Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Totalne olanie Move to najlepszy dowód na to jak Sony traktuje własne peryferia do konsol.

Przecież na PS3 robiono z tego całkiem fajny użytek.

No cóż, jak widać i OR jest jeszcze w fazie testów..

Co w tym dziwnego? Nie wierzę nawet w premierę w tym roku.

Zrobiłem mały research, bo zaczęło mnie irytować to ciągłe przywoływanie nierelewantnego hełmu do oglądania filmów. HMD od Sony kosztują tak dużo, bo korzystają z wyświetlaczy micro, których produkcja kosztuje chore pieniądze. OR korzysta z taniego wyświetlacza, taniej optyki i to

zamiast polegać na drogich soczewkach. Sony swoim VR będzie celować własnie w ten przedział cenowy, bo i wchodzą na ten sam rynek. Sony ma też kilka asów w rękawie. Mają fenomenalnych inżynierów, którzy ostatnio dostarczają topową grową technologię (Vita, PS4, DS4). Do tego Sony może pochłonąć część kosztów i sprzedawać sprzęt ze stratą. Coś czego ekipa Oculusa zrobić nie może. Ponadto moga wykorzystywać dostępne już akcesoria. Move, kamera z PS4, DS4. Jeśli Sony chce to potraktować poważnie i zawalczyć na tym rynku to mogą dostarczyć sprzęt tańszy niż OR i/lub lepszej jakości.

Also w tym momencie spojrzałem w kierunku swojego kącika wstydu na kosztujący blisko 3,5k złotych zestaw kierownica+2 shiftery i pedały. Drogie akcesoria da się sprzedać jeśli są tego warte. Mógłbym przecież kupić kółko za 50 euro.

Do tego panelu pozostało zresztą tylko 30 godzin. Spekulacje są przyjemne, ale mało z nich wynika. Ode mnie EOT. W końcu może się okazać, że Sony nic nie ma. ; p

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro, na litość boską - ja ci nie bronię zabawy, patrzę na to z biznesowego punktu widzenia. Sprzedawać ze stratą ? W przypadku Sony które tonie w stratach ( akcje śmieciowe ) ? OK, ty kupisz i będziesz miał kolejny gadżet. Ale masowo to się nie uda, tak sądzę, a jeśli masowo to się nie uda to po prostu to nie wypali biznesowo. Jasna sprawa, kiedyś nastanie taki dzień że to będzie może nawet powszechne, ale po prostu radzę to zrobić tak by to miało ręce i nogi. Popatrz na 3DTV - gdyby to zrobiono z głową to byłby killer. Teraz nikt o tym nie mówi. Ale teraz kiedy ludzie ( nie wszyscy ) pokupowali sobie duże TV do next genów sprzedawać okulary. Kiepski pomysł.

Za wysoka cena tego wszystkiego. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko.

Edit3 - odnosiłem się do Move,kamerki i lightbara w PS4. O tym lightbarze jedyne co czytam to ludzie narzekają że nie da się wyłączyć. Najlepszym gimmickiem imo jest touchpad. O to chodzi - nic na siłę, ludzie chwalą.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope.

iwannaseethereceipts.gif

idontbelieveyou.gif

Tak jak pisałem - onet, wp albo interia, więc sam w to nie wierzę, rzuciłem jako ciekawostkę, w której może być ziarnko prawdy smile_prosty.gif

No cóż, jak widać i OR jest jeszcze w fazie testów..

Ale działa, można go kupić i działa na nim fura gier.

No to 499 $ czyli i tak drożej niż PS4 z grą. Jakoś nie widzę by Sony pozwoliło na taki manerw, ale co ja mam do gadania.

Na szczęście telewizor 3D wyjdzie taniej. Oh wait.

@Sergi - daj linka do tej huty, nie mogę nic znaleźć.

http://www.anglophon...meu-Odeillo-Via

EDIT:

Ale teraz kiedy ludzie ( nie wszyscy ) pokupowali sobie duże TV do next genów sprzedawać okulary. Kiepski pomysł.

Amerykanie zmieniają telewizor częściej niż my podkładki pod mysz. Więc to akurat bez znaczenia.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie zmieniają telewizor częściej niż my podkładki pod mysz. Więc to akurat bez znaczenia.

100 $ więcej za X1 też miał nie robić różnicy. A tak na serio - 46 mln ludzi korzysta z dotacji na żywność w USA. Socjalizm zniszczy każdą gospodarkę.

