Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Głośno się robi o Wind Waker hd, a to dobrze. To pierwsze strzały Nintendo w stronę Sony i Microsoftu, choć biorąc pod uwagę obniżkę ceny Wii U i specjalny bundle to raczej bombardowanietongue_prosty.gif

Tak na poważnie to może być różnie. Mam nadzieję, że skuszą się na

ten tytuł nawet posiadacze gamecubowej wersji. Ah Nintendo, jeden nowy dungeon i pewnie o 30 procent wyższa sprzedaż... Da się to wytłumaczyć tworzeniem zupełnie nowej Zeldy...

Liczę na powtórkę sukcesu Ocariny 3D, jednym słowem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke20, no miejmy nadzieję, co prawda remake ale za to stareńkiej gry i niech Wind Waker HD uratuje Wii U, bo póki co to bieda. Ale niech się chłopaki odkują i niech zacznie się coś dziać na poważnie w temacie Wii U.

Odnośnie marketingu, to Sony zapowiedziało 2 nowe wersje PSV i jakieś 30 gier na PS3/PS4/PSvita także podnieśli rękawicę.

Ale to i tak nie ważne, obecnie w mainstreamie rządzi GTA V ( mają rozmach dranie ) tylu reklam 1 gry nigdy jeszcze w Polsce nie widziałem. COD i Wiedźmin się chowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na przystankach widuję reklamy GTA V. A propo Vity, czy ona w końcu zacznie konkurować z 3DSem?

Póki co opinie odnośnie VityTV są bardzo pozytywne, bo VitaTV to de facto przenośna konsola stacjonarna. Gry zaczynają wychodzić, no perspektywy powiedziałbym że ma. Do poziomu sprzedaży 3DS raczej nie dobije.

20 tys. preorderow na GTA V w Polsce - mozna powiedziec że daje to ciekawe perspektywy dla next genów na naszym w rynku. Kto wie moze za kilka lat staniemy sie srednim graczem na europejskim rynku.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do preorderowania PS4 w media markcie. Czy mogę to zrobić w normalnym sklepie? I czy może zrobić to osoba nieletnia?

Co do drugiego to raczej nie będzie problemu. Jeśli masz/wyglądasz na więcej niż 12 lat to nikt nie powinien się przyczepić (PEGI nie mają w Polsce żadnej mocy prawnej), a jeśli trafi się jakaś dewotka to zawsze zakupu możesz dokonać w kasie obok/poprosić stojącą obok osobę.

Lol, GTA V jest już wszędzie, nawet w temacie o platformach, na które nie wychodzi.

Rzeczywiście, nie wiem dlaczego temat o GTA V jest w dziale PCtowym trollface.gif

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tys. preorderow na GTA V w Polsce - mozna powiedziec że daje to ciekawe perspektywy dla next genów na naszym w rynku. Kto wie moze za kilka lat staniemy sie srednim graczem na europejskim rynku.

Hmm...nie wiem czy przy takiej bazie graczy jaką posiadają next-geny w Polsce, tak agresywnej kampanii reklamowej i tak popularnej marce gier 20 000 to tak świetny wynik :) Ale i tak jest coraz lepiej, bo gry wchodzą do przestrzeni publicznej podobnie jak filmy czy koncerty i nie ma już powszechnego oburzenia, że takie "szkodliwe głupoty dla dzieci" są promowane i kupowane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Wiedźmin 2, gra chyba w najlepszy sposób testująca kondycję rynku pecetowego w Polsce sprzedała się w 100 tysiącach egz. w pierwszym miesiącu. A w PL jest ogromna dominacja PC.

Jeśli GTA V dobije do połowy tego wyniku, to będzie wielki sukces pokazujący rosnące znaczenie lokalnego rynku konsolowego. Szczególnie że ceny są dalej zaporowe - gry na konsole powinny na premierę kosztować ~150 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - nie. Do singla nie ma żadnej opłaty.

@TheMichal - zauważ, że jest to 20 tys. zamówień, premiery jeszcze nie było. Dla przykładu, 20 tys to wiecej niż sprzedaż GTA IV w pierwszym miesiacu w Polsce. No i poza tym, to gra trafia wyłącznie na konsole, gdyby był PC to liczby byłyby większe.

