Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Zmiana z Titanfallem w sumie nie robi różnicy - dla kogo gra jest day1, i tak kupiłby na XO/X360, reszta i tak poczeka na wersję PC.

RDR2/Bully 2 is SO coming next year. :3

Czy tylko ja z tutaj obecnych zdaje sobie sprawę, że RDR to de facto RDR2? ;)

Przed Redemption był jeszcze Revolver, więc następna gra z serii to będzie RDR3.

Also, byłbym zdziwiony gdyby wybrano Bully, a nie RDR. Różnica klas imo.

EDIT:

Ten sam setting, bardzo podobna mechanika, nawet główny bohater jest podobny - trudno mi o tym myśleć inaczej niż o sequelu. A łączenie Bioshocka z System Shockiem jest bardzo far fetched ;)

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Rockstar zawsze mówił o Redemption jako "duchowym spadkobiercy" Revolver*. Twierdzenie, że to gry z jednej serii to prawie tak jak uznawanie BioShocka za System Shocka 3 (proszę, część tytułu też się nawet zgadza!).

Choć niewykluczone, że kolejny RDR pociągnie dalej tradycję tytułu "Red Dead Rcoś". Swego czasu plotkowało się o Revolution.

Na logikę RDR ma dużo większe szanse na sequel, ale to o Bullym się plotkuje - a to strona wykupiona, a to prawa autorskie... Z drugiej strony nic nie przeszkadza Rockstarowi w przygotowywaniu obu. smile_prosty.gif

@MeSSer: Zachodnich RPG brakuje, bo zachodnie RPG nie wychodziły w ogóle przez ostatnie 2 lata. Ostatnim istotnym był Skyrim, ew. Mass Effect 3 jeżeli uznamy go za RPG.

Chociaż South Park mógłby dostać wersje nextgenowe. Tak to faktycznie trzeba czekać na W3 i DAI.

*źródło http://www.rockstarg...episodes-f.html

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora na parę złych wieści odnośnie PS4. Dysk dalej 5400, brak wsparcia dla MP3 i usług DLNA. O ile to pierwsze zrozumiem, bo za 1700 zł ciężko o szał ciał, to tyle drugie już czysto biznesowa decyzja pod Music Unlimited i Netflixa.

O, headsetów też nie będzie wspierać w 100 % w dzień premiery. Tutaj trzeba czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w odpowiedzi headshot w Xboksa. Plotki się potwierdziły, CoD Ghosts w 720p, skalowane do 1080p. Na PS4 natywne 1080p.

Ostatnio nawet przez SPARKa, lepszy lineup w pierwszym roku i rozczarowanie exami PS3 (tylko The Last of Us z tego co ograłem jest IMO grą wybitną) zacząłem się zastanawiać znowu nad X1, ale jeżeli MS poniósł porażkę na polu multiplatform, i to tak dotkliwą, to nie widzę dla jego konsoli ratunku.

Chyba że to Infinity Ward nie umie w programowanie. Ale BF4 też działa w 720p, a na PS4 w 900p, więc chyba nie bardzo.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo było ostatnio tych dobrych niusów z obozu MS. Nie powiem, niepokoją mnie te rozdzielczości, przy Bfie różnica jest mniejsza, ale 720p przy Call of Duty jest ostrym przegięciem i to przy tej całej miłości na linii MS-Activision. Nie kminię. Ciekawie jak to będzie przy innych multplatformach. O AC4 chyba nie wiadomo na razie nic, NfS Rivals chwali się niechlubnymi 30 fpsami na wszystkich platformach, ale o rozdziałce chyba nie było mowy. Strasznie mnie ciekawi, jak to będzie przy tych 2 tytułach wyglądać, obym nie doznał więcej rozczarowań.

Btw 3 weeks to go!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 weeks to go! C'mon Sony Soldiers :P

Śmieszna sprawa z tymi rozdzielczościami, ale nie zapominajmy, że to gry od zewnętrznych developerów, których to gier produkcję rozpoczęto na długo przed ujawnieniem nowych konsol, czy też rozesłaniem pierwszych dev kitów, których specyfikacja i ogólna budowa w pełni odpowiadała sprzętom certyfikowanym do masowej produkcji. Wesje next gen są zatem robione nie na 100% możliwości i umiejętności studiów za nie odpowiedzialnych. Pierwsze gry na nowe konsole zawsze muszą być niedoskonałe - spójrzmy na Crackdown, PGR 3 i GTA V, czy Forzę Horizon - różnica aż nadto zauważalna.

Rozdzielczość to jedno. Jak się mają sprawy z jakością oprawy? Czy owe produkcje będą hulały na presecie, którego pecetowym odpowiednikiem jest ULTRA? Obawiam się, że niekoniecznie. Tearing ekranu będzie najprawdopodobniej obecny w większości tytułów.