Edit - dzięki za link, ale to chyba ( ? ) dużej produkcji przemysłowej z tego nie będzie skoro sprzedają wytopione rzeczy w sklepie z pamiątkami.

Edit 2 - krytyczny stosunek do TV 3D przedstawiłem wcześniej.

Edit 3 - OR działa ,można go kupić i odpalić furę gier. Zgadzam się. Gdyby to nie był temat o konsolach, to nawet bym się nie odzywał.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawać ze stratą ? W przypadku Sony które tonie w stratach ?

Patrzysz z biznesowego punktu widzenia, ale wykazujesz się skrajną ignorancją. W tej branży nie zarabia się na dużym sprzęcie. Tym bardziej na rynku konsolowym. Kasę robi się na drobnicy typu pady oraz na grach.

Żeby zarobić, trzeba inwestować. Capitalism 101.

100 $ więcej za X1 też miał nie robić różnicy.

Jabłka i pomarańcze. X1 ma tańszego o 100 dolarów konkurenta na dosłownie tym samym rynku w tym samym czasie.

Messer pls.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 $ więcej za X1 też miał nie robić różnicy.

Ja obstawiałem, że zrobi ;) XBONE miał mocnego konkurenta, VR od Sony nie będzie go miał - Ani z PS4 ani z XBONE nie będzie współpracował żaden inny VR. W każdym razie teraz nic takiego nie widać. Poza tym OR nie konkuruje ze sprzętem Sony, raczej nakręca jego sprzedaż. Sukces Oculusa przetrze szlak dla pomysłu Sony. Lepiej teraz niż później/wcześniej.

46 mln ludzi korzysta z dotacji na żywność w USA

A pozostałe 86% może sobie pozwolić na dwie konsole i lepiej.

dzięki za link, ale to chyba ( ? ) dużej produkcji przemysłowej z tego nie będzie skoro sprzedają wytopione rzeczy w sklepie z pamiątkami.

Jasne, ale nie zmienia to faktu, że tak się da. Ba, można nawet w domowych warunkach złożyć podobną instalację, wychodzi chyba nawet prościej od próby budowy małego pieca hutniczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz z biznesowego punktu widzenia, ale wykazujesz się skrajną ignorancją. W tej branży nie zarabia się na dużym sprzęcie. Tym bardziej na rynku konsolowym. Kasę robi się na drobnicy typu pady oraz na grach.

Żeby zarobić, trzeba inwestować. Capitalism 101.

Żeby zarobić, trzeba mądrze inwestować. Sony bardzo dużo inwestuje. Chodzi mi o to czy kolejna inwestycja, obok gier, chmury, PS Now, restrukturyzacji firmy itp. to nie jest little too much.Ostatnie inwestycje były świetne i są dobrym prognystykiem, ale ogólnie Sony ma obecnie 3 gorące kartofle - Vitę, TV i PC. Można spróbować pchać się w ten VR. W sumie to niszowy produkt w który trzeba włożyć sporo kasiorki - ok, do odważnych świat należy. Zawsze może im się udać. W zasadzie niepotrzebnie robiłem aferę. Nie moje pieniądze.

Cieszę się że zgadzasz się że Sony nie zarobi zbyt dużo, jeśli wcale, a w sumie może nawet stracić na tym VR. O to toczyłem bój. Oni już są i tak tyle zer w plecy że kto by się przejmował jakimiś tam milionami.

Nie widzę zależności pomiędzy okularkami a sprzedażą gier. No ale jestem ignorantem, co mi tam.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plote o premierze X1 w Polsce rozsiał bodajże Koso z Polygami, powołując się na tajne źródło z jednej sieci sprzętu z elektroniką.

Imo, cała sprawa jest niedorzeczna, na czele z magazynowaniem konsol do listopadowej, rzekomej, premiery.

No, chyba że będą otrzymywać miesięcznie transzę 100 konsol, by na listopad mieć odpowiednią ilość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitę

Huh? Vita im robi pieniądze. Nie dokładają do konsol, na kartach pamięci mają chorą przebitkę, a Vita ma attach ratio rzędu 15~+, bo ten user base kupuje masę gier.

