Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Ta wojna pomiędzy Sony i Microsoft zaczyna być dla mnie żałosna. Jeden kopiuje drugiego, a konsole przez to są już identyczne.

Exclusivy tych konsol niby inne, ale to ten sam target i te same gatunki oraz styl.

Którą bym z nich kupił? Musiałbym ciągnąć karteczki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tego. W zasadzie można powiedzieć że teraz jest to Xbox 360 na sterydach.

Bez przesady. Na siłę można stwierdzić, że PS4 to PS3 na sterydach. Przeskok wydajnościowy w obu konsolach jest bardzo duży (oczywiście na PS4 większy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 działający bez Kinecta - dobrze. Microsoft skutecznie odbiera argument za argumentem swoim hejterom.

Ale jeżeli dadzą wersję X1 bez kontrolera, to ostatecznie pogrzebią swoje szanse na sensowną konkurencję z PS4 - Xbox One będzie wtedy po prostu podróbką konsoli Sony, ze słabszymi bebechami, mniej pewnym lineupem first party i PRowym smrodem po nieudanej zapowiedzi konsoli. Aktualnie Kinect może stać się czynnikiem, który a) przyciągnie casuali i da na tym polu Microsoftowi przewagę b) wprowadzi jakieś novum do gier - oczywiście tylko jeśli powstaną dobre hardkorowe gry wykorzystujące ten kontroler.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten sam target i te same gatunki oraz styl.

Forza - Simcade racer

Ryse - QTE Slasher

Dead Rising 3 - Open world zombies

Killer Instinct - fighting

Halo 5 - FPS

Quantum Break - no idea, nie było gameplaya

Sunset Overdrive - no idea, nie było gameplaya

DriveClub - Arcade racer

Killzone: SF - FPS

Knack - action/adventure + platformer

Order 1886 - action/adventure confirmed

Infamous: SS - open world action/adventure

Deep Down - jakieś sieciowe RPG

No faktycznie wszystko jest tak bardzo identyczne.

Gratuluję Microsoft. Potwierdziliście, że z jednej stronie potraficie się dostosować do rynku, a z drugiej strony, że nie mieliście pojęcia co robicie w fazie planowania poszczególnych funkcji XBONE. Teraz ogłoście na gamescom wersję za 350 euro bez Kinecta i nawet jeśli nie macie dla mnie gier to wam dam zarobić.

I like having stuff.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro, nie dopisuj "open world", bo to nie zmienia gatunku.

Wszystkie te gry stawiają na realistykę i powagę. Po prostu exclusivów Sony i Ms. nie rozróżnisz, które są czyje jak nie śledzisz tematu. A jak zobaczysz takiego np. Pikmina to od razu wiesz, że to konsola Nintendo. Dlatego też Sony i Ms. mają mało wiernych fanów, ponieważ ich konsole są nawzajem zamiennikami. Jak kupujesz Wii U, szukasz czegoś innego niż jest na piecu, Ps oraz Xklocu razem wziętych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chcę ci podziękować za poprawianie mi humoru. Z każdym przeczytanym twoim postem czuję się lepiej.

Wszystkie te gry stawiają na realistykę i powagę.

1) Co to jest realistyka?

2) Jedyną grą stawiającą na realizm jest w tym gronie Forza. W dodatku jej to nie wychodzi.

3) Gier z oprawą w jakiś sposób zmierzającą do autentyczności do w tym gronie jest sporo. Jednak jak spojrzysz na tematykę to zobaczysz, że to w wielu przypadkach kompletne oderwanie od rzeczywistości. Dead Rising 3 ma zombie, Order 1886 to wiktoriański steampunk, bohater z Second Son ma nadludzkie moce, itp.

4) Zdefiniuj powagę. Czy Sunset Overdrive jest poważny? Czy Knack jest poważny?

5) Wracając jeszcze do "te same style". Na litość boską. NSMBU, NSLU, Mario Kart, Mario 3DLand U, Smash Bros na WiiU wyglądają tak samo pod względem artystycznym. Korzystają nawet z tych samych modeli.

