Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Aby odblokeować możliwość prowadzenia rozmów zapłać 20 zl. xD

Kurcze jeszcze sie okaże że mi pirata opchnął

Nie no ja mam w konfiguracji tylko efekty cząsteczkowe, szczegółowości tekstur, tryb filtrowania. No i mogę jeszcze zaznaczyć czy chcę dynamiczne cienie, jakiś vsync i jakieś "w oknie". Tego efektu rozmycia nie ma

@raven82

A to jest do polskiej wersji??

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie orientuję to żeby korzystać z pobranych siecią cerberusa dodatków trzeba mieć internet i połączenie na czas gry. Czy jak wyłącza sieć cerberusa to będzie można korzystać z pobranych już dodatków?? Bo nie wiem czy w takim razie kupować już teraz dodatki czy czekać na reedycję bądź na przywrócenie sieci na stałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Czy jak wyłącza sieć cerberusa to będzie można korzystać z pobranych już dodatków??

A mają wyłączyć? Na stałe? Czy tylko chwilówka?

Bo jeśli chodzi Ci o chwilowe wyłączenia to nie ma to znaczenia dla dodatków. Tylko przy pierwszym uruchomieniu gry z danym dodatkiem uwierzytelnia on się w sieci. Potem można grać bez Internetu.

Gorzej będzie, jak wyłączą Cerberusa w ogóle. W końcu może się zdarzyć reinstalacja gry. Nie wiem jak to później będzie działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłączą sieć na stałe to pewnie nadal będzie istniała możliwość zagrania w dodatki. Może po prostu wymyślą inną opcje weryfikacji legalności dodatku, w końcu na DLC dalej mogą zarobić (choć nie powinni :dry: ) i raczej sobie tego nie odmówią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze gram właśnie na PS3 i save z ME1 nie wchodzi w grę. Mam rozumieć, że przeciwnicy również stają się silniejsi w miarę przechodzenia dalej? Coś jak skalowanie z dwóch ostatnich Falloutów? Przyznam się, że nie bardzo rzuciło mi się to w oczy. ;p

Sorry za późną odpowiedź, nie zauważyłem edycji.

Po pierwsze tak: Fallout New Vegas nie miał skalowania poziomów. :')

Ale dobra, nieważne. W Mass Effecctach (i 1 i 2) jest totalne skalowanie poziomów, przy czym bardziej jest to widoczne w pierwszej części za sprawą uzyskiwanego lootu - im dalej w las, tym lepsze przedmioty wybierane losowo. W ME2 przejawia się to praktycznie tylko w statystykach wrogów. Owszem, nie bardzo rzuca się to w oczy, bo gra jest skrajnie liniowa - wybierasz tylko kolejność przechodzenia misji aż do oblokowania nastepnego "pakietu rekrutacyjnego" od Illusive Mana. Tak czy inaczej, załóżmy że na początku gry wybierzesz zadanie z rekrutacją Archangela, a na końcu przejdziesz Profesora - możesz być pewny, że w misji wybranej jako pierwszą przeciwnicy będą słabsi niż w tej ostatniej. Jeśli zmienisz kolejność, poziom trudności i tak będzie się zwiększał z kolejnymi zadaniami.

To bardzo prosty patent, bo wystarczy pozamieniać parę cyferek i uniknięto sytuacji, gdzie najpierw wpadniesz na najtrudniejszą misję, a później będzie łatwiej. :'] Dlatego też, jeśli grasz importowaną postacią z ME2 na wysokim poziomie, to wrogowie szybciej zaczynają totalnie kosić - będą się rozwijać do samego końca, nawet jeśli ty już osiągniesz maksymalny lvl. Dlatego lepiej zacząć totalnie od nowa, bo na początku jest jeszcze łatwo, a później lvl stopniowo wzrasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłęm se na ferie, dostałem w poniedziałek rano. NIE MOGE SIĘ ODERWAĆ!!!! Większość narzeka na polską lokalizację, ale mnie się tam ona podoba, zwłaszcza Wrex. Są co prawda minusy ( mało rpzwinięty system Rebeliant/Idealista, niekiedy za łatwe walki, jak np. w Norze chora albo pierwsze spotkanie z pancernikiem gethów). Spodobała mi się głównie rozgrywka, połączenie FPS'a z taktycznym RPG z początku wydawało mi się niesmaczne, aż do odpalenia Mass Effecta.

Z jednyki jestem zadowolony, jak przejdę ją do granic, zamówie sobie 2, a potem 3 itd, o ile komp pozwoli :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jest jakiś patch ktory umożliwia instalację LotSB na polskiej wersji. Potem trzeba tylko ściągnąć spolszczenie. Czy to prawda o tym patchu??