TV

Dywizja TV została ostatnio gruntownie przerobiona na oddzielny podmiot. Do tego tam też potężnie inwestują obcinając zupełnie low-end i skupiając się na high-endowych Braviach i na 4K (które w odróżnieniu od 3D będzie następną dużą rzeczą, bo to naturalne przedłużenie HD)

PC

Nie pozbyli się ostatnio Vaio?

Cieszę się że zgadzasz się że Sony nie zarobi zbyt dużo

lololo

Gdzie to napisałem? Po prostu jestem pewien, że koszty R&D jednego urządzenia nie zabiją Sony, a pochłonięcie części kosztów (nie mówię o 200 dolarach z czasów PS3 zresztą) też nie będzie tragedią.

Nie widzę zależności pomiędzy okularkami a sprzedażą gier.

Tak jak powstawały dedykowane gry pod Move czy Kinecta, tak samo będą powstawać gry dedykowane VR.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Sprzedaż Vaio poskutowała prognozowaną stratą w wysokości 1 mld dol. Protip - produkcji która od lat przynosi straty nikt nie sprzeda z zyskiem.

TV jak był tak jest na minusie. Czy 4K to zmieni nie mam pojęcia. Sony ogólnie dopłaca do każdego sprzedanego TV.

Zysk z konsol przenośnych spada a nie rośnie czego efektem jest zapowiedź tańszego modelu itp.

Sony ciągnie na ubezpieczeniach, smartfonach i dużych konsolach.

Sony zdecydowanie pochłania koszty urządzeń, tak. Mają wprawę bodajże od 7 lat.

Mogłeś napisać od razu że mówisz o R&D - wyprodukować można wszystko zawsze i wszędzie, niestety trzeba to później sprzedać i wypadałoby być na plusie.

Gry dedykowane pod VR - moim zdaniem to będzie co najwyżej opcja do wyboru jak 3D. Kiedyś przynajmniej taka była.

Rok 2012 Soniacz zakończył ze stratą

6,4 miliarda $

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I don't even know man.

Dalej uważam, że w paru kwestiach się fundamentalnie mylisz, ale jeśli kolejne nietrafione inwestycje zabiją Sony i nie będzie już czego sprzedać to c'est la vie. Tak bardzo mnie to nie obchodzi. Będę grał na czym innym, talent z 1st party będzie robił gry gdzie indziej, a ja będę ślepo podążał za inną marką. Jeez. Dopóki jednak jeszcze coś robią i eksperymentują to się tym jaram. Myślenie pieniędzmi tak bardzo zabija radość płynącą z gier.

fake edit: Moje Infamous właśnie zostało wysłane. Hype. [real edit:] Cancel hype. Wiedząc, że Sony zakończyło 2012 ze stratą $6,4 miliarda będę się bez wątpienia bawił gorzej.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiałem, że zrobi wink_prosty.gif XBONE miał mocnego konkurenta, VR od Sony nie będzie go miał - Ani z PS4 ani z XBONE nie będzie współpracował żaden inny VR. W każdym razie teraz nic takiego nie widać. Poza tym OR nie konkuruje ze sprzętem Sony, raczej nakręca jego sprzedaż. Sukces Oculusa przetrze szlak dla pomysłu Sony. Lepiej teraz niż później/wcześniej.

To są jakieś argumenty, ale mimo wszystko dalej uważam że Sony powinno obrać sobie inne cele. Obecnie inwestują niemal we wszystkie aktywa, pojawiły się pierwsze zyski kwartalne ( mimo premiery nowej konsoli ) i nie wydaje mi się że kolejny projekt byłby dobrym pomysłem. Choć jak znam życie, to pewnie te okularki odniosą wielki sukces i będę musiał zjeść sporo kruków smile_prosty2.gif

@Lubro - propsy za SS. Ja ze swojej strony kończę, będzie co ma być.

[real edit:] Cancel hype. Wiedząc, że Sony zakończyło 2012 ze stratą $6,4 miliarda będę się bez wątpienia bawił gorzej.

