Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Alaknar

Chyba źle zrozumiałeś sens zdania nie podważam tego że Edi to komputer tylko tyle że chyba rzadko można spotkać taki który przywali ci ripostą i nie mówię tu o windosowym blue screenie ;)

Renegald

Kolega powyżej czepiał się chyba o pisownię innego forumowicza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDI to SI taka jak gethy tyle, że umie mówić po naszemu. Podejmuje decyzje w ciągu nanosekund i w tym czasie przygotowuje sobie zapewne 10 ripost, które rozwaliłyby Wrexa ;]. Co do braku wulgaryzmów: Wrex został zmieniony w dresa w ME1 a tutaj ludzie odpowiedzialni za polonizacje odpuścili sobie. Jednak mogliby dać Gruntowi lepsze teksty niż "Lecisz na tyłek". Nie mówie żeby co chwila rzucał mięchem, ale żeby coś w ogóle było, bo teksty Wrexa w jedynce po prostu rozbrajały mnie nie ważne ile razy przechodziłem grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz na tyłek jest fajne XD ale najbardziej podoba mi się jego "ha ha ha" :D Jak dla mnie Grunt jest świetny taki jaki jest ;] Zresztą, można by powiedzieć, że Wrex stał się teraz poważniejszy przez swoje plany na Tuchance (chociaż to do krogan mało pasuje ;o)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By wyrazić własne zdanie na temat ME2, postanowiłem napisać recenzję, którą ujrzycie już niebawem. Jednak pisząc ją, natknąłem się na kilka rzeczy, o których zapomniałem, więc pytania kieruję tutaj.

To Zbieracze pracowali dla Żniwiarzy, czy też było odwrotnie?

Jak nazywała się ta wielka glizda lub dżdżownica, z którą mieliśmy okazję walczyć w misji lojalnościowej dla Grunta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argaris

Zgadzam się teksty Wrexa w jedynce były rozbrajające moje ulubione :

W bazie gdzie byłą matka Benezja przy tych wieżyczkach skierowanych w 2 stronę:Co za po... ustawił tak wieżyczki i 2 na tej samej planszy jak zdecydowaliśmy się uratować królową no tych takich robaków :Pięknie k... pięknie teraz robale będą o tobie piosenki śpiewać

No i Wrex w 2 też jednym tekstem mnie rozwalił mianowicie na Tuchance (tak się to pisze?)

Gdy Grunt przeszedł ten rytułął i udało mi się zabić miażdży paszczę takim tekstem dowalił:może mi jeszcze powiesz że że (Grunt) ma pięć jąder i sra antymaterią

:)

.Cytaty z pamięci więc pewnie występują nieścisłości.

Pat5

Zbieracze dla żniwiarzy

I używaj spoilerów bo niektórzy może nie chcą niechcący takiej rzeczy przeczytać,

a na 2 twoje pytanie napisałem powyżej.

Edytowano przez kris13g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu o sposobie dubbingowania ? To ja wam powiem że mimo że głos Jokera nie pasuje zbytnio w polskiej wersji to aktor się czuł w rolę. Np. podczas misji sterowania Jokerem właśnie on bardzo realnie panikuję z tym cholera. Naprawdę jakby mu grozili ucięciem jajek. yhmm.... może zły przykład ale..... dobry :D A EDI też dobra:

-Lubię widok ludzi na kolanach

- 0_0 (Joker)

-To Żart...

Edytowano przez Maziak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris13g

Dla mnie najlepsze teksty Wrexa:

1.Też ten tekst z piosenkami(a te robale to Raknii)

2.

"Lubię trochę się pona****, a potem zakończyć dzień wielkim jeb***"

3.Jeżeli spytasz kroganina czy woli znaleźdź lek(na genofagium) czy nap*** się w barze to powie, że woli się nap****"

4."Nap*** dla samego napi****"

Mogłem troszeczkę po przekręcać, tekst na Tuchance też jest niezły.

A jak już jesteśmy przy Tuchance: Kiedy idzie się do szamana pogadać z nim o tej próbie Grunta,

będziemy się kłócić z tym drugim kroganinem(tym co postawił się Wrexowi nie pamiętam jak on miał) kiedy zachowamy się egoistycznie Shepard uderzy go z główki tak jak Wrex przedtem

to jedna z najśmieszniejszych scenek w ME2 xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn... Nieźle. Z tego co piszecie widzę, że w wersji PL jedynki Wrex jest kompletnie inną postacią niż w wersji angielskiej... Masakra! Zdecydowanie wolę go w oryginale, bo to, co tutaj przytoczyliście jest po prostu... Wulgarne. Nie widzę nic śmiesznego w tych tekstach.

