Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Czyli np z Wdowy I zrobić Wdowę II? Da się, musisz zbierać kasiorę, kupować pakiety i liczyć, że dostaniesz to na co liczysz.

A odnośnie Quarian jeszcze - zdaję sobie sprawę z tego, że to spece od techniki. Chciałem się tylko upewnić czy tylko ja widzę szybsze wyłączanie nadajników czy nie :) I obiecuję się poprawić i nie zabierać wszystkich takich zadań ;)

Edytowano przez crowmaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w multi gram dużo (xfire na dole, ponad 300h ME3 :D ), więc mam swoje teorie, których nie chciało mi się sprawdzić.

1. Wgrywanie danych - tutaj najłatwiej. Łatwo zauważyć, że np. jedna osoba wgrywa 142, a dochodzi druga i jest 208. Czasem jest to spowodowane że ktoś był krócej w polu ładowania, ale zauważyłem że jak było 4szpiegów w drużynie i wgrywaliśmy wszyscy bez wychodzenia, to dochodziło nawet do 440, a kiedy grali głównie żołnierze i też nie wychodzili, to standard to około 300. Wnioski do samodzielnego przeanalizowania :P

2. Szybkość dezaktywacji włączników - gram szpiegiem, i trwa to 10sekund - widać po czasie + włączam zawsze na początek kamuflaż trwający 9.8sekundy, i kończy się on tuż przed końcem. Niestety inne postaci niż szpieg kamluflażu nie posiadają, ale z tego co zauważyłem - wgrywanie trwa także 10sekund innymi klasami. Wnioski też go samodzielnej interpretacji

Z innych ciekawostek - skrzynki z bronią dzielą się na takie które szybko ładują amunicję ale wolniej granaty, jak i takie na odwrót. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas ożywić dyskusję o ME.

Ciekawą rzecz znalazł jeden z czytelników w AR o tym, że taka fabuła już została wymyślona wcześniej i niewiele tak naprawdę różni się od tej w ME. Co ciekawe to zakończenia, które moim zdaniem powinny być (zniszczenie/uznanie racji żniwiarek/próba kontroli) są bliższe fabule tej książki. Pomimo wszystko, uważam że jeśli motyw jest ciekawy to czemu z niego nie korzystać. Zwłaszcza jeśli efektem tego naśladownictwa jest ME.

Jak to się mówi. Naśladownictwo jest najlepszą formą plagiatu. smile_prosty.gif

PS: ME po podbiciu rynku PC, PS3, X-Box 360 rusza na podbój rynku Wii U. :) Czyli jednak na konsoli Nintendo nie będzie samych gier dla bacho..tzn. dzieci. Zobaczymy co z tego wyrośnie :)

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler Wii U, poza typowymi przyciskami sterującymi, będzie wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 6,2 cala, żyroskop, akcelerometr, mikrofon, głośniki oraz kamerę

Zaczerpnięte z Wikipedii. Rozumiem, że skoro jest akcelerometr to wszelkie uderzenia biotyką wyprowadzałoby się ręcznie? Dość ciekawe by to było, wzrosła by też sprzedać telewizorów ("oj, znów mi wyleciało z ręki...") wink_prosty.gif

A skoro się już odzywam - zobaczcie ten film [media=]

.

Do tej pory myślałem, że wygląd Liary to wymysł twórców a tu proszę. Jest prawdziwy odpowiednik i patrząc na to zdjęcie, przecudnej urody wink_prosty.gif Fakt, że oryginalne głosy są o niebo lepsze niż polskie (w oparciu o ME2 i Łukasza Nowickiego jako Sheparda) pominę milczeniem... Jedyne zastrzeżenie mam do Człowieka Iluzji - jego głos brzmi dla mnie trochę za staro.

Edytowano przez crowmaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

genialne wideo. Bardzo mi sie podoba :)!

Aczkolwiek bylem nieco zdziwiony James Vega. Bardzo podoba mi sie glos Dr Chakwas.

