Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

@Luke20

Nie wiem co do tego wszystkiego ma mój iloraz inteligencji, ale jak już masz mnie obrażać to rób to sensownie.

Tylko Ty jedyny bronisz Wii U na tym forum, wmawiając wszystkim, że to najlepszy "8th gen", choć chyba wszyscy zgodnie twierdzą, że Wii U nie ma czym walczyć z X1/PS4. Nie dociera do Ciebie, że siłą konsoli są GRY, które na X1/PS4 miażdżą produkcję na Wii U pod względem jakości i ilości.

Masz wszystkie dane związane z tym 800 % zwiększeniem sprzedaży ? Przecena ? Promocje ? Ciekawe ile w tym czasie sprzedało się konsol PS3/X360, bo to tu można relatywnie porównywać.

Jak chcesz się tak skrupulatnie brać za analizę rynku konsol, to przestudiuj dokładnie ile posprzedawało się konsol Wii U i gier na tą platformę od jej premiery, a potem pod koniec roku pobaw się w zestawienie sprzedaży PS4 i X1 przez 1-2 miesiące od premiery. Sam jestem ciekaw wyników, choć w ciemno mogę obstawiać, że Wii U zostanie zdeklasowane.

I odnosząc się do Twojej wypowiedzi, nie nie jestem hejterem Nintendo, bo gdybym był to nie miałbym 3DSa. Być fanem i widzieć zalety i wady WSZYSTKICH konsol, a ślepo wierzyć w coś co nie ma przyszłości i łudzić się, że na pewno coś niedługo "się ruszy" to co innego. Wii U ma parę exów na krzyż, dostaje może 10 % gier multiplatformowych i z czego tu się cieszyć, co tu zachwalać ? Prędzej Ty jesteś fanboyem niż ja hejterem, a ja z fanboyami nie dyskutuję.

Jak zaczniesz trochę racjonalniej i obiektywniej podchodzić do pewnych spraw, to będziemy mogli wznowić dyskusję.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na X1/PS4 miażdżą produkcję na Wii U pod względem jakości i ilości.

Imo się tutaj zagalopowałeś. Bo pod względem jakości, to nie biją*. Raz, że jeszcze te gry nie wyszły, dwa - jeśli chodzi o jakość gier od Ninny, to nie mam im nic do zarzucenia (chyba tylko to, że nie jestem odpowiednim targetem dla nich). Natomiast zgadzam się, że nextgeny biją Wii-U pod względem ilości.

* Chyba że się skupimy na tytułach multiplatformowych. Wtedy masz rację, ale też nie do końca. Można póki co porównywać Wii-U - current geny. Wtedy bywa różnie, ale na korzyść Wii-U.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Nintendo w swoich grach nie umieszcza niepotrzebnej agresji.

Ok. Przestaję rozumieć. W takim razie co na konsolach Sony robi Sly, Puppeteer, Gravity Rush, Knack, itp? MS faktycznie w dużej mierze polega na dudebro, ale i tam można znaleźć Fable, Banjo, a na 360 i THE ONE zbliża się ta anonimowa słodka platformówka, która nikogo. Wszyscy mają gry child-friendly, rodzinne i o niespotykanych stylach graficznych. Problem się pojawia gdzie indziej. Nintendo nie ma prawie nic więcej poza tym co podałeś. Gdyby nie Platinum to nie mieliby nic Pegi 16/18. W dodatku to gry specyficzne. Ninny brakuje dwóch system sellerów, bez których nie przebiją WiiU numerków GC. Chodzi o sieciowego shootera i autentyczną samochodówkę. Bez tego (i multiplatform) konsola nie istnieje. PS3 ma w tym roku GT6, PS4 ma DriveClub i KZ: SF, XBONE ma Forzę 5 i mocno kojarzone z MS Call of Duty. WiiU ma port z GCN*, grę z Wii i grę z 3DS z co-opem. Pojedynczy fani będą z tego zadowoleni, ale z perspektywy rynku (a o tym tutaj bełkoczemy) jest to oferta wybitnie nieatrakcyjna.

Prove me wrong.