Po prostu exclusivów Sony i Ms. nie rozróżnisz, które są czyje jak nie śledzisz tematu.

No i po co ktoś kto nie śledzi gier miałby rozróżniać exy. Te osoby kupują Wii Fit.

Dlatego też Sony i Ms. mają mało wiernych fanów

Sprzedaż WiiU potwierdza ilu "wiernych fanów" ma Nintendo.

Jak kupujesz Wii U, szukasz czegoś innego niż jest na piecu, Ps oraz Xklocu razem wziętych.

Kupując każdą platformę szukam czegoś innego niż mam na pozostałych. Z tego względu należę do "master race" i mam wszystkie aktywne w tym momencie platformy (oprócz Vity... soon)

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nintendo jeszcze nie dało wielu fanom powodu na kupno wii u. Biblioteka będzie interesująca dopiero na koniec roku.

Porównaj sobie SSB do tekena albo Mortal kombat. Nintendo wyróżnia się na tle pozostałych developerów. Oni są np. już ostatnią, że tak powiem, "ostoją" świetnych platformówek. Ich gry nie zawierają dużo agresji, a głównym targetem w designie gier jest klimat. Trzeba im przyznać, że klimat w ich grach jest niezwykły. Przykład: Zelda Skyward Sword (jak masz Wii U powinieneś zagrać).

Pokaż odzielnie exy Ps4 i Xbone. Porównamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a głównym targetem w designie gier jest klimat.

Klimat to subiektywna kategoria. Co buduje klimat? Czym jest klimat? Jak na klimat wpływa styl graficzny czy gameplay? Czy dark fantasy typu Dark Souls ma gorszy klimat niż baśniowe fantasy takie jak choćby Wind Waker? Jak to porównać? Jak zmierzyć klimat? Czy są jakieś elementy pozwalające "ocenić" klimat w danej grze? Błagam. Jak chcesz dyskutować to na konkrety, a nie hasełka typu "immersja", "innowacja" i "klimat".

Pokaż odzielnie exy Ps4 i Xbone. Porównamy.

Porównaj sobie sam. Spójrz jak wygląda Forza oraz DriveClub i jak różnią się m.in. pod względem oświetlenia, ilości bloomu, itp (pomijam różniący się gameplay, bo to oczywiste). Porównaj dowolne Halo z Killzone. Dead Rising 3 i InFamous: SS. Order 1886 z Quantum Break. Nie ma dwóch takich samych exów ze startowego okienka PS4 i XBONE.

Tak samo będzie gdy do końca roku Sony zapowie nowe Uncharted, RPG od Guerilla czy sci-fi od SSM, a Microsoft grę Lionhead, Black Tusk czy Rare. Wbrew pozorom i tego co mówi ELYTA PRAWDZIWEGO GRANIA Z LAT 90. mamy teraz całkiem sporą różnorodność wśród AAA.

Na dobrą sprawę z wszystkich dużych gier z końcówki 2013 i początku 2014 podobnie wyglądają tylko BF4 i CoD: Ghosts i to tylko dlatego, że to military shootery. Jak się jednak spojrzy na nie dłużej niż 5 sekund to widać doskonale, że to dwie różne gry.

No ale nie. Tylko Nintendo, które klepie rocznie 5 gier z Mario na okładce robi niepowtarzalne produkcje.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat tworzy styl graficzny, muzyka (bardzo ważna), sposób przedstawienia świata (cut scenki, dialogi), sam świat (jego np. rozbudowanie), Postacie (ich emocje, profil psychologiczny ewentualnie) i sama fabuła (niekoniecznie głęboka i rozbudowana, ważne aby dobrze współgrała z resztą i aby ewentualnie pobudzała dobre emocje gracza). Można powiedzieć, że wszystko oprócz gameplayu.

