tyle co wszystkie inne tytuły startowe ? Może kiedyś wyląduje w games with gold dla X1 to i chętnie to wypróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Luke, napisze prosto z mostu.

Nie mam pojęcia, bo nikt nie wie ( albo nieliczni na wysokich stołkach ) jak developerzy przeniosą sterowanie z Dualshocka 4 na Vitę. Logika podpowiada, że prędzej czy później będą zmuszeni wykorzystać dotykowy panel z tyłu, multitouch, żyroskopy Vity - po prostu DS4 ma więcej klawiszy ( nie znam lepszego słowa ) niż Vita. Coś z tym fantem na pewno zrobią - ale jak - to już tylko zgadywanie.

A chyba moje ponad 300 postów dowiodło, że ja opieram sie tylko na konkrecie i nigdy nie przedstawiam własnej opinii ponad fakt, w dodatku słucham każdej ze stron w dyskusji, często się odgryzę lubro mimo że chcę kupić PS4, ale on często przesadza, kłócę się z Fristronem o X1, ale hej! Napisałem że Killer Instinct to dla mnie must have !

Szczerze, Luke - zarzucasz mi fanbojstwo ? Mnie ? Naprawdę ?

Napisałem na blogu, że jak Wii U dostanie multiplatformy to będzie must have konsolą, bo gry Nintendo + Ubi,EA,Acti = win. Zgodziłem się że obiektywnie większy ekran w tabletopadzie jest lepszy niż OLED Vity, ale nie w szczególnym przypadku ,, tuszowania " gier z PS4.

Pisałem, że Wii U jest krzywdzone brakiem premier podczas gdy 3DS dostaje hity co schodzą w milionach.

Pochwaliłem gry z ostatniego Directa Nin, bo bym je ograł, ale moim priorytem jest PS4.

Wracamy do tematu.

Jak to wyjdzie w praniu, co zmienią czego nie - to chyba nikt nie da w tym momencie wyczerpującej odpowiedzi.

Kolejna sprawa - gry Nintendo różnią się od gier Sony i z racji tego że tabletopad jest w każdym pudełku napewno inaczej to przemyśleli.

Czy walka stylusem w Bayo 2 to taki dobry pomysł ? Nie sądzę, skoro w każdym newsie z video z pokazu twórcy solennie zapewniają że stary system walki jest i został ulepszony ? A te smyranie po ekranie itp. fajny bajer, Vita też to ma, zobaczymy czy ktoś i to ,, ukradnie ".

Weźmy LBP na Vitę - tam ficzerity się spisują znakomicie, więc rozsądek podpowiada, że jeśli zrobią LBP3 na PS4 to na pewno w jakiś sposób zaczerpną z tego wzoru. Czy to się sprawdzi lepiej niż rozwiązanie w jakiejś grze na Wii U- nie wiem.

I znów - DS4 ma touchpad, co imo symuluje dotykowy ekran, a np. dla mnie jest lepsze, bo mam dodatkowe przyciski, a nie muszę odrywać wzroku od TV. Devi napewno jakoś touchpad wykorzystają i bezpiecznie chyba jest założyć, że to samo czeka i Vitę.

Odnośnie dyskusji Vita + PS4 vs Wii U, wydaje mi się że mimo tylu stron rozmowy drepczemy w miejscu. O zmienionym sterowaniu w Remote Play pisałem już 5 razy i teraz piszę 6, o jakości połączenia i możliwościach wypowiadał się lepszy dyskutant, lubro, bo on kupił Vitę (mega lol ), grał na Remocie z PS3 ( megalel ) i wie jak to wygląda. I znowu to samo - czy naprawdę wykazuję się takim sonyklaperstwem, jeśli zakładam, że z PS4 to będzie działać lepiej ?

Czasem mam wrażenie, że zdenerwowałem Cię tym newsem o wymuszonym Remote Play. Coraz bardziej krytyczne spojrzenie, coraz więcej tych ,, złodziejstw " itp.