Co do Lliary to chodzilo Ci o aktorke Jillian Murray, tak? mi sie podoba wpis na wikipedii - " 2012 Mass Effect 3 Liara T'Soni (Face only)"

Ja sie zgadzam :) naprawde przesliczna. A chyba ta Diana Allers tez wzorowali na aktorce :P

Szkoda ze nie ma wszystkich glosow :( Np. female shepard itd?

a tutaj glosy z ME2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto jeszcze pogrywa sobie czasem w multi ME3. Ostatnio chciałem rozegrać sobie rekreacyjny meczyk i zobaczyć te nowe mapy, a tu zonk - nie ma. Wszystkie update'y ściągnięte, gra włączą się normalnie, a nowych map wybrać nie mogę, a w multi zdarzało mi się dołączyć do pokoju gdzie był tylko jeden samotny facecik z pierwszym lvlem. Te mapy się jakoś odblokowuje czy jak?

[media=]

Za szybką odpowiedź macie dawkę prymitywnego humoru. Możliwe drobne zboczenia spoilery.

@latouffe

Dzięki, masz u mnie forumowego "lajka". Sądziłem, że content do gry w przypadku origina pobiera się tak samo jak na steamie z poziomu programu, a w samej grze nic nie musimy kombinować.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto "jeszcze" pogrywa? Ja gram cały czas ;) Nowe mapy mi się ładnie pobrały, nawet dwie bonusowe postaci już mam. Jedyny problem mam gdy wchodzę do sklepu i nagle tracę połączenie z serwerami. Czasem są też straszne lagi, ale zauważyłem, że zależą od tego kto zrobił grę. Nowe mapy prezentują się całkiem nieźle z tym, że jedna jest raczej do walki w zwarciu a druga jest idealna dla snajperów (przez co preferuję tę drugą). Chcesz to dodaj mnie do znajomych na Originie - crowmaster13 to mój login. Często jestem w godzinach 11:00 - 14:00 a potem późnym wieczorem około północy.

Zapytałbym czy faktycznie pobrałeś ten dodatek, ale nie róbmy z siebie wariatów i fajtłap ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzych1996

Morinth spotykasz:

Na Ziemi w postaci Banshee, z którą walczysz tak jak z pozostałymi.

Co do weekendowego zadania, to o ile ogólne zadanie powinno pójść bez problemów, to indywidualne już niekoniecznie, gdyż w pewnym stopniu zależy od naszego szczęścia czy wylosujemy postać z nowej puli. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli społeczność się postara to może w końcu uda mi się dostać dwa pakiety smile_prosty.gif Za poprzednie zadanie dostałem tylko ten indywidualny (za awans trzech postaci), drugiej paczki ani widu, ani słychu chociaż wiem, że sporo osób taką pakę dostało.

Odnośnie zadania z ewakuacją - ekipa z którą przeważnie gram posiada już kilka postaci z Rebelii. Ja sam mam Adepta Cerberusa i (chyba) Inżyniera Quarianina. Jakby ktoś potrzebował pomocy to mogę jej udzielić. Zaczyna się Euro, ale między meczami lub po tym drugim chętnie z kimś haratnę jakieś sreberko wink_prosty.gif Ostatnio zmieniły mi się trochę godziny przesiadywania przed kompem i czasem siedzę do 01:30. W razie co klepać do mnie PW albo odzywać się na Originie smile_prosty.gif

[ciach]

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli społeczność się postara to może w końcu uda mi się dostać dwa pakiety smile_prosty.gif Za poprzednie zadanie dostałem tylko ten indywidualny (za awans trzech postaci), drugiej paczki ani widu, ani słychu chociaż wiem, że sporo osób taką pakę dostało.

A ja, co prawda, nie awansowałam postaci i nie otrzymałam za to pakietu, za to ten drugi - owszem jezyk1.gif

Odnośnie zadania z ewakuacją - ekipa z którą przeważnie gram posiada już kilka postaci z Rebelii. Ja sam mam Adepta Cerberusa i (chyba) Inżyniera Quarianina. Jakby ktoś potrzebował pomocy to mogę jej udzielić.