Spokojna głowa, ostatnio jest coraz lepiej. Sony kasuje niedochodowe gałęzie, nawet ostatnio potrząsnęło Japan Studio, ostatnio SSM. Zyski z PS4 są naprawde solidne, w czym mam nadzieję Drugi Syn pomoże. Nowe smartfony dają radę, miejmy nadzieję że uda im się z telewizorami. Jeszcze tylko ogarnąć Vitę i wrzucić na rynek super okulary i powinno być OK wink_prosty.gif

Zresztą gdybyśmy umieli to przewidzieć, to byśmy nie siedzieli tutaj tylko w zarządach korporacji.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy więc, że te wczorajsze plotki to bujda. Ani czerwiec, ani listopad. Za to wrzesień. Trochę późno imo. Do tego ten niedawny leaker z GAF, który przepowiedział parę rzeczy (Halo 2, 3, 4 HD, Horizon 2) i w paru przypadkach miał 50% racji (Titanfallowy Xbone istnieje, ale nie jest w sprzedaży) tym razem się pomylił. Japonia miała być w kwietniu. Ciekawe też czy miał rację z innymi rzeczami. Zwłaszcza chodzi mi o Nagano od Platinum.

Do tego wrzesień jest niezłym czasem na jakiś oficjalny pricedrop. 350 euro/400 z Halo 2 Anniversary i biorę we wrześniu. ;p

EDIT: Beaten

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bundle z Halo to moja wybujała wyobraźnia. MS jednak będzie musiał mieć jakieś zestawy na koniec roku i w obliczu braku Halo 5 i Quantum Break zostaje Horizon, Sunset Overdrive i Halo 2. Albo będą tylko bundle z Fifą 15 i CoDem 11

Halo 2 to zresztą najlepsze Halo i jeśli remake będzie tej samej jakości co Combat Evolved Anniversary to będzie to dla mnie system seller. Jeżeli cena dopisze.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na to liczę, tylko zapewne Halo (i inne gry - Forza H2, Sunser, QB) wyjdą w październiku, listopadzie. Wrześniowa premiera to nawet ciut za wcześnie :f Sam pewnie kupię w grudniu.

Oczywiście czekam jeszcze na E3 i mam nadzieję, że zapowiedzą nowe gry na końcówkę roku na obydwie konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej cenie konsole od Sony, ale jestem ciekaw jaka będzie wyglądała sprzedaż nowego X-One w Polsce. Jeszcze najważniejsza informacja- ile będzie to u nas kosztować.

Nie wróże sukcesu X-One w Polsce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to wróżę "price drop" nowego Xboksa. który zostanie ogłoszony na czerwcowych targach E3. Cena musi się choćby zrównać z PlayStation 4, bo inaczej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej to oni za wiele nie zawojują.

Poza tym Marc Whitten odchodzi z Microsoftu. Po Mattricku jeszcze tylko Spencera brakuje, a będzie można mówić o całkowitej zmianie ekipy. Szkoda, że nie możemy poznać szczegółów w dywizji Xbox...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu graczy kartą przetargową jest PS Plus, dopóki Microsoft nie wyrówna do tego poziomu usługi Games with Gold, to w nieco uboższych krajach będzie w tyle.

Takie pytanie - czy wiadomo już kiedy Xbox One będzie wspierał multimedia np. z pendrive'ów? Podobno jakaś aktualizacja miała to wprowadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie multimediów chyba nic nie było, ale za to kwietniowej aktualizacji zapowiedziano następujące zmiany

- Game and app saves and updates - A game save progress bar will show you the status of your game saves. You will also be able to easily tell what games and apps are being updated or have been updated recently.

- Friends improvements - Notifications will be added to see when favorites and friends sign in to Xbox Live. This actually was one of the most frequently requested features from the first preview wave and we made it a priority to include it in the April update. Also, friends who are in multiplayer will be identified in the friends list. We?ll also add the ability to view friends? most popular apps.

- Blu-ray 50 Hz video output support - for content recorded at 50 Hz will resolve video playback issues some Xbox Live members in Europe are experiencing.

- Kinect voice and motion improvements - will continue to fine tune the quality and reliability of Xbox One commands.

- Improved GameDVR video quality - through compression algorithm improvements.

- Updates to Xbox One device management - to address issues controlling TVs, set top boxes, and receivers that our customers have reported.

- New audio settings - to tune how much volume is lowered when Kinect is used in communications.

Do tego na muve.pl można kupić X1 w zestawie z Titanfallem za 2k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 nie zaliczył czasem pricedropa już na niektórych rynkach ?

Dobrze że podali datę premiery, choć nieco późno moim zdaniem. MS będzie miał pod górkę, bo sporo ludzi ( żywy przykład tutaj ) nabyło X1 innymi kanałami. Ale jeśli do tego czasu będą gry i cena znośna, to czemu nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...