Zauważ, Luke, że ja w żaden sposób nie dyskredytuję Nintendo, 3DS gniecie Vitę, ale Wii U to już inna para kaloszy. Naprawdę, to nie tak że my czy nagle cały świat nie lubi Nintendo.

Po prostu, Big N ma teraz swoje PS3 2007 - 2008, cough.

Wszyscy fani Nintendo z którymi rozmawiałem z góry o pisali, że devi to oleją bo im się nie chce, a jak podałem link to rozmowa się urywała, ew. zmiana tematu. Ty z kolei rzucasz coraz bardziej krytyczne uwagi i szukasz wad, zupełnie tak jakbyś życzył wtopy z tym PS4 + Vita. A to dla wielu, dla mnie, najbardziej next genowy feature ze wszystkich.

Gram sobie spokojnie, nagle kochana rodzinka zmusza mnie do opuszczenia TV, ja ,, wyłączam " PS4, idę do pokoju i.. gram. Zamiast siedzieć na przerwie w pracy i się nudzić te 20 min, masteruję jakiegoś Jrpga/platformówkę. Okienko na uczelni, 2 wykłady - no problemo. PS4 podobno nie żre dużo prądu. Często w nocy wstaję na papierosa - czemu nie papieros + Vita ? Lubro mówił, że nic nie słychać.

Pamiętam do dziś jak pierwszy raz użyłem Google - taki genialny bajer, a tyle lat nikt nie wpadł na to. Dla mnie Vita + PS4 to takie Google gamingu. Serio. I już wcześniej pisałem że Nintendo powinno zrobić to samo z Wii U/3DS. Ale nie bo wojna domowa.OK.

Mówisz to Ty, najbardziej wtajemniczona osoba w temat i ja to biorę za pewnik, nie roztrząsam tego.

Jeden fan nawet wykonał szarżę stwierdzając, że skoro z PS3 zrywa połączenie, to na PS4 napewno będzie zrywać - to już oznaka braku myślenia ), i w sumie żałuję, że to przytoczyłem,

bo non stop piszę rzeczy które można wygooglować w 3 sekundy ( wpiszcie w google po prostu ,, Sony mandates developers " ) i tam macie wszystko czarno na białym, albo po prostu się domyślić. Jakbyś nie patrzył Vita nie wygląda jak DS4 i coś na 100% będzie zmienione. Tylko to mogę teraz powiedzieć na 100 %.

Przecież nikt nie chwaliłby się jakimś gimmickiem w 2013 ( no chyba że skrót jego nazwy zaczyna się na M a kończy na S ), który nikogo. Kto by poświęcił pół godziny z prezentacji nowej konsoli na pokazanie współpracy, jeśli to zwykły blef ?

I już na koniec - wyobraź sobie, że ja czy lubro nagle żądamy dowodów na to że np. Mario z Wii U jest lepszy od Galaxy 2, każemy ci szczegółowo zmierzyć fun z Donkey Konga i porównać do poprzednich edycji, szczegółowo oceniamy każde zastosowanie tabletopada w grze, głośno zastanawiamy się czy np. Zelda WW HD nie osiągnęła 100 % mocy Wii U i już po ptokach.

Pomyśl, zastanów się.

Edytowano przez MeSSer
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer:

Rzeczywiście, ta rozmowa do niczego nie doprowadzi, ale ciekawi mnie jedno, jakie przyciski ma DS4, których nie ma Vita?

Powrócimy do tego tematu za dłuższy czas lub do jakiegoś przełomowego newsa, bo na razie można o Vita+PS4 tylko spekulować.

Na jakim forum rozmawiałeś o tym second screenie?

PS. Tylko Ty jeszcze na tym forum się na mnie nie obraziłeś, chlip... icon_cry.gif:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke20, brak bumperów i spustów, touchpad, a w zamian dotykowy tylny panel + dotykowy ekran, żyroskop ( choć może w DS4 też jest ). Ogólnie - Vita mocniej stawia bezpośrednie sterowanie palcami po powierzchni.