5 gier... może dlatego, że Big N ma wiele marek z Mario. Mario Kart, Mario party, Super Mario, Super Mario bros, mario tenis. Ten bohater jest na tyle sympatyczny, że okupuje wiele exów Ninny. Nikomu kto w te gry gra to nie przeszkadza. Cała masa osób czeka z niecierpliwością na nowy mario kart. Te marki mogą być modyfikowane i eksplatowane oraz lubiane bez końca. Na każdą nową konsolę Nintendo Musi RAZ wyjść taki zestaw. To dobre podejście. Dla wielu osób nowa konsola Ninny jest dla nich tą pierwszą. Poza tym z tego co widzę to oprócz mario brosa żadna z tych marek nie jest jakoś zbyt powtażalna, chyba, że ktoś ciągle musi zaznawać coś kompletnie innego. Mario Galaxy czy np. Mario Sunshine to bardzo oryginalne platformery.

Sony od Microsoftu różni się dużo mniej niż od Nintendo. Może tak.

Jeśli to miałaby być moja pierwsza konsola Sony czy Ms. to czy to dla mnie ważne czy dostanę killzone czy Halo. Podobne z tego co widzę. Zagram w jedno, a przejście na drógie będzie jak po prostu kolejny fps sci-fi. Zmierzam do tego, że nie ważne, w które zagram jako pierwsze. No dlaczego miałbym wybrać Halo, a nie killzone i na odwrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że gameplay jest dużo ważniejszy od klimatu. Gra z mega klimatem, ale skopanym gameplayem nie ma szansy na sukces, a odwrotnie jak najbardziej np. FIFA

Zresztą żadna konsola nie może jechać cały czas na exach, każda potrzebuje tytułów multiplatformowych, ale tutaj nawet największy fanatyk Nintendo musi przyznać, że WII U jest kilka długości za Sony i MS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gameplay jest w grach bezkonkurencyjnie NAJWAŻNIEJSZY, a klimat stoi za nim (bo to wszystko oprócz gameplayu razem zmiksowane).

Fifa to symulator prawdziwego życia. Niepotrzeba tu tworzyć klimatu.

Dobry gameplay z beznadziejnym klimatem (raczej się żadko zdarza) to myślę, że pewnie gra tylko dobra i nic więcej. W Mario Galaxy 2 muzyka jest tak wyśmienicie genialna (YT gusty garden galaxy soundtrack), że poprawia gameplay. Skaczesz po gigantycznej perkusji w epickich galaktykach dodając tym sposobem efektów wyśmienitej muzyce... Ta platformówka jest perfekcyjna. Jej fantastyczny klimat i miód wylewają się wręcz z ekranu. Niech marne androidowe platformówki liżą stopy Mario i Nintendo.

Ojej, chyba trochę odleciałem w tym poście.

Narazie jedyną Multiplatformą, której mi brakuje jest BF4. I to nie jakoś bardzo, bardzo, ale fakt, że Wii U powinno być sporo mocniejsze graficznie, aby pociągnąć thirdParty. Może pojadą trochę na secondParty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym czy wii u to sukces czy porażka porozmawiamy gdy wyjdą na nią gry i sprzęt konkurencji.

To się da stwierdzić za 2 lata dopiero... ale i tak znają się tacy co napiszą, że jest wielkim sukcesem nawet jak się gorzej sprzeda.

W przypadku WiiU Nintendo postanowiło zastosować ten sam patent co w przypadku Wii... tyle, że to drugi raz już nie zadziała. Wiii wygrało innowacyjnym sposobem rozgrywki.. tyle, że konkurencja w tyle nie została i oferuje teraz nawet więcej. Szczególnie sprzętowa różnica będzie z upływem czasu coraz bardziej widoczna.

Nie koloruje tylko jestem zadowolony z zakupu. Mam świetne serwisy społecznościowe (wszyscy tam chwalą wii u. Nawet parę Polaków jest).

Zapewne byłoby więcej gdyby N miało swój odział w Polsce i poważniej traktowało nasz rynek.

Nie przekonasz mnie, że WII U jest złe, ponieważ czerpię z niego masę funu co jest chyba najważniejsze, nieprawdasz?