*Lubię Zeldę, ale nawet mi wydaje się to bezcelowa premiera, jeśli "delfinówka" jest lepsza. Moje pieniądze pójdą raczej na LttP2.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn

Może nie do końca jasno się wyraziłem. Mówiąc o jakości nie miałem na myśli klimatu czy fabuły konkretnych gier, bo to jest po prostu kwestia indywidualna. Gra przypadnie mi do gustu, albo nie, prosty system 0-1. Skupiłem się bardziej na "technologicznej stronie" i nie myślę tu tylko o oprawie audio-wizualnej. Trudno to określić, ale na X1/PS4 po prostu dostaniemy więcej. Lepszy sprzęt to większe możliwości, a większe możliwości to więcej zabawy. Prosty przykład z trybem multi w Bf4, to w końcu "tylko" zwiększenie liczby graczy, ale ile dzięki temu zyska sama rozgrywka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wii U + PS4> PS4 + XONE

Zależy, co komu bardziej leży. Po wynikach sprzedaży skłaniam się jednak do opcji, że exclusivy spod skrzydeł MS przypadną do gustu większej ilości osób niż te od Big N (za wyjątkiem Japonii).

Po prezentacji XONE ci, KTÓRZY WACHALI SIĘ BARDZO POMIĘDZY XONE, A WII U, kupili wii u.

MS jest przerażony stratą góra kilkudziesięciu tysięcy nabywców. Przewidziane są masowe zwolnienia, a w siedzibie firmy rozpoczęły się zamieszki.

MS. wstrzyknął pojedynczy zastrzyk, ale nie podpiął kroplówki.

Dafuq? MS nie potrzebuje kroplówki, Nintendo też nie, ale tylko dlatego, że ma świetnego 3dsa.

Ten ośmiokrotny wzrost oznacza XONE play Wii U. Chyba, że według Ciebie kupując konsolę dajemy do zrozumienia, że jej nie chcemy... "Wii U go home" yyyy, co?!

Ośmiokrotny wzrost - to brzmi dumnie, ale podaj ilość przy której sprzedaż wzrosła o te 800%.

Tu znowu twoja interpretacja kuleje. Na PS4 czy XONE znaczna większość dużych produkcji to tytuły od 16 lub (najczęściej) 18 lat. Tylko Nintendo w swoich grach nie umieszcza niepotrzebnej agresji. Tak, Zelda mogłaby być krwawa, ale po co? Ja osobiście wolę patrzeć na sympatyczną (choć bardzo poważną) grę jaką jest Twilight Princess. To właśnie (i parę innych rzeczy odróżnia Ninny od konkurencji.

Primo - ja z kolei wolę gry krwawe (patrząc na sprzedaż tytułów takich jak Battlefield czy CoD lubi je też duuuża ilość graczy)

Secundo - a co z Knackiem czy Project Spark?

Tertio - WiiU od konkurencji odróżnia przede wszystkim zacofanie technologicznie i praktyczny brak wsparcia od dużych wydawców.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ośmiokrotny wzrost nie był jakiś ważny, ale pokazuje, że Microsoft podejmuje złe decyzje.

"Microsoft nie podpiął kroplówki" (Nintendo)

Gdzie ja powiedziałem, że WII U jest najlepsze? Twierdzę, że WII U jest bardzo dobre i ma dobry lineup.

Jachus, nie wiem z jakiego powodu przekręcasz znaczenie moich wypowiedzi. Wyobraź sobie, że jest to irytujące kiedy np. ktoś mówi: "ta gra jest świetna", a druga osoba mówi: "to źle, że jej nie lubisz".

Nie wiem czy nie pomyliłem sie z tymi 800 procentami. Wiem, że na Amazonie wzrosło o ponad 386 procent. Z 243 miejsca w rankingu na 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz akurat muszę zgodzić się z Lukiem. Jeśli ktoś kupi PS4 jako główny sprzęt do gier, to X1 pod względem gier będzie po prostu słabszą podróbką, bo poza exami które i tak w większości staną się multiplatformami niczym specjalnym różnić się nie będą.

