Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Smyku:

Cos mi sie obilo o lewe ucho, ze DLC ma dodac nowa postac, ale to tylko niepotwierdzona plotka. Co do strony Bio/universe, to nie ma tam zadnego bledu czy niedopatrzenia.

Oto

(+ ewentualnie Morinth)

Dziex, szkoda kurcze ze 3ka wyjdzie za +- 2 lata... niech po drodze pare dodatków wypuszczą, bo tak to marnie będzie wyglądać moja psychika ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei takie pytanie, jak się mają sejwy i wydarzenia z Mass Effect 1. Czy faktycznie decyzje z jedynki mają wpływ na dwójkę? Np. Rada cytadeli, obecność przyjaciół itd., bo nie wiem czy przechodzić jedynkęjeszcze raz czy nie.

O, jest tego kupę, aż się zdziwiłem, że tyle tego wsadzili. Bez przerwy spotykasz postacie które w dialogach odnoszą się do twoich wyborów z jedynki, dostajesz na komputerze pokładowym wiadomości od postaci dla których coś zrobiłeś przed dwoma laty, dużo scen wygląda zupełnie inaczej - ja do dwójki siadłem dosłownie po godzinie jak skończyłem jedynkę i ten element gry, czyli import sejwów, rozwiązano mistrzowsko (chociaż bym się nie obraził gdyby moje dwa miliony kredytów poleżało sobie przez ten czas na jakiejś lokacie - chyba w międzyczasie zrobili denominację).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak nieco inne pytanie. W grze mamy wiele broni. Amunicją do pistoletu lub pistoletu maszynowego są pochłaniacze ciepła, czy jakoś tam. Ich w grze jest pełno - szczególnie na polu walki. Jak jednak wygląda i gdzie można znaleźć amunicję do broni ciężkich, takich jak granatnik?

Edytowano przez Pat5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ME2, oczywiście :P Pytam się, bo dotychczas spotkałem tylko jedną taką skrzynkę, gdzie była amunicja do broni ciężkich. A wiadomo, że granatniki się przydają.

Jeszcze jedno: Shepard może nieść w swoim ekwipunku 5 broni. Po jakiejś-tam misji, pisało mi, że dostałem nowy karabin. Gdzie może ona być i gdzie można zamienić swoje bronie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei takie pytanie, jak się mają sejwy i wydarzenia z Mass Effect 1. Czy faktycznie decyzje z jedynki mają wpływ na dwójkę? Np. Rada cytadeli, obecność przyjaciół itd., bo nie wiem czy przechodzić jedynkęjeszcze raz czy nie.

To jest tak, że skutków jest całkiem sporo (questy, maile, nawiązania w dialogach, drobne dodatki jak np. Pięść w Afterlife), ale różnice są zazwyczaj kosmetyczne - np. w Cytadeli zależnie od naszych dwóch finałowych decyzji pogadamy sobie z Radą lub z jej przedstawicielem (Anderson/Udina), ale każdy powie nam właściwie to samo. Zapewniają one wrażenie ciągłości od części pierwszej, ale jakichś wielkich, podstawowych dla rozgrywki różnic w wyniku decyzji z ME1 nie oczekuj.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: Shepard może nieść w swoim ekwipunku 5 broni. Po jakiejś-tam misji, pisało mi, że dostałem nowy karabin. Gdzie może ona być i gdzie można zamienić swoje bronie?

Broń możesz zmienić w zbrojowni, albo po wybraniu członków drużyny do wykonania misji masz dostęp do zmiany broni.

PS.Czy ściągnęliście sobie (za darmo) 3 DLC Kaptur rozpoznawczy, Osłona głowy Umbra i Interfejs Strażnika?

Edytowano przez perikorozo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze skąd żeście to ściągnęli

Z sieci Cerberusa... O ile dobrze wiem, to tylko stamtąd można ściągać DLC do Mass Effecta 2.

a po drugie nie lubię w mass effect osłon na głowę.

Tak, też tego nie lubię. Szczególnie, gdy chcemy z kimś porozmawiać, a Shepard wtedy kasku nie zdejmuje..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko do ściągnięcia Zaeeda, wrak Normandii i Broń i pancerz Zbieraczy. Rozumiem, że wchodzicie w to klikając dostępna nowa zawartość. I tam to macie. Tak?

Może ja nie wiem jak się do tej sieci Cerberus wchodzi. Na stronie startowej mam tylko wiadomości od Cerberusa. Od początku tylko cztery oraz pod "dostępna nowa zawartość" cały czas mi się wyświetla pasek "dostępne są nowe materiały". I tak cały czas od początku gry.