Na wielu różnych forach, PPE, a także zagranicznych, oraz pod newsami w serwisach a tam to była rzeź niewiniątek. Nie, nie pchałem się z tym na fora/strony Nintendo.

Aha, nie obraziłem się, po prostu jestem zdziwiony. Mocno zdziwiony.

Zupełnie jakby pochwalenie PS był atakiem na Wii U.

Edit - ZNAKOMITA reklama Xbone.

http://www.youtube.com/watch?v=_1mfIg1I3zE&feature=player_embedded#t=0

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem rzucony nowy pokazowy gameplay z Forzy 5 w Spa. W końcu widać te 60 FPS i robi to na prawdę duże wrażenie. W niektórych momentach przyśpieszenie wydaje się aż nienaturalne, już widzę oczyma wyobraźni "wędrówkę" po torze w Le Mans. Mega rozbawiło mnie odbicie otoczenia w momencie, gdy rozgrywka pokazywana jest w kamery na masce, odbicie pozycji naszego przeciwnika na masce jest jakże realistyczne...

Btw, czy jeden z botów nie poruszał się tu starym modelem Porsche 911 ? Czyżby niespodziewanie Porszaki miałyby pojawić się w podstawce.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to rozumiem: 1080p w 60 klatkach na sekundę. Pytam tylko kto rozsiewa te pierdoły, że gry na Xbox One będą chodzić w 720p?

Boże, jaka ta gra jest śliczna. Słusznie zauważyłeś z tym Porsche. Napewno nie jest to Ruf, bo to jakiś stary model. Prawdopodobnie 1973 Porsche 911. So... PORSCHE CAR PACK CONFIRMED :trollface: .

A Forza Motorsport 4 nawet w połowie przeze mnie nieukończona...

Do Luke20: Lubię czytać Twoje posty, bo mi zawsze poprawiasz humor na cały dzień. Serio :) . Szefostwo Nintendo naprawdę powinno docenić Twoje zaangażowanie w promocję tej firmy w Polsce. Ja nie kupię konsoli Nintendo, bo mnie po prostu nie interesuje ta "Marianowa" oferta. Nie wiem, może jestem za stary na te wszystkie grzybki, gwiazdki i kotki, ale doceniam Twoje starania w głoszeniu "Nintendowego słowa" :) .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To RUF Yellowbird. Porsche będzie, ale jako DLC. Wtedy EA będzie mogło z każdego sprzedanego pakietu pobrać 20% ceny, tak jak zrobili to w FM4.

Odbicie pozycji spowodowane jest tym, że Turn10 nie robi prawdziwych odbić (oni nic "prawdziwego" nie robią - czy to cienie, czy oświetlenie, czy dźwięk przestrzenny - wszystko jest udawane i "odwalone" na szybko) tylko biorą górną połowę ekranu, odwracają o 180 stopni i wrzucają na maskę. Leniwe podejście, ale w sumie wystarczy wyłączyć HUD.

Bardziej martwić (czy śmieszyć) powinno to, że Turn10 dalej korzysta z modeli FM1/2, którym tylko podbija polygony, bo F40 to chyba dalej ten sam zepsuty, nieproporcjonalny i nieprzypominający oryginału model. No i otoczenie jest poniżej obecnie przyjętego za standard poziomu, widzowie się nie odbijają w lusterkach (choć ogólny zasięg rysowania w lusterkach jest już lepszy niż w ostatnich buildach), nasz samochód dalej się nie odbija w karoserii innych, drzewa nie mają self-shadowing (a kilka tych w 2D ukradli(!!!) od Polyphony), słońce dalej nienaturalnie oślepia (dobrze, że pojawi się zestaw "fana" z okularami), not enough polygons lols, itp. Niby czepialstwo, ale na Forzę 5 trzeba będzie chyba czekać do Forzy 6. Teraz jest Forza 4 HD. Chyba, że Turn10 odwróciło trend upraszczania fizyki. Wtedy pochylę się i oddam im to co ich. Fajnie jeszcze byłoby dostać jakąś kierownicę z prawdziwym FFB i prawdziwym 900. Np. wsparcie dla T500RS, jeśli Thrustmaster jest tak blisko MS teraz. Wtedy nie musiałbym nic dokupować.