Oczywiście, dla Ciebie jest OK... niemniej jednak jeśli się spojrzy trochę szerzej to widać pewne wady. Jeżeli ich nie dostrzegasz to nie zanczy, że ich nie ma.

Fifa to symulator prawdziwego życia. Niepotrzeba tu tworzyć klimatu.

A nie lepiej ze "szmacianką" pobiegać na boisku? Nie ma lepszego symulatora piłki niż prawdziwy meczyk.

Narazie jedyną Multiplatformą, której mi brakuje jest BF4. I to nie jakoś bardzo, bardzo, ale fakt, że Wii U powinno być sporo mocniejsze graficznie, aby pociągnąć thirdParty. Może pojadą trochę na secondParty...

Z pustego i Salomon nie naleje. WiiU będzie odstawać. Ratować ją będą exy które tylko na nią będą. O ile N będzie ich w stanie zapewnić odpowiednią ilość (i częstość wydawania) to może utrzyma sprzedaż na przyzwoitym poziomi, ale na konkurowanie z XBone czy PS4 raczej nie ma co liczyć IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem WiiU nie jest konkurencją dla nextgenów, tylko alternatywą. Niema co się rozpisywać co jest lepsze, mnie ex'y na WiiU nie interesują bo za młody jestem (a może za stary?). A co do klimatu do dla wielu to bardzo ważna rzecz, bo np. czym był gothic bez klimatu? Na klimat składają się wiele rzeczy jak np. grafika (chodzi o styl graficzny), fabuła i muzyka. Dla mnie te rzeczy są bardzo ważne, bo gdyby nie fabuła wiedźmin 1 by mnie nie wciągną, a gdyby nie muzyka nie grałbym w Flatout 2. Mam nadzieję że nextgenowe gry będą miały dobry gameplay i świetny klimat, bo jak jest dobry klimat to dużo mogę wybaczyć :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New: Microsoft nie wystrzelał się całkiem z exów na E3 - bierze na GamesCom coś nowego. Ponieważ jednak wszędzie używa liczby pojedynczej, można się domyślać, że będzie to tylko jeden niezapowiedziany tytuł.

Gra od Black Tusk/Banjo/Crackdown/Fable/coś innego/nowe IP?

http://uk.ign.com/ar...ive-at-gamescom

i z drugiej strony... myślicie żę Sony zapowie dużo gier na PS4 na Gamescomie?

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It's Crackdown 3. Spencer nosił koszulki z logiem gry, coś tam ćwierkał, ktoś tam gdzieś coś napisał. Może teraz Crackdown będzie w końcu dobry. Myślę, że na jednej zapowiedzi się nie skończy. To Europa. Europa lubi samochody. PGR5 od Lucid/Rare. Believe.

Sony? No idea. To nowe od Media Molecule na Gamescom to pewniak. Liczę też na przynajmniej jedną core'ową grę. Tu mam parę typów, ale trzeba trochę się poprzyglądać temu co robią studia Sony.

Stig w SSM robi swoje sci-fi już od zakończenia prac nad GoW3, więc miałoby to sens. Na inny duży projekt SSM jest zdecydowanie za wcześnie, bo Papy dopiero skończył Ascension, a Balrog przed chwilą do studia wrócił. Nawet jeśli Sony coś zapowie to wątpię w startową premierę. PS4 ma wystarczająco mocne nogi, żeby się rozejść na pniu przy starcie. Potrzebne są killery na Q1-Q3 2014. Jest Infamous, multiplatformowe Destiny mocno promowane na PS4, Order 1886. Przydałoby się coś jeszcze w tym okresie. Fantasy RPG od Guerilla byłby idealny.

Będzie TGS, event Sony przed TGS, VGA 2013. Wolałbym, żeby Gamescom był skupiony na Vicie, a PS4 sobie powolutku promować. Europę i tak PS4 już wygrało.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It's Crackdown 3. Spencer nosił koszulki z logiem gry, coś tam ćwierkał, ktoś tam gdzieś coś napisał. Może teraz Crackdown będzie w końcu dobry. Myślę, że na jednej zapowiedzi się nie skończy. To Europa. Europa lubi samochody. PGR5 od Lucid/Rare. Believe.

