Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

@krzych1996 Jeśli będziesz importował save do ME3 to możliwe że będziesz wybierał (ten komiks z wersji ME2 na PS3)jak dane DLC sie zakończylo lub tak jak było w przypadku nie importowania save do ME2 decyzje będą z góry założone.

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bioware dzisiaj zrobiło na fejsie drugą rundę głosowania na Miss Shepard do ME3. Są 4 kandydatki, wyglądają tak samo jak zwyciężczyni 1 rundy, tylko mają różne kolory włosów. Niestety, tym razem prowadzi ruda, a blondi jest - hańba! - na ostatnim miejscu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay! redhead Shepard!

Przyznam że wygląda całkiem fajnie, choć blondynka też była całkiem niezła. Nie jestem w stanie zdecydować ostatecznie, który model postaci wygląda lepiej... aż chcę się zaśpiewać "Brunetki, blondynki ja wszystkie was dziewczynki" :happy:

@Amigos

Rude jest piękne! (a przynajmniej muszę to sobie powtarzać bo mam jakieś rude odrosty na brodzie o_O)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba ten hairstyle Shepardówny, który zwyciężył wcześniej, tylko w różnych wersjach kolorystycznych.

I wychodzi na to że ludzie głosowali wtedy bardziej na fryzurę, a teraz jak mają do wyboru różne kolory to wolą redheada. :P

W sumie... moja Shepardówna na drugi walkthrough to był rudzielec, ale

zginęła pod koniec suicide mission

... to może sobie zagram defaultem teraz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe i pewnie głupie pytanie. Gram sobie w ME z CDA i chciałem się upewnić, co do kwestii walki. Mamy ze sobą dwóch kompanów i zdarza się, że oni padną podczas rozróby. Byłem akurat na misji w Noverii i tam była taka ostra walka. Tak się zastanawiałem, co się dzieje kiedy padnie nam zawodnik. Gra się nie kończy, czy mam rozumieć, że po skończonej walce nasi sojusznicy zmartwychwstają? Akurat ja miałem niedaleko tego wcześniejszy automatyczny szybki zapis i próbowałem przejść potyczkę nie tracąc towarzyszy, ale chcę się upewnić na przyszłość. Shepard ma przewagę nad resztą, bo regeneruje mu się żyćko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaksowanie specjalizacji widma jest przydatne, bo jak masz mistrzowską jedność. To twoim kompanom chyba powraca całe HP. Dodaj do tego też zdrowie, pierwszą pomoc oraz specjalizację twoich kompanów, bo one też zwiększają w pewnym stopniu HP.

Tak idąc tym przykładem, moja pani Shepard zawsze osiąga 800HP+ ;) I punktów doświadczenia wystarcza, do wyskilowania karabinów szturmowych oraz snajperek. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak idąc tym przykładem, moja pani Shepard zawsze osiąga 800HP+ ;) I punktów doświadczenia wystarcza, do wyskilowania karabinów szturmowych oraz snajperek. ;)

A Pan Shepard już nie? :P

@Martin: Z tego co wiem, HP regeneruje się wszystkim postaciom klasy żołnierz. Pozostali potrzebują upgradów do pancerza takich jak medyczny egzoszkielet.

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]więc jakim cudem można osiągnąć 60?

Przy rozpoczynaniu nowej gry, zamiast tworzyć nową postać musisz zaimportować istniejącą - tą na 49/46 poziomie. Do nowej gry przeniesie się poziom, wyposażenie i - niestety - klasa, więc będziesz zmuszony grać podobną postacią :)

Poza tym, może być problem z osiągnięciem 60 levelu, ja po dwukrotnym przejściu gry w 100% miałem poziom 59 (importowałem poziom 50) :/ Porada:

za zabijanie przeciwników z Mako dostaje się tylko 50% doświadczenia, więc wychodź z pojazdu by dobić przeciwników. Ja się za późno o tym dowiedziałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TV Gry jest gamepley z ME3 jak zwykle powtórka (a ponoć to Polsat tym wkurza, jak widać Bioware jeszcze gorzej robi ;)) starego gamepleya z E3 ale można zauważyć parę nowości. Po pierwsze miałem rację i lift Orb to granat* (teraz zmienili nazwę na Lift Granate), nieważne jak to się nazywa ale i tak do Liary mi nie pasuje, prędzej do Kaidana, zaraz jej dadzą jeszcze wyrzutnię rakiet na plecy i miniguna no bo co przecież szkodzi, dla mnie Liara zdecydowanie nie powinna mieć granatów, taką moc powinien posiadać Shepard a nie ona, do zmiany. Takie rzeczy jak interfejs to pominę bo na pewno zmienią, znów nie podoba mi się działanie osobliwości, w ME2 było trochę irytujące to, że po ulepszeniu Podniesienia te dwie moce się troszkę zlewały i miały taki sam promień działania co jest według mnie niezbyt logiczne, do poprawy. Modele postaci to samo, Liara w ekranie drużyny wygląda jak by się dobrze nie wyspała, tak dziwnie ma zmrużone oczy. Dziwi mnie to, że wcześniej (na E3) było inaczej i zdecydowanie lepiej.