@Fristron - otworzyłem dziś lodówkę i doznałem szoku, bo nie było tam GTA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dobry znak, Pikmin 3 w USA na 10 pozycji w Sierpniu. Jak chodzi o konsole to szczyt rankingu stacjonarek okupuje X360, a najlepiej sprzedającą się konsolą jest oczywiście 3DS. Eh, jacy ci Polacy niedoinfirmowani. Swoje poglądy opierają o serwisy pokroju Poligami. Mówię tak dlatego, że parę dni temu w tramwaju podsłuchałem rozmowę paru licealistów, a w zasadzie wypowiedź jednego z nich: "Jak Nintendo nie wyda czegoś rewolucyjnego to po, trzech latach zbankrutują". Powiedziałem temu "specjaliście od analizy rynku", że Nintendo ma 5 000 000 000 czystej gotówki na koncie, i że w ostatnich paru miesiącach zarobili 70 000 000 dolarów oraz, że 3DS sprzedaje się świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luku, ale to nie o 3DS te płacze i lamenty, ale o Wii U właśnie. Nikt nie boi się o kondycję Nintendo, ale o kondycję Wii U ( czy może raczej stacjonarek od BigN - coraz częściej słychać że Wii U może być ostatnią czystą stacjonarką Nintendo, w następnej generacji stworzą połączenie handhelda i stacjonarki - jak VitaTV )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie handhelda i stacjonarki nie byłoby złe. Jeśli cena takiej konsolki byłaby niewiele większa od premierowej ceny 3DS-a, to chętnie sam bym takie coś kupił. Na rynku handheldów Ninny rządzi i na 3DS-a wychodzą fajne gry, a w przyszłości można liczyć na więcej dobrych tytułów. Więc gdyby N oferowało mi możliwość grania w te tytuły na dużym ekranie za cenę mniejszą od ceny konsoli stacjonarnej i gdyby Nintendo nie wypuszczało kolejnego Wii coś-tam, tylko skupiło się na "przenośnym" graniu - kupiłbym to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wiele Polaków nie wie ile Ninny ma, a ile zarabia. Nie wiedzą też często jak dobrze sprzedaje się 3ds i myślą, mże Nintendo bankrutuje.

Wii U byłoby idealne do koncepcji handheldo-stacjonarki. Wyobrażcie sobie w domu stacjonarka, a wychodząc handheld. Tylko co z wagą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast 2DS-a Nintendo powinno pomyśleć nad takim połączeniem handhelda i stacjonarki? Złożyłbym nawet pre-order.

Luke20, w CD-Action był kiedyś artykuł o tym, ile kasy mają branżowi giganci i wieszczył przyszłość tych firm na podstawie finansów. Muszę znaleźć ten artykuł i go sobie przypomnieć, ale z tego, co pamiętam, redaktor twierdził, że Sony jest na przegranej pozycji, a już na pewno na gorszej względem Microsoftu. Jak się okazało, nie wolno brać pod uwagę tylko kasy, bo Sony zdolne jest jednak wypuścić sprzęt, który prześciga sprzęt konkurencji w przedsprzedaży, a do tego kosztuje mniej :D Ale muszę przeczytać ten artykuł jeszcze raz, bo czytałem go już dawno temu i parę rzeczy mogło mi się pomieszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażcie sobie w domu stacjonarka, a wychodząc handheld.

PS4+Vita+jedyna funkcja Gaikai działająca od pierwszego dnia (również w EU). Nie dziękuj.

@xbone vs PS4

Discuss. Jaki cel ma wyścig technologiczny jeśli lepiej przygotowany produkt będzie sztucznie ograniczony? Szokujące i obrzydliwe, jeśli to prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ten artykuł był tylko o Sony i Microsoft?

Mentor93, Tworząc takie urządzenie teraz rozpętaliby wojnę domową pomiędzy swoimi konsolami, a jak wiemy 3DS na razie jest rozchwytywany jak by był za free. Druga sprawa jest taka, że 3DS czasem wydaje się być słabszy niż Wii, więc puszczanie tych gier na TV może być katastrofalne w skutkach.

Sony może sobie na to pozwolić, ponieważ każdy dobrze wie, że Vita jest ŻADNYM konkurentem dla ps3 czy ps4.

Lubro, Microsoft to dla mnie taki nieproszony gość w branży gier video. Mają beznadziejnych szefów. Ja NIGDY bym im nie zaufał po tych aferach. Syta 8 generacja = PS4 + WII U.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro, Microsoft to dla mnie taki nieproszony gość w branży gier video. Mają beznadziejnych szefów. Ja NIGDY bym im nie zaufał po tych aferach. Syta 8 generacja = PS4 + WII U.

Przykro mi, ale 90% osób wybierze X1, a nie WIIu które nawet nie jest konsolą 8 generacji (nie podoła sprzętowo). Na początku również mi się wydawało, że Sony wygrało generację przed premierą konsol, ale po kolejnych dementowanych newsach MS wrócił do łask u wielu graczy. Chociaż ja i tak pewnie szybciej kupię PS4.

Co do kastracji gier to przecież było wiadome od początku. Zawsze równa się do najsłabszego. Z punktu widzenia biznesowego robienie dwóch (PS4/X1) albo nawet trzech (PC/PS4/X1) byłoby zupełnie nieopłacalne bo ,,gra i tak się sprzeda".

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że jak ktoś kupi ps4 to potem jeszcze XBONE. Nie, myślę, że bardziej kusząca jest nowa Bayonetta, X, SSB, Zelda U, Mario kart 8, Pikmin czy DK. Trzeba naprawdę nie lubić Ninny, żeby w 2014 wybrać xone do ps4. Jeśli ktoś lubi "smakować" odmiennych rzeczy docenia klasę gier Big N, ale nadal jest takim... typowym "hardorowcem" to kupi PS4 jako główny sprzęt (ponieważ jest lepsze od Xone), a Wii U jako miły dodatek. Tak samo było z Wii. Dla wielu, dodatek.

