Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

@lubro

Chcesz mi powiedzieć, że ostatni mega patch nie naprawił sprawy zapisów rozgrywki w kampanii ?! Dziś taki patch miał "nawiedzić" X1, ale chyba przestałem się już łudzić, że naprawili coś sensownego. Chyba sam zgłoszę się do MS po zwrot kasy za Premium, a płytkę oddam komuś kto ma więcej cierpliwości do tego crapa, bo choć multi bardzo wciąga, świadomość faktu iż nie mogę normalnie pograć w to co chcę, przyprawia mnie o mocną niestrawność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

BF4 to loteria. Ja singla zaliczyłem bezboleśnie, nie wiedząc nawet, że taki babol istnieje.

Dopiero jak mignęła mi informacja o tym problemie tutaj, gra się na mnie obraziła i wyrzuciła stany w kosmos ;_;

Patch faktycznie się wczoraj zassał, ale nie sprawdzałem czy ma jakiś zbawienny wpływ na SP. Zresztą, zawsze można zacisnąć zęby i przejść to w jedno posiedzenie.

Z cyklu ciekawostek dropsa: AC4 ma w ustawieniach opcję ustawienia polskich napisów - czyli opis na MS Store nie kłamał, i FM5 też ma język PL, gdyby tylko MS dał możliwość wybrania naszego regionu...

38071974.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Problem z zapisami pojawia się ponoć wtedy jeśli przełączamy się z singla na multi. Sam straciłem zapisy 2x po czym powiedziałem, dość. Ten patch z tego co wyczytałem ma niby zminimalizować szanse utraty zapisów, ale jakoś im nie wierzę. Wrzucili niby tego singla do gry, a teraz kompletnie olewają ten problem, jakby nie patrzeć poważny. W końcu za przejście kampanii, ukończenie pewnych wyzwań, osiągnięć dostajemy np nowe bronie do multi, więc jaki sens ma zaliczenie kampanii w 4h. Dziś i jutro trochę po testuję i zobaczymy.

Ja od zawsze się dziwiłem, dlaczego w większości gier na konsolę nie możemy własnoręcznie wybrać języka. Brawo dla Ubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, cena podskoczyła nie tylko u nas i a i tak sprzętu brakuje. Biorąc pod uwagę że Sony produkcji zwiększyć nie może, a w okresie dwóch tygodni mają premiery na kilkudziesięciu rynkach w różnych częściach świata - to chyba jedyne rozwiązanie by skrócić ten szał. Na Amazonie w 1 dzień schodzi 640k konsol, czyli więcej niż będzie na premierze w Azji ( 500k )

BTW to oznacza też większy zysk dla soniacza na jednym egzemplarzu, czyli w tym momencie są już pewnie na zero przy sprzedaży podstawowej edycji. Lepiej sprzedać nieco mniej, ale z większym zyskiem na pojedynczym egzemplarzu - z tym każdy się zgodzi.

Anyway, doszło do korekty sprzedaży exów w USA - Killzone SF 470k, Forza 323 k, DR3 i Ryse około 220 k. Killzone jest już ponad milion worldwide. Świetna sprawa, choć i tak sprzedaż duetu COD/BF, biorąc pod uwagę co te gry sobą prezentują budzi we mnie przerażenie ( odgrzany kotlet podniesiony z podłogi i jeden wielki bug ). Ja wiem, że pieniądze na Destiny i Mirrors Edge z drzewa nie spadną, ale serio - niesprawiedliwość świata czasem jest po prostu przykra. To już Nintendo można mniej zarzuć, a to oni obecnie są w największej dziurze.

@down - 2600 za bundle z Killzone ? Janusze na Allegro mają więcej litości :D I zdrowo przebita cena Xbone.. Odnośnie zysku na 1 konsoli, chyba masz rację, wierzyłem w spekulacyjną sprawczą moc polskiego oddziału Sony :P

Ah to pośrednictwo handlowe, od starożytności najłatwiejszy sposób na dorobienie się..

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony guzik z tego ma, bo cenę reguluje sobie wg. własnego upodobania sklep. Nie słyszałem, aby Sony podniosło cenę sugerowaną. I tak oto zestaw składający się z PS4 + K:SF w szczecińskim MM kosztuje 2099zł, a ten sam zestaw w koszalińskim oddziale MM uszczupli nasz portfel już o blisko 2600zł.