Wracając do preorderowej ruletki. Ciekawe, kiedy sklepy potwierdzą, że dane zamówienie jest w 100% pewne i towar wyląduje u nas w domach w dzień premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia gdybym tylko miał fundusze to bym od razu zakupił PS4. Do tego Battlefield 4 i Killzone Shadow Fall i święta Bożego Narodzenia były by wspaniałe lol.gif Ale ubolewam bo nie mam więc, muszę spokojnie poczekać aż uzbieram kwotę. Kupię jakoś rok po premierze pewnie, narazie na mojej starej i poczciwej PS3 mam w co grać a w ile gier nie grałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS ogłosił że X1 oferuje wsparcie mp3 i usług DLNA, i jest to pierwsza sytuacja kiedy MS chwali się czymś, czego PS4 przynajmniej na start mieć nie będzie. Osobiście dla mnie to 5 - rzędowa sprawa, ale choćby dla statystyki należy pochwalić MS.

Fajnie, że nowe zapowiedzi jeszcze w dzień premiey. Ależ zazdroszczę ludziom którzy wyrwą sprzęt day1, wracasz do domu z nową konsolą a tu już od razu kolejne gierki dopisane do listy.

Sony nauczyło się marketingu, naprawdę.

A tak btw, kwartalny raport i Japończycy 197 mln $ w plecy, dywizja odpowiedzialna za PS4 - 8 mln $. No ale niedługo to się zmieni...

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni? Kojarzy ktoś jak to jest z cenami konsol a kosztami produkcji? Do każdego sprzedanego PS3 o ile kojarzę Sony długo musiało dopłacać. Koszta produkcji X1 i PS4 (szczególnie tego drugiego, skoro ma mocniejsze bebechy i kosztuje mniej) są niższe niż cena sklepowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony dopłaca do każdego egzemplarza PS4 60$ ponoć. Ale to raczej nie jest wielka strata, bo wystarczy, że ktoś kupi PS Plus na rok i jedną gierkę, i SONY jest na plusie.

A w porównaniu z tym ile dopłacali do PS3 w dniu premiery (250-300$ !!! ) to 60$ to bardzo mało. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni. Obecnie morze jenów idzie na marketing i produkcję konsol - to najtrudniejszy finansowo okres dla giganta w tej dekadzie. Być może na początku kolejnego kwartału nie będzie kokosów po stronie zysków, ale jakoś rozpędzić dochodową maszynerię trzeba, a PS4 jest gwarantem zyskowności w perspektywie długoterminowej i Sony dobrze o tym wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widmo klęski zawisło nad X1 jak ten miecz Damoklesowy. Screeny z BF4 są tragiczne, nie wrzucam bo wstyd, w dodatku Epic Games robi grę na PS4. Tak, Epic Games robi grę na PS4.

Famousmortimer, jeden z najlepszych insiderów donosi że na imprezie z okazji premiery PS4 zapowiedzą Demon's Souls 2.

Can u even imagine DAT hype ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź Demon's Souls 2 przed premierą Dark Souls 2? Nope.

BTW, nie przesadzałbym z tą klęską. Tak, BF4 wygląda gorzej, ale nie ma drastycznej różnicy. Przeciętny odbiorca nie zwróci nawet na to uwagi, czy nam się chce w to wierzyć, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny odbiorca nie zwróci nawet na to uwagi, czy nam się chce w to wierzyć, czy nie.

Przeciętny odbiorca nie zwróci uwagi na różnice pomiędzy wersją na PS3 i PS4.

Zresztą nie wiem skąd nagle to poruszenie. Od pierwszych przecieków na temat specyfikacji było wiadomo, że MS robi konsolę, w której gry są dopiero na X miejscu z kolei. Potem to potwierdził w maju, a proporcje exów od 1st party i 3rd party tylko potwierdzają, że X1 ma zrobić mocne pierwsze uderzenie i liczyć na "momentum". Im dalej w generację, tym trudniej będzie kupić coś ekskluzywnego od dużych wydawców.

Also, odbyłem dzisiaj krótką rozmowę ze znajomym kierownikiem lubelskiego MM i wiadomo już w miarę jak to będzie na premierę. Sony przygotowało na Polskę tylko 12 tys. konsol. "Tylko", bo zainteresowanie (pre-ordery za stówkę, zapotrzebowanie sieci sklepów, sklepy wysyłkowe) jest ponad dwukrotnie większe. Na miesiąc przed premierą konsoli. So? Nie wszyscy, którzy zamówili do tej pory dostaną konsolę (pierwszy restock w drugim tygodniu grudnia - skala nieznana), a osoby, które liczyły, że pójdą do sklepu i wezmą sprzęt z półki nie mają na co liczyć.