Alaknar

Chyba źle zrozumiałeś sens zdania nie podważam tego że Edi to komputer tylko tyle że chyba rzadko można spotkać taki który przywali ci ripostą i nie mówię tu o windosowym blue screenie

Ekhm......

; )

Jak nazywała się ta wielka glizda

miażdży paszczę

:D :D :D

W angielskiej wersji to jest Thresher Maw i mam wrażenie, że brzmi troszkę poważniej i groźniej niż... "Miażdży paszcza"... :D :D

Przypomina mi się taki super filmik z YT - Cinemassacre's Top 10 Giant Movie Monsters. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fajna ku*** łajba shepard, pomóc jakoś?" :D Wrex w polskiej wersji jest świetny.

w jedynce fajne były rozmowy z Wrexem na Normandii np:

Shepard: Nie wiedziałem, że Saren otwarcie werbował najemników

Wrex: Nie rozpędzał bym się z tym otwarcie, swój parszywy ryj pokazał tylko raz ;d

albo:

Japier****, a znasz jakiegoś krogańskiego naukowca ?

Swoją drogą Kroganie to chyba jedna z najciekawszych ras, niby takie prymitywne gay, ale rozwinięte lepiej od ludzi (wcześniej odnaleźli przekaźniki, krogańskie rebelie, wojna z Turianami, na pewno to było wcześniej niż ludzie znaleźli proteańską technologię), co prawda nie potrafią się zjednoczyć czy żyć w społeczeństwie, ale gdyby nie genofagium, bez problemu podbiliby galaktykę.

A tak btw, miał ktoś save, gdzie Wrex zginął na Virmirze ? Co wtedy dzieje się na Tuchance ?

A i mam pytanie - kiedy jest wątek miłosny z Mirandą ? Bo gram 2 raz, a za pierwszym go nie miałem (O.o). Gadałem tylko z Samarą, ale ona nie chciała się "połączyć". Może w tym leży problem ?

Edit: Alaknar - a ja wolę "polskiego" Wrexa. Dlaczego ? Bo na mój gust takie zachowanie jak najbardziej pasuje do kroganskiego najemnika, który opuścił swoj system, ma wszystko w dupie i pracuje dla tego kto da więcej kredytów ;]

kris13g - nie da się romansować z Samarą ( :( ). Wiem, że trzeba gadać i tak robiłem, ale tak myślę, czy przez to, że namawiałem Samarę, nie mogę z Mirandą ?

Edytowano przez teken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby doprowadzić do związku trzeba tylko często rozmawiać wybierając opcje porozmawiajmy o tobie czy jakoś tka.Nie wiem czy da się nawiązać romans z samarą wiem że na pewno da się z

Mirandą,Tali lub Jack

Alaknar

Zgadzam się że te teksty śmieszą właśnie wulgarnością ale nic tak nie rozładowuje napięcia jak bluzg :).Trzeba grać od początku po polsku aby wczuć się w klimat.To jak z Talarem z Wiedźmina ten to tylko bluzgał a mimo wszystko był na swój sposób zabawny.Co do miażdży paszczy nic nie poradzę że tak głupio się nazywa.Gram tylko na angielskich głosach bo są lepsze niestety uważam że w 1 polski dubbing był na wyższym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o romans z 800letnią Egzekutorką Asari ;] co do Mirandy nie mam pojęcia.

@Alaknar: Może gdy my o tym piszemy brzmi to wulgarnie, jednak gdybyś wczuł się w polską wersję, to wątpie aby cię teksty Wrexa nie rozśmieszały ;]

Ja uważam, że polska wersja jest bardzo dobra w obu częściach, w ang. nie grałem i nie będę raczej próbować, bo mam to do siebie, że zawsze wole polski dubbing.

Co do krogan: Ogólnie jest to jedna z najciekawszych ras: Mają to całe genofagium a nadal nieźle się trzymają. Nie mają chyba żadnej kolonii, więc trochę dziwne, że żyją. Zawsze powiedzą coś śmiesznego: np. w cytadeli spotykamy dwóch krogan zastanawiających się czy w jeziorku w Prezydium są ryby xD jest to zresztą misja ;]. W dodatku ten tekst z biglem. "Pokonał miażdży paszczę? Na pieszo? Ten człowiek ma niezłego bigla".