To chyba na razie tyle co mi się w ME3 (ten gamepley) nie podoba, nie będę tu wypisywał animacji, brak odzywania się towarzyszy, takiego samego interfejsu jak w ME2 itp. Bo to raczej poprawią, więc skupiłem się na tych rzeczach co wydają mi się mocno dziwne, może niedługo pokażą coś fajniejszego.

*Jak pisałem o tym w komentarzach pod jakimś newsem to parę osób zarzucało mi, że niezbyt dobrze się w tym orientuję, jak widać nie mieli racji ;)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś aczik odblokowuje poziomy 50 i 60, ale już nie pamiętam który. W każdym razie ostatnio jak grałem, to skończyłem na 53 levelu. Wysiadanie z Mako przed walką pomaga, zwłaszcza, że jeśli grasz soldatem, często zdziałasz więcej bez niego. Takie Thresher Mawy (w polskiej wersji chyba miażdżypaszcze się nazywają) na przykład łatwiej rozwalić na piechotę (Mako stanowi łatwy cel dla tych ich pocisków), a każdy z nich warty jest wtedy ponad 1000 expa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

E tam, ja zawsze wszystko w MAKO rozwalałem co się tylko dało, na robaczka jest łatwy sposób, oddalić się do niego i walić z czym się da stojąc nieruchomo, gdy zaczyna pluć odjechać kawałek i powtarzać akcję, gdy się schowa trzeba uciec z tego miejsca w którym się stało. Bardzo pomocny jest Zastój...użyty na Mako, wychodzisz, walisz zastojem w pojazd i wracasz, włączasz lunetę i walisz do wrogów ile się da (oki wykorzystuję buga ale co tam) ciesząc się z nieśmiertelności, jednak nie można się wtedy ruszać :)

Ja nie miałem problemu z poziomem 60 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego gameplay'u na TvGry. Powinien Krzysiek grać a nie Marcin, gdy grał zdawało mi się ze bezcześci ME : O Mówi jakie to łatwe jest i trafić z melee niie może : O Faktycznie Liara wyglada jak na haju, a wiadomo jak działają sloty. Czyli każdy będzie mógł taszczyć co chce, tylko ilość sprzetu będzie ograniczona klasa. Zawsze chciałem mieć na żołnierzu karabin szturmowy i maszynowy : O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Liara wyglada jak na haju, a wiadomo jak działają sloty.

No wiesz, w ME1 i w ME2 sex scenka z różnymi postaciami jest zazwyczaj pod koniec czyli przy największym zagrożeniu śmiercią, w ME3 (jeśli wierzyć plotkom) postacie będą częściej ginąć więc sex scenka będzie po każdej misji, nie dziwota, że jest zmęczona ;)

a wiadomo jak działają sloty. Czyli każdy będzie mógł taszczyć co chce, tylko ilość sprzetu będzie ograniczona klasa. Zawsze chciałem mieć na żołnierzu karabin szturmowy i maszynowy : O

Nie, chyba tylko Shepard będzie mógł wybierać sobie jakie chce bronie a reszta postaci będzie miała z góry przypisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej gierce to widzę taką niedoróbkę, że nasi kompanii czasem miewają ochotę podczas walki stać na odsłoniętej pozycji i obrywać, nie działają na nich wtedy żadne komendy.

Jestem na tej śnieżnej Noverii. Po przejażdżce tym wehikułem trafiam do pewnej budowli i tam jest pewne pomieszczenie, gdzie są pozamykane wszystkie drzwi i trzeba zjechać na dół do jakiegoś rdzenia i tam jest taka zagadka z przestawianiem jakichś elementów. No i jakoś za bardzo nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tej śnieżnej Noverii. Po przejażdżce tym wehikułem trafiam do pewnej budowli i tam jest pewne pomieszczenie, gdzie są pozamykane wszystkie drzwi i trzeba zjechać na dół do jakiegoś rdzenia i tam jest taka zagadka z przestawianiem jakichś elementów. No i jakoś za bardzo nie wiem jak sobie z tym poradzić.

http://www.supercheats.com/guides/mass-effect/noveria/

Tu masz to jako tako opisane (wprawdzie dla wersji konsolowej, ale to nie robi wielkiej różnicy). Osobiście nigdy się w to nie bawiłem, łatwiej chlapnać te 100 jednostek omniżelu (ostatnio jak grałem, to miałem wtedy ponad 900, więc nie było z tym problemu) i po sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...