Dis gun be gud.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy nie zdradził ceny? tongue_prosty.gif Po cichu liczę, że właśnie MM czy Saturn zjadą poniżej 1799. Kupiłem pre-order pod koniec września, mam nadzieję, że się załapię... Może w Lublinie nie będzie takiego wzięcia.

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w MM to pierwotnie 1749zł. Po uwzględnieniu tej stówy wpłaconej wcześniej wychodzi 1649zł dopłaty. Podejrzewam, że Saturny, RTV Euro AGD i inne będą miały taką samą cenę. Nie wiem jak z bundlami czy ceną gier (choć tutaj ponoć muve czy gram.pl sieją panikę i gry będą kosztować tyle co teraz). Akcesoria (standy, pady) będą w sklepach w całej Polsce po 20 listopada. Niewykluczone, że gry też wtedy zostaną rzucone.

Sam mam zamówione 3 pakiety, jeden na podstawie tej tekturki w lubelskim MM. Gdy go brałem (w sierpniu) było 11 zamówień. Teraz te pre-ordery są już wycofane* i nie wiem ile jest ich na dzisiaj. W poniedziałek lub wtorek powinienem się dowiedzieć.

*Oh właśnie. Jeśli ktoś gdzieś jeszcze widzi ten sposób dokonywania zamówień, to oznacza, że dany sklep nie otrzymał żadnej informacji od Sony Polska i prawdopodobnie 29 listopada nie będzie miał konsol. Just so you know.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro:

W porównaniu do Wii U to cudo! Ploty chodziły o 15 sztukach dla MM na premierę :P

BTW to nie wiem czy next geny osiągną w Polsce sukces... To kraj PCtów, a konsolowcy często przy currentach pewnie zostaną, ponieważ do przebogatych społeczeństw nie należymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro, co to znaczy, że te pre-ordery są wycofane? W sensie - są już nieważne? oO Wolno dziś myślę :P 1650 + 250 za grę, liczę na takie ceny, wtedy idealnie mi starczy z tego, co mam odłożone na konsolę + Killzone'a. O ile będzie na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofane w sensie, że nie da się już zamówić. Powinienem sprecyzować w poprzednim poście. Jak masz paragon z wbitą stówką na poczet konsoli to masz pierwszeństwo przed osobami, które 29 przyjdą licząc na szczęście. Nie gwarantuje to jednak konsoli w dniu premiery. No chyba, że lubelski MM dostanie więcej konsol niż zamówień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w salonie RTV Euro i bez problemu można tam zakupić pre ordera za 100 zł, zresztą takich "paczek" na półce było całkiem sporo. Pytanie czy w zasadzie kupując tą karteczkę jest powiedziane, że otrzymujemy konsolę w dniu premiery ? Bo jeśli nie to fakt, że te znajdują się jeszcze na półkach sklepowych nie powinien nikogodziwić.

Z drugiej strony słyszałem ploteczki jakoby na pre ordery i półeczki sklepowe przeznaczone były zupełnie inne pule sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że żaden preorder nie jest do końca pewny. Zapewne czerwcowe/lipcowe zamówienia są bezpieczne powołując się na prawo pierwszeństwa, ale tutaj też nigdy nic nie wiadomo w zależności od sklepów. Sam złożyłem pre-order końcem sierpnia i mam lekkie obawy, że na tydzień przed premierą dostanę maila odmownego, bądź zwiastującego opóźnienie zamówienia o parę tygodni. Na szczęście lineup startowy nie jest aż tak atrakcyjny żebym żałował, ale smutek zawsze będzie, bo fajnie mieć konsolę w dniu jej światowej premiery :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad XONE, a właściwie nad osobami nim zaintereowanymi. Obejrzałem filmik pewnego jutubera (Quaz), w którym mówi, iż nie kupi (przynajmniej na razie) XONE ze względu na to, że padł mu właśnie 3 X360. TRZECI! Jest to z mojej perspektywy żałosne jak działa MS. Pod newsem na PPEwnej stronie o dojściu X360 do poziomu sprzedaży 80 mln. sztuk, zobaczyłem wysyp komentarzy o tym ile to się zdążyło Xklocków zepsuć. Jak dobrze pamiętam ktoś podniósł "rekord" do 4 sztuk. Jeśli tak to wygląda, to prawdopodobny userbase X360 to 30-40 mln. Wii prawie 100 mln., a o domysłach innych forumowiczów na temat peestrójki z chęcią poczytam. Jestem ciekaw co Wy wybieracie. Czy ktoś Xem jest zainteresowany? Czy MS. powinien już wynajmować od Nintendo miejsce na rankingu sprzedażowym (Wii U)? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...