EDIT: @up Na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym w Polsce są jeszcze osobniki gotowi wyskoczyć z 3200 polskich złotych, by nabyć zestaw z kamerą, 2 padami i grą. Po nowym roku sytuacja powinna się ustabilizować - przynajmniej w przypadku PS4. Z XOne wiadomo natomiast jak jest.

Edytowano przez Farmah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w padzie do PS4 też są takie wibracje jak w Xbox 360 controller.Gram sobie w batllefield 3 na pc i strasznie spodobały mi się różne rodzaje wibracji przy różnych broniach,czy wybuchach.

Znalazłem sam odpowiedz na to pytanie.Byłem dzisiaj w Avansie i pograłem w ps4 killzone shadow fall i przeróżne wibracje były w czasie rozgrywki w multi.

Edytowano przez SLODKIXXX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, faktycznie nieźle to wygląda, a tutaj trzeba pochwalić że to w dodatku h'n's bitewny, a takie zawsze na wyższych poziomach trudności to mega sprawa. No nie powiem, naprawdę miłe zaskoczenie, nie rozumiem czemu na VGX tego nie pokazali, byłaby jedna z lepszych prezentacji.

Jeśli system walki będzie rozbudowany jak w NNN to mamy mistrza tego umierającego niestety, gatunku w 2014. Takie właśnie produkcje to gry konsolowe z gry i kości, czuć ten feeling.

Widzę że Link dostał nowy outfit, fajnie.

Światełko w tunelu po klęsce w NPD jest, oby tak dalej.

Anyway podium preorderów w USA -

1 Watch Dogs (PS4)

203,344

2 Destiny (PS4)

175,718

3 Final Fantasy X/X-2 HD Remaster (PS3)

157,610

No i najlepsze gry według ilości nagród w roku 2013

The Last of Us - 26.5* Grand Theft Auto V - 21.5* BioShock Infinite - 4 Animal Crossing: New Leaf - 1 Brothers: A Tale of Two Sons - 1 Dragon's Dogma: Dark Arisen - 1 Luigi's Mansion: Dark Moon - 1 Metal Gear Rising: Revengeance - 1 Papers, Please - 1 Tomb Raider - 1

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hejter-realista wkracza:

Nie spodziewałem się dużych rzeczy po tym ND, choć Nintendo po ostatnich kompromitacjach miało sporo do udowodnienia. Z jednej strony Nintendo pokazało się z najlepszej strony od miesięcy. Z drugiej, nie było to trudne biorąc pod uwagę ich ostatnie wybryki i numerki.

Dynasty Warriors X The Legend of Zelda. Nie spodziewałem się, że przeczytam, iż Dynasty Warriors uratuje WiiU ; p Jedno trzeba jednak Nintendo oddać. Ich postacie to potężne bestie. Warriors Orochi 3 był starterem konsoli i nikogo nie obchodził. Teraz jest Link i nagle system seller. Skutki imo:

1) To ruszy trochę konsol w Japonii. W EU/NA do sklepu pobiegnie 5 osób.

2) Mam nadzieję, że to start większej fali kolaboracji z third party w celu ustrzelenia różnych targetów. Fajnie byłoby zobaczyć coś dla zachodniego odbiorcy. Arena shooter w uniwersum Metroid na przykład.

3) To chyba oznacza, że duża Zelda jest taaaaak baaaaardzo daleeeeeko. To mi chyba najbardziej działa na nerwy w modern-Nintendo. Zapowiadają coś dużego. Hype do sufitu. Potem przez kilkanaście miesięcy o grze cisza, wszyscy zapominają i nagle ze 3 miesiące przed premierą mamy namiastkę marketingu. O Bayo 2, trzeciej grze od Segi i X nic nie wiadomo. O dużej Zeldzie wiadomo tylko tyle, że będzie. O SMTxFE wszyscy zapomnieli. Marnowanie zasobów.

DLC do Lost World jest dobre, bo darmowe. Gdybym jeszcze miał grę to pewnie bym nawet pobrał.

Mario Kart jest fajne i u mnie pewnie wyląduje. Jeszcze fajniej byłoby zobaczyć przynajmniej poziom Sonic All-Stars.