Swoją drogą pytanie do tych bardziej entuzjastycznych fanów Forzy. Czy faktycznie lepiej, że FM5 będzie miało koło 300 samochodów (jak utrzymają tempo odkrywania kart to skończą z liczbą odrobinę większą niż pierwsza Forza) niż 671 samochodów z FM4 + ta grupka nowych (na chwilę obecną chyba 15)? Słyszę różne opinie.

Oh. Fighter Within wygląda fajnie. Animacje są naprawdę dobre, fizyka ciuszków i włosków też niezła, wykorzystywanie otoczenia. Jako gra do XBLA zbudowana pod pada za 15-20 euro byłaby nawet do przełknięcia. Szkoda, że Kinect.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mniejszą ilość samochodów, niż w obecnej Forzie Motorsport, to mam 2 hipotezy:

1. Nie wyrobili się z przeniesieniem wszystkich aut w tryb Forzavista (bo, jak wiemy każdy wóz będzie takowy miał). Resztę wypchną, jako cykliczne paczki DLC.

2. Od początku planują masę DLC, gdzie zawarte zostaną samochody z wszystkich poprzednich części gry + jakaś tam ilość z ich forumowej listy życzeń.

Szkoda, że nie oferują bundla konsolowego w postaci Xbox One + Forza Motorsport 5. Choć z drugiej strony zagorzałym fanom (fanbojom :trollface:) przeszłaby koło nosa, zapakowana w gustowną puszeczkę edycja limitowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mniejszą ilość samochodów, niż w obecnej Forzie Motorsport, to mam 2 hipotezy:

1. DLC.

2.DLC

fixed.

Poza tym, ładnie Forza wygląda, tak jak zawsze. No i Porszaki.

Lubro znowu narzeka, po co jak gra wygląda po prostu świetnie i te 60 FPS..

Nie zdziwię się jak lubro będzie pierwszym na forum kto zagra :D

Szkoda, oj szkoda że DC przesunięty, bo też nieźle wyglądał. Ale skoro każdy nowy build Evolution jest lepszy, to warto poczekać.

Tymczasem zapowiadzono DLC do GT6 z niejakim Ayrtonem Senną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu:

Miło mi to słyszeć :)

Myślę, że najlepszą bramką kogokolwiek do Nintendo i Mariana jest Super Mario Galaxy i 2, ponieważ nie zawiera żadnych absurdalnych prześłodkości. Muzyka nie jest ani trochę dziecinna, albo lepiej komiczna jak w Brosie (chyba jeden z paru najlepszych soundtracków) co dopełnia klimatu. Dążę do tego, że najpierw trzeba wiedzieć jak Marian działa, aby puścić takie kotki mimo oczu. Trzeba do tego podchodzić z dystansem i zrozumieć, że jaka kolwiek powaga by tylko zaszkodziła. Ta gra jest trochę jak komedia, sama rozrywka bez powagi (niepotrzebnej). Jest tak samo dziecinna jak komedie, czyli nie jest. No i widać, że Ninny wie kto jest odbiorcą i Mario Galaxy jest często super wymagające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu

Huh. Powinienem sprecyzować. Czy lepiej mieć 250-300 aut z Vistą czy 700 bez? Osobiście wolałbym to drugie tymbardziej, że LOD w grze nie jest dużo większy niż w FM4, te chore stworzone z pół miliona polygonów modele są tylko w Viście/car select.

No i Porszaki.

To RUF Yellowbird.

Lubro znowu narzeka, po co jak gra wygląda po prostu świetnie i te 60 FPS..