W takim układzie faktycznie Wii U jest lepszy wyborem, bo gry od Ninny mają niepowtrzalny klimat i są dobrze zrobione, no i sama konsola jest tańsza ponad 2X. Ale Nintendo powinno nieco bardziej sprawiedliwie podzielić siły przerobowe odnośnie Wii U i 3DS, bo lwią część zapowiedzi od dawna zgarnia handheld Nintendo ( najlepszym sposobem byłoby zmałpowanie pomysłu Sony czyli gry na 3DS i Wii U jednocześnie, może jeszcze coś a la Gaikai ).

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mają za mało developerów, aby wyżywić dwie platformy do syta... zresztą sam Miyamoto chyba tak mówił, albo ktoś inny. Będą powoływać nowych, ponieważ to wielka strata, że np. Retro Studios robi tylko jedną grę na raz.

3ds się chyba nie nadaje niestety na gry z Wii U, ponieważ ma jedną gałkę i bardzo słaby ekran. Myślę, że to następna generacja przypada na takie inwencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to się prezentuje tak jak mówisz, to niezwykle ciężko będzie odratować Wii U.

Dobrego teamu developerskiego w 2 - 3 lata się nie zbuduje, a skupienie się na Wii U z pominięciem 3DS... no powiedzmy, że choćby inwestorom się nie spodoba. Z finansowego punktu widzenia w żaden sposób to się nie obroni.

Słaby ekran w 3DS można przeboleć, ale braku gałki absolutnie nie. Czyli strategia dualizmu wydawanych gier odpada. Szkoda.

W sumie jestem zaskoczony Twoją odpowiedzią. Zupełnie inna od wcześniejszych pochwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3DS ma nakładkę, z dodatkową gałką. A przynajmniej gdzieś z rok temu o tym czytałem. Podobno gadżet nawet daje radę, z tym, że do tanich pewnie nie należy. Na upartego można więc myśleć o sparowaniu Wii-U i 3DS. Ale wątpię, by coś z tego wyszło. W końcu Nintendo ma padleta w Wii-U, który udaje kieszonsolkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, takie coś musi być w standardzie, nie jako peryferium. Koncepcja zmałpowania Sony odpadła i w zasadzie sam nie wiem jak pomóc Wii U. Gdybym był włodarzem Ninny, całą parę puściłbym w 3DS.

Co może zaskakiwać, na PS3/Vicie duże znaczenie ma sprzedaż cyfrowa gier i na PS4 pewnie będzie jeszcze większe ( kupujemy na czterech grę panowie xD )

Jak pod tym względem stoi 3DS/ Wii U ?

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z developerami, okiem Aonumy albo Miyamoto przedstawia się następująco: Nintendo pracuje teraz nad dwiema Zeldami (Zelda U i Zelda Link between worlds), a jeszcze niedawno, graficznie nad WW HD. Sęk w tym, że teamy wymieniają się pracownikami, ponieważ ich nie wystarcza.

Myślę, że start nowej konsoli jest dla Nintendo niemałym wyzwaniem. Trzeba po prostu wyżywić trzy platformy na raz. Możliwe, że się to teraz wyrówna, ponieważ ciągle zdobywają nowych partnerów. Niedawno Platinum, Sega i Monolith Soft. Mają teraz bardzo pracowity moment. Szybko wydać killery na Wii U.

Ja bym powiedział jedno teamowi od Zeldy U: chłopaki, ruszcie się żeby coś już pokazać. Iwata ze dwa miesiące temu mówił, że na razie skupiają się na WW HD, ale potem będą gotowi, aby coś zapowiedzieć.

Wuwu1978, pracowałem z Beatą Dudzic se Stalbaudera. Jestem odpowiedzialny za sprzedaż w Polsce, Ukrainie, Białorusi i Rumuni. Z powodu niewielkiej ilości pracy powieżono mi również środkową Afrykę. Jestem bardzo zapracowany przekonywaniem was, żebyście kupili WII U. Dostaję 10 procent prowizji.