Smash Bros. mnie tak bardzo nie obchodzi.

Reszta to shovelware.

stillnothing.gif

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Zelda nie jest daleko, ponieważ Nintendo powiedziało, że są w zaawansowanym stadium produkcji i pokażą na E3 2014. Każda firma musi mieć świeży materiał na E3. Gdyby wszystko pokazali teraz to w czerwcu zatonęli by pod innymi gigantami.

Phff, Sonic all stars? Ograłem demko i odebrałem to jako biedną kopię Mario Kart z okropnymi bohaterami i całkiem, miejscami, satysfakcjonującym gameplayem. Recenzje zaś mówiły, że to taka przystawka przed MK8. Nie wiem co ten racer Ninny ma w sobie, że czuć w nim takie wyważenie i fun. Po prostu to chyba niedościgniony pierwowzór.

W Japonii Dynasty Wariors jest szanowane, a Link nie ma się najlepiej. Na zachodzie jednak może zachęcić do kupna gry w tym stylu. Ciekawe połączenie. Oby tylko nowa Zelda nie była w tym stylu graficznym.

Trochę się obawiam, że to DLC do Sonica to zapowiedziany już dawno "Yoshi Yarn". Może przerwali ten projekt i to co już było gotowe wykorzystali jako dodatek do Sonica...

Kiedy już W101 wyląduje u mnie w dniach najbliższych zobaczę na ile ambitną produkcją jest.

BTW Nie jest to trochę repetitive gameplay?

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynasty Warriors x Zelda - spełnienie moich marzeń : D

Uwielbiam serię DW, bardzo mnie ta zapowiedź ucieszyła. Poza tym jednak nic z Direct mnie nie zaciekawiło... Yoshi wygląda na jedną z najbrzydszych gier na 3DS. Zasmucił mnie brak X. Szkoda tez, że Smash Bros pewnie najwcześniej w Q3... Mario Kart mnie nie obchodzi.

@Luke20 - Kupuj W101 ode mnie, okazja! :D I tak, to jest powtarzalny gameplay, ale... Hm. No, nie nudzi. Tak jak w innych dobrych slasherach czy hakenslaszach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszystko pokazali teraz to w czerwcu zatonęli by pod innymi gigantami.

Oni i tak zatoną, bo nawet konferencji nie mają.

odebrałem to jako biedną kopię Mario Kart z okropnymi hohaterami

Lol

BTW Nie jest to trochę repetitive gameplay?

Obawiasz się powtarzalnej rozgrywki w W101, a jarasz się Dynasty Warriors z Linkiem? Dude.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na martwienie się powtarzalnością DWZ jeszcze przyjdzie czas :P

LOL, że Hohaterzy, czy LOL, że okropni? Postacie w tym... Universum wydają się być trochę bezpłciowe. Parę kobietek, dzieciaków, facetów od czapy, rodem z corocznych filmów Disneya. Plus inne dziwactwa. To mi się chyba najbardziej nie podobało.

W zeszłym roku nie mieli konferencji, ponieważ next geny rządziły. W tym roku kurz opadł, a Ninny ma Zeldę. Myślę, że będzie Reggie-show.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Mario Karta i Sonica, ten drugi ma jedną, dużą przewagę - lepsze power - upy dla gracza na pierwszym miejscu tzn. z tego jak grałem na Wii w Mario Kart, najlepsza taktyka to była jazda na drugiej pozycji, bo prowadzący zawsze dostawał jakieś marne dopałki, a reszta duże boosty i praktycznie zawsze dochodziło do wymiany pozycji. W Sonicu jest pod tym względem dużo lepiej.

Odnośnie tych wczesnych zapowiedzi i marnego marketingu, to prawda w 100%, reklamy Nintendo nawet te obecne - to tylko wesoła rodzinka i parę najbardziej rozpoznawalnych gier, zero promocji mniejszych tytułów, wypunktowania zalet tabletopada, nic.

Czy reszta gier to shovelware ? Nie mam pojęcia, ale jedno jest pewne - jest źle a Nin zrobiło pierwszy krok do przodu. Pokazali ciekawą iterację znanej marki w świeżej formie, z egzotycznego obecnie ( heh ) gatunku gier, w dodatku gatunku z stricte konsolowym feelingiem/rodowodem. Tak trzymać. Będzie w co łupać i co masterować.