Tak jest taki patch. Wystarczy że ściągniesz angielską wersję LOTSB z bioware. I potem wraz z instalacją LOTSB wybierzesz instalację spolszczenia. Sprawdzone. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jest jakiś patch ktory umożliwia instalację LotSB na polskiej wersji. Potem trzeba tylko ściągnąć spolszczenie. Czy to prawda o tym patchu??

Pozwolę zrobić sobie małą reklamę i dać link do pliku wraz opisem: http://www.shadowbroker.pl/pliki/?did=6

Jak napisał już Spriggs, spolszczenie hula aż miło. Grając na wersji kinowej nie zorientujesz się nawet czy to już spolszczenie czy profesjonalna polonizacja od EA ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm - Venydar ma rację. Lair of The Shadow Broker ma świetne spolszczenie, które dobrze wpasowuje się w całość Mass Effect 2, a że ja np. grałem na ENG dubbing'u + z polskimi napisami, to różnica nie jest w ogóle odczuwalna. A sam LSoTB est świetnym quest'em, aczkolwiek uważam, że mógłby mieć po zakończeniu jeszcze większy potencjał, jeśli chodzi o namieszanie w galaktyce.

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło mi sie na sercu zrobiło. Czyli ściągam angielskie LotSB i spolszczenie i przy włączaniu instalatora owego DLC spolszczenie sie samo wykrywa?? I wtedy jest już ok?? Mam wersję polska przerobioną własnoręcznie na kinową oczywiście. Czy przed instalacją muszę mieć znowu full polską grę??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak: wypakowywałem 7zip'em zarówno DLC, jak i spolszczenie, zangielszczyłem dialogi w grze i w innych dlc'kach, następnie wrzuciłem DLC pod Nazwą DLC_EXP_Part01 do folderu DLC w grze i tam wrzucałem pliczek ze spolszczenia, wcześniej robiąc standardową procedurę POL - INT. Aha, plik ze spolszczenia wrzuciłem pod nazwą INT, żeby zgadzał się z moimi ustawieniami językowymi w sku.ini.

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba tak kombinować z instalacją LOTSB.

Wystarczy że przy instalacji łatki do LOTSB włączycie pliczek oryginalnego LOTSB Angielskiego. Potem LOTSB angielskie się instaluje i jedynie co pozostaje to potem tylko łatkę zainstalować i to wszystko.

Jeśli ktoś nie kuma, to może zrobię wideo poradnik. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podoba moja strona o Mass Effect zrobiona na informatykę? http://masseffect.republika.pl/

Niezła.Pamiętam jak razem z kolegami na lekcji zrobiliśmy stronkę w HTML-u.Było nas 4 i każdy miał jedną podstronę na której mógł napisać co chciał.I tak mieliśmy stronę o Splinter Cell,GTA,Hitmanie i już nie pamiętam co jeszcze.

Jak myślicie mam zagrać w obydwie części Mass Effect w wersję kinową? Podobno dubbing w jedynce był znośny a znowu w dwójce koszmarny.Czy granie w jedynkę z dubbingiem a w dwójkę z wersją kinową jest dobrym pomysłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie znasz angielskiego, to jest to najlepszy pomysł. A jesli znasz - to pełna angielska też jest OK. Za nic nie polecam katować się polskim dubbingiem. Imo, cały klimat gry idzie się paść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Jeśli wyłączą sieć na stałe to pewnie nadal będzie istniała możliwość zagrania w dodatki. Może po prostu wymyślą inną opcje weryfikacji legalności dodatku, w końcu na DLC dalej mogą zarobić (choć nie powinni :dry: ) i raczej sobie tego nie odmówią...

Jedyne co przychodzi mi do głowy to wypuszczenie patcha, który takie uwierzytelnianie wyłączy. Ewentualnie podpięcie usługi uwierzytelnienia pod inny serwer, który co prawda nie będzie już Cerberusem, ale będzie pełnił rolę weryfikatora.

Będziemy się martwić wtedy, kiedy się to stanie. Na razie nie ma problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz szybciej i taniej, kod dostaniesz od razu jak dostaną pieniądze (czyli kilka sekund, choć to chyba zależy od banku) http://www.gram.pl/sklep_szukaj.asp?s=Punk...%20kod%20online

BTW 8 lutego ma być nowy appearance pack :) dla tali , miandy i grunta.

Edytowano przez Raven82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tia tylko że ja jestem niepełnoletni i nie mam konta w banku... A mój ojciec dopiero co mi kupował me1 i się na następny wydatek nie zgodzi. Więc ja kombinuje gdzie mogę wziąść pudełko z punktami do ręki. i tylko empik wchodzi chyba w grę w takim razie. Mam nadzieję że brak tego towaru w ich sklepie internetowym nie odnosi się do rzeczywistości w sklepach normalnych

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...