Ja z kolei mam Zaeeda, wrak normandii, i jeszcze blood armor, ale ten ostatni dlatego, że kupiłem też Dragon Age'a - i tak biegam w podstawowym pancerzu. Bronii i Pancerza Zbieraczy ni mam na liście DLC do sciągnięcia. Przypuszczam że ilość DLC zależy od wersji jaką kto kupił, czy pudełkowa , czy ze Steama, czy koekcjonerska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze skąd żeście to ściągnęli, a po drugie jak to 3 DLC. Ja słyszałem tylko o jednym. Zaeed

Na stronie gram.pl pojawił się taki news LINK To była promocja od jakiejś amerykańskiej firmy.

Jaki jest ten pancerz zbieraczy?

Edytowano przez Renegald
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się przejmować, panowie. Prawda, biegałem w pancerzu zbieraczy, ale to tylko dlatego, że ciekawie wygląda. Niestety! Brak widocznej facjaty sprawił, że i tak gram w podstawie.

W EK masz dodatkowy kod aktywacyjny, iHS. Wtedy możesz zassać zbieraczowe rzeczy.

Tak w ogóle. Czy tylko mi po kliknięciu na "Official DLC" w zakładce ME2 na Bio SN wyświetla się strona z infem o Sieci Cerberusa z możliwością zakupu "learn more - redeem code - buy now"? Nie powinna tam się pojawiać jakaś lista czy cuś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno, małe pytanie. Gdzie w ME2 wykonuje się questy poboczne? Myślałem, że robi się to na jakiś planetach, lecz tam można tylko je skanować w poszukiwaniu surowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

questy poboczne można znaleźć albo na głównych planetach(Tuchanka, Cytadela, Illium itp.) u różnych ludzi stojących tu i ówdzie, ale zdarzają się też questy na na skanowanych planetach. gdy będzie tam dostępna misja, podczas skanowania SI powiadomi cię o wykrytej anomalii, wtedy wystarczy ją odszukać(co jest banalne), wystrzelić sondę i grać. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osłon na głowę faktycznie wyglądają kiepsko ja używam okularów strażnika bo to takie jak by okulary holograficzne ;]

te Dr.peppera dla biotyków ehhh szkoda gadać xD

http://screenshot.xfire.com/screenshot/nat...55c86dd2e12.png <= umbra 5% do mocy

http://screenshot.xfire.com/screenshot/nat...55c86dd2e12.png <= strażnik 5% do tarcz

Co do questów pobocznych większość z nich można znaleźć w trakcie misji normalnych np nie zabezpieczony data pad lub komputer w którym jest tekst z z jakimiś informacjami wiele z nich to od dzielne historie

jedna ciekawostka w jednej z pobocznych misji na jakiejś planecie trafiłem na artefakt protean po jego włączeniu mogłem zobaczyć wizję jakie mieliśmy w 1 :D ot taki ester egg ;]

Edytowano przez S4nch3z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystie misje poboczne wykonałem, jakie tylko były możliwe, wszystkie systemu na 100% zbadane poza miejscami, gdzie nie szło więcej zbadać i dlatego mam np. 85%. Może tam jakie DLC wsadzą? I ciekawe kiedy wreszcie wypuszczą Hammerheada (chyba tak się pisze) i inne misje:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Howi

Da się każdy układ zbadać na 100%. Po prostu niektóre planety są ukryte w pasie asteroid, a czasem można zwiedzić księżyc.

Mam nadzieję, że Hammer wyjdzie przed dodatkową postacią. Jest ich wystarczająco dużo. Poza tym, możnaby dodać Zaeedowi pełnoprawne dialogi, nie tylko komentarze na Normandii. BTW. Czy zastanawiał się ktoś może, po co nam ta zgniatarka śmieci na statku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, musisz eksplorować planety. Co się opłaca bo można na nich wyskanować dodatkowe misje. BTW- trochę skopali zbalansowanie gry, za drugim razem wybrałem klasę szpiega. I niech mi ktoś wytłumaczy: po kiego ch*** robią klasę której atutem jest walka na dystans przy pomocy snajperki, skoro amunicji do niej jak na lekarstwo? Sytuacje ratuje jedynie możliwość szkolenia z użycia strzelb lub karabinów na statku zbieraczy. Chociaż ja wybrałem tam "Wdowę" amunicji nadal mało ale większość przeciwników pada od jednego strzału w głowę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do broni faktycznie ze snajperką trochę lipa tak jak i z pistoletem tylko 12 naboi ehhh fakt że jak by na to nie spojrzeć Snajperka Wdowa "widow" :D ma przy odpowiedniej amunicji wszystko na 1 strzał oczywiście zależy to od stopnia rozwinięcia broni i poziomu trudności ale chyba snajperka jako jedyna nie ma dodatku z powiększoną amunicją ilością amunicji ;/

gram teraz na wersji Angielskiego Dubbingu i faktycznie o nie bo lepiej quarianie z rosyjskim akcentem miodzio :D

Edytowano przez S4nch3z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się dubbing podoba.Aktorzy wykonali kawał dobrej roboty, wszystko brzmi ja ma brzmieć i jest git.