Anyway, wciąż spływają dane z USA i wygląda na to że przewaga PS4 jest tam większa niż mówią o tym suche cyferki sprzedanych konsol. Zarówno sprzedaż gier, attach rate jak i preordery działają na korzyść Sony. Kto by pomyślał, że zamówienia Destiny, gry od Bungie będą znacznie większe niż na X1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja powoli wraca do normy poprzedniego stanu, na Amazonie PS4 jest TOP 1 w E. charts. W dodatku podobno skończyły się problemy z dostępnością konsol w USA. Xbox One nie ma w pierwszej 20, jeśli ktoś by pytał.

http://www.amazon.co...zg_hrsr_e_1_2#1

Wygląda na to że Sony skupia się na USA przed świętami, NPD w styczniu będzie arcyciekawe.

Premiera na rynkach azjatyckich okazała się sporym sukcesem, choć nie było szału jak w US/EU ( a przynajmniej ja nie znalazłem ). No, ale przynajmniej mieli najlepsze hostessy na premierze i fajne nagrody (10 years PS Plus huh )

Edit - PS4 już wyprzedane. Anyway, GT6 pobiło metascore Forzy 5. Lepiej późno niż wcale.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników PlayStation 4. Czy w ofercie PlayStation Network zaczynają się już pojawiać jakieś gry typu "Indie" przeznaczone na najnowszą platformę? Chodzi mi o gry typu "Rogue Legacy", "Limbo" i tym podobne. Przeszukiwałem ofertę na stronie internetowej, ale tam tylko PlayStation 3 i Vita.

Rozumiem, że fala gier ("nieretailowych") ma dopiero nadejść w przyszłym roku?

I jeszcze jedno pytanko. Czy konto założone na Polskę nie będzie się wiązało z jakimiś ograniczeniami, jak ma to miejsce w Xbox Live? Przykładowo - wiele gier "Arcade" w sklepie Xbox Live jest całkowicie niewidocznych dla polskiego konta. To jest dla mnie niedorzeczne...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, temat zdechł, więc napiszę. Wii U z tygodnia na tydzień sprzedaje się coraz lepiej w Japonii, zastanawiam się więc, czysto teorytycznie, czy gdyby zaczęło schodzić z półek jak ciepłe bułeczki to third party by się ruszyło? Wiedźmak, Destiny (to chyba nie "exsclusive PCtowoKonsolowy"), itd. Z chęcią zobaczyłbym reakcję twórców na taki stan w branży.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od konkretnego developera/wydawcy. Np. Wiedżmina robią tylko na PC i next geny, bo nie chcą żadnych kompromisów w kwestii jakości. Czy Wii U spełnia te wymagania - nie mam pojęcia. Destiny na ten moment jest tylko na maszynki MS i Sony ( bez PC ), co do innych gier - tutaj zadecyduje sprzedaż gier 3rd party, a ta na ten moment jest najgorsza procentowo ze wszystkich platform ( Ghost 0, 33 % ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej będzie najgorsza wersja ze względu na brak kierownic, średniowieczną usługę sieciową, 30 FPS i brak analogowych triggerów.

@Wuwu

Cyfrowych tytułów jest już kilka. Jest parę F2P, kilka gier w Cross-Buy czy nowe Doki-doki Universe. Zaraz Awesomenauts: Starstorm i Don't Starve. Kilkanaście innych tytułów jest wycelowane w Q1 2014.

Konto na EU daje dostęp do wszystkiego co ma region. Względem US jest parę obsów dotyczących głównie japońszczyzny. Do tego US ma lepsze promocje, ale EU ma lepszego PS+ (choć to się wyrównuje). Do tego czasem się zdarza, że konkretne kraje w SCEE nie dostają jakiegoś contentu. Tu chodzi głównie o Niemcy ze względu na ich prawo czy Rosję ze względu na problemy z licencjami. Polska tego problemu już nie ma. Jeszcze niedawno były cyrki z grami wydawanymi w EU przez NIS. Teraz już to u nas jest, ale np. Disgaea 3 na Vita dalej jest do dorwania tylko w pudełku.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...