Częściej przewijały się plotki o Fable IV/Fable Online, Europa lubi też RPGi, a UK kocha(ło przed 3) Fable. Ja obstawiam Lionhead.

Gameplaye to myślę że ze wszystkich tytułów startowych będą.

BTW pytanie do kumatych - przeczytałem właśnie, że pad X1 działa na WiFi direct (szybkość transferu 250 Mbit/s), ten do PS4 został przy Bluetoothie 2.0 (szybkość transferu 3 Mbit/s). To ma jakiekolwiek znaczenie i przełożenie na czas reakcji, precyzję etc, czy tylko jakiś fanboj epatuje numerkami bez znaczenia?

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w Crackdown. Po słabej dwójce, i w obliczu takiej konkurencji jak GTA V, inFamous czy Watch_Dogs to po prostu nie ma sensu. Raczej jakieś Fable Heroes 2 albo coś innego w tym uniwersum, ze wsparciem dla Kinecta.

A z drugiej strony (barykady) ciekaw jestem, co zrobi Naughty Dog. Czy pokażą tylko DLC do TLoU czy zapowiedzą nową grę. A jeśli tak, to jaką? Na sequel trochę za wcześnie, więc może U4? Byłoby pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U4 zostanie zapowiedziane na VGA 2013. To już prawie pewne po tym jak Doritopope napisał w maju na twitterze, że jest po spotkaniu "w sprawie jednej z zapowiedzi z wielkim studiem, które jest stałym gościem VGA". TLoU dostanie GOTY (bo kto inny lol), a zaraz potem "BANG UNCHARTED 4 FALL 2014". Calling it.

To Wi-Fi direct jest fajne, ale w kwestii precyzji żadnej różnicy to nie zrobi. Pewnie przygotowanie pod Smartglass, przesyłanie wysokiej jakości audio przez pada, itp.

Swoją drogą po tym jak Microsoft zaczyna wreszcie robić coś dobrze widzę ogromną desperację osób próbujących przepchnąć negatywne newsy o Sony. Najpierw examiner zlepił plotkę o obsuwie premiery DriveClub na 2014, wczoraj było o tym, że "jakiś losowy Niemiec" wszedł w posiadanie planów Sony na Gamescom, według których cała konsola zostanie przesunięta na Q3 2014. Dzisiaj jakiś niezależniak (były pracownik Sony zresztą) źle zinterpretował umowę licencyjną z Sony i sieje grozę, że Japończycy przejmuje prawa do każdej gry tworzonej na PS4. Piękne.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Proroctwa się zgadzają, z tym że TLoU nie dostanie ogólnego GOTY, tylko PS3 GOTY. Ogólne dostanie GTA V. Tak jak w 2010 Red Dead Redemption. I w 2008 GTA IV. I w 2004 GTA San Andreas. No chyba że coś z GTA V będzie bardzo, bardzo nie tak, ale to wątpliwe.

Ale może ND dostanie Studio of the Year, nie dostali przy U2, a w sumie to pasowałoby do zapowiedzi U4 nawet bardziej niż GOTY dla TLoU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS znowu postanowił "poprawić" humor graczom. Tym razem potwierdziła się plotka o fakcie iż X1 w tym roku pojawi się tylko w 13 krajach. Z obrotu wypadła prawie cała Europa ( Belgia, Holandia, Dania, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Szwajcaria, Rosja ), a zostały tylko UK, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i Irlandia. Sam zastanawiam się po co kupować X1 w tym roku, skoro ta konsola trafi tylko do garstki graczy, a ile z zamówionych już konsol na amazonach zostanie wycofanych z obrotu. Z drugiej strony wątpię już, że moje zamóienie na amazon.co.uk zostanie wgl rozpatrzone..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...