Ja jestem po

ataku na Normandie, i była to super akcja.Szczególnie gra Jokerem, który nie mógł nic zrobić jak ap-trzeć na umierających kolegów z załogi.Smutna chwila.

teraz mysle że pozbieram troche surówki, poulepszam co moge i lece na Omege4.

Ja też gram szpiegiem, i nie uważam żeby ammo było mało.Właściwie chodze tylko z PM i snajpą i gra mi się bdb.

Na żniwiarzach wybrałem karabiny ale właściwie nie korzystam z nich.

Tak nawiasem : polecam tą broń która zalicza się do ciężkich, a korzysta z efektu masy.Trzeba dużo amunicji mieć, ale jak pierdzielnie to cała mapa leży :) Efekt podobny to Mini Atomówki+Grubas z Fallouta3.

Edytowano przez kj5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc szczerym, cała ta broń ciężka jest do niczego. Amunicji jak na lekarstwo: można znaleźć przy cięższych przypadkach, ale ten typ broni po prostu się nie spisuje. Strzał z podstawowej snajperki + amunicji na syntetyki + 4 poziom adrenaliny i YMIR wysiada. Jedynie Kain jako tako się sprawdza, jednak ze względu na morderczy pobór amunicji, nie bardzo wiadomo, kiedy toto użyć.

Panowie! Kiedy będę mógł zresetować talenty postaci? Jak do tej pory cały czas widzę w oknie tylko "Trening zaawansowany", a jestem pewien, że w pierwszej grze miałem jeszcze podstawowy, zerujący umiejętności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Kiedy będę mógł zresetować talenty postaci?
Tą technologię zdobywa się w którejś z misji kampanii - albo podczas rekrutacji członków, albo podczas loyalty mission Mirandy lub Jacoba.

Będąc szczerym, cała ta broń ciężka jest do niczego.
Och, jasne, bo sobie grasz soldierem, który ma dostęp do wszystkich klas broni. Spróbuj sobie na poziomie hardcore zagrać bio/techem - będziesz jęczał, że amunicji do ciężkich spluw jest ciągle mało, a banda opancerzonych husków stanie się nawracającym koszmarem sennym.

Efekt podobny to Mini Atomówki+Grubas z Fallouta3.
Akurat mininuke to jeden z niewielu rzali.pl w ME2. Wybitnie coś dla konsolowych turbograczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy zapas amunicji zależy też od poziomu trudności? Czy może po prostu Vanguard ma takie spluwy, że w mało której jest on duży?

Co do snajperek, to nie miałem z nimi problemu grając szpiegiem. Przy czym jako podstawy używałem amunicji zamrażającej i pistoletu maszynowego, a snajperkami zdejmowałem tylko, gdy miałem jak na dłoni. Poza tym, później jest ta druga snajperka, z której można wystrzelić wiele razy bez przeładowania i ma większy zapas.

A broń ciężka jest niezbędna dla większości klas. Bez Kaina z Oculusem bym sobie nie nie poradził (albo męczył się dłuuugo), draństwo widziało przez kamuflaż (jedyny mob w grze chyba, działało nawet na finałowego bossa). Pretorianin na Horyzoncie też by mi krwi napsuł, zresztą po laser Zbieraczy sięgałem w każdej sytuacji, która zbliżała się do krytycznej. Fakt, że to pewnie też zależy od poziomu trudności - teraz na najwyższym Vanguardem po prostu chwilami nie wyrabiam z żadną amunicją, przechodzę niektóre etapy rzutem na taśmę (chociaż, paranoja, znacznie rzadziej widzę Game Over - fakt, że jak walka trwa dłuższy czas i jest cholernie trudna, to bardziej to mobilizuje do zrobienia wszystkiego, by przetrwać. Szarże na ostatniego moba przy końcówce życia to coś pięknego) i korzystając z broni ciężkiej w kluczowych momentach.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, jasne, bo sobie grasz soldierem, który ma dostęp do wszystkich klas broni.
Och, jasne, bo to sprawia, że korzystam ze wszystkich. Używam podstawowej snajperki + działko Kata, często wspierając się adrenaliną. W pierwszej grze wziąłem Zjawę, która kompletnie nie spisuje się na wyższym poziomie trudności. W przypadku braku amunicji, salwuję się mocą biotyczną/techniczną towarzyszy, ew. tarcza gethów i bieg po jakiś zagubiony wymiennik ciepła.

Notabene, końcówka misji dla Zaeeda to koszmar. W końcu udało mi się przełamać opór i wskakuję do jednego z dwóch pomieszczeń, skąd spawnują się w nieskończoność przeciwnicy. Wychodzę z niego i biegnę do drugiego. Wychodzę z niego... a tu niespodzianka! Przeciwny znowu się spawnują - m. in. za plecami, wybiega na mnie miotacz ognia, nawalają trzy wyrzutnie rakiet i biegnie YMIR. W dodatku miotaczowi zdarza się magicznie omijać zapory, za jakimi się kryję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...