Po prostu widząc lineup MS. na ps4 nikt kto na exclusivach się nie zna, nie zauważy różnicy. Widząc lineup Wii U na ps4 nawet każual zauważy, że coś nie tak. Tyle wielkich produkcji i żadna pegi 16 ani 18?! Wiem, że poruszam bardzo newralgiczny temat, ale gracze mają chęć na tytuły Wii U, a poczynaniami MS. nie są zachwyceni. Po prezentacji Xone, wrost sprzedaży wii u o 800 procent. Na krótko, ale to taki język rynku. Tłumacząc z rynkowego na angielski: XONE play Wii U!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, @Luke20 Trzeba być totalnym fanboyem Nintendo, żeby twierdzić że WiiU > X1. Jeżeli kogoś już będzie stać na kupno drugiej konsoli to na pewno nie będzie to Wii U, "śmiesznymi" exami nie ma szans z exclusivami na X1/PS4. Jakoś po wynikach sprzedaży Wii U, a tym bardziej gier na tą konsole nie widać, żeby gracze mieli chrapkę na zabawę z tą konsolą. Jako miły dodatek, sobie w przyszłym roku do X1 dokupię zestawik PS4+Vita, bo exy na PS4 będą znacznie lepsze i będzie ich znacznie więcej niż tylko jakaś Bayonetta, Zelda, Mario czy Pikmin. Sad but true.

Jeśli chodzi o lineupy, to chyba sam nie wiesz co piszesz. Już nie raz słyszałem, że exy na X1 lub PS4 będą lepsze, ale tekst, że między tymi exami nie będzie żadnej różnicy.. rozwaliłeś mnie totalnie.

Tyle wielkich produkcji i żadna pegi 16 ani 18?!

Od kiedy to Pegi 16/18 jest wyznacznikiem "fajności" gry !?!?

To, że MS miało takie, a nie inne plany to jedno, choć osobiście uważam, że niektóre pomysły mieli fajne. Druga sprawa, że z nich zrezygnowali, nie ważne czy dla dobra graczy, czy dla dobra własnej kieszeni. Nie kupuje konsoli po to, żeby komuś coś udowodnić, tylko dla gier, jakie się pojawią na danej konsoli. Od kilkunastu stron cały czas wymieniasz te kilka tych samych tytułów na Wii U, a prawdziwe next geny do końca przyszłego roku będą ich miały 3-4x więcej, do tego masa świetnie zapowiadających się indyków.

Tłumacząc z rynkowego na angielski: XONE play Wii U!

Chciałeś chyba napisać : Wii U, go home.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Orchi czy Twój iloraz inteligencji jest niski, że ciągle nie rozumiesz moich wypowiedzi, a może jesteś hejterem Nintendo.

Wii U + PS4> PS4 + XONE

Po prezentacji XONE ci, KTÓRZY WACHALI SIĘ BARDZO POMIĘDZY XONE, A WII U, kupili wii u. MS. wstrzyknął pojedynczy zastrzyk, ale nie podpiął kroplówki. Ten ośmiokrotny wzrost oznacza XONE play Wii U. Chyba, że według Ciebie kupując konsolę dajemy do zrozumienia, że jej nie chcemy... "Wii U go home" yyyy, co?!

Tu znowu twoja interpretacja kuleje. Na PS4 czy XONE znaczna większość dużych produkcji to tytuły od 16 lub (najczęściej) 18 lat. Tylko Nintendo w swoich grach nie umieszcza niepotrzebnej agresji. Tak, Zelda mogłaby być krwawa, ale po co? Ja osobiście wolę patrzeć na sympatyczną (choć bardzo poważną) grę jaką jest Twilight Princess. To właśnie (i parę innych rzeczy odróżnia Ninny od konkurencji.

Obecnie połączenie Wii U + 3DS jest bardzo atrakcyjne. Na samym Wii U też można dużo grać. Nawet bardzo dużo. Na starcie konsol 8 th gen Wii U będzie miało potężną bibliotekę, a potem lineup, którego pewnie w większości nie znamy.

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prezentacji XONE ci, KTÓRZY WACHALI SIĘ BARDZO POMIĘDZY XONE, A WII U, kupili wii u.

Tak, pamiętam. Było coś takiego. Z 10k osób kupiło Wii-U, zwiększając sprzedaż o 100% :trollface:.

A tak serio, to nie widzisz, że to, co teraz napisałeś, jest kompletnie bez sensu? X-1 NIE miało jeszcze premiery, a chwilowy rush na Wii-U był... chwilowy.

Ja się waham (to słowo piszę się przez h, a nie ch, jak coś), ale nie podejmę żadnych kroków, dopóki obie konsole (PS4 i X-1) nie będą miały premiery i nie pojawią się relacje osób korzystających z nich intensywnie przez np. misiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...