Albo na Illiium spotykamy starego znajomego

Conrada Vernera

, który kłóci się z barmanką asari i ona wali taki tekst:"Jeżeli stąd nie pójdziesz walnę ci tyłek osobliwością" a potem"Sorry za bigla, mój ojciec był kroganinem" xD

W dodatku ich umiejętności bojowe są chyba największe ze wszystkich ras. Choć sam niewiem kto by wygrał jakby spotkał się squad Turian i Krogan. Z jednej strony Turianie to żołnierze doskonali, super dyscyplina i lojalność (Można o tym pogadać z Garrusem). A z drugiej Niezwykle silni i twardzi kroganie ze strzelbą w ręku, którzy w dodatku nieźle szarżują.

Właśnie jaka jest wasza ulubiona rasa? Moją Gethy, bo to właściwie odrębna rasa jednak robotów z SI. Ale to czego dowiadujemy się od Legiona to fascynujące, jeżeli ktoś z nim nie rozmawiał to radzę ;]

Edytowano przez Argaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem ME2. Zajęło mi to 33h[ME1 29h]

Co mi się nie podobało:

-za krótki wątek główny

-strzelanie nie tak fajne jak w GoW

-jak na zapowiadany cRPG za mało elementów RPG

-nużące skanowanie

-za mały wachlarz wyboru[niektórych typów zabiłbym a nie było takiej opcji;) ]

Co mi się podobało:

-fabuła i jej sposób przedstawienia

-Jack

-

to, że nie wszyscy muszą przeżyć

-Jack

Jak dla mnie gierka 9/10. Jack 10/10

Romans można nawiązać z:

Jack, Mirandą, Tali i Kelly^^

Ta ostatnia wykonuję dla nas w lateksie taniec erotyczny :icon_twisted:

Edytowano przez kaochen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gwoli scislosci. Jack klnie i mowi kolokwialnie. Ale korgianin juz nie. Nie mialem na mysli tego iz w grze nie ma wulgaryzmow. Bo takowe są.( ale znacznie mniej jak w jedynce.) odnosilem sie do podanego przykladu Korgianina, który brzmi komicznie. Ciekawi mnie czemu? Czy tylko w PL edycji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gwoli scislosci.
A co to jest gwola? :tongue:

odnosilem sie do podanego przykladu Korgianina, który brzmi komicznie. Ciekawi mnie czemu? Czy tylko w PL edycji?
Coś ty się tak uparł na tego korgianina? Ta rasa to KROganie. I nie, po angielsku nie brzmi komicznie. Zresztą, Wrex podobał się tobie w wersji PL, bo jego teksty były komiczne. Grunt dla ciebie też brzmi komicznie, więc w czym problem?

Kroganie to chyba jedna z najciekawszych ras, niby takie prymitywne gay, ale rozwinięte lepiej od ludzi (wcześniej odnaleźli przekaźniki, krogańskie rebelie, wojna z Turianami, na pewno to było wcześniej niż ludzie znaleźli proteańską technologię)
Jakbyś grał uważniej (Mordin dużo o tym mówi), tobyś wiedział, że całe to zaawansowanie krogan jest zasługą salarian, którzy m.in. nauczyli rasę Wrexa korzystać z energii atomowej (i wielu innych rzeczy). W ogóle to jest to temat na dłuższą rozmowę o kroganach, ich eksplozji populacyjnej i genofagium.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar: Prawdopodobnie teraz, po wrażeniach z angielskiego ME1 byś tak sądził ;) . Ale kiedy grałem w ME1 pierwszy raz, było to z polskim dubbingiem, Wrex brzmiał bardzo naturalnie. To rzucanie mięchem całkiem fajnie było wpasowane w wypowiedzi. Nie sprawiał, jak go próbował odmalować na podstawie scenek widzianych na YouTube TheNatooratx, wrażenia ćwierćinteligenta. Dalej była to bystra bestia. Kultura osobista i inteligencja nie są zresztą ze sobą ściśle połączone (chociaż lubią chodzić w parze). Do wkurzonego na cały świat za los swojej rasy najemnika to jak najbardziej pasowało.

Jeśli idzie o polski dubbing do jedynki, to mam przezeń tylko absolutną i nieuleczalną awersję do Liary. Reszta była całkiem w porządku, nie odczułem wielkiej różnicy odpalając teraz wersję angielską. Za to polski dubbing dwójki był IMO fatalny i po pierwszych 15 minutach gry wyłączyłem ją i ręcznie zmieniłem język.