FM4 wyglądało świetnie, a 60FPS w takiej grze jest obowiązkiem. Mogę wybaczyć 30FPS w PGR4, Horizon, konsolowym GRID2, NFS: Rivals czy przyszłym DriveClub, bo to na dobrą sprawę bez znaczenia. Obecnie można oddzielić rendering engine i moduł napędzający fizykę, więc gry w 30FPS odświeżają fizykę wielokrotnie częściej (360Hz w Horizon np.). Do takich gier wymagających mniejszej precyzji to w zupełności wystarcza. W FM5, które chce być czymś więcej? Lol. Będę chwalił Turn10 (i będę ich wysławiał pod niebiosa) jak zaoferują mi przejażdżkę po Le Mans w deszczu, w nocy, z dynamicznym oświetleniem, global illumination i 16 samochodami na trasie z prawdziwymi odbiciami w 60FPS przy oprawie z FM5. Jak jeszcze dorzucą do tego fizykę z GT6, przestaną brnąć w ślepe korytarze i zaczną wprowadzać jakieś innowacje (gięcie blach w real-time zamiast oskryptowanych stref, prawdziwa modyfikacja modelu opon z deformacją i rozwarstwianiem, day/night) to będę miał nową ulubioną grę. Do tego czasu będę krytykował tę delikatnie zastaną serię, której twórcy obiecywali zmiany przez całą obecną generację, a wchodzą bez nich w nową.

Nie zdziwię się jak lubro będzie pierwszym na forum kto zagra biggrin_prosty.gif

Pierwszy pewnie nie, ale jak już X1 dostanę to najpierw zagram w FM5.

z niejakim Ayrtonem Senną.

bogasienieboisz.gif

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Porszaki.

To RUF Yellowbird.

Lubro znowu narzeka, po co jak gra wygląda po prostu świetnie i te 60 FPS..

FM4 wyglądało świetnie, a 60FPS w takiej grze jest obowiązkiem. Mogę wybaczyć 30FPS w PGR4, Horizon, konsolowym GRID2, NFS: Rivals czy przyszłym DriveClub, bo to na dobrą sprawę bez znaczenia. Obecnie można oddzielić rendering engine i moduł napędzający fizykę, więc gry w 30FPS odświeżają fizykę wielokrotnie częściej (360Hz w Horizon np.). Do takich gier wymagających mniejszej precyzji to w zupełności wystarcza. W FM5, które chce być czymś więcej? Lol.<wishfulthinking>

z niejakim Ayrtonem Senną.

bogasienieboisz.gif

Czyli taki oszukany Porszak.

Tak lubro, wiem że doceniasz szczegóły, ale widzisz - FM5 w obecnej formie jest znakomitą grą. Jakby mieli dodać te wszystkie ficzery, to gra zostałaby wydana tak szybko jak GT5 na PS3 ( i 2 lata patchowania ). Turn10 postawiło na jasno określone elementy i te elementy sprawdzają się w 100 %. Reszta jest milczeniem.

Albo inaczej - przyznam że GT to dobra gra dopiero wtedy jak wymienione przez Ciebie detale się tam pojawią.

Już zrobiłem listę, a jako że to GT, to tradycji musi stać się zadość - I will wait. W zasadzie można zrobić zawody kto pierwszy osiągnię ,, lubro " poziom biggrin_prosty.gif

I nie chcę słyszeć słowa Standard ( nawet nie broń tego ).

Senna ? Podobny do Kubicy imo. Niewiele o nim słyszałem, sry.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mieli dodać te wszystkie ficzery, to gra zostałaby wydana tak szybko jak GT5 na PS3 ( i 2 lata patchowania ).

No i właśnie ja takie coś chcę. Jedną lub dwie gry na generację, które faktycznie wykorzystają wszystko co dostępne w danym czasie.

Turn10 postawiło na jasno określone elementy i te elementy sprawdzają się w 100 %

Nie. To przestarzała technologia, która ogranicza serię. Come on.

Reszta jest milczeniem.

Właśnie dlatego Forza wygląda teraz tak jak wygląda i "remake HD" z minimalną ilością nowej zawartości (na chwilę obecną tylko 3 tory - Spahurst i Praga oraz 15 nowych samochodów) Turn10 nazywa zupełnie nową grą. wink_prosty.gif

Albo inaczej - przyznam że GT to dobra gra dopiero wtedy jak wymienione przez Ciebie detale się tam pojawią.