Edytowano przez Luke20
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie musisz przekonywać, ja tylko czekam na Bayonettę 2 i nowe Xenoblade :P Czekałbym na Zeldę, ale ta seria zawsze była dla mnie ciekawostką, które nie byłem w stanie do końca zrozumieć. Żadna nie wciągnęła mnie na dłużej, najlepiej bawiłem się przy odsłonach na przenośki.

To chyba jak z Final Fantasy i Pokemonami etc. Jeżeli w młodości się nie zagrywało w jakąś popularną odsłonę danej serii, to później już trudno zrozumieć fenomen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie ślędzę branży 24/h a jakoś nie widziałem w temacie wzmianki na ten temat. Miejmy nadzieję że na VGA zapowiedzą grę już na PS4, w końcu The Last Of Us tam dostało, nieaktualną później ale mimo wszystko datę premiery xD

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdenio, przeczytaj recenzję Zeldy Wind Waker HD na IGN. Powinno Cię to zachęcić.

Pokemony sa lubiane, ponieważ, jak ktoś powiedzial, to kawał dobrego RPGa. Co ciekawe, Ninny stara sie zachęcić do nich teraz dużą grupę starszych graczy. Na ich głównym kanale YT znajdziecie reklamę Poków X i Y z udziałem młodzieży w wieku licealnym.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, akurat Pokemony wiele zasługują genialnej pierwszej serii anime, dobrze wykonanej, ciekawej no i z genialnym designem. Nie bez powodu Charizard, Bulbasaur i Squirtle dostali nowe 4 mega rozwinięcia ( jako jedyne ). Wszystkie Digimony i inne YugiOh to tylko podróby ( choć Digimony lubiłem ).

A odnośnie tematu, to właśnie się dowiedziałem że Ryse nie będzie działał w FHD. Co prawda nie będzie tego widać na większości TV, ale teraz niezwykle żałośnie wyglądają te wszystkie wystąpienia MS na E3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MeSSer

Tak naprawdę digimony były pierwsze.

@up

Przejście na FHD nie będzie tak od razu, ale zapewne na nextgenach będą gry z Full HD (ale na pewno nie na wejściu konsol).

A co do tego że GTA V jest wszędzie to podobno ktoś znalazł w wersji GTA na X360 pliki które mówiły coś o wersji na PC i PS4.

Edytowano przez gutol12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdenio, przeczytaj recenzję Zeldy Wind Waker HD na IGN. Powinno Cię to zachęcić.

Recenzje potrafią mnie zachęcić tylko, gdy jestem już przyzwyczajony do jakiegoś recenzenta i znam jego gust. IGN nie czytuję, więc niestety. Poza tym, jak zwykle, reckę napisał fan serii.

Tak się zastanawiam, czy nie powinno być inaczej. Czy nie byłoby lepiej, gdyby recenzję Call of Duty pisał ktoś, kto nie jest wielkim fanem Call of Duty. A recenzję Zeldy ktoś, kto nie jest wielkim fanem Zeldy. Bo fan Zeldy pisze dla fanów Zeldy, którzy i tak Zeldę kupią, prawda? Więc w takich sytuacjach zawsze powstają paragrafy zachwytu skierowane do tych, którzy i tak się już zachwycają. Raczej powinno się zaangażować kogoś, kto nie grał nigdy za bardzo w Zeldę. Tekst takiej osoby trafiłby bardziej do graczy, którzy sami tej serii za bardzo nie znają.

Chociaż, a propos samej gry, pewnie spróbuję, gdy w końcu kupię Wii U. Akurat miło wspominam Phantom Hourglass, to podobny styl graficzny :P

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH] - nie potrafimy się uczyć na błędach i wyciągać wnioski, prawda? Tym samym dostajesz moderację postów na 3 miesiące i kolejny ost. Byłeś już wielokrotnie upomniany za statsiarskie posty. A znów, mimo upomnień i osta, wstawiasz kolejny post z obrazkiem. Następnym razem już grozi Ci ban, bo wystarczająco dużo Ci się nazbierało.

Please be excited.

Edytowano przez Stillborn
dopisek moderatora [Stillborn]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...