Oo, czyli jednak postanowiłeś sam robić za Anioła Stróża? chytry_prosty.giftongue_prosty.gif

A jeśli chodzi o te nowe postaci, to jakiś czas temu trafił mi się Vorche, ale nie sądzę, by ktokolwiek chciał bym nim grała tongue_prosty.gif Jakoś od samego początku nie idzie mi gra nikim innym, jak szpiegiem biggrin_prosty.gif

Edytowano przez emilien2183
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej kolejne pytanie.

Po raz drugi zauważyłem że po misji z wojną między gethami a quarianami, system Pustkowie Minosa zaczął mi migać jakby była tam misja, wchodzę w system i na zielono widzę nazwę planety Aequitas(dokładnie tak jak te nazwy planet na których sa misje) ale po wejściu na orbitę nie mam żadnej opcji lądują ani skanuj.

W dzienniku nie ma żadnej misji na tej planecie a na zielono napisana jest tylko jej nazwa. Więc o co z tym chodzi? czyżby miało być na niej jakieś DLC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scorpix - ale misja na Aequitas była w ME2, nie w ME3.

@krzych1996 - olej to i rób swoje. To częsty bug, mi się pojawił przy każdym z trzech przejść, zresztą wystarczy wpisać "aequitas ME3" w googla i się przekonać, ile ludzi to ma. Aczkolwiek nie zdziwię się, jak kiedyś pojawi się do tego DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scorpix - ale misja na Aequitas była w ME2, nie w ME3.

@krzych1996 - olej to i rób swoje. To częsty bug, mi się pojawił przy każdym z trzech przejść, zresztą wystarczy wpisać "aequitas ME3" w googla i się przekonać, ile ludzi to ma. Aczkolwiek nie zdziwię się, jak kiedyś pojawi się do tego DLC.

Ano racja sorry za pomyłkę, ale teraz skupiam się na ME 1 i 3, więc 2 mi trochę wyleciała z pamięci smile_prosty.gif

Zgadzam się, że zdarzają się takie bugi. Mi się zdarzyło, że latałem po galaktyce z misją i ciągle migał mi jeden układ na którym nie było żadnych misji (swoją drogą mogliby zrobić bardziej czytelny dziennik i lepiej oznaczać, gdzie są misję poboczne)

Co do DLC to dam głowę i swoją Wdowę, że będzie DLC z bitwą o Stacje Omega. Był komiks, siedzi sobie Aria T'Loak w klubie- będzie misja.

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeszcznie grałem w 3 część serii, ale jestem ogromnym fanem pierwszych 2 produkcji Bioware

Mass Effect to jedno z najlepszych erpegów ever jak nie najlepszych, łączących fabułę rozgrywkę i ścieżkę dźwiękową w niesamowitym klimacie ...

Może mi ktoś powiedzieć co jest po przejściu przez tunel na mroźnej planecie gdzie spotykasz Rakhni ? jest tam taka ścieżka obok i nie wiem dokąd ona prowadzi i co można tam znaleźć

Jak wogóle wy oceniacie zakończenie ME3 bo chciałbym wiedzieć, bo nie mała burza jest i już tworzą rozszerzenie zakończenia i ja się pytam jako osoba jeszcze nie grająca o co kaman z tą aferą .... Aż tak spieprzyli to zakończenie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a tak wracajac do multi! Wlasnie zagralem gre na silver i mielismy pewien problem. Po wystrzelaniu magazynka nikt nie mogl pozbierac ammo ani uzyc ammo pack! Nikt. Udalo nam sie przezyc do 10 fali uzywajac biotyki i melee. a okazalo sie ze byla jeszcze 11 no i poleglismy (banshee mnie zlapala jak bylem cloaked ocb?)

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odbijając od tematu.

Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć?

Kiedy jechałem z pracy samochodem słuchałem w radiu relacji z rozpoczęcia Euro 2012.

Być może się przesłyszałem, ale tuż przed godziną 18 usłyszałem motyw z Mass Effect 2 Launch Trailer. Słuchałem radia Trójki, a tam taka muzyka nie chodzi normalnie i w tle były okrzyki kibiców. Ten motyw znam dobrze więc nie mogłem się pomylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...