Teraz sobie jaja robisz. GT robi więcej niż Forza, lepiej niż Forza i czyniąc z PS3 platformę testową dostarczyli drugą najlepszą grę samochodową generacji (za PGR4).

Już zrobiłem listę, a jako że to GT, to tradycji musi stać się zadość - I will wait.

Krócej niż się spodziewasz. Jak już masz listę to możesz parę rzeczy odhaczyć. GT5-6 nie korzysta ze stref zniszczeń, a z właśnie giętych w czasie rzeczywistym blach. Wygląda to tak jak wygląda, bo PS3 ma 256MB RAM na gry. Mając jednak sprzet kilkanaście razy mocniejszy będzie można wykorzystać go w pełni. Pełny dźwięk przestrzenny z indywidualnymi źródłami dźwięku, uwzględnieniem pozycji silnika, wydechu, wlotów powietrza, efektem Dopplera, biorący pod uwagę pozycję oraz źródło dźwięku i dostosowujący go do różnych głośników (dlatego GT5 brzmi zupełnie inaczej na 7.1 niż na głośniku z TV). PD zaczęło nagrywanie dźwięków od nowa w 2012 i pracuje nad nowym samplerem. W GT6 gotowe nie będzie, ale na PS4 owszem. Modyfikacja modułu fizycznego pomiędzy GT5, a GT6 bije na głowę to co kiedykolwiek zrobiło Turn10 (które zresztą raczej upraszczało od FM2 zamiast dodawać więcej głębi) i np. nowe zawieszenie to nie coś co można zmienić w ciągu roku, bo przygotowaniem do niego było zupełnie inne rozwiązanie body roll w GT5 (nikt nie robi transferu wagi i jego wpływu na opony tak dobrze jak GT5 btw. - powiedziałbym, że nawet PCtowe simy się mogą wiele od PD nauczyć). Mając takie zaplecze można przynajmniej spodziewać się, że GT na PS4 będzie produktem nowym rozwijającym dotychczasowe nowości i wprowadzające rzeczy, które mogą być możliwe tylko na nowym sprzęcie.

O ile FM6 pewnie będzie w końcu nową grą to nikt chyba nie wierzy, że w ciągu 2 lat Turn10 zdoła napisać od podstaw coś faktycznie nowego. A właśnie napisać od nowa trzeba wszystko z rendering engine na czele. Ten nie obsługuje dynamicznego oświetlenia i cieni, a bez tych elementów nie da się zrobić choćby day/night. Trzeba zrobić na nowo fizykę, bo ponoć to jest przeszkodą we wprowadzeniu pogody. Przydałyby się nowe odbicia z jakimś zalążkiem ray-tracing, wywalenie stref zniszczeń, itp. Brnięcie T10 w te nigdzie nie prowadzące korytarze się odbije w końcu czkawką (imo już to widać). Szokiem jest dla mnie to jak mało osób zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo w tyle jest T10, w tym samym czasie krytykując GT6 za próbowanie nowych rzeczy.

Rozumiem, że to starter i w ogóle, ale mnie to tak bardzo nie obchodzi. Po co to w takim razie starter? MS chciał samochodówkę/grę wyścigową? Mogli odkopać PGR, Midtown Madness, Rallisport Challenge czy Quantum Redshift. Sima na start się nie robi.

W zasadzie można zrobić zawody kto pierwszy osiągnię ,, lubro " poziom biggrin_prosty.gif

Gran Turismo na PS4 wyjdzie przed FM6, więc to nawet nie są zawody.

I nie chcę słyszeć słowa Standard ( nawet nie broń tego ).

GT6 będzie miało więcej aut Premium niż FM5 wszystkich (sporo wskazuje na to, że GT5 miało więcej aut Premium niż FM5 będzie miało wszystkich). Standardy dostały lifting, można modyfikować w nich body (w pewnym ograniczonym licencjami zakresie) i wszystkie mają nowe zawieszenie. Wolę mieć 1300 samochodów niż 300.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...