A miażdżypaszcza (razem, nie osobno...) - bo ja wiem, czy komicznie? Chyba że to też spuścizna po ME1 po polsku, przyzwyczajenie... Jak pierwszy raz usłyszałem tę nazwę to mnie właśnie paskuda zaatakowała na jakiejś odludnej planecie i do śmiechu mi nie było. Może na zasadzie skojarzeń nie śmieszy mnie i teraz ;) .

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rasy Krogan to zgodziłbym się z tym, że są najbardziej wojowniczą rasą. Wątpię jednak, żeby zdołali podbić kosmos.

I o tym też mówi Mordin. Że gdyby nie genofagium kroganie już dawno podbiliby galaktykę. Myślisz, że dlaczego genofagium w ogóle powstało? Żeby uniemożliwić kroganom pewne zwycięstwo. Jednak moim zdaniem skoro salarianie są tacy bystrzy i inteligentni to mogliby stworzyć coś co ograniczyłoby "eksplozje demograficzną", ale nie tak bardzo, aby rasa była prawie na wymarciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrex brzmi zabawnie. a Grunt sztucznie. W tym problem.

Ktos tam wysmial moje słowo odnosnie cRPGu. To prosze podać bardziej solidny tytuł cRPGa o tematycne kosmosu jak do tej pory?

Popieranie wersji angielskiej to typowo stereotypowe dzialanie. Gracz chocby nawet nie tknal polskiego dubbingu, bedzie mieć pelne zdanie o nim. To tak jakby opowiadal o ksiazce na podstawie recenzji i własnego "widzi mi sie". ME nie jest zle zdubbingowany, czasem nawet lepiej od orginalu. Głos Jockera w moim mniemaniu wypada o wiele lepiej od orginalu. Głos orginalnego Jockera brzmi plasko i bez emocyjnie.

xswiatakx

gosc pytal o slowo gwoli. nie o cale sformuowanie...

Edytowano przez spadra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroganie to chyba jedna z najciekawszych ras, niby takie prymitywne gady, ale rozwinięte lepiej od ludzi (wcześniej odnaleźli przekaźniki, krogańskie rebelie, wojna z Turianami, na pewno to było wcześniej niż ludzie znaleźli proteańską technologię)
Jakbyś grał uważniej (Mordin dużo o tym mówi), tobyś wiedział, że całe to zaawansowanie krogan jest zasługą salarian, którzy m.in. nauczyli rasę Wrexa korzystać z energii atomowej (i wielu innych rzeczy). W ogóle to jest to temat na dłuższą rozmowę o kroganach, ich eksplozji populacyjnej i genofagium.

Fakt, moj błąd, teraz sobie leksykon posłuchałem ;p Ale co nie zmienia faktu, że Kroganie to specyficzna rasa ;] Zapewne ludzie prędziej zaczęli by się bić z Salarianami, niż przyjęli by ich pomoc xD W sumie to Slarianie wykorzystali Krogan jako mięso armatnie. Coś za coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów napisał, że w ME2 wersja pl. grał przez pierwsze 15minut a potem od razu wyłączył i sięgnął po ang wersje. Otóż Shepard nie wykazuje się zbytnio przez pierwsze 15min. ogólnie głosy nie początku mogą się nie podobać. Ja nie mam zastrzeżeń do polskiej wersji i nie rozumiem czego wy się czepiacie. Głos Shepa jest lepszy niż w jedynce.

A teraz trochę z innej paki: Kiedyś towarzysze ograniczali się do "dobrego" i "złego". Teraz mamy do czynienia z chwiejnością (nie wiem jak to nazwać) towarzyszy. Przykładowo: Garrus ucieleśnieniem dobra nie jest, bo zamiast wpakować złoczyńców do więzienia chce ich zabijać (moim zdaniem ma racje), ale niewinnych broni. Tak samo jest zresztą z Thane'em (z drobną różnicą). Moim zdaniem jest to plus.

@spadra: Nie ma żadnego takiego RPG. Przynajmniej ja nie znam, a nawet gdybym poznał, to wątpie abym uznał go za lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garrus w pewnym momencie mówi, że on chyba nie jest "prawdziwym" turianinem ;d Bo taki wykonywał by nawet złe rozkazy, a on nie może siedzieć i patrzeć na zło. W sumie Garrus ma ciekawe podejście do sprawy dobra i zła. Jego działania na Omedze sprawiły, że życie tamtejszych grup najemników było trudniejsze. O to mu chodziło, ale trudno, aby jeden turianin